Autor Wątek: Wyprzedaże i promocje - komentarze  (Przeczytany 754183 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline NuoLab

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #1545 dnia: Nd, 24 Maj 2020, 19:00:11 »
Mnie Kolezanki z pracy "sprzedały" na grilu pokoronowym, ze skladuje podejrzane paczki w szafce na laptopa. Praca nie jest już bezpieczną przystanią. Wynajme szafke na dworcu.

Kolega z przyszłości nadaje ? Bo ja jak się dookoła rozglądam to codziennie kilkaset nowych wykrytych zakażeń przybywa...

Offline xanar

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #1546 dnia: Nd, 24 Maj 2020, 19:02:01 »
Powinni jeszcze mnie testować, to byłoby mniej chorych  :) czy tam zakażonych.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Lou

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #1547 dnia: Pn, 25 Maj 2020, 16:44:25 »
Wiem, że sporo osób się nie zgodzi, ale klienci komiksowi aż tak bardzo nie różnią się od klientów innych segmentów. Promocje i darmowe wysyłki robią swoje. Zarzekanie, że już ostatni raz trwa najczęściej do kolejnej promocji, więc tak - sklepy mogą sobie na coś takiego pozwolić.

Uwaga, subiektywna opinia byłej pracownicy sklepu z akcesoriami do elektroniki i sklepu z komiksami. Proszę nie spinać pośladów ;) O ile w przypadku mega wyprzedaży typu Czarny Piątek mogę się zgodzić, tak na co dzień ci klienci się różnią.
Przeciętny kupujący w internecie wchodzi na allegro i kupuje z aukcji promowanych, nie zwracając uwagi, że w niepromowanych często można to samo wyhaczyć taniej. Nie czyta regulaminów ani opisów produktów, tym samym robiąc potem gównoburzę, bo coś mu się tam nie spodobało.
Klient komiksowy jest bardziej hmm dojrzały. Wciąż ma problem z czytaniem regulaminów, ale już dokładnie wie co kupuje. Niestety, łapczywie chcąc przyoszczędzić dodatkowe 5 zł na tym tomie, 10 zł na tamtym robi zakupy z podejrzanych źródeł i narzeka potem że komiksy nie prima sort i złe pakowanie.

2. Nie czytanie przez klientów opinii o tym sklepie (ceneo, porównywarki z opiniami, facebook, fora)

Sklep postawiony na autorskim lub dedykowanym systemie daje możliwość dowolnego edytowania/ usuwania komentarzy. A serwisy typu opineo oferują usuwanie negatywnych komentarzy w ramach abonamentu (a przynajmniej na opineo funkcjonowało to jeszcze dwa lata temu, nie wiem jak jest teraz). Są w sieci wyspecjalizowane firmy zajmujące się śledzeniem wizerunku i reakcją na negatywne komentarze.

3. Kuszenie rabatami (które okazują się pomyłkami) i tandetnymi gadżetami, które działają na niedoinformowanego klienta

Klienci kupujący mangi są dobrym przykładem. Kuszeni przez wydawnictwa badziewnymi zakładkami płacą pełną albo prawie pełną cenę byle dostać gadżet. Choć jest też druga strona medalu - wspieranie małych wydawców.

4. Przekonanie w masowej świadomości, iż sklep wydawnictwa powinien w teorii zapewnić najlepszą jakość obsugi i cenę, lepszą niż pośrednicy

To też często tyczy się klienteli kupującej mangi. Niektórzy z nich nie mają pojęcia, że da się kupić z rabatem 30-40 proc.
« Ostatnia zmiana: Pn, 25 Maj 2020, 16:48:33 wysłana przez Lou »
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline Antari

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #1548 dnia: Pn, 25 Maj 2020, 23:07:09 »
Sklep postawiony na autorskim lub dedykowanym systemie daje możliwość dowolnego edytowania/ usuwania komentarzy. A serwisy typu opineo oferują usuwanie negatywnych komentarzy w ramach abonamentu (a przynajmniej na opineo funkcjonowało to jeszcze dwa lata temu, nie wiem jak jest teraz). Są w sieci wyspecjalizowane firmy zajmujące się śledzeniem wizerunku i reakcją na negatywne komentarze.

Temat na dłuższą dyskusję. O tyle o ile usuwanie u siebie w sklepie może i jest praktykowane, o tyle na ceneo nic nie usuniesz, podobnie jak na allegro komentarze i oceny zostają i można sobie poczytać. Albo dbasz o poziom obsługi albo wylatujesz, gdyby było inaczej zaprzeczałoby to idei tego serwisu. Jeszcze gorzej wygląda sprawa z Google reviews gdzie można firmę praktycznie zniszczyć zakładając anonimowe konta z d**y. A samo google ma to kompletnie gdzieś i nawet jak się domagasz usunięcia takich opinii powołując się na działanie na szkodę przedsiębiorstwa itd. to nic nie usuną. Było już setki spraw tego typu. Poza tym to nie jedyne miejsca w których można zasięgnąć języka na temat jakości obsługi. Są specjalistyczne grupy tematyczne na facebooku czy fora takie jak to.


Offline Lou

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #1549 dnia: Wt, 26 Maj 2020, 08:22:42 »
Na Allegro również da się usunąć komentarze, ale wiąże się to z "łapówkami" dla klientów w zamian za usunięcie opinii. Allegro oferuje podstronę na której można opinię anulować.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline Antari

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #1550 dnia: Wt, 26 Maj 2020, 09:15:37 »
Tak, ale nie jest to samodzielne "usuwanie" jak to sugerujesz w poprzednim poście odnośnie opinieo. Wymagane jest dojście do porozumienia z kupującym co wcale nie jest proste i "łapówki" nie zawsze są efektywne.

Offline death_bird

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #1551 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 13:30:37 »
Ktoś orientuje się może czy jest gdzieś obecnie większy rabat na Muchę niż -30% w Gildii?
Czy też to już "takie czasy", że trzeba brać -30 i cieszyć się, że jest? :)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline FloreK

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #1552 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 13:35:53 »
Ktoś orientuje się może czy jest gdzieś obecnie większy rabat na Muchę niż -30% w Gildii?
Czy też to już "takie czasy", że trzeba brać -30 i cieszyć się, że jest? :)

Masz teraz 35% na Muchę w Gildii.

Offline death_bird

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #1553 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 13:42:18 »
Z interesujących mnie rzeczy nie bardzo.
I "J.J. Martwy punkt" i "New X-Men 2" mają -30%. Chyba, że rabat urośnie kiedyś tam jak przestaną być nowościami.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline FloreK

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #1554 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 13:44:40 »
Z interesujących mnie rzeczy nie bardzo.
I "J.J. Martwy punkt" i "New X-Men 2" mają -30%. Chyba, że rabat urośnie kiedyś tam jak przestaną być nowościami.

Chyba nie zdążą przestać być nowościami bo 35% jest do końca maja. Więc przykro mi, ale to te czasy, że -30% i trzeba brać. ;)

Offline death_bird

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #1555 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 13:53:41 »
No co za życie...  ;D
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline mack3

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #1556 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 14:00:33 »
Ktoś orientuje się może czy jest gdzieś obecnie większy rabat na Muchę niż -30% w Gildii?
Czy też to już "takie czasy", że trzeba brać -30 i cieszyć się, że jest? :)
Mucha nigdy nie miała takich rabatów jak Egmont. Poza może jakimiś absolutnie wyjatkowymi przypadkami nie przypominam sobie by były wyższe rabaty niż 35% - a i to rzadko się pojawiało (pamiętam, że jak w bonito pojawiały się okresowo rabaty 33% bodajże, to było święta).

Offline death_bird

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #1557 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 14:11:37 »
Jasne. Ale widzę te -35% na Gidlii i zastanawiam się dlaczego akurat "moje" tytuły tych -35 mieć nie mogą.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline eyesore

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #1558 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 14:38:43 »
na Black Friday mieli 45% ale to listopad, pytanie czy chce się tyle czekać  ;)

Offline laf

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #1559 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 14:46:24 »
Jasne. Ale widzę te -35% na Gidlii i zastanawiam się dlaczego akurat "moje" tytuły tych -35 mieć nie mogą.  8)
Najwidoczniej jesteś na bieżąco z muchowymi tytułami. Dla mnie też nic już nie ma w rabacie -35%, bo wszystkie interesujące mnie tytuły to nowości. Pozostałe rzeczy już mam. A dokupiłbym sobie najnowsze: Criminal, Drogę do wieczności, Jessikę i mutantów.