Autor Wątek: Egmont 2020  (Przeczytany 622641 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline ASh

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #210 dnia: So, 25 Styczeń 2020, 17:06:35 »
Pytanko, czy planowane jest wydanie przez Egmont lub innego wydawce,  Szeryfa Babionu?

Offline bibliotekarz

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #211 dnia: So, 25 Styczeń 2020, 17:21:30 »
W DH mamy bardziej złożone rozwiązanie niz "to jest morderca", więc warto przeczytać.
Batman returns
his books to the library

Offline Kadet

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #212 dnia: So, 25 Styczeń 2020, 19:36:08 »
Niestety znam sens zakończenia Orient Expressu, bo ktoś mi kiedyś zdradził. Od tego czasu unikałem książki i ekranizacji aż zapomnę, ale nie zapomniałem. :(

A ja, czytając (ze wszystkich możliwych książek...) "Gry świata" Pijanowskich, poznałem zaspojlowane w perfidny sposób w rozdziale o madżongu zakończenie "Zabójstwa Rogera Ackroyda". Nieładnie, panie Wojciechu, nieładnie... A takie by to było piękne zaskoczenie!

Mam tak samo z Długim Halloween; ale powoli tracę nadzieję (w moim przypadku "winny" był amazon, który w przykładowych planszach z Mrocznego Zwycięstwa zdradza mordercę z Długiego (bravo amazon) ).

Słuchaj, ja po kilkakrotnej lekturze nie jestem pewien, czy dobrze wydedukowałem, kto tak naprawdę był mordercą. Jeśli widziałeś tylko kadr, na którym jakaś postać mówi, kto był Świątecznym Zabójcą, to wcale nie oznacza, że znasz już całe rozwiązanie :)
« Ostatnia zmiana: So, 25 Styczeń 2020, 19:39:39 wysłana przez Kadet »
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

brvk

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #213 dnia: So, 25 Styczeń 2020, 19:45:58 »
A ja, czytając (ze wszystkich możliwych książek...) "Gry świata" Pijanowskich, poznałem zaspojlowane w perfidny sposób w rozdziale o madżongu zakończenie "Zabójstwa Rogera Ackroyda".
Heh, ja poznałem je na fakultecie o literaturze przy okazji omawiania kodeksu autorów opowieści detektywistycznych.

Przy okazji - niezapomniane rozwiązanie zagadki morderstwa w Orient Expresie można poznać przeglądając przykładowe strony komiksu udostępnione przez Egmont. Perfidia? Czy może uznano, że każdy zna klasykę?

Offline Kadet

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #214 dnia: So, 25 Styczeń 2020, 20:26:55 »
Przy okazji - niezapomniane rozwiązanie zagadki morderstwa w Orient Expresie można poznać przeglądając przykładowe strony komiksu udostępnione przez Egmont. Perfidia? Czy może uznano, że każdy zna klasykę?

A, faktycznie. Na planszach udostępnionych na stronie KŚK tego nie ma, ale na tych z Alei Komiksu już tak. Uwaga, osoby nieznające fabuły!

W "Agencie Imperium" też na przykładowych planszach zaspojlerowali plot twist. Wydaje mi się, że po prostu biorą kilka plansz na chybił-trafił i je udostępniają.

Jeżeli jakaś osoba z Egmontu to czyta: bardzo proszę, zmieńcie to. Strasznie psuje niespodzianki. Dawajcie zawsze jako przykładowe pierwsze trzy strony komiksu (albo po pierwszej stronie różnych historii w przypadku antologii różnych rysowników). Tak unikniemy spojlerów.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline stachel

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #215 dnia: So, 25 Styczeń 2020, 23:58:49 »
@glutamiluta Masz może jakieś dojścia do części Egmontu odpowiedzialnego za Star Wars Komiks? Przez ostatnie lata zapowiedzi były zawsze na jakimś evencie pod koniec poprzedniego roku, ale w 2019 nic takiego nie było i Jacek Drewnowski się nie podzielił planami na 2020. Pytałbym na FB, ale fanpage wygląda na martwy :/

Offline glutamiluta

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #216 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 10:41:48 »
przesle zapytanie do moich wtyk

Kapral

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #217 dnia: Wt, 28 Styczeń 2020, 10:47:50 »
ok, pisze do TK

Pani Miluto, czy TK się zgodził?
Jeśli tak, to proszę założyć ten wątek jak należy i wyłuszczyć o co chodzi, bo tutejsze ciemięgi nie umiom :)

Offline asx76

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #218 dnia: Wt, 28 Styczeń 2020, 11:28:24 »
przesle zapytanie do moich wtyk

Bardzo proszę zapytać Pana TK o szanse na wznowienie/dodruk serii "Lucyfer", tyle że w twardej oprawie, najlepiej w wydaniach zbiorczych!

Offline glutamiluta

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #219 dnia: Wt, 28 Styczeń 2020, 14:48:45 »

Offline glutamiluta

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #220 dnia: Wt, 28 Styczeń 2020, 14:53:50 »
@glutamiluta Masz może jakieś dojścia do części Egmontu odpowiedzialnego za Star Wars Komiks? Przez ostatnie lata zapowiedzi były zawsze na jakimś evencie pod koniec poprzedniego roku, ale w 2019 nic takiego nie było i Jacek Drewnowski się nie podzielił planami na 2020. Pytałbym na FB, ale fanpage wygląda na martwy :/

Niestety nie mamy zgody na informowanie o zapowiedziach i planach wydawniczych bez oficjalnych premier, niestety nie pomoge :(

Kapral

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #221 dnia: Wt, 28 Styczeń 2020, 14:54:53 »
boszzzz........

Również serdecznie dziękuję :)

Offline Mruk

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #222 dnia: Wt, 28 Styczeń 2020, 14:58:55 »
https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/dodruki-egmont-2020/

To skoro już jest taki wątek, to ja poprosze o doprecyzowanie kryteriów:

- czy takie wznowienia jak Sandman (stare wydanie w 17 tomach w oprawie miękkiej, nowe w 10 tomach w twardej) czy Kaznodzieja (stare wydanie w 13 tomach w oprawie miękkiej, nowe w 6 tomach w twardej),
- czy wznowienie w lepszym formacie (Wieczna wojna, Trylogia Nikopola)
- czy wznowienie w postaci integrala tego, co wcześniej było w albumach (jak np. Wieczna wolność, Piotruś Pan)

czy takie wznowienia spełniają kryteria dodruku i można zgłaszać takie propozycje, czy chodzi tylko i wyłącznie dodruki 1:1?

Offline MarcusSz

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #223 dnia: Wt, 28 Styczeń 2020, 15:47:20 »
Z zasady dodruk, to do drukowanie rzeczy która była wydrukowana (prościej chyba wytłumaczyć się nie da) - czyli nie reedycja itp. Natomiast na logikę patrząc - i stronę Egmontu - dodruki w ostatnim czasie dotyczyły pozycji 1:1. Zwróć uwagę że przytaczane przez Ciebie „Wznowienia” były przez Egmont ogłaszane jako NOWOŚCI a nie dodruki.

Kapral

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #224 dnia: Wt, 28 Styczeń 2020, 16:25:20 »
Szkoda strzępić język. Koleś i tak dodał:

Cykl "Lucyfer" autorstwa M. Careya w twardej oprawie w integralach!

Będziemy chyba wznawiać ten wątek do us... śmierci.
Czasem zastanawiam się czy dr Wertham nie miał jednak racji, że od czytania komiksów robią się dziury w mózgu :(