Autor Wątek: Wyprzedaże i promocje - komentarze  (Przeczytany 746624 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nori

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #600 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 10:21:31 »
W przypadku Bonito, podobno pracują nad nową stroną i nad nowym systemem sprzedaży, tak więc będą też jakieś nowe systemy promocji. Miało to wystartować po wakacjach, ale nie było żadnej sprecyzowanej daty. To informacja z infolini sprzed miesiąca lub dwóch.

8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline xanar

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #601 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 11:10:24 »
Ja sie zdecydowalem na zamowienie w chodniku literacki., jest promka, ze przy zakupie 3 pozycji dwie maja rabat 42%, standardowo E ma jakos 38% wiec w sumie wyszla zadowalajaca znizka, zakupilem 30 pozycji i sie wszystko ladnie naliczylo.

a jak tam pakują, lepiej niż Livro ? :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Szekak

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #602 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 11:13:21 »
To jest ten sam sklep co Znak czy Matras więc powinno być ok. Kiedyś robiłem już duże zamówienie z chodnika, właśnie przy okazji takiej promki i było wszystko ok.
« Ostatnia zmiana: Cz, 12 Wrzesień 2019, 11:17:41 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline laf

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #603 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 11:22:30 »
Potwierdzam. Wprawdzie miałem zaledwie jedno zamówienie, ale wszystko było w porządku. Na pewno lepiej niż Livro, ale od nich to akurat chyba wszyscy lepiej pakują.

Wejdź na https://chodnikliteracki.pl/ odszukaj baner z promką 3za2, kliknij w niego i automatycznie wczyta Ci się kod.
Chciałem tylko doprecyzować, bo to nie jest dokładnie promocja 3za2. Dokładnie wygląda to tak:
Cytuj
Wybierz 3 książki, a na 2 z nich otrzymasz 42% rabatu. Rabat naliczy się na dwie, tańsze książki
w koszyku oraz tylko na 1 egzemplarz danego tytułu. Promocja jest aktywna do 15 września 2019 roku.
« Ostatnia zmiana: Cz, 12 Wrzesień 2019, 11:26:14 wysłana przez laf »

Offline eyesore

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #604 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 11:48:27 »
co do Livro, mam chyba ogromne szczęście, 6 zamówień i wszystkie doszły całe (fakt, zero ochrony, tylko karton- dlatego tylko miękko okładkowe pozycje zamawiam)

co do Bonito, myślę że przez takie podejście tracą klientów, ja np. od maja żadnego zamówienia u nich nie zrobiłem, za chwilę nie będę miał ekstra 5% jako stały klienta więc w ogóle odpadnie mi ten sklep w planach zakupowych

Offline xanar

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #605 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 11:52:49 »
No i tak miałeś dobrze, że ci w karton wsadzili  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline jotkwadrat

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #606 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 12:00:16 »
Też chyba mam szczęście do Livro. Zamawiam u nich regularnie i, póki co, wszystko dotarło bez uszkodzeń.

W tym momencie to chyba jedyny sklep gdzie (z kodem) można dostać 40% rabatu.

Offline laf

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #607 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 12:02:00 »
W tym momencie to chyba jedyny sklep gdzie (z kodem) można dostać 40% rabatu.
Proponuję sprawdzić ofertę Tantis

Offline stachel

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #608 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 13:32:23 »
co do Bonito, myślę że przez takie podejście tracą klientów, ja np. od maja żadnego zamówienia u nich nie zrobiłem, za chwilę nie będę miał ekstra 5% jako stały klienta więc w ogóle odpadnie mi ten sklep w planach zakupowych

Ja miałem jeszcze jedno małe zamówienie w lipcu, bo zależało mi na szybkim odbiorze w punkcie. Teraz właśnie zrobiłem zamówienie w Chodniku Literackim i wyszło mi 10% taniej na całym zamówieniu niż w Bonito - oczywiście mam 5% rabatu dla stałych klientów w Bonito, inaczej różnica jest w ogóle ogromna. Lubiłem Bonito, bo dobrze pakowali, szybko wysyłali, a i rabat wychodził ~40% (35% na Egmont + 5% kupon + 5% stały klient dawało łącznie te 41%).

Proponuję sprawdzić ofertę Tantis
W Tantis zawsze wychodzi mi, że część komiksów akurat nie ma promocji Ceneo i jest nieopłacalna do zakupu. A jak już robię zamówienie, to chcę kupić wszystkie interesujące mnie pozycje, ew. dorzucić drugie zamówienie w Gildii na mniej popularne wydawnictwa. 

Offline misiokles

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #609 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 13:42:48 »
Za rok zarówno Tantis jak i Chodnik Literacki sprzestanie stosować dumpingowe marże i będzie musiało w końcu zacząć zarabiać - to ttle w kwestii pro-konsumenckiego nawoływania na bonito o powrót dawnych zniżek :)

Offline laf

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #610 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 13:50:31 »
Za rok zarówno Tantis jak i Chodnik Literacki sprzestanie stosować dumpingowe marże
a wtedy swoje podwoje otworzy jakaś nowa księgarnia internetowa bądź też nastąpi kolejne mniej lub bardziej spektakularne przejęcie i interes będzie kręcił się na nowo  ;)

Offline jotkwadrat

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #611 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 13:58:40 »
Patrzyłem na Tantis, ale tam większość pozycji ma rabat 19%. Wyjątki mają 35%.

Offline parsom

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #612 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 14:02:33 »
Chodnik to nie jest nowa firma - pod tym szyldem działają już jakiś czas, a w zasadzie to to samo co Znak (i Matras - jakiś czas temu kupiony przez Znak). Te ich promocje 2 z 3 pojawiają się co jakiś czas i zazwyczaj są w tych 3 sklepach jednocześnie. Ale to i tak nic - dawano temu Znak często miewał 50% na wszystko (pamiętam jak czytywałem stronę piekielni.pl i co jakiś czas wyskakiwał mi tam baner z tą promocją).

Edit: Rzeczywiście, Chodnik teraz zjechał z cen w stosunku do Znaku.

Ale w zasadzie bądźmy szczerzy - nie opłaca się kupować. Nigdzie. W zasadzie nic się nie opłaca. Wszyscy umrzemy.
« Ostatnia zmiana: Cz, 12 Wrzesień 2019, 14:06:44 wysłana przez parsom »

Offline xanar

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #613 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 14:24:06 »
e tam mają podnieść płace minimalne, to będzie można kupować i w droższych księgarniach  ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline laf

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #614 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 14:28:30 »
Patrzyłem na Tantis, ale tam większość pozycji ma rabat 19%. Wyjątki mają 35%.
A no widzisz, faktycznie masz rację  :(. Jakieś 2 tygodnie temu zrobiłem u nich zamówienie na 7 egmontowych tytułów i tylko na jedną pozycję miałem dokładnie 39,46%, a wszystkie inne powyżej 40% (najwięcej 41,95%).