Autor Wątek: Co nas denerwuje w komiksach  (Przeczytany 5827 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tymon Nadany

Co nas denerwuje w komiksach
« dnia: Nd, 03 Marzec 2024, 14:59:49 »
Co was najbardziej denerwuje w komiksach. U mnie wygląda to tak
W amerykańskich:
-durny upływ czasu brak starzenia się postaci przez dziesięciolecia itd
- wałkowanie tych samych wątków od lat
-zmartwychwstania
- polit poprawność
- obecnie coraz gorsza szata graficzna
-jeżeli chodzi zwłaszcza o marvela to jest najniższa jakość wydań za najwyższą cenę
Komiksy frankofońskie
- przez sztywny podział 48 stronicowych albumów czasami niektóre wydają się być przegadane
- golizna czasami jest na siłę prezentowana

Odp: Co nas denerwuje w komiksach
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 03 Marzec 2024, 15:20:14 »
- egmont blokujący kolekcje
- egmont wydające duble po tm-semicach z poodrywanymi okładkami wyglądające jakby ktoś nimi dupę wycierał
- egmont nie wydający onslaughta
- egmont wydający Conana co nie jest tak dobry jak Conan z kolekcji
- egmont z Kaczorem Donaldem bez ręki
- egmont co nie ingeruje w zakupione wydania tak żeby pasowały do kolekcji
- egmont i jego DC Deluxe w obwolucie i czarną płócienną okładką (to najnowsze odkrycie)
- egmont

  Więcej nie pamiętam, ale coś tam jeszcze było. Więcej trolli już tu nie trzeba.

Offline Klint

Odp: Co nas denerwuje w komiksach
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 03 Marzec 2024, 15:38:53 »
Jak nie są wydawane 😎

Offline death_bird

Odp: Co nas denerwuje w komiksach
« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 03 Marzec 2024, 15:57:37 »
Ceny i przestrzeń, którą zabierają na półkach.  8)
Że o przekazie polityczno/ideologicznym nie wspomnę.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline rekinn

Odp: Co nas denerwuje w komiksach
« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 03 Marzec 2024, 16:33:59 »
Nie lubię recenzji komiksów i nastawienia recenzentów do nich. Mam wrażenie, choc oczywiście może się mylę, że komiksiarze traktują komiks, że albo jest 10/10, albo do niczego. A czytanie czytadeł jest wręcz odradzane. Bardzo często ktoś jest rozczarowany, że komiks nie okazał się mistrzowski i wybitny, a jedynie dobry.

Nie potrafię już czytać superhero, zwłaszcza Batmana. Mój ulubiony bohater, ale historie są tak nie raz parszywie głupie, że to aż boli. Dodatkowo, po latach, jego kodeks już mnie tylko śmieszy.

Komiksy, zwłaszcza nasze polskie wydania są gwno warte, nie idzie na nich zarobić w handlu wtórnym. Wiem coś o tym, bo sprzedałem po latach całą prawie kolekcje i owszem, zarobiłem na tym ale może +20%. Więc gdy sprzedaję w necie komiks za 30 zeta i ktoś mnie prosi o zdjęcie z każdej strony, czy nie ma nie daj Boże gdzieś zagiecia, to ja juz wiem, ze jest prdolniety. Po co? Na co? To nie będzie po czasie wcale dużo więcej warte. Już lepiej zbierać znaczki, albo karty pokemon, albo obrazy na sciane, albo te funkopoy, nie wiem, ale komiksy nie maja sensu w kontekscie zarobku na spekulacji. To są śmieszne pieniądze. Dlatego denerwuje mnie podejscie komiksiarzy na grupach sprzedażowych, bo to jest paranoja.


Offline PabloWu

Odp: Co nas denerwuje w komiksach
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 03 Marzec 2024, 16:41:21 »
W komiksach denerwują mnie tylko i wyłącznie babole w tłumaczeniu, brak korekty i niedokończone serie. A tak w ogóle to szkoda zdrowia i czasu na denerwowanie się pierdołami,  hobby ma mnie relaksować a nie irytować.

Offline jotkwadrat

Odp: Co nas denerwuje w komiksach
« Odpowiedź #6 dnia: Nd, 03 Marzec 2024, 16:48:56 »
Nie przepadam za ścianami tekstu, zwłaszcza gdy dany komiks dostępny jest tylko w oryginale.
Nie lubię też słownej narracji z lat 60 w typie: "Zaraz pociągnę tę dźwignię a wtedy moja maszyna zniszczy tamten samochód".
Nienawidzę politycznej poprawności, SJW i woke culture.
No i nie lubię zmartwychwstań postaci.

Offline Castiglione

Odp: Co nas denerwuje w komiksach
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 03 Marzec 2024, 16:54:43 »
Więc gdy sprzedaję w necie komiks za 30 zeta i ktoś mnie prosi o zdjęcie z każdej strony, czy nie ma nie daj Boże gdzieś zagiecia, to ja juz wiem, ze jest prdolniety. Po co? Na co? To nie będzie po czasie wcale dużo więcej warte.
Przeszło ci przez myśl, że ktoś może chcieć nieuszkodzony egzemplarz po prostu dla siebie?

Offline rekinn

Odp: Co nas denerwuje w komiksach
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 03 Marzec 2024, 17:19:27 »
Przeszło ci przez myśl, że ktoś może chcieć nieuszkodzony egzemplarz po prostu dla siebie?

Taaaaaak, ale no nie mów, że nie rozumiesz o co mi chodzi. Gdy sprzedaję książki to jakoś nigdy nie mam tego problemu. Przy komiksach, to jest po prostu procedura stosowana do przesady. To jest tak absurdalne. Raz typowi wysłałem wszystkie zdjęcia jakie chciał, ze wszystkich stron jakie chciał. Kupił a pote pisał do mnie z pretensjami, że jednak znalazł ryskę na tylniej okładce jednego z komiksów, ale "nie będzie mi robił problemów bo ma teraz ważniejsze rzeczy na głowie". To jest tak chore, tak nienormalne, że nie ma szans bym zmienił zdanie. Może gdybym sprzedawał jeden, dwa komiksy i tak mi się przydażyło. Ale ja pozbyłem się kolekcji i to był DRAMAT!!!

Offline PJP

Odp: Co nas denerwuje w komiksach
« Odpowiedź #9 dnia: Nd, 03 Marzec 2024, 17:30:49 »
Najbardziej chyba irytują mnie literówki, błędy, drętwe tłumaczenia i niechlujstwo oraz cwaniactwo wydawców. W drugiej kolejności polityczna poprawność itp. głupoty dla potłuczonych ideologicznie. W serie (poza kaczkami, Usagim, Kajkoszami, Hitmanem i drobnymi wyjątkami) staram się nie wchodzić, bo wiem, że mogą zostać urwane niczym skasowane seriale ;) No i brak miejsca oraz ciężar wydań są denerwujące. Poza tym, zostawiam już tylko to, do czego wrócę. Reszta idzie w świat.

Offline Sędzia

Odp: Co nas denerwuje w komiksach
« Odpowiedź #10 dnia: Nd, 03 Marzec 2024, 17:52:16 »
Taaaaaak, ale no nie mów, że nie rozumiesz o co mi chodzi. Gdy sprzedaję książki to jakoś nigdy nie mam tego problemu. Przy komiksach, to jest po prostu procedura stosowana do przesady. To jest tak absurdalne. Raz typowi wysłałem wszystkie zdjęcia jakie chciał, ze wszystkich stron jakie chciał. Kupił a pote pisał do mnie z pretensjami, że jednak znalazł ryskę na tylniej okładce jednego z komiksów, ale "nie będzie mi robił problemów bo ma teraz ważniejsze rzeczy na głowie". To jest tak chore, tak nienormalne, że nie ma szans bym zmienił zdanie. Może gdybym sprzedawał jeden, dwa komiksy i tak mi się przydażyło. Ale ja pozbyłem się kolekcji i to był DRAMAT!!!

Ale w czym jest problem, jak piszesz "stan idealny" to ma być bez rysek. A jak jest ryska to o tym piszesz i typ nawet nie prosi o zdjęcia, jeśli chce bez.

Offline 79ers

Odp: Co nas denerwuje w komiksach
« Odpowiedź #11 dnia: Nd, 03 Marzec 2024, 18:23:32 »
ogólnie:
- ceny
- lpg
- wbijanie chudego w twarde okładki
- często niepotrzebnie powiększony format
- niedokończone serie

W odniesieniu do zawartości przeszkadza mi jedynie propaganda wszelkiego rodzaju - mając konkretną informację czego się spodziewać, to akurat najmniejszy problem.



Offline Pinto

Odp: Co nas denerwuje w komiksach
« Odpowiedź #12 dnia: Nd, 03 Marzec 2024, 18:52:27 »
Mnie nie wkurza, mnie wkurwia fuszerka polskich drukarń i pchanie tych fuszerek na rynek przez wydawców. Krzywo sklejone okładki, albo krzywo przycięte wkłady są powszechne.

Offline NuoLab

Odp: Co nas denerwuje w komiksach
« Odpowiedź #13 dnia: Nd, 03 Marzec 2024, 19:34:14 »
- nieobliczalna dystrybucja (np. Ongrys)
- kolejne edycje tego samego komiksu wzbogacane w stosunku do pierwszej wyłącznie dodatkami (np. Incal)
- spartolone pierwsze wydania (np. ŻiCSMcK)

Offline amsterdream

Odp: Co nas denerwuje w komiksach
« Odpowiedź #14 dnia: Nd, 03 Marzec 2024, 19:34:28 »
- przeładowanie tekstem oraz skokowa i chaotyczna narracja
- sposób rysowania i kolorowania w komiksach amerykańskich z ostatniej dekady (za grube kontury, brak cieniowania, zbyt komputerowe kolory, za dużo gradientów)
- twarde oprawy w komiksach 50 stronicowych
« Ostatnia zmiana: Nd, 03 Marzec 2024, 19:36:32 wysłana przez amsterdream »