Autor Wątek: Egmont 2019  (Przeczytany 797654 razy)

0 użytkowników i 15 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2775 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 22:17:21 »
Ale to będę czytał, ale to będę czytał...

A Mad Love będziesz czytał? Chciałeś nowego Batmana na 80-te urodziny, a nie dubel, to dostaniesz w grudniu ;)

Online Bazyliszek

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2776 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 22:31:00 »
@UP
W sumie Mad Love była też w Nowych Przygodach Batmana, więc jakieś pojęcie o tej historii mam. A o tych wojnach terigenowych nie, więc bardziej na to czekam.

@mack3 - historia pokazuje, że EgPL kasował sporo serii. A w przyszłości jeszcze zapewne skasuje sporo kolejnych. Tak mają.

Offline mack3

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2777 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 23:07:21 »
Ja się jeszcze łudzę, że wrócą (choćby w formie jednego kończącego tomu, bez jakiejkolwiek dodatkowej okładki w środku)
Moją nadzieję opieram na fakcie że zaraz na początku roku przy obecnym tempie wydawania tomów nadgonią wszystko co wyszło w USA (np. Action Comics od Bendisa nie ma jeszcze wydanego 2 tomu)
Nagle przyspieszyli z Flashem i może się okazać że będzie Egmontowi brakować serii by wydawać te 2 - 3 tomy miesięcznie.

Chciałbym, żeby tak było, ale brak zapowiedzi tych tytułów (podczas gdy Flasha zapowiedzieli już dwa tomy) do końca roku oraz brak wykorzystania świetnych polskich okładek (wrzucenie okładek Aquamana i Hala do Ligi) jak dla mnie przesądza sprawę - co najmniej na 99,9%.

Swoją drogą - dali 1. tomowi Ligi 5 różnych okładek. Ciekawe czy naprawdę nie dało się wynegocjować, żeby część z nich przenieść do tomu 2? Chętnie wziąłbym co najmniej 2-3 z tej puli...

Hm, czy tylko mnie podoba się ta okładka Supermana? No, może poza Superboyem, który wygląda jakby rysownik przypomniał sobie 20 minut przed terminem oddania, że na zaakceptowanym projekcie była jeszcze ta postać i trzeba ją dorysować, a że nie ma go w domu to przekazał to zadanie swojemu dziecku w wieku późnoprzedszkolnym (chyba, że taki był zamiar - wystylizowania na pracę dziecka - jesli tak, jak dla mnie średnio udany pomysł)... Ale poza tym superboyem jest spoko.
« Ostatnia zmiana: Cz, 12 Wrzesień 2019, 23:12:32 wysłana przez mack3 »

Offline Martin Eden

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2778 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 06:54:12 »
Cytuj
Nie tylko tobie. "Red Menace" przetłumaczyć jako "Czerwony Łajdak"? Whhhaaaaatttt? Czyli już wiemy przy jakiej serii wylądował Tomasz Kłoszewski po urwaniu WKKDC. :) Ja bym tu dał np. "Czerwoną Zarazę", "Czerwoną grozę" Trwogę, Zagrożenie. Na Łajdaka nigdy bym nie wpadł.   

I tak nie jest źle, bo mogło być Czerwony Ciul, albo Czerwony Kmiot, ewentualnie nawet Czerwona Kutwa  ;)
« Ostatnia zmiana: Pt, 13 Wrzesień 2019, 06:57:29 wysłana przez Martin Eden »

Offline Gascon200

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2779 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 12:57:30 »
Ciekawostka: Właśnie sprawdziłem Katalog Egmontu by sprawdzić jakie było tam tłumaczenie tego 2 tomu Capa:
Czerwona Panika

Nie wiem czemu zmieniono to na Łajdaka :P może bardziej chwytliwe

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2780 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 13:02:58 »
Czym jest ten "Trzeci Testament. Julisz"? W opisie znajduję informację, że to prequel do "Trzeci Testament". Egmont wyda resztę tomów? Opis wydawcy mnie zaintrygował i chętnie bym wszedł w to. Ile to ma mieć tomów? Polecacie?

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2781 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 13:22:53 »
Tak, to prequel Trzeciego Testamentu.

Trzeci Testament to 4 tomy:

https://www.bedetheque.com/serie-23-BD-Troisieme-Testament.html

a Trzeci Testament. Juliusz, 5 tomów:

https://www.bedetheque.com/serie-25737-BD-Troisieme-Testament-Julius.html

Pierwszy integral z prequelem w grudniu, drugi z pierwszym (pierwszym powstałym) cyklem, zapewne w przyszłym roku.

Dla mnie, choć lubię Dorisona, to akurat ta seria średnia była, pozbyłem się bez żalu.

Wie ktos moze dlaczego komiksy egmontu podrozaly?

A dlaczego wszystko dookoła drożeje? Któż to wie... ;)

Offline Mateusz

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2782 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 14:22:40 »
Posty dotyczące ceny komiksów w Polsce znajdziecie w temacie: https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/ceny-i-naklady-komiksow-wydawanych-w-polsce/480/
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2783 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 16:02:10 »
Nie tylko tobie. "Red Menace" przetłumaczyć jako "Czerwony Łajdak"? Whhhaaaaatttt? Czyli już wiemy przy jakiej serii wylądował Tomasz Kłoszewski po urwaniu WKKDC. :) Ja bym tu dał np. "Czerwoną Zarazę", "Czerwoną grozę" Trwogę, Zagrożenie. Na Łajdaka nigdy bym nie wpadł.

Łajdak faktycznie brzmi fatalnie... a to w ogóle Kłoszewski tłumaczył czy jakiś inny "fachura"?
Z drugiej strony trudno byłoby nazwać komiks "Czerwone zagrożenie" ;) Ale już "Czerwona groza", czy nawet może "Czerwony alarm" (trochę fantazja, ale dałoby się wybronić sens) brzmiałoby o niebo lepiej.
A jakby iść za tłumaczem filmowych Star Warsów, to powinno być "Czerwony mrok" :P 

Offline OokamiG

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2784 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 16:05:37 »
Czerwony Cień by pasowało moim zdaniem. Menace bliżej do tego niż jakiemuś łajdakowi.
« Ostatnia zmiana: Pt, 13 Wrzesień 2019, 16:07:14 wysłana przez OokamiG »

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2785 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 16:06:55 »
Też zgrabnie!

Offline xanar

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2786 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 17:47:16 »
Mogliby ankiety robić z propozycją tłumaczeń tytułów  ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline OokamiG

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2787 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 18:29:00 »
Mogliby ankiety robić z propozycją tłumaczeń tytułów  ;D
Ankiety? Oni nie ogarniają, że istnieje takie coś jak Facebook. A Ty chcesz ankiety.

Offline xanar

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2788 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 18:33:44 »
No przecież to żart był.
Powinni zatrudnić Google tłumacz zatrudnić - czerwone zagrożenie  ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline OokamiG

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2789 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 18:37:13 »
Moja wypowiedź też była w humorystyczny tonie. :) Żeby nieporozumień nie było. Powinni dać najlepiej Czerwony Łobuz i nikt by nie narzekał, bo każdy byłby w szoku nad inwenncją tłumacza.