Autor Wątek: Wyprzedaże i promocje - komentarze  (Przeczytany 754668 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Eyeless

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3615 dnia: Śr, 17 Sierpień 2022, 22:26:36 »
Mam w mailu potwierdzenie zamówienia więc nie ma obaw, zresztą Brassem też bym nie pogardził

Offline Koalar

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3616 dnia: Śr, 17 Sierpień 2022, 23:18:18 »
Tak, to się zdarza. Ostatnio jak był Knightfall 2 to po jakimś czasie wskoczyło w zamian coś innego. Innym razem była chyba jakaś książka, a dopiero później zamiast niej był komiks.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline muaddib

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3617 dnia: Cz, 18 Sierpień 2022, 07:06:37 »
Spotkaliście się z sytuacją , że kupiliście coś na kod w okolicach 10, a potem w miejsce tej pozycji była inna ? Miałem dzisiaj na Ceneo akcje z zakupem planszówki Spirit Island ze zniżką 50zl. Zerkam po południu, a tam w tym miejscu Brass:Birmingham , zgłupiałem.
Z moich obserwacji wynika, że dzieje się tak, gdy kupony są jeszcze dostępne a produkt nie jest już dostępny w żadnym sklepie z opcją zakupu przez ceneo - wtedy wpada kolejny z kategorii. Chociaż oczywiście mogę się mylić :)

Offline vision2001

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3618 dnia: Cz, 25 Sierpień 2022, 11:00:18 »
dziś na ceneo.pl kod Lato40 pozwala kupić taniej coś takiego:

Ja chwilę temu kupiłem ten tytuł "tanio", bo zapłaciłem 114,44 pln, ale patrząc tutaj i licząc, że dodatkowo 3 dychy byłyby w kieszeni... No, ale jednak komiks już przeczytany i była to przyjemna lektura. W szczególności bardzo miło zaskoczyła mnie pierwsza historia z tego wydania.

Widzę, że na ceneo jest tendencja pojawiania się dość często "droższych" tytułów ( > 99 pln, przeważnie rzeczy z Egmontu) dość szybko od premiery i rabaty wychodzą często-gęsto na poziomie 55-60%. Zatem obecnie będę polował dalej na takie okazje i niestety przez to nie wszystkie tytuły będą lądować w koszyku w miesiącu premiery. Oj,

Co by skończyć OT, to dodam żal (bo chyba nie pisałem Wam o tym, a tylko Wy mnie zrozumiecie)... W czerwcu przez ceneo w manada.pl kupiłem Siedmiu Żołnierzy. Komiks (cegła) walnięty w transporcie, dodatkowo folia porozdzierana i poklejona taśmą klejącą tak, że taśma przyklejona w wielu miejscach do okładki (o dziwo, jakaś mocna taśma, bo nawet przy delikatnej próbie jej odklejenia nie za bardzo chciała odejść). Kontakt z manada.pl, zdawkowe maile od nich z sugestią możliwości zwrotu, brak info o tym, że są w stanie sami wysłać kuriera po odbiór. Więc wziąłem sprawy w swoje ręce, napisałem list reklamacyjny z prośbą o wymianę, podrałowałem na pocztę, zapłaciłem za wysyłkę i czekam. Mija jakiś krótki czas > info z banku, że dokonano zwrotu wpłaty za ten zakup... Napisałem do nich "o co kaman", a oni, że z automatu zrobili zwrot zamiast wymienić mi egzemplarz "i co nam zrobisz?". A potem pałowałem się przez wiele dni o dokonanie zwrotu hajsu za wysyłkę, bo oni "a gdzie napisaliśmy, że musisz nam sam odesłać?".
Dawno temu miałem bardzo podobną sytuację z brakiem wymiany egzemplarza na niezniszczony/niewalnięty przy promocjach smyka... Często już nie mam siły.

Ogólnie obsługa kliencka w wielu miejscach leży i kwiczy. Obecnie jest kilka miejsc, gdzie jest się obsłużonym bardzo dobrze (np. zawsze miło i sprawnie w gildia.pl, czy to reklamacja, czy modyfikowanie listy zamówień), a w kilku miejscach jest bardzo średnio (i np. też nie można usunąć pozycji z listy jeszcze niewysłanego zamówienia)... Zatem jak człowiek ma miejsce, gdzie udaje się kupić i otrzymać swoje zamówienia bez wad, to warto się ich trzymać (u mnie tantis to takie 50/50, ale reklamacje załatwiają też sprawnie). I czasem potwierdza się teza, że im taniej, tym czasem może się wyjść na tym gorzej (strata swojego czasu, nerwów, hajsu, niepotrzebny stres).

Peace!

Offline Jaxx

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3619 dnia: Cz, 25 Sierpień 2022, 11:12:22 »
Ja chwilę temu kupiłem ten tytuł "tanio", bo zapłaciłem 114,44 pln, ale patrząc tutaj i licząc, że dodatkowo 3 dychy byłyby w kieszeni...

Nie musisz się łamać, za tę cenę (83 zł) i tak nie daje się kupić. Taka cena byłaby tylko w Tantsie + jeszcze koszt wysyłki, ale z jakiegoś powodu opcja "kup teraz" nie działa przy tej księgarni - wyrzuca "błąd dodania do koszyka". Można kupić jedynie przez Manadę, ale tam wychodzi cena 98 i darmowa przesyłka. Więc co najwyżej zostałoby Ci w kieszeni 17 zł (jak z resztą i mnie, bo też kupiłem za 114 ;) ).

Faktycznie z tymi "ciężkimi" komiksami zależność wydaje się powtarzać - około miesiąc po premierze wyskakują w okazjach Ceneo. Też zastanawiam się, czy w przypadku kolejnych Epiców oraz Knightfalla 3 nie wstrzymać się z zakupem i polować na takie okazje. Niby zyska się tylko jakieś 17 zł na tytule, ale to już coś, bo za tyle można już kupić jakieś wydanie albumowe LL, Asteriksa czy Thorgala, więc gra byłaby warta świeczki. Ale jeżeli Manada tak podchodzi do klienta jak piszesz, to robi się zagwozdka...

Offline Endriuu

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3620 dnia: Cz, 25 Sierpień 2022, 11:27:36 »
Cytuj

Ogólnie obsługa kliencka w wielu miejscach leży i kwiczy. Obecnie jest kilka miejsc, gdzie jest się obsłużonym bardzo dobrze (np. zawsze miło i sprawnie w gildia.pl, czy to reklamacja, czy modyfikowanie listy zamówień), a w kilku miejscach jest bardzo średnio (i np. też nie można usunąć pozycji z listy jeszcze niewysłanego zamówienia)... Zatem jak człowiek ma miejsce, gdzie udaje się kupić i otrzymać swoje zamówienia bez wad, to warto się ich trzymać (u mnie tantis to takie 50/50, ale reklamacje załatwiają też sprawnie). I czasem potwierdza się teza, że im taniej, tym czasem może się wyjść na tym gorzej (strata swojego czasu, nerwów, hajsu, niepotrzebny stres).

Peace!

Po kilku anulowanych przez nich zamówieniach i kilku obitych komiksach z całego serca nie polecam również manady.
Czara goryczy przelała się gdy po ostatniej promocji ceneo przyszedł od nich dobrze walnięty tom Witch. Dogadałem się na wymianę, odesłałem i po kilku dniach przychodzi ten sam walnięty egzemplarz który wysłałem. Ręce opadają. Na zwrot kasy czekałem kolejne 11 dni roboczych, a ze wszystkim bujałem się ponad miesiąc.

Offline vision2001

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3621 dnia: Cz, 25 Sierpień 2022, 11:41:29 »
Nie musisz się łamać, za tę cenę (83 zł) i tak nie daje się kupić.
Hehehe. Odwieczny problem ceneo :) Ja tak często miałem przy kupnie pieluch dla dzieciaków :P od razu brałem drugą w kolejce opcję "kup teraz" (sortowanie: najniższa cena z dostawą).
I teraz, po Twoich wyjaśnieniach, ta oszczędność wyłącznie 17 pln mniej boli ;)
Choć i tak dużo zaoszczędziłem, bo dwa KiKi kupiłem przez ceneo za 37 i 50 pln za tom. Bo Donżon#3 za chyba 65 pln. Więc nie mam co tak płakać.

Faktycznie z tymi "ciężkimi" komiksami zależność wydaje się powtarzać - około miesiąc po premierze wyskakują w okazjach Ceneo. Też zastanawiam się, czy w przypadku kolejnych Epiców oraz Knightfalla 3 nie wstrzymać się z zakupem i polować na takie okazje.
Właśnie też takie podejście do tematu rozważam. Thora wziąłem, choć materiałem premierowym dla mnie są/będą tylko zeszyty z FF. Trochę może dałem ciała, że nie kupiłem Knightfall#1 w cenie <100 pln, ale zakupiłbym ten komiks tylko dla B:Venom (która to historia jest rewelacyjna i posiadam ją w amerykańskim trejdzie) i dla Miecza Azraela (który to komiks jest taki se, a mam rozpadające się wydanie semicowe). Chyba ze 3 miesiące temu zakończyłem czytać trzeci omnibus Knightfall i czuć spadek historii. Półki z gumy nie są, omnibusów sprzedawać nie zamierzam, więc jednak Gacka sobie odpuściłem.   

jeżeli Manada tak podchodzi do klienta jak piszesz, to robi się zagwozdka...
Po kilku anulowanych przez nich zamówieniach i kilku obitych komiksach z całego serca nie polecam również manady.
Czara goryczy przelała się gdy po ostatniej promocji ceneo przyszedł od nich dobrze walnięty tom Witch. Dogadałem się na wymianę, odesłałem i po kilku dniach przychodzi ten sam walnięty egzemplarz który wysłałem. Ręce opadają. Na zwrot kasy czekałem kolejne 11 dni roboczych, a ze wszystkim bujałem się ponad miesiąc.
No i masz! A już chciałem napisać,  że może to ja miałem problem z nimi i był to po prostu mój pech. Manada to głównie jakiś handel rzeczami aptecznymi/kosmetycznymi, a makulatura u nich to chyba "dodatek" do działalności. Obsługa klienta średnia. Odpisywanie na maile takie, że czasem trzy razy trzeba przeczytać, co mi napisali... Ale dwa KiKi zamawiałem u nich i były w stanie mint, to samo z Punisherem. Po prostu raz na jakiś czas, gdy się gdzieś sporo kupuje, to trafi się sytuacja, gdzie coś pójdzie nie tak.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3622 dnia: Cz, 25 Sierpień 2022, 11:48:37 »
Ja chwilę temu kupiłem ten tytuł "tanio", bo zapłaciłem 114,44 pln, ale patrząc tutaj i licząc, że dodatkowo 3 dychy byłyby w kieszeni... No, ale jednak komiks już przeczytany i była to przyjemna lektura. W szczególności bardzo miło zaskoczyła mnie pierwsza historia z tego wydania.

Widzę, że na ceneo jest tendencja pojawiania się dość często "droższych" tytułów ( > 99 pln, przeważnie rzeczy z Egmontu) dość szybko od premiery i rabaty wychodzą często-gęsto na poziomie 55-60%. Zatem obecnie będę polował dalej na takie okazje i niestety przez to nie wszystkie tytuły będą lądować w koszyku w miesiącu premiery. Oj,

Co by skończyć OT, to dodam żal (bo chyba nie pisałem Wam o tym, a tylko Wy mnie zrozumiecie)... W czerwcu przez ceneo w manada.pl kupiłem Siedmiu Żołnierzy. Komiks (cegła) walnięty w transporcie, dodatkowo folia porozdzierana i poklejona taśmą klejącą tak, że taśma przyklejona w wielu miejscach do okładki (o dziwo, jakaś mocna taśma, bo nawet przy delikatnej próbie jej odklejenia nie za bardzo chciała odejść). Kontakt z manada.pl, zdawkowe maile od nich z sugestią możliwości zwrotu, brak info o tym, że są w stanie sami wysłać kuriera po odbiór. Więc wziąłem sprawy w swoje ręce, napisałem list reklamacyjny z prośbą o wymianę, podrałowałem na pocztę, zapłaciłem za wysyłkę i czekam. Mija jakiś krótki czas > info z banku, że dokonano zwrotu wpłaty za ten zakup... Napisałem do nich "o co kaman", a oni, że z automatu zrobili zwrot zamiast wymienić mi egzemplarz "i co nam zrobisz?". A potem pałowałem się przez wiele dni o dokonanie zwrotu hajsu za wysyłkę, bo oni "a gdzie napisaliśmy, że musisz nam sam odesłać?".
Dawno temu miałem bardzo podobną sytuację z brakiem wymiany egzemplarza na niezniszczony/niewalnięty przy promocjach smyka... Często już nie mam siły.

Ogólnie obsługa kliencka w wielu miejscach leży i kwiczy. Obecnie jest kilka miejsc, gdzie jest się obsłużonym bardzo dobrze (np. zawsze miło i sprawnie w gildia.pl, czy to reklamacja, czy modyfikowanie listy zamówień), a w kilku miejscach jest bardzo średnio (i np. też nie można usunąć pozycji z listy jeszcze niewysłanego zamówienia)... Zatem jak człowiek ma miejsce, gdzie udaje się kupić i otrzymać swoje zamówienia bez wad, to warto się ich trzymać (u mnie tantis to takie 50/50, ale reklamacje załatwiają też sprawnie). I czasem potwierdza się teza, że im taniej, tym czasem może się wyjść na tym gorzej (strata swojego czasu, nerwów, hajsu, niepotrzebny stres).

Peace!

Cóż, dlatego ja już od dłuższego czasu, od roku co najmniej, nie poluję na żadne okazje. Kupuję tylko wyłącznie na Gildii i Róbmy Dobrze, nawet jak coś trzeba reklamować (co jest bez porównania rzadsze) to reklamacja idzie sprawnie. Wydam trochę więcej, ale co nerwów zaoszczędzę to moje.

Offline nayroth

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3623 dnia: Cz, 25 Sierpień 2022, 17:45:32 »
W temacie reklamacyjnym muszę pochwalić Amazon PL. Kupowałem tam Umbrelle Academy Library , przyszła w kopercie standardowej, z walniętym rogiem. Szybka
i prosta reklamacja zgłoszona przez stronę, mega łatwo. Rozpatrzone z automatu za dwa dni kurier z nowym egzemplarzem , stan już ok. Poprzedniego nie zdążyłem im jeszcze odesłać (bezpłatnie ale w wybranych punktach, u mnie tym razem najbliżej Salonik prasowy, poprzednio żabka osiedlowa)...
Może spowodowane tym że blisko w mieście jest ich magazyn ale tak czy siak b. sprawnie

Offline dziku77

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3624 dnia: So, 27 Sierpień 2022, 15:36:19 »
Ma ktoś może aktualny kod rabatowy do Empiku?

Offline laf

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3625 dnia: Wt, 30 Sierpień 2022, 08:47:49 »
Ma ktoś może aktualny kod rabatowy do Empiku?

Ale ten czas pędzi,
następny kupon rabatowy do korzystania w stacjonarnych empikach

www.idz.do/h49e

Ważny do 12.09.

Polecam regularnie sprawdzać wątek z promocjami, bo kolega @kierpic raz na jakiś czas wrzuca aktualny kod.

Offline pawlis

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3626 dnia: Śr, 31 Sierpień 2022, 23:02:52 »
nie wiem czy ktos wrzucal https://nonstopcomics.com/egz-poekspozycyjne 70% przeceny, moze ktos sie skusi
I cyk, Perramus za 35 złociszy zamówione :).

Offline laf

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3627 dnia: Pt, 02 Wrzesień 2022, 12:01:24 »
Na ceneo.pl z kodem mozna tanio wyrwac pierwszy tom Sandmana.
A jak wprowadzić oba kody rabatowe - zniżka 20 zł i darmowa dostawa? Jak dodaję drugi kod, to ten pierwszy mi się kasuje.

Offline Rodrigues

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3628 dnia: Pt, 02 Wrzesień 2022, 12:03:19 »
Jak dodaję drugi kod, to ten pierwszy mi się kasuje.

Wydaje mi się, że jest to jednocześnie pytanie i odpowiedź  ;)

Offline laf

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3629 dnia: Pt, 02 Wrzesień 2022, 12:04:21 »
Czyli nie można?  :(