Autor Wątek: Egmont 2020  (Przeczytany 622831 razy)

0 użytkowników i 18 Gości przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3795 dnia: So, 14 Listopad 2020, 02:58:55 »
Prosiłbym Was o obiektywny(!) komentarz czy warto sięgnąć po poniższe tytuły
Obiektywnie to jednemu się spodoba, a drugiemu nie.

Offline Murazor

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3796 dnia: So, 14 Listopad 2020, 09:11:43 »
1-3 sa bardzo dobre. Brat Lono troche odcinanie kuponow, Joker dobre rysunki, ale scenariusz mocno naciagany i raczej naiwny.

Offline Death

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3797 dnia: Wt, 17 Listopad 2020, 20:18:00 »
Jak się Wam podoba Resident Alien?
Męczę i męczę to Providence Alana Moore'a i straciłem na niego już dwa tygodnie. Podoba mi się (nawet bardzo), ale mam wrażenie, że to kolejny po niektórych tomach Stulecia i Nemo komiks Moore'a gdzie zatracił gdzieś umiejętność wciągającego opowiadania na rzecz jeszcze większej ilości nawiązań i spuszczania się nad własną erudycją. Także zdecydowanie mi się podoba, bo nadal ma momenty i błysk autora, ale równie zdecydowanie ciężko się z tym dziełem obcuje. Aż tu przyszła nowa paczka i na luzie wciągnąłem wczoraj przed snem 100 stron, a dziś 180 Residenta. Lekkie, dobre obyczajowo, dość słabe kryminalnie, mocno średnio narysowane samo w sobie, ale fantastyczne narracyjnie. Pyk, pyk, pyk i cały tomik za mną. Najlepsze są pomysł na ten komiks, ciekawi bohaterowie (niektórzy) i sprawność narracyjna. Skalp to to nie jest, ale w Secret Service miodność 65% by może dostał. A Providence? Miodność 45%, ale to dużo bardziej ambitny komiks. I ma świetne rysunki. I Lovecrafta za każdym rogiem. Paradoksalnie postawiłbym go jednak wyżej.

Te dwa komiksy porównuję tylko dlatego, że akurat czytam je w tym samym czasie. ;)

Offline michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3798 dnia: Wt, 17 Listopad 2020, 21:03:45 »
Jak się Wam podoba Resident Alien?
Jestem po pierwszej historii jest ok. Masz rację mało w tym komiksie kryminału. Rysunkowo mi się podoba, pasuje do klimatu właśnie obyczajowego. W tle jest wątek kosmity i poszukującego go rządu, ale na plan pierwszy wysuwają się problemy mieszkańców tego miasteczka, gdzie toczy się akcja. Przyjemne i lekkie.

I wiedzę kolejna część opiera też się na zagadce kryminalnej, ale pierwsza finalnie była słaba. Dużo lepiej wychodzi warstwa obyczajowa. Nie dziwię się, że zrobili z tego serial bo to idealny materiał na procedural.
« Ostatnia zmiana: Wt, 17 Listopad 2020, 21:12:00 wysłana przez michał81 »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3799 dnia: Wt, 17 Listopad 2020, 21:29:30 »
To taki Ojciec Mateusz tylko z alienem lekarzem  ;) Mi się podobało.

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3800 dnia: Śr, 18 Listopad 2020, 03:04:14 »
Jak ja nienawidzę tego Egmontu. Płacę ciężkie pieniądze za ich komiksy, zaczynam czytać, a tu już po paru pierwszych stronach rozmazany tusz, na dymku w Punisher Max tom 9. Noż kurde. ETZ.

Offline Death

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3801 dnia: Śr, 18 Listopad 2020, 09:41:42 »
To taki Ojciec Mateusz tylko z alienem lekarzem  ;) Mi się podobało.
Dobre porównanie. :D

Offline Arne

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3802 dnia: Śr, 18 Listopad 2020, 09:58:07 »
ETZ.
Czy moglbys mnie oswiecic co ten wyraz ( lub moze skrotowiec, nie wiem) znaczy?
Meczy mnie to juz od dluzszego czasu ( i z tego co wiem, nie tylko mnie na tym forum) a widze, ze chyba tylko ty uzywasz tego wyrazu.
Czy to jakis skrot mlodziezowy, ktorego ( ze wzgledu na swoj podeszly juz wiek ;)  ) nie kojarze?
Jedyne skojarzenie mam z typem motocykla, ale ze wzgledu na kontekst, sadze, ze chyba jednak nie to masz na mysli.
Bylbym wdzieczny, jesli oswiecilbys mnie w tej kwestii.
« Ostatnia zmiana: Śr, 18 Listopad 2020, 10:01:04 wysłana przez BosMan »

Offline Gazza

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3803 dnia: Śr, 18 Listopad 2020, 10:01:56 »
Jak ja nienawidzę tego Egmontu. Płacę ciężkie pieniądze za ich komiksy, zaczynam czytać, a tu już po paru pierwszych stronach rozmazany tusz, na dymku w Punisher Max tom 9. Noż kurde. ETZ.
Jeśli kupiłeś legalnie to reklamuj - jaki problem?

Offline sad_drone

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3804 dnia: Śr, 18 Listopad 2020, 10:07:46 »
@bosman jezeli mnie pamiec nie myli jest to slynne "egmont to zlo"
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Online SawiK

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3805 dnia: Śr, 18 Listopad 2020, 11:44:03 »
ETZ i cyk zasilasz konto TK 6tysiami, brawo Ty 😄 Weź reklamuj.
W DcDeluxowym Swamp Thing mamay dodane zeszyty Animal Mana. To może wpłynąć na niewydanie reszty z jego runu? Nie maja presji uzupełnienia wydarzeń mieszajacych obu gości a sam AM może nie być w ich kręgu zainteresowań 😔

Offline sad_drone

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3806 dnia: Śr, 18 Listopad 2020, 12:04:57 »
@sawik nie sadze, raczej dodali bo bazuja na oryginalnym deluxie, tam sa zreszta raptem jeden-dwa zeszyty animal man. Imo wydaje mi sie ze jak sie morrison sprzeda (a chyba polscy komiksiarze go lubia) to i lemiere dostaniemy.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Online SawiK

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3807 dnia: Śr, 18 Listopad 2020, 12:32:08 »
Up
Dobrze by było, mam jednak obawy. Trzeba trzymać kciuki by AM Morrisona dobrze się sprzedał.
Swamp Thing prezentuje się imponująco, liczę że da mi większą satysfakcję czytania niż Zegar Zaglady, który poszedł wczoraj na pierwszy ogień.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3808 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 09:25:22 »
Ładnie Egmont "przyspieszył" na koniec roku :) Pakiet z przyszłego tygodnia już dostępny od kilku dni a od wczoraj już pojawiają się komiksy z grudnia. Centrum komiksu już ma:

- Thorgal #38: Selkie
- Trolle z Troy #3
- Jim Cutlass #2
- Sherlock Holmes Society #5: Grzechy syna
- Lucky Luke #70: Legenda Zachodu

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3809 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 09:27:52 »
Wczoraj mieli jeszcze te:

- Kajtek i Koko w Kosmosie #7: Bogini moczarów
- Kaczogród: Wujek Sknerus i Kaczor Donald - Najbogatszy kaczor świata
- Kaczogród: Carl Barks - Zagubieni w Andach
- Czarolina #2: Dziewczynka, która kochała zwierzołaki

A przed chwilą dostali te:

- Powrót Mrocznego Rycerza - Złote dziecko
- Hitman, tom 3
- Kapitan Ameryka – Człowiek, który kupił Amerykę, tom 4
- Strażnicy Galaktyki – Jeźdźcy na niebie, tom 2
- Phoenix: Zmartwychwstanie – Powrót Jean Grey
- Superman – Amerykański Obcy
- Flash – Mistrzowska sztuczka, tom 11
- Amazing Spider-Man – Globalna sieć: Czerwony alarm, tom 9


Animal Mana pewnie testują jeszcze w drukarni, czy się nie rozklei.