Autor Wątek: Wyprzedaże i promocje - komentarze  (Przeczytany 754639 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline zombie001

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #4305 dnia: So, 20 Styczeń 2024, 11:57:04 »
U mnie też, większość czego chciałem od Muchy wypadło z tej promki 35% po jednym dniu...

Cóż. To czekamy dalej.
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline jotkwadrat

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #4306 dnia: So, 20 Styczeń 2024, 13:06:57 »
Zawsze brakuje mi na Gildii opcji segregowania wg wysokości rabatu.

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #4307 dnia: So, 20 Styczeń 2024, 13:20:16 »
  Kurde panowie i ewentualne panie wydawało się stare lisy promocyjne a tu takie błędy młodzieżówki. Ja przy tych grubszych promocjach na gildii, odrazu wpadam i biorę co trzeba zapisanego na liście zakupowej bo to nie pierwszy raz, gdy w czasie wyprzedaży zmieniają się ceny a później ewentualnie przeglądam resztę i coś tam dodam. Robię zamówienie i dorzucam jakiś komiks w przedsprzedaży do którego ukazania się jest najdłuższy jeszcze czas, wybieram zapłatę przy odbiorze i przez te dwa miesiące powiedzmy dokładam jeszcze pojawiające się pozycje. W sumie to już nie te czasy, że na Gildii z wyjątkiem Egmontu wszystko było najtaniej, ale naprzykład powróciły nieobecne od dłuższego czasu dobre ceny na premiery Screamu i ogólnie w dziedzinie tych mniejszych wydawnictw dalej potrafią być konkurencyjni, że już nie wspomnę o takimi Studiu Lain, które rzadko gdzie indziej się sprzedaje  a w międzyczasie mogą pojawić się zresztą kolejne promocje. Jak się zbliża czas wydania tego z przedsprzedaży jak już uznam, że nabrałem wystarczająco to podmieniam go na coś konkretnie mnie interesującego i opłacam z góry. Wychodzi mniej więcej jedno zamówienie z gildii na kwartał, ale za to bardzo grube. Conana 7 kupiłem (dzięki jeszcze raz za cynk LukCook), ale jego poza gildią dalej nie ma w normalnej cenie, więc nie założyłbym się, że się jednak nakład nie kończy.
  Co do reszty to w żadne kombinacje też już się nie bawię, kont nigdzie już nie zakładam bo właściwie wszędzie da się zrobić zakupy bez rejestracji. Kupuję co miesiąc w tym dyskoncie w którym jest najtaniej, pakowanie i tak jest wszędzie identyczne czyli raczej średnie jak ktoś w tym temacie jest uczulony a zresztą te comiesięczne zakupy to już po tych ponad 10 latach nadrabiania zaległości nie takie jak kiedyś, miesięcznie jeden maks dwa "grubasy" plus jeden czy dwa mniejsze tomiki, czasami jakaś książka, ot tak aby dobić do wysyłki darmowej, więc i ryzyko uszkodzeń mniejsze. Nie przyzwyczajam się już do dostawców jak kiedyś. Najtaniej będzie w Smaku Liter? Kupię w Smaku Liter. Za miesiąc wyjdzie taniej w jakimś Skupszopie czy innym Vivelo? To kupię tam.

Offline dinogal

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #4308 dnia: Nd, 21 Styczeń 2024, 11:50:48 »
W dniu dzisiejszym komiksy Manary w Gildii w najniższej cenie na rynku (33-34%) kto chce sobie uzupełnić to dziś dobry moment bo nie wiadomo jak długo pozycje będą w takim rabacie :)

Offline srogin

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #4309 dnia: Cz, 25 Styczeń 2024, 21:34:14 »
Zrobiłem zakupy w Smaku Liter. Nie mają oni kodów, darmowej przesyłki, czasowych promocji. Po prostu mają korzystną ofertę.
Poczułem się dobrze, mogąc zamowić wszystkie tytuły, które chcę (a nie kompletując do 150/200 zł, żeby kod zadziałał i darmowa przesyłka zafunkcjonowała).
Pewnie, robiąc zamówienie za osiem stów, przepłaciłem w powyższym kontekście kilnanaście złotych, może nawet dwadzieścia? ale BYŁO WARTO!
Mam się dobrze i w końcu nie czuję, że jestem osłem pchanym do zakupów chwilowymi promocjami. POLECAM!

Mam mejla, że TK chciałaby zaoferować mi nawet 40 zł! Wrzucam do spamu, nie sparwdzam, otwieram piwko, kataloguję komiksiki, cziluję, idę spać ;)

Offline Zwirek

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #4310 dnia: Cz, 25 Styczeń 2024, 21:54:25 »
otwieram piwko, kataloguję komiksiki, cziluję, idę spać ;)
Piwko w środku tygodnia? Uuuuuu ::)

Offline srogin

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #4311 dnia: Cz, 25 Styczeń 2024, 21:56:44 »
Piwko w środku tygodnia? Uuuuuu ::)

To nie to uniwersum, Dredd. Wyluzuj ;)

Edycja: Popieprzyłem tematy. Jeżeli świat będzie dzięki temu bardziej poukładany (dzięki czemu znośniejszy), można ostatnie posty przenieść do "komentarzy". Dziękuję.
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Styczeń 2024, 23:01:29 wysłana przez srogin »

Offline Konrad

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #4312 dnia: Pt, 26 Styczeń 2024, 07:32:56 »
Zrobiłem zakupy w Smaku Liter. Nie mają oni kodów, darmowej przesyłki, czasowych promocji. Po prostu mają korzystną ofertę.
Poczułem się dobrze, mogąc zamowić wszystkie tytuły, które chcę (a nie kompletując do 150/200 zł, żeby kod zadziałał i darmowa przesyłka zafunkcjonowała).
Pewnie, robiąc zamówienie za osiem stów, przepłaciłem w powyższym kontekście kilnanaście złotych, może nawet dwadzieścia? ale BYŁO WARTO!
Mam się dobrze i w końcu nie czuję, że jestem osłem pchanym do zakupów chwilowymi promocjami. POLECAM!

Mam mejla, że TK chciałaby zaoferować mi nawet 40 zł! Wrzucam do spamu, nie sparwdzam, otwieram piwko, kataloguję komiksiki, cziluję, idę spać ;)

Aż z ciekawości sprawdziłem różnice na swoim przykładzie i powiem ci, że jest ona zdecydowanie większa.

W tym tygodniu kupiłem 17 styczniowych premier (Tysiąc twarzy Kuby Rozpruwacza, Tango 1, Pewnego razu we Francji 3, Donżon 6, Saint-Elme 3, Kaczki, Future, Falconspeare, Krocząca we mgle 1, Oblivion Song 4, Opowieści grabarza, Supersi 4, Bloodborne 3, Historia Dylana Doga, Czary zjary 5, Star Wars Darth Maul i Gigant Poleca Extra).
Złożyło się to na 4 zamówienia (dwa w Taniej Książce i dwa w Matfel), przy każdym korzystałem z kuponu -20zł w aplikacji Inpostu (użyłem dwóch swoich numerów telefonu, na każdym skorzystałem po dwa razy, bo ten sam kupon po kilku dniach znowu zadziałał). Zapłaciłem łącznie 688,24zł.

Teraz gdybym taki sam zestaw zamówił w Smaku Liter (w tej chwili nie maja oni jeszcze dodanych w sklepie Tango 1 i Tysiąc twarzy Kuby Rozpruwacza, ale doliczyłem je z ich 24% rabatem) to zapłaciłbym razem z najtańszą przesyłką (Orlen paczka za 9zł) 796,35zł.

Różnica wynosi, więc 108,11zł. Dla mnie to już jest kwota warta poświęcenia kilku minut więcej.

A jeszcze przy okazji koszt takiego zestawu w Gildii to 897,90zł.

Offline srogin

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #4313 dnia: So, 03 Luty 2024, 21:32:08 »

Różnica wynosi, więc 108,11zł. Dla mnie to już jest kwota warta poświęcenia kilku minut więcej.


Masz sporo racji, ale ja po prostu jestem już zmęczony robieniem trzech zamówień z trzech różnych maili, wklejaniem końcówek url i sprawdzaniem, czy cena w koszyku się nie zmieniła, namowami do placenia przez telefon (czego unikam, bo jestem dziad!), etc.
Poza tym TK już nie jest tak atrakcyjna jak dawniej (Egmont nawet z kodami wychodzi drożej niż np. na Smaku Liter).

Jak dadzą jakąś super promkę, pewnie skorzystam, ale te ich 5%, czy 10 zł przy zamówieniu mnie nie grzeje.

Offline roble

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #4314 dnia: Wt, 06 Luty 2024, 19:27:14 »
zrób zakupy i zyskaj!

Zgarnij kod na 10 zł od 159 zł

Klienci, którzy do końca lutego zrobią zakupy w TaniaKsiazka.pl otrzymają kod na kolejne zakupy do wykorzystania w marcu.

*Wiadomość z kodem dostaniesz ok. 1 godzinę po zrobieniu transakcji.
Szału nie ma ale może komuś się przyda

wgląda na uniwersalny..


Offline Xmen

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #4315 dnia: Wt, 06 Luty 2024, 20:19:59 »
Czyli trzeba kupić dwa razy, wyjdzie po 5zl na zamówienie. Gruuubo. Też tak macie że Tania książka jako wypełnienie kartonu wrzuca takie grube ścinki czy strzępy jakieś tektury, czy może kartonu? Wszystko przychodzi porysowane, obtarte i w wiórach jak z tartaku. Komiksy są w folii, więc to trochę pomaga, ale jak ostatnio dwa razy kupiłem książki to wyglądały jak używane bardzo często ,przez kilka lat. Dramat.
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Offline Wombai

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #4316 dnia: Śr, 07 Luty 2024, 08:41:42 »
To jest ekologiczne wypełnienie, które powstaje z rozdrobnienia kartonów. Od kilku lat są na rynku takie maszyny, które "gofrują tekturę". Stało się to bardzo popularne w trakcie Covid-19. Zazwyczaj firmy mają nadmiarowe kartony, a płaciły za wypełniacz w postaci folii bąbelkowej. Tutaj mają sporą oszczędność.

Inną sprawą jest wrażenie odbiorcy, bo zgadzam się z Tobą w pełni, że syfu z tego cała masa. Komiksy są cały zakurzone, a w przypadku Timofa, który nie foliuje mogą być porysowane (ale to może również kwestia magazynowania).

Co natomiast dotyczy samej promocji, moje 7% stałego rabatu to więcej niż te 10zł, więc niech się wypchają.
Niestety Tania Książka od dłuższego czasu przestała być konkurencyjna. Tylko w wyjątkowych sytuacjach, jak promka InpostPay, zauważyłem jakąś wyraźniejszą różnicę vs Smak Liter/Czytam.pl/Ceneo-25zł

Offline Xmen

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #4317 dnia: Śr, 07 Luty 2024, 13:54:10 »
Dostałem od nich odpowiedź że brak folii to ekologia. Z tym że te tektury są tak twarde że rysują nawet przez folię. W przypadku książek niszczą krawędzie kartek. Trudno muszę podziękować taniej książce.
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Offline Leyek

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #4318 dnia: Śr, 07 Luty 2024, 15:44:52 »
Masz sporo racji, ale ja po prostu jestem już zmęczony robieniem trzech zamówień z trzech różnych maili, wklejaniem końcówek url i sprawdzaniem, czy cena w koszyku się nie zmieniła, namowami do placenia przez telefon (czego unikam, bo jestem dziad!), etc.

W takim razie wypróbuj Multiszop (polecił mi go @Lyricstof). 2 razy zrobiłem zamówienie i jest spoko. Rabaty dobre (Egmont ok. 40%, Timof chyba 42%), tylko brak darmowej wysyłki, więc trzeba unikać małych zamówień. Przez wysyłkę może wyjdzie parę zł więcej niż gdzie indziej, ale odpada całe kombinowanie, 3 min i zamówienie złożone.

Online LukCook

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #4319 dnia: Cz, 08 Luty 2024, 09:38:45 »
W takim razie wypróbuj Multiszop (polecił mi go @Lyricstof). 2 razy zrobiłem zamówienie i jest spoko. Rabaty dobre (Egmont ok. 40%, Timof chyba 42%), tylko brak darmowej wysyłki, więc trzeba unikać małych zamówień. Przez wysyłkę może wyjdzie parę zł więcej niż gdzie indziej, ale odpada całe kombinowanie, 3 min i zamówienie złożone.

Czy pakowanie i zabezpieczenie komiksów jest ok?

Multiszop i smakliter to ta sama firma: Esse.

https://smakliter.pl/informacje/o-nas

https://multiszop.pl/informacje/o-nas