Autor Wątek: Wyprzedaże i promocje - komentarze  (Przeczytany 746776 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline FloreK

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #1335 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 12:36:43 »
Zrobiliby  jedną promocję w swojej historii na poziomie 40-45% i wszyscy byliby zadowoleni łącznie z wydawnictwem które zarobiłoby górę pieniędzy. ;) Sam Kołodziejczak powiedział, że nic nie zastąpi sprzedaży po Empikach które pewnie płacą grosze za te komiksy więc taka promocja we własnym sklepie chyba wyszłaby nawet korzystniej.

Offline Pawelek

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #1336 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 12:44:51 »
Kurczę, że też nikogo nie zastanawia fakt, że w większości branż zazwyczaj to producent ma najwyższą w detalu cenę na swoje produkty ;)

Offline FloreK

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #1337 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 12:49:19 »
Kurczę, że też nikogo nie zastanawia fakt, że w większości branż zazwyczaj to producent ma najwyższą w detalu cenę na swoje produkty ;)

Jakby mieli najniższe to nikt nie chciałby dystrybuować ich produktów... aleeee, jedna promocja na 5 lat tych relacji chyba by nie zniszczyła. ;)

Offline Pawelek

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #1338 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 12:55:18 »
Zniszczyć by nie zniszczyła ale pewnie zaostrzyłaby wymagania Empiku co do ceny hurtowej. :) Poza tym ludzie są "oszczędni" - jak raz dostaną -50% to będą czekać na następne -50% (patrz NSC).

Offline Szekak

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #1339 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 12:58:27 »
Ale to nie ma co filozofować na temat nowych promocji, po prostu niech gluta równie szybko jak ostatnio rabat zmniejszyła, teraz poprawi w sposób by był zgodny z reklamą wysyłaną do klientów na meila i po sprawie, forum będzie zapewne ukontentowane. ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline vision2001

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #1340 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 13:03:33 »
Kurczę, że też nikogo nie zastanawia fakt, że w większości branż zazwyczaj to producent ma najwyższą w detalu cenę na swoje produkty ;)
Bo posiadanie własnego sklepu jest fajne wizerunkowo. Poza tym nie wiem, czy przypadkiem dzięki temu nie jest robione lepsze pozycjonowanie stron w necie (odnośniki do stron "zewnętrznych", itp., co podnosiło kiedy rating w googlu).

Offline isteklistek

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #1341 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 13:07:34 »
Rabatem trzeba szczególnie teraz dobrze zarządzać, bo za kilka tygodni, gdy trzeba będzie podnieść sprzedaż ludzie już nie będą chcieli 30-40%, gdy teraz zaczną pojawiać się oferty podchodzące pod 50%. Istnieje też opcja, że ludzie przez ten okres epidemii mocno ograniczyli swoje zakupy, że gdy tylko wszystko znowu ruszy, to po prostu dla poczucia normalności ludzie nakupią paczek jakoś specjalnie nie przejmując się rabatem 20%

Offline Pawelek

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #1342 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 13:11:33 »
Bo posiadanie własnego sklepu jest fajne wizerunkowo. Poza tym nie wiem, czy przypadkiem dzięki temu nie jest robione lepsze pozycjonowanie stron w necie (odnośniki do stron "zewnętrznych", itp., co podnosiło kiedy rating w googlu).
:-X nie odpowiem, mam umowny zakaz dzielenia się know-how  ;)

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #1343 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 13:18:50 »
Kusi ten Thorgal, oj kusi... :(

Poczekaj aż będzie do kupienia za 150 :) Natłukli tych kolekcjonerskich edycji, w normalnych warunkach nie zeszły, więc zaraz jak przyjdzie porządny kryzys i ludzie w ogóle przestaną kupować komiksy, będą schodzić ze stanów magazynowych w atrakcyjniejszych cenach ;)

Offline vision2001

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #1344 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 13:19:59 »
:-X nie odpowiem, mam umowny zakaz dzielenia się know-how  ;)
Czasy się zmieniają i pewnie narzędzia zarządzania stron i sposobu jej pozycjonowania na pewno też się zmieniają (bo rozumiem, że o tej części mej wypowiedzi piszesz).
Z 10 lat temu robiłem przy stronie, gdzie pozyskiwałem leady, ale też "bawiłem się" przy wrzucaniu contentu na www i taka wymiana link za link, czy wrzucenie na stronie głównej i podstronach "100" razy danego hasła (u siebie i u firm z nami współpracujących) ciut pomagała w ratingu. ;) Dlatego o tym też i tutaj napisałem względem Egmontu (#egmont #komiks etc.).  W necie jak się pogrzebie to się na pewno znajdzie o tym info. Dlatego uważam, że chyba to nie tajemnica. Ale pewnie robisz coś dla googla i nie potwierdzisz (i nie zaprzeczysz) ;) 3maj się!
« Ostatnia zmiana: Pt, 10 Kwiecień 2020, 13:23:04 wysłana przez vision2001 »

Offline Antari

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #1345 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 13:53:55 »
Czasy się zmieniają i pewnie narzędzia zarządzania stron i sposobu jej pozycjonowania na pewno też się zmieniają (bo rozumiem, że o tej części mej wypowiedzi piszesz).
Z 10 lat temu robiłem przy stronie, gdzie pozyskiwałem leady, ale też "bawiłem się" przy wrzucaniu contentu na www i taka wymiana link za link, czy wrzucenie na stronie głównej i podstronach "100" razy danego hasła (u siebie i u firm z nami współpracujących) ciut pomagała w ratingu. ;) Dlatego o tym też i tutaj napisałem względem Egmontu (#egmont #komiks etc.).  W necie jak się pogrzebie to się na pewno znajdzie o tym info. Dlatego uważam, że chyba to nie tajemnica. Ale pewnie robisz coś dla googla i nie potwierdzisz (i nie zaprzeczysz) ;) 3maj się!

Do tego nie potrzebowaliby struktury sklepu, mogłaby być zwykła strona internetowa jak KŚK, która działa od lat. Albo sklep na allegro, który i tak im prowadzi Ravelo. Nie wiem ile płacą za pozycjonowanie swojego sklepu ale jeżeli niewiele to Allegro zrobi im to w pakiecie prowizji lepiej.
« Ostatnia zmiana: Pt, 10 Kwiecień 2020, 13:55:27 wysłana przez Antari »

Offline Szekak

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #1346 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 14:01:11 »
Halo, halo, czy jest na forum Gluta? Czy klienci będą mieć możliwość skorzystania z promocji do której zostali zaproszeni? ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Grzmichuj

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #1347 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 14:31:03 »
gluta promkę na 52% wyłączyła w minutę, a było po 20:00. Ale włączyć dodatkowe 7% do 25%... trudna sprawa.
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Offline parsom

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #1348 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 14:36:39 »
Chłopcy, jak was nie stać na komiksy, to się przerzućcie na kolekcjonowanie pocztówek, nie wieszajcie za swój los psów na Glucie.

Offline Szekak

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #1349 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 14:43:16 »
Chlopcze, bez atakow ad personam, to bardzo dziecinna metoda podejmowania dyskusji. :*
Piękno jest w oczach patrzącego.