Autor Wątek: Egmont 2019  (Przeczytany 797043 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1275 dnia: Pn, 22 Kwiecień 2019, 19:34:26 »
Super wygląda ten HC Batman Metal. Ach przypomniały mi się stare dobre czasy jak Egmont wydawał tak komiksy DC za czasów N52.

Itachi

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1276 dnia: Pn, 22 Kwiecień 2019, 20:00:02 »
Stare dobre czasy? No właśnie zastanówmy się...

Nowe DC wystartowało od czterech serii w twardej...

Odrodzenie w ilu? Piętnastu seriach w miękkiej...?

Czy nie uważasz że nastąpił naturalny proces wdrażania na rynek jakościowo rzeczy podobnych, ale za to w większej ilości? Tak aby łatwiej było realizować większe crossy i czytelnik nie czuł się zagubiony? Bo co jak co ale Odrodzenie pod tym względem wypada znacznie lepiej.

Wałkowaty temat x razy, bardzo dobrze że Egmont wjechał w miękką bo zajechałby przy tym sam siebie, Nasze portfele i spowolnił tryb wydawniczy.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1277 dnia: Pn, 22 Kwiecień 2019, 23:13:19 »
Dla Antariego ważniejsze HC od wszystkiego innego  :)

Offline Gascon200

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1278 dnia: Wt, 23 Kwiecień 2019, 09:11:05 »
Stare dobre czasy? No właśnie zastanówmy się...

Nowe DC wystartowało od czterech serii w twardej...

Odrodzenie w ilu? Piętnastu seriach w miękkiej...?

Czy nie uważasz że nastąpił naturalny proces wdrażania na rynek jakościowo rzeczy podobnych, ale za to w większej ilości? Tak aby łatwiej było realizować większe crossy i czytelnik nie czuł się zagubiony? Bo co jak co ale Odrodzenie pod tym względem wypada znacznie lepiej.

Zgadzam się z tym co napisałeś, ale Pomijasz 1 rzecz: owszem, Egmont skorzystał z tego, żeby były komiksy Rebirth w formacie w SC, ale jakby dali w HC to by jednak wystartowali z więcej niż 4 seriami (ale wciąż mniej niż przy tym starcie rzeczywistym). W 2013, a 2017 sporo się zmieniło, zaczął Egmont więcej komiksów wydawać itd.

Ja wiem, że ''ale to truzim'', jednak ja lubię pisać takie rzeczy :)

Offline Antari

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1279 dnia: Wt, 23 Kwiecień 2019, 09:31:24 »
Stare dobre czasy? No właśnie zastanówmy się...

Nowe DC wystartowało od czterech serii w twardej...

Odrodzenie w ilu? Piętnastu seriach w miękkiej...?

Czy nie uważasz że nastąpił naturalny proces wdrażania na rynek jakościowo rzeczy podobnych, ale za to w większej ilości? Tak aby łatwiej było realizować większe crossy i czytelnik nie czuł się zagubiony? Bo co jak co ale Odrodzenie pod tym względem wypada znacznie lepiej.

Wałkowaty temat x razy, bardzo dobrze że Egmont wjechał w miękką bo zajechałby przy tym sam siebie, Nasze portfele i spowolnił tryb wydawniczy.

Tak jest, ja pisałem tylko o formie wydania, a nie o stosunku ilości serii N52 do Rebirth. Dla mnie to było lepsze wydanie w HC.

Jest lepiej ale przy założeniu, że kupujesz wszystkie serie z Rebirth. Inna kwestia (również subiektywna) ile z tych wszystkich serii z Rebirth ma tak naprawdę jakiś konkretny poziom, a ile można by po prostu wyrzucić do kosza. Wydali dużo słabych albo przeciętnych. Ilość > jakość. No i jakieś soft resety chyba mają być albo zamykanie serii. A coś wprowadzą za to? Tego się chyba niebawem dowiemy. 

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1280 dnia: Wt, 23 Kwiecień 2019, 09:50:21 »
Jakby Rebirth był w HC to byłoby mniej serii i drożej a poziom ten sam. Nie wiem jak ty to myślisz  :)

No i jakieś soft resety chyba mają być albo zamykanie serii. A coś wprowadzą za to? Tego się chyba niebawem dowiemy. 
No w HC by nie było :) Bo HC padłoby wcześniej  ;D
« Ostatnia zmiana: Wt, 23 Kwiecień 2019, 09:55:17 wysłana przez JanT »

Offline radef

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1281 dnia: Wt, 23 Kwiecień 2019, 10:09:05 »
Jakby Rebirth był w HC to byłoby mniej serii i drożej a poziom ten sam. Nie wiem jak ty to myślisz  :)
No w HC by nie było :) Bo HC padłoby wcześniej  ;D
Może poziom byłby ciut wyższy, ale i tak przy zdecydowanej większości serii to nie jakość ma znaczenie, ale popularność bohatera. Dzięki zdecydowanie niższej cenie, znacznie łatwiej zachęcić ludzi do kupna Batmana w cenie okł. 40 zł, niż niewiele grubszego tomu za 75 czy 90 zł. A biorąc pod uwagę jak są to średnie tytuły, przy wyższych cenach część czytelników mogłaby się zrazić, że ktoś wciska takie przeciętniaki w ekskluzywnym wydaniu.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1282 dnia: Wt, 23 Kwiecień 2019, 10:11:43 »
Nie wiem czy byłby wyższy bo raczej byłyby to popularne serie a nie lepsze jak np Hal Jordan czy Aquaman.

Ciekawe jak to będzie z HC/SC w tym "Old DC"

3 dni do katalogu  :)
« Ostatnia zmiana: Wt, 23 Kwiecień 2019, 10:14:53 wysłana przez JanT »

Offline jotkwadrat

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1283 dnia: Wt, 23 Kwiecień 2019, 10:31:17 »
W sumie szkoda, że nie serie z Rebirth nie wychodzą w wersji Rebirth Deluxe Edition Book. Może wtedy wersja HC miałaby lepszy stosunek ceny do objętości?

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1284 dnia: Wt, 23 Kwiecień 2019, 10:33:54 »
Na pewno by tak było :) Ale to ma być jak najmniejsza pojedyncza cena.

Offline jotkwadrat

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1285 dnia: Wt, 23 Kwiecień 2019, 10:35:34 »
Ale za to może nie byłoby aż takich zaległości w wielu seriach (Batman, DC, Aquaman, HQ).

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1286 dnia: Wt, 23 Kwiecień 2019, 10:38:22 »
Chyba byłoby tak samo bo te "Deluxy" wychodziłyby o połowę wolniej :)

Offline Antari

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1287 dnia: Wt, 23 Kwiecień 2019, 10:46:49 »
Jakby Rebirth był w HC to byłoby mniej serii i drożej a poziom ten sam. Nie wiem jak ty to myślisz  :)
No w HC by nie było :) Bo HC padłoby wcześniej  ;D

Fajne to Twoje gdybanie ;D Ale pozwolisz, że ja nie będę się bawił w przewidywanie co by było gdyby.

Odnośnie poziomu to tam gdzie było dobrze na początku poziom mocno spadł po pierwszych tomach, nawet Batman mocno zawiódł bo King popadł w schematy swojej własnej konwencji. Tak słabego runu z Gackiem już dawno nie było, to trzeba przyznać.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1288 dnia: Wt, 23 Kwiecień 2019, 10:55:21 »
Gdybanie to jest twoje że byłoby lepiej jakby było w HC a to jest mega bzdurą :) Byłoby mniej droższych serii które zajmowałyby więcej miejsca. Same minusy  :)

edit:

Ten Batman Metal wydrukowany w nowej drukarni wygląda gorzej od komiksów z Edica. Przesunięcia prawie takie jak w Daredevilu 4. Okładka też jakaś wyblakła i nie błyszczy tak jak powinna. :'( Brawo Egmont.

Kto to napisał że super wygląda ten Batman?  ;D
« Ostatnia zmiana: Wt, 23 Kwiecień 2019, 11:09:54 wysłana przez JanT »

Offline OokamiG

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1289 dnia: Wt, 23 Kwiecień 2019, 11:16:32 »
Zrobiłbyś zdjęcie tym przesunięciom?
« Ostatnia zmiana: Wt, 23 Kwiecień 2019, 11:25:05 wysłana przez Mateusz »