Autor Wątek: Egmont 2020  (Przeczytany 622860 razy)

0 użytkowników i 27 Gości przegląda ten wątek.

Offline MarvelDCmaniak

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1320 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 01:01:50 »
Czy tylko ja nie mogę się doczekać katalogu tak bardzo, że zaraz zniosę jajko? XD

Offline Castiglione

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1321 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 05:58:57 »
Dlatego, że Sandman Universe jest obecnie zwijane. Pisałem o tym w wątku Vertigo 2019, nie spieszą się z wydawaniem, bo nie ma co wydawać.
No już nie przesadzajmy, że nie ma co wydawać. Po dwa tomy Śnienia, Domu szeptów, Ksiąg magii i Lucyfera to już 48 zeszytów. Plus do tego sam wstęp w postaci Snadman Universe, one-shot + seria o Hellblazerze, The Dreaming: Waking Hours, crossover z Locke & Key…

Przypomnę, że to tylko spin-off, a sam Sandman miał 75 zeszytów. Za chwilę będzie więcej Universe niż było oryginału Gaimana.
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Kwiecień 2020, 06:04:00 wysłana przez Eguaroc »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1322 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 08:52:28 »
Za rok już będziemy z 10 tomów do tyłu :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1323 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 09:05:14 »
Czy tylko ja nie mogę się doczekać katalogu tak bardzo, że zaraz zniosę jajko? XD

Tak, tylko Ty...  ::)

Offline jotkwadrat

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1324 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 10:20:46 »
Ja bym chętnie kupił pełne wydanie "Śnienia" i "Lucyfera" vol 2.
Wiem, że pełne "Śnienie" w zbiorczych nigdy nie wyszło, ale jak widać na przykładzie choćby Punishera, Egmont ma możliwości kompilacji własnych wydań zbiorczych.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1325 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 10:44:35 »
Pewnie jest możliwe bo TK mówił że mają w planach pierwsze Books of Magic a to nawet w "zwykłych" tomach nie wyszło całe.

Online michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1326 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 11:07:16 »
Pewnie jest możliwe bo TK mówił że mają w planach pierwsze Books of Magic a to nawet w "zwykłych" tomach nie wyszło całe.
Chyba u nas wyszło:
https://www.gildia.pl/komiksy/6797-obrazy-grozy-2-ksiegi-magii
bo mowa była o wznowieniu dokładnie 4 zeszytowej mini serii Gaimana.
Druga seria nie ma znaczenia bo nie jest kanoniczna wg Sandman Uniwersum.
Ja bym chętnie kupił pełne wydanie "Śnienia" i "Lucyfera" vol 2.
Wiem, że pełne "Śnienie" w zbiorczych nigdy nie wyszło, ale jak widać na przykładzie choćby Punishera, Egmont ma możliwości kompilacji własnych wydań zbiorczych.
"Lucyfera" vol 2 nie jest kanoniczny wg obecnego Sandman Uniwersum, więc szybko bym się go nie spodziewał. "Śnienie" też nie jest kanoniczne wg obecnego Sandman Uniwersum.
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Kwiecień 2020, 11:18:27 wysłana przez michał81 »

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1327 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 11:14:53 »
Pewnie jest możliwe bo TK mówił że mają w planach pierwsze Books of Magic a to nawet w "zwykłych" tomach nie wyszło całe.

Ale czy on miał na myśli całą serię? Bo coś wątpię. Myślę, że mogło chodzić tylko o tom Gaimana.

Offline Castiglione

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1328 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 11:17:07 »
Co kogo obchodzi jakaś kanoniczność? To jak wydają Punisher Max, to już żadnej innej wersji Franka nie mogą?

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1329 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 11:21:34 »
A tak swoją drogą, czy jest w ogóle możliwe wydanie u nas komiksu, który w USA wyszedł tylko w zeszytach, i to lata temu? Wielokrotnie ktoś pisał, że jeśli zeszyty te są wydane cyfrowo, to nie ma problemu. Czyli te wszystkie serie, które zbiorczo w całości się nie ukazały, jak Sandman Mystery Theatre, Dreaming, Legends of the Dark Knight, czy inny Shade... No ale wydano u nas kiedykolwiek coś w ten sposób?

Offline Castiglione

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1330 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 11:23:30 »

Widzę, że się rozkręcają i nawet starsze tytuły wydają pod nowym brandem. Znalazłem Księgi magii i pierwszego Lucyfera w takich wydaniach. To może i faktycznie doczekamy się tych integrali serii Careya tylko z opisem Sandman Uniwersum...

W takim wypadku to dopiero Egmont ma co wydawać w swojej serii Uniwersum ;D
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Kwiecień 2020, 11:44:58 wysłana przez Eguaroc »

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1331 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 11:24:40 »
Możliwość jest na pewno, na podobnej zasadzie jak Egmont sam zbierał i odnawiał materiały do antologii Relaxu (mówię tu o czystej teorii, nie wiem czy DC by się zgodziło), ale z pewnością jest to problematyczne, więc na pewno nie ma na to szans w przypadku tak niszowych tytułów. Można zapomnieć.

Dowód, że Egmont mógłby coś takiego przeprowadzić mieliśmy z pozostałymi historiami z serii "Top 10", gdzie rozważali to i sam Kołodziejczak o tym mówił. Teraz jest niby wersja, że czekają aż podobny tomik zrobi DC, ale nie wiem czy taka odpowiedź padła gdzieś oficjalnie czy były to tylko domysły (no ale to jest przykład komiksu, do którego materiały się łapią już jako cyfrowe i jakieśtam wydania były).
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Kwiecień 2020, 11:32:03 wysłana przez arczi_ancymon »

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1332 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 11:27:01 »
No nie, renowacja polskich komiksów to jednak coś innego, Egmont to robi od lat, zreszta Ongrys, czy KG też.

O, Top 10 to dobry przykład. Właśnie też kojarzę, że wpierw była mowa, że zobaczymy jak się sprzeda główna seria, to zrobimy resztę, a później, że czekamy aż DC wyda. Czyli nie jest to chyba możliwe? Z Marvela robią swoje składaki, ale z rzeczy do których jest dostęp. Chociaż np. ten Hulk w Marvel Classic, czy zapowiedziany Silver Surfer, chyba niektóre z historii dawno nie były wydawane?
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Kwiecień 2020, 11:31:46 wysłana przez ramirez82 »

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1333 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 11:29:28 »
Spoko, ale w przypadku większości wymienionych tytułów żadna renowacja nie jest potrzebna, bo komiksy wyszły zremasterowane w wersji cyfrowej (np Shade). Nie miały tylko wydania fizycznego, ale rozumiem, że materiały są ok.

Będę obstawał przy wersji, że mogą robić takie składaki (własne), ale jak są dobre materiały i wydanie oryginalne nie jest stuprocentowo potrzebne. Ot, tyle ;) Może też być, że w tym pierdolniku DC-Marvela gdzieś leżą takie gotowe tomiki, ale z jakiegoś powodu ich nie wydają u siebie (nieopłacalność?), ale nie mają problemu z oddaniem ich komuś, kto chce wydać. Ile było takich anulowanych komiksów, które później się nie ukazały (a pewnie też niemało takich, których nie zdążyli zapowiedzieć).
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Kwiecień 2020, 11:35:53 wysłana przez arczi_ancymon »

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1334 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 11:36:21 »
Trzeba by kiedyś takie pytanie TK na spotkaniu zadać, bo to ciekawa kwestia. Wiedzielibyśmy czy jest szansa na te serie, które w USA nie wyszły w całości zbiorczo. Nie wiem na ile wiarygodna jest baza BD, ale wczoraj szukałem tam francuskich wydań komiksów Vertigo, i poza tymi najbardziej znanymi, które u nas już wyszły, niewiele więcej można znaleźć.


Edit: teraz przejrzałem katalog Urban Comics, (Egmont wydaje Hellblazera wg. scenarzystów na wzór ich wydania), to największy (jedyny?) wydawca Vertigo we Francji - naprawdę mają niewiele więcej niż my: Sherif of Babylon, Six Days, The Other Side, Losers, Human Target, Suiciders + kilka one-shotów jak Trillium, Kid Eternity, czy Enigma. The Unwritten Careya wydali dwa grubsze tomy w latach 2017-18 i seria stoi. Żeby nie było, że Egmont zaraz nie będzie miał czego wydawać ;) A nie zapomnijmy jeszcze, że trochę wartych wydania komiksów, opuściło ostatnio Vertigo: Moonshadow przeszedł do Dark Horse, 100%, Heavy Loquid, The Other Side, Scene of the Crime do Image.

https://www.urban-comics.com/univers/
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Kwiecień 2020, 11:59:44 wysłana przez ramirez82 »