Autor Wątek: Wspólne zakupy z zagranicy  (Przeczytany 10652 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nicolascage

Odp: Wspólne zakupy z zagranicy
« Odpowiedź #30 dnia: Wt, 15 Czerwiec 2021, 06:37:42 »
Załóż konto i tam w koszyku podaje ci koszt transportu, nie wiem jak jest z odprawą celną.

Dzięki, tak zrobię. Ktoś wie, jak z cłem teraz?

Offline isteklistek

Odp: Wspólne zakupy z zagranicy
« Odpowiedź #31 dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 20:13:02 »
Robi ktoś zakupy w Niemczech? Chciałem coś zamówić, ale to tylko i wyłącznie sprzedaje ten sklep, a ja nic, a nic nie ogarniam. Nie wiem, czy wysyłają do Polski, ale w FAQ jest UPS, DHL. Może szukać kogoś kto się tym zajmuje?

Offline OokamiG

Odp: Wspólne zakupy z zagranicy
« Odpowiedź #32 dnia: Nd, 13 Luty 2022, 00:04:06 »
Jest jakieś cło przy transakcji poniżej 20 funtów i raczej małej wagi?

Offline misiokles

Odp: Wspólne zakupy z zagranicy
« Odpowiedź #33 dnia: Nd, 13 Luty 2022, 00:28:37 »
Cło - nie. VAT - tak.

Offline OokamiG

Odp: Wspólne zakupy z zagranicy
« Odpowiedź #34 dnia: Nd, 13 Luty 2022, 00:35:37 »
Vat naliczony przez ebay się liczy?

Offline misiokles

Odp: Wspólne zakupy z zagranicy
« Odpowiedź #35 dnia: Nd, 13 Luty 2022, 00:48:20 »
Tego nie wiem, gdyż od wieków nic na ebay nie kupowałem, ale na 99% tak - skoro aliexpress potrafi już ów vat doliczyć, to czemu nie ebay?

Offline OokamiG

Odp: Wspólne zakupy z zagranicy
« Odpowiedź #36 dnia: Wt, 22 Luty 2022, 10:20:06 »
Kupował ktoś  z was ostatnio z UK? Ile szła przesyłka? U mnie tydzień temu wyszła  z jakiegoś London AMU i cisza.

Offline LukCook

Odp: Wspólne zakupy z zagranicy
« Odpowiedź #37 dnia: Wt, 22 Luty 2022, 10:43:34 »
Kupował ktoś  z was ostatnio z UK? Ile szła przesyłka? U mnie tydzień temu wyszła  z jakiegoś London AMU i cisza.

U mnie ostatnia przesyłka z Londynu szła 3 tygodnie i na koniec została zatrzymana na cle.

Offline OokamiG

Odp: Wspólne zakupy z zagranicy
« Odpowiedź #38 dnia: Wt, 22 Luty 2022, 10:54:57 »
Wtedy się z tobą kontaktują, jak zostaje zatrzymana? To moje pierwsze zakupy po brexicie i nie wiem jak to teraz działa.

Offline LukCook

Odp: Wspólne zakupy z zagranicy
« Odpowiedź #39 dnia: Wt, 22 Luty 2022, 11:14:24 »
Wysyłają pismo z deklaracją celną, którą po wypełnieniu możesz wysłać skanem nad mail magazynu poczty. W moim wypadku: wer.war.olz.magazyn.warszawa@poczta-polska.pl

Zatrzymanie nie jest regułą, na moje ostatnie 4 przesyłki z UK - jedna została zatrzymana.

Jeżeli wartość przesyłki przekracza 150Eur wymagane jest pełnomocnictwo celne do działania w charakterze przedstawiciela pośredniego, należy je złożyć w placówce pocztowej, albo skorzystać z usług Agencji Celnej. Jeżeli poniżej 150Eur to poczta załatwia deklaracje sama. U mnie nie było rachunku/faktury w paczce, więc deklarowałem wartość sam.

Offline OokamiG

Odp: Wspólne zakupy z zagranicy
« Odpowiedź #40 dnia: Pt, 10 Czerwiec 2022, 15:55:25 »
Zamawiał ktoś coś z USA ostatnio? Miał ktoś styczność w ogóle ze sklepem books_from_californiauk.  Jak wrażenia?

Offline Zwirek

Odp: Wspólne zakupy z zagranicy
« Odpowiedź #41 dnia: Wt, 22 Sierpień 2023, 18:33:44 »
Czy ktoś zamawiał ze sklepu? https://www.stansakai.com/collections/all
Chciałem kupić komiks, niestety niema wysyłki do Europy, ale może da się sprowadzić przez pośrednika?

PS pisałem już do atomcomics i azylkomiksu, niestety są wstanie sprowadzić.

Offline starcek

Odp: Wspólne zakupy z zagranicy
« Odpowiedź #42 dnia: Śr, 23 Sierpień 2023, 08:16:08 »
Zamawiałem w pandemii - bez problemu wysłali na adres w Stanach i przypłynęło potem powoli ze stosem innych po konsolidacji zakupów.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline HugoL3

Odp: Wspólne zakupy z zagranicy
« Odpowiedź #43 dnia: Cz, 05 Październik 2023, 14:15:49 »
Ktoś ogarnia temat zakupów z UK albo USA i jest w stanie powiedzieć mi jakich opłat mogę spodziewać się przy złożeniu zamówienia za około 800 zł?
Chcę zamówić płyty vinylowe, kolekcjonerskie wydanie reedycji albumu, produkt nowy wprowadzony do sprzedaży kilka dni temu, u nas w Polsce niestety dostępny tylko w formie czarnych vinyli, a mnie zależy na kolorowych.
Chyba, że jakaś dobra duszyczka mogłaby kupić mi na miejscu i w Polsce wysłać w dowolny sposób.
https://store.greenday.com/en/green-day/music/dookie-30th-anniversary-color-vinyl-box-set/093624862758.html

Jak się nie da, to kupię czarne w Polsce, bo parę sklepów sprzedaje.

Offline Zwirek

Odp: Wspólne zakupy z zagranicy
« Odpowiedź #44 dnia: Cz, 05 Październik 2023, 14:33:28 »
Ostatnio zamawiałem z USA Usagiego, duży format komiksu, za kuriera zapłaciłem 225 zł (waga paczki około 5 kg), czas realizacji 1 tydzień. Dla przesyłki o wadze 1 kg wychodziło 148 zł. Tutaj możesz policzyć https://www.dompak.us/