Autor Wątek: Egmont 2020  (Przeczytany 622934 razy)

0 użytkowników i 21 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3735 dnia: Pn, 02 Listopad 2020, 12:09:56 »
Ale umówmy się, wersja kolorowa chyba nie jest tak poważana i oczekiwana jak czarno biała?

Offline Death

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3736 dnia: Pn, 02 Listopad 2020, 12:11:13 »
Aż mnie skręca żeby zdublować Skargę Utraconych Ziem. Przeglądałem dość dokładnie i trochę czytałem to wydanie z GR na okładce. Jak mnie się ten komiks podoba. Nawet źle pamiętałem, że 3. i 4. tom są jakoś gorzej rysowane. Też są świetne. No i teraz bym sobie kupił i przeczytał całość w większym formacie. Nowe wydania komiksów Rosińskiego są super. Mało tego wszystkie są od bdb w górę. Skarga to naprawdę świetny komiks. Pod każdym względem.

Offline Hans

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3737 dnia: Pn, 02 Listopad 2020, 12:12:43 »
Egmont zapewne wyda też wersję w CB, ale to nie wcześniej niż w przyszłym roku. Takim się wydaje.

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3738 dnia: Pn, 02 Listopad 2020, 12:17:38 »
Ja wolę Szninkiela w wersji kolor.


Aż mnie skręca żeby zdublować Skargę Utraconych Ziem. Przeglądałem dość dokładnie i trochę czytałem to wydanie z GR na okładce. Jak mnie się ten komiks podoba.

Serio? Jeden z niewielu komiksów przy którym w połowie się poddałem i porzuciłem czytanie. I jak przy Skarbku pisałem, że to jedna z najlepszych prac Rosińskiego, tak Skarga jest według mnie na przeciwnym biegunie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3739 dnia: Pn, 02 Listopad 2020, 12:19:01 »

Egmont zapewne wyda też wersję w CB, ale to nie wcześniej niż w przyszłym roku. Takim się wydaje.

No nie wiem, nie wiem, obyś miał rację. Rozumiem, że mało który komiks może na naszym rynku funkcjonować jednocześnie w więcej niż jednej wersji, choć taki Ongrys przy mniejszych nakładach praktykuje to przy niektórych swoich frankofonach, wydając integralne i pojedyczne tomy. Egmont spokojnie mógłby to robić przy Thorgalach, czy Kajko i Kokoszu, czy obu wersjach Szninkla, ale od lat jest na "nie". :(

Serio? Jeden z niewielu komiksów przy którym w połowie się poddałem i porzuciłem czytanie. I jak przy Skarbku pisałem, że to jedna z najlepszych prac Rosińskiego, tak Skarga jest według mnie na przeciwnym biegunie.

Oj, dla mnie też to była porażka.
« Ostatnia zmiana: Pn, 02 Listopad 2020, 12:26:14 wysłana przez ramirez82 »

Offline Death

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3740 dnia: Pn, 02 Listopad 2020, 13:12:14 »
No to ja jestem po stronie tych fanów, którzy wymusili na autorach 2 kolejne tomy. Bo jak wiadomo dyptyk Sioban - Blackmore to początkowo była zamknięta historia. Co innego kolejne cykle z innym rysownikiem. Nie podobało mi się. Ale 1-4 bardzo. A widzieliście jakie piękne rysunki mają dwa najnowsze, niewydane u nas tomy?

Offline misiokles

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3741 dnia: Pn, 02 Listopad 2020, 13:21:18 »
Ja jestem z tych fanów, co prequele z innymi rysownikami podobają się bardziej niż tomy 1-4. Nie ze względu na rysunki, a bardzoej na fabułę. Jest mroczniejsza i bardziej gęsta.

Offline death_bird

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3742 dnia: Pn, 02 Listopad 2020, 13:23:04 »
Aż mnie skręca żeby zdublować Skargę Utraconych Ziem. [...] No i teraz bym sobie kupił i przeczytał całość w większym formacie.

Do takich rzeczy pewnie nie należy się przyznawać publicznie, ale mój niedawny zakup "Skarga..." to jednocześnie pierwszy kontakt z tym komiksem i faktycznie to wydanie robi spore wrażenie zarówno pod względem gabarytów tomu jak i wielkości ilustracji.
Inna sprawa, że w trakcie lektury te rysunki momentami (wybaczcie określenie, ale innego nie znajduję) zajeżdżają Thorgalem a pewien element tej historii moim zdaniem znalazł z kolei swoje odbicie w Thorgalach późniejszych
Spoiler: PokażUkryj
(postać małego Aniela została jakby żywcem wyjęta ze Skargi).
W każdym razie jak planowałem rozbić ten tom na jakieś 2-3 wieczory tak wciągnąłem całość na raz.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3743 dnia: Pn, 02 Listopad 2020, 19:10:35 »
No to jak w takim razie oceniacie kolory w już ponad 4-letnim wydaniu Szninkiela Hachette? Mi się wydawały odpowiednie - nie miałem negatywnych uwag, ani nic minie szczególnie źle nie uderzyło w tamtej palecie.

Offline KarolKról

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3744 dnia: Pn, 02 Listopad 2020, 19:28:29 »
Szninkiel był dostępny 24 godziny + czas dostawy w Taniej Książce. Zamówiłem i odebrałem  :). Teraz już jest: Przewidywana dostępność: 2020-11-12, wysyłka w 10 dni + czas dostawy.
https://www.taniaksiazka.pl/mistrzowie-komiksu-szninkiel-p-1432973.html?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=top3
Kolory są OK, takie jak innych wydaniach. Porównałem z wydaniem ekskluzywnym Libertago i Hachette z kolekcji Thorgal. Zawartość: przedmowa, komiks, szkicownik, okładki z trzytomowego wydania.

Offline 79ers

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3745 dnia: Pn, 02 Listopad 2020, 20:31:57 »
Ja wolę Szninkiela w wersji kolor.
Serio? Jeden z niewielu komiksów przy którym w połowie się poddałem i porzuciłem czytanie. I jak przy Skarbku pisałem, że to jedna z najlepszych prac Rosińskiego, tak Skarga jest według mnie na przeciwnym biegunie.

Jestem  na przeciwnym biegunie - Szninkiel tylko BW, Skarbek pomijając kilka obrazków, to właściwie zastanawiałem się po co ten komiks powstał i przychylam się do jednej z opinii ze prequel SUZ czyli Rycerze łaski jeszcze lepszy od głównej serii

Offline Eyeless

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3746 dnia: Pn, 02 Listopad 2020, 23:32:55 »
Szninkiel był dostępny 24 godziny + czas dostawy w Taniej Książce. Zamówiłem i odebrałem  :). Teraz już jest: Przewidywana dostępność: 2020-11-12, wysyłka w 10 dni + czas dostawy.
https://www.taniaksiazka.pl/mistrzowie-komiksu-szninkiel-p-1432973.html?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=top3
Kolory są OK, takie jak innych wydaniach. Porównałem z wydaniem ekskluzywnym Libertago i Hachette z kolekcji Thorgal. Zawartość: przedmowa, komiks, szkicownik, okładki z trzytomowego wydania.
Właśnie dzisiaj odebrałem zamówienie dla żony z TK, nie uprzedziła, że to mój niespodziankowy Szninkiel imieninowy ... no i musiałem się powstrzymać przed otwarciem, i tak jeszcze prawie 2 tygodnie :-/

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3747 dnia: Wt, 03 Listopad 2020, 10:03:18 »
Nie pogardziłbym zapowiedziami na styczeń ;) Ten tydzień czy przyszły?

Offline Teli

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3748 dnia: Wt, 03 Listopad 2020, 10:09:02 »
Obstawiam 16 listopada po pogadance TK o przyszłorocznych planach na CyberMFKIG.

Offline asx76

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3749 dnia: Wt, 03 Listopad 2020, 10:20:15 »
Może ktoś wreszcie dostarczyłby pytania Panu TK? ;)
Listy bowiem powstają, a kiedy przychodzi co do czego to nic z tego nie wychodzi ;)
Tym bardziej, że pytania o "Kajka i Koka" w kolorze czy "Lucyfera" w integralach, dotyczą oferty Egmontu :P