Autor Wątek: Wyprzedaże i promocje - komentarze  (Przeczytany 746550 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Online xanar

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #585 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 13:00:53 »
Jak było 35% to doliczało.

Wcześniej było w regulaminie, że jak są czerwone ikonki promocja czy coś w tym stylu to już się nic nie dolicza, ale widzę, że coś pozmieniali i już chyba już nie będzie, żadnych promocji tego typu.
35% było na cały asortyment i do tego dochodziły rabaty.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline laf

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #586 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 13:05:31 »
Szkoda tylko, że Non Stop ma taki niski rabat. Tego wydawcę akurat lepiej na gildii chyba kupować.
Jeśli chodzi o NSC to najtaniej wychodzi na Livro w przedsprzedaży i z dodatkowym kodem (do dzisiaj jest kod "czytam7" - wychodzi ok. 40% lub nawet mniej) lub w ich sklepie kiedy mają czasową obniżkę -50% (bodajże dwa razy do roku taka akcja, chociaż w tym roku jeszcze nie kojarzę). Z Livro jest tylko problem z pakowaniem, tak więc ogólnie loteria. Ja jak do tej pory miałem szczęście i na kilkadziesiąt zamówionych pozycji miałem tylko 2 reklamacje (i to nawet nie dotyczyły komiksów).

Offline OokamiG

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #587 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 13:14:23 »
A jak tam z Muszką jest?

Offline laf

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #588 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 13:21:51 »
A no jest tak, że w ogóle nie ma  :(

Offline OokamiG

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #589 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 13:23:04 »
I tu leży pies pogrzebany. W tym miesiącu skorzystam z usług gildii.

Offline robbirob

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #590 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 13:28:42 »
Tez zauważyłem taki proceder, dziwnym trafem wszystkie premiery Egmontu bodajże sprzed miesiąca miały 37 procent.
Liczą marżę po prostu. Za tanio sprzedawali, nie opłacało się.

Offline laf

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #591 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 13:32:03 »
@Ookaming, żeby dobić do darmowej dostawy na Livro (od 149,00 zł) można ewentualnie dobrać coś z Egmontu, ale najlepiej również w przedsprzedaży, bo wtedy cena wychodzi trochę ponad 40%. Ogólnie rzecz ujmując Livro ma bardzo dobre rabaty właśnie na przedsprzedaż (nie tylko komiksy, ale również książki).

Na Livro sprawdzałem też ostatnio zbiorcze wydanie Władców Chmielu z Ongrysu - nie było i Umbrella Academy z KBOOM! - bardzo słabiutki rabacik. Tak więc tutaj w obu przypadkach wygrywa Gildia.
« Ostatnia zmiana: Śr, 11 Wrzesień 2019, 13:33:37 wysłana przez laf »

Online vision2001

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #592 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 13:40:38 »
Z Livro jest tylko problem z pakowaniem, tak więc ogólnie loteria.
Zrobiłem sobie u nich po raz pierwszy zakup z odbiorem osobistym. Zamówiłem 3 pozycje: Wiedźmin #4, Clifton#3 i jeden LL. Wiedźmin tylko trochę ucierpiał, a pozostałe dwa tytuły miały solidnie walnięte rogi...
Może niewiele zamówięń u nich zrobiłem (z tego co widzę to 6), ale w połowie zawsze była jakaś przygoda z uszkodzeniem produktu.
Ja już im dziękuję. Wolę wydać parę groszy więcej gdzieś indziej i dostać produkt w stanie idealnym.

Online xanar

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #593 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 09:27:58 »
Takie info o Bonito z facebooka:

Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline history

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #594 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 09:33:07 »
Sprzedawcy poszli teraz w niższe obniżki. Pamiętacie szał przed świętami jaki miało bonito? Nie wyrabiali się z zamówieniami a ludzie którzy zamawiali książki 22 grudnia byli wielce oburzeni że nie dotarły na święta. A ile ludzi do obsługi to wymaga? Na dodatek skąd ich wziąć? Na rynku pracy jest ciężko teraz o pracownika, który solidnie wykona swoją pracę - takie są fakty. Może wolą iść w większe marże ale mniejszą ilość zamówień. Ile można ciągnąć wózek na wariackich papierach? Renomę już mają - zasłużoną mimo wszystko i punkty odbioru co dla wielu konsumentów jest kluczowe i wolą dopłacić trochę do książki ale odebrać sobie osobiście.

Online xanar

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #595 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 09:39:47 »
Przed świętami to jest standard, jak co roku, firmy kurierskie też nie wyrabiają, ludzie wielce zdziwieni, że im coś tam nie dotarło.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline asx76

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #596 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 09:47:50 »
Mimo wszystko śmiem wysnuć przypuszczenie graniczące z pewnością, iż w okresie przedświątecznym dodatkowy rabacik 5% powinien się pojawić w Bonito celem pobudzenia potencjalnych klientów :P Oczywiście nie licząc standardowego 35% na większość oferty (niestety, m. in. nie na NSC).

Pozwolę sobie zauważyć, iż niedawno pojawił się bardzo krótki rabat w TaniejKsiążce - 7%, co w połączeniu z wejściem przez Ceneo na komiksy Egmontu dawało mniej więcej 35-36% + owe 7% zniżki, czyli w sumie całkiem nieźle. A te "siódemki" pojawiają się co jakiś czas i stosunkowo wcale nierzadko.

Offline Szekak

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #597 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 09:50:28 »
Ja sie zdecydowalem na zamowienie w chodniku literacki., jest promka, ze przy zakupie 3 pozycji dwie maja rabat 42%, standardowo E ma jakos 38% wiec w sumie wyszla zadowalajaca znizka, zakupilem 30 pozycji i sie wszystko ladnie naliczylo.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Blind

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #598 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 10:01:54 »
Ja sie zdecydowalem na zamowienie w chodniku literacki., jest promka, ze przy zakupie 3 pozycji dwie maja rabat 42%, standardowo E ma jakos 38% wiec w sumie wyszla zadowalajaca znizka, zakupilem 30 pozycji i sie wszystko ladnie naliczylo.

Trzeba wpisywać jakiś kod żeby ta promocja zadziałała? Bo właśnie wrzuciłem do koszyka 6 tytułów i niczego mi dodatkowo nie policzyło.
Piszę recenzje komiksów na INSTAGRAMIE

https://instagram.com/marcin.blind?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

Online vision2001

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #599 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 10:06:33 »
Wejdź na https://chodnikliteracki.pl/ odszukaj baner z promką 3za2, kliknij w niego i automatycznie wczyta Ci się kod.