Autor Wątek: Wyprzedaże i promocje - komentarze  (Przeczytany 746626 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3525 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 16:56:18 »
Ty ale ta cena dalej wisi, więc jeżeli to błąd to same gamonie tam widocznie pracują, a za błędy się płaci.
Ja jak się spóźnię z zapłatą podatku lub ZUS to też płacę kary więc...

Być może są gamoniami, na pewno nie prowadzą biznesu zbyt profesjonalnie skoro błąd wisi tak długo i nie ma jasnego komunikatu dla klientów. Biorąc to pod uwagę, ale jednocześnie również to, że na 99% to pomyłka a nie celowe wprowadzenie w błąd oraz to, że z tego co widać po wpisach pieniądze są od razu zwracane to jaką ocenę byś wystawił na przykład sklepowi, który przyjął pieniądze klientów i w ogóle nie wysłał towaru albo takiemu, który celowo wprowadza w błąd na przykład kłamiąc w opisie produktu? Mi by zabrakło skali. A co do US albo ZUS to te instytucje z pewnością nie są moim wzorem do naśladowania, więc nie wiem dlaczego miałbym się patrzyć na to, co one by zrobiły.

Offline HugoL3

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3526 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 16:59:16 »
Być może są gamoniami, na pewno nie prowadzą biznesu zbyt profesjonalnie skoro błąd wisi tak długo i nie ma jasnego komunikatu dla klientów. Biorąc to pod uwagę, ale jednocześnie również to, że na 99% to pomyłka a nie celowe wprowadzenie w błąd oraz to, że z tego co widać po wpisach pieniądze są od razu zwracane to jaką ocenę byś wystawił na przykład sklepowi, który przyjął pieniądze klientów i w ogóle nie wysłał towaru albo takiemu, który celowo wprowadza w błąd na przykład kłamiąc w opisie produktu? Mi by zabrakło skali. A co do US albo ZUS to te instytucje z pewnością nie są moim wzorem do naśladowania, więc nie wiem dlaczego miałbym się patrzyć na to, co one by zrobiły.

Tobie zwracam honor. Faktycznie, 1 to może za niska ocena w tym wypadku. Mogłoby być gorzej. Albo mogłoby przyjechać uszkodzone i człowiek jeszcze bardziej by się wkurzył.

Offline sad_drone

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3527 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 19:08:23 »
@HugoL3 Dla mnie sytuacja jest prosta, wszyscy zamawiali wiedząc że wykorzystują ewentualny błąd sklepu licząc że dla dobrego pr sklep zdecyduje się te zlecenia zrealizować. Jedyny powód dla którego wystawiłbym negatywną ocenę to brak szybkiego zwrotu pieniędzy lub oszukiwanie klienta jak ukaszm84 pisze, ale jak dostałeś kasę tego samego dnia to nie widze żadnego powodu żeby wystawic negatywną ocenę oprócz złośliwości w ramach zemsty że nie udało ci się sklepu naciągnąć. Takie zakupy to jest loteria, fajnie jak coś się od sklepu wyciągnąć w ramach ich dobrej woli, ale nie można mieć pretensji że im jakiś durny pracownik złą cenę wystawił i nie chcą jej honorować. A co do tego że jeszcze nie usunęli, jak widać zablokowali opcje zakupu i odsyłają od razu kasę więc pracują nad rozwiązaniem problemu, w dużej firmie nigdy nie jest proste kryzys szybko ogarnąć.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline wojtast

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3528 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 22:57:07 »
1 raz zamawiałem w Bookbook, około 3 lata temu. Były to gry planszowe i myślałem że przyoszczędzę bo promka fajna. Przyszły beznadziejnie zapakowane. Nie dość, że bez jakiegokolwiek zabezpieczenia to jeszcze w za mały karton, gdzie to gry były strukturą nośną przesyłki, w tym mniejsze ustawione na większych. Jak nie trudno sobie wyobrazić te mniejsze wgniotły te większe pod nimi.

Reklamowałem uszkodzone pozycje, ale bez jakiegokolwiek odzewu ze strony sklepu. Brak realnej możliwości kontaktu ze sklepem mailowo czy telefonicznie. Machnąłem ręką bo sumarycznie była to tania przesyłka (około 150zł) a uszkodzenia akceptowalne mimo wszystko.
Nie wiem jak jest obecnie, ale skutecznie mnie zrazili do siebie. Opinie w tamtym czasie były beznadziejne jak potem sprawdzałem w internecie.
Nie kojarzę innego sklepu któremu bym nie dał drugiej szansy, ale tak właśnie mam w przypadku Bookbooka. Po 1 razie po prostu: "Nigdy więcej"
Drobne oszczędności są nie warte nerwów, czasu lub ryzyka.
Myślę, że jak ktoś naprawdę chce, to z takich sklepów istnieje tylko 1 bezpieczna metoda zamawiania: odbiór osobisty w pobliskim punkcie i płatność przy odbiorze, koniecznie ze sprawdzeniem zawartości na miejscu.

Offline eyesore

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3529 dnia: Pt, 24 Czerwiec 2022, 10:35:09 »
Zrobiłem dwa zamówienia i jak na razie zero info ze są odwołane, jestem ciekawy co zrobią.
Nie rozumiem za bardzo tej akcji z wystawieniem negatywów za brak realizacji zlecenia.
Kumam jak by był problem z zwrotem kasy, jak by przyszła uszkodzona przesyłka, za brak kontaktu ze strony sklepu w razie jakiś problemów itd ale za to ze była pomyłka na stronie? To już lekka przesada.


Online Warpath

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3530 dnia: Pt, 24 Czerwiec 2022, 10:39:35 »
Ja dostałem zwrot kasy bez jakiegokolwiek maila czy telefonu informującego o błędzie systemu czy odwołaniu - proponuję sprawdzić konto ; )

Offline eyesore

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3531 dnia: Pt, 24 Czerwiec 2022, 10:55:36 »
Ja dostałem zwrot kasy bez jakiegokolwiek maila czy telefonu informującego o błędzie systemu czy odwołaniu - proponuję sprawdzić konto ; )
zrobiłem zamówienie z płatnością przy odbiorze ale fajnie było jak by poszło jakieś info o anulacji   ;)

Offline xanar

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3532 dnia: Pt, 24 Czerwiec 2022, 11:30:59 »
Ja robiłem takie i takie. Dzwonili do mnie i dostałem maila, także spokojnie jak nazamawiało "milion" osób to trochę to potrwa.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline death_bird

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3533 dnia: Pn, 27 Czerwiec 2022, 23:32:25 »
Rozumiem że znalezionych pieniędzy nie oddajesz,

Z czystej ciekawości: co robisz gdy znajdujesz przysłowiowego piątaka na ulicy?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline parsom

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3534 dnia: Wt, 28 Czerwiec 2022, 01:01:37 »
Z czystej ciekawości: co robisz gdy znajdujesz przysłowiowego piątaka na ulicy?

Z czystej ciekawości - jak to jest rżnąć głupa?

Offline death_bird

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3535 dnia: Wt, 28 Czerwiec 2022, 08:37:48 »
Nie wiem. Wyjaśnij może, bo z jednej strony piszesz o znalezionych pieniądzach w formie zarzutu, a z drugiej na proste pytanie odpowiedzieć nie potrafisz.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline parsom

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3536 dnia: Wt, 28 Czerwiec 2022, 08:45:50 »
Gdzie piszę w formie zarzutu?

Offline death_bird

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3537 dnia: Wt, 28 Czerwiec 2022, 09:04:39 »
Rozumiem że znalezionych pieniędzy nie oddajesz, a jak kasjerka za mało policzy lub za dużo wyda, to nie drgnie ci żaden mięsień twarzy. W końcu - za błędy się płaci.

To jest zarzut.
Zaś biorąc pod uwagę, że jeżeli znajduje się jakieś pieniądze to na ogół leżące na chodniku monety to ciekaw jestem co robisz w takich sytuacjach skoro innym zarzucasz nieoddawanie znalezionych pieniędzy.
No. Chyba, że sam znajdujesz same pięćsetki, ale w takim razie przekładanie tego typu znalezisk na innych (że oni też muszą mieć takie przygody) jest chyba cokolwiek przesadne.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline HugoL3

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3538 dnia: Wt, 28 Czerwiec 2022, 11:06:34 »
To jest zarzut.
Zaś biorąc pod uwagę, że jeżeli znajduje się jakieś pieniądze to na ogół leżące na chodniku monety to ciekaw jestem co robisz w takich sytuacjach skoro innym zarzucasz nieoddawanie znalezionych pieniędzy.
No. Chyba, że sam znajdujesz same pięćsetki, ale w takim razie przekładanie tego typu znalezisk na innych (że oni też muszą mieć takie przygody) jest chyba cokolwiek przesadne.

Daj spokój, chłopak nic wartościowego nie wniósł do dyskusji, wszedł się tylko poprzekomarzać.

Offline Eyeless

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3539 dnia: Wt, 28 Czerwiec 2022, 12:24:45 »
Miałem ostatnio sytuację ze znalezieniem 50zl w okolicach bloku. Grzecznie sobie usiadłem obok i poczekałem 0.5h na potencjalnego właściciela. Zazwyczaj ludzie w stracie orientują się względnie wcześnie i wracają do potencjalnych miejsc. Jeśli się nie orientują to i tak potem zakładają, że pozamiatane.
Nie doczekałem się na nikogo, w efekcie czego stałem się szczęśliwym posiadaczem.
Pewnie w przypadku portfela dążył bym do namierzenia właściciela , ale przy braku dokumentów, jedynie przy samej gotówce znalezienie kogoś jest nierealne.