Autor Wątek: Wspólne zakupy z zagranicy  (Przeczytany 10659 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Prezes

Wspólne zakupy z zagranicy
« dnia: Pn, 18 Marzec 2019, 19:51:11 »
Mam pytanko, bo nie znajduję wątku, a sam nie chcę zakładać jeśli nie ma/nie znajdzie się chętny(-ni). Myślę o wspólnych zakupach z eBay, MyComicShop lub każdego innego dowolnego miejsca w większej grupie. Wiadomo, jedna paczka, dzielone koszty transportu, dostęp do trudno dostępnych numerów itp. Czy ktoś już o tym myślał, praktykujecie tu takie rozwiązania, czy może macie złe doświadczenia i zrezygnowaliście z takich praktyk?


Offline misiokles

Odp: Wspólne zakupy z zagranicy
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 18 Marzec 2019, 19:56:46 »
To chyba tak nie działa, gdyż im większa paczka, tym większe koszty przesyłki i dzielenie się (szczególnie jak masz dopłacić przesyłkę na terenie Polski) wcale nie zmniejsza kosztów. Tak było dwa lata temu - jak teraz, nie wiem, gdyż kupuję na własną rękę.

Offline xanar

Odp: Wspólne zakupy z zagranicy
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 18 Marzec 2019, 20:17:51 »
Po Europie to jeszcze cena za transport tragedii nie robi, ale z Ameryki to już dramat, załóż konto na instocktrades i zobaczysz.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline OokamiG

Odp: Wspólne zakupy z zagranicy
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 18 Marzec 2019, 20:27:36 »
Czasami cena transportu może niemal podwoić cenę produktu z ebay czy też z Amazonu. Najlepszy w tym wypadku wydaje się być ebay brytyjski, bo tam jeszcze jako tako akceptowalne cenowo są przesyłki wg. cennika Royal Mail.
« Ostatnia zmiana: Pn, 18 Marzec 2019, 20:30:51 wysłana przez OokamiG »

sum41

  • Gość
Odp: Wspólne zakupy z zagranicy
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 18 Marzec 2019, 20:46:08 »
Ja bralem po okolo 100-200 zeszytowek miesiecznie z Milehighcomics a masz tam rabaty spore a przesylka to srednio 10 dolarow wiec samemu sie oplaca.

Offline Prezes

Odp: Wspólne zakupy z zagranicy
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 18 Marzec 2019, 22:24:31 »
Dziękuję za wydzielenie i stworzenie nowego tematu. Liczę, temat się rozwinie, może zyskam jakieś ciekawe źródełko, może sam się podepnę pod czyjeś zamówienie, a może lokalnie znajdzie się jeden lub dwóch chętnych na wspólne zakupy ::)

Dziękuję za odpowiedzi :) Tak zdaję sobie sprawę z wszystkich rzeczy, które wymieniliście. Ale niektórych pozycji nie znajdę na eBay'u lub zwyczajnie nie opłaca się ściągać z UK, US czy DE, bo jak napisał OokamiG "Czasami cena transportu może niemal podwoić cenę produktu z ebay czy też z Amazonu". To jest moją bolączką. Nie stać mnie, jak sum41, na zakup 100 czy 200 zeszytówek za jednym razem i może stąd mój post na forum. Największa paczka na jaką się skusiłem to było z 30 zeszytówek (eBay.de) koszty transportu jakieś 12 - 15Ojro (ponoć niezależnie od ilości komiksów). Płacę 20Ojro za komiksy i kolejne 15 za transport ??? Dlatego też szukam bratniej dusz(-y), która podepnie się pod moje zamówienie lub pozwoli mi dołączyć się do swojego zamówienia. Dla mnie nie ma znaczenia.

Offline Grzmichuj

Odp: Wspólne zakupy z zagranicy
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 16:19:04 »
Hej, zamawiam dużo i często zza granicy, głównie z USA.
Lepiej wstrzymaj się, aż zrobisz duże zamówienie, niestety podłączenie się pod czyjeś zamówienie nie zrobi Ci różnicy, bo płaci się za kilogramy, a do tego ryzykuje naliczenie wysokiego cła (kwota zwolniana z cła to zaledwie $45).
Czyli jeśli zamówisz coś za 20 euro i podłączysz się do kogoś, to ten ktoś i tak zapłaci za dodatkowy bagaż. Może to będzie $10 a nie $15.
Działaj na własną rękę.
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Offline stachel

Odp: Wspólne zakupy z zagranicy
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 18:58:03 »


a do tego ryzykuje naliczenie wysokiego cła (kwota zwolniana z cła to zaledwie $45).

Od kiedy jest cło na książki i komiksy? Sprawdzałem z 3 lata temu i te produkty nie były objęte. Co innego VAT, ale to już inna historia.

Offline Prezes

Odp: Wspólne zakupy z zagranicy
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 19:22:31 »
Czyli jeśli zamówisz coś za 20 euro i podłączysz się do kogoś, to ten ktoś i tak zapłaci za dodatkowy bagaż. Może to będzie $10 a nie $15.
Zgoda, jeśli chodzi o zamówienia z USA. Chociaż widzę, że nawet w Mile High Comics mają opcję, iż zamówienia ponad 150$ mają darmową wysyłkę*
* - jeżeli fizycznie będzie mniej niż 30 komiksów, za każdy następny dorzucają 0.2$ - podobnie jak na eBay UK

Na eBayu mam opcję, przynajmniej u jednego z kupujących, iż opłata za transport nie będzie większa niż 15Ojro, niezależnie od ilości zamówionych komiksów. Teoretycznie więc mógłbym zamówić tyle co sum41 lub skomasować kilka zamówień i wówczas te 15Ojro "utonie" w kosztach.

Działaj na własną rękę.
Póki co tak robię, ale jak pisałem już raz, nie jestem bogaczem, aby zamawiać setkami, więc nawet te 15 Ojro bije mnie po kieszeni :|

Offline misiokles

Odp: Wspólne zakupy z zagranicy
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 19:45:28 »
Najlepiej mieć rodzinę bądź znajomego mieszkającego w UK. Kupujesz komiksy na ich adres a raz do roku jedziesz w odwiedziny (albo oni przyjeżdżają). Tak kupiłem kilka omniaków na speedyhen ;)

sum41

  • Gość
Odp: Wspólne zakupy z zagranicy
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 19:48:57 »

Od kiedy jest cło na książki i komiksy? Sprawdzałem z 3 lata temu i te produkty nie były objęte. Co innego VAT, ale to już inna historia.

Kupuje od lat i z 4 x mi wzieli na clo i placilem, isbn ich nie obchodzi. Teraz biore do 180zl bo wtedy niemoga naliczyc cla.

Offline stachel

Odp: Wspólne zakupy z zagranicy
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 21:05:08 »
Kupuje od lat i z 4 x mi wzieli na clo i placilem, isbn ich nie obchodzi. Teraz biore do 180zl bo wtedy niemoga naliczyc cla.

A masz może gdzieś kod towaru, który został przypisany do produktu? Tak przeglądam katalog to nie widzę pozycji, z której mogliby naliczyć cło :/ ISBN/ISSN z tego co widzę wpływa tylko na wysokość podatku VAT.

sum41

  • Gość
Odp: Wspólne zakupy z zagranicy
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 21:50:31 »
90% moich zakupow to zeszytowki z lat 70 80 i 90tych.

Offline starcek

Odp: Wspólne zakupy z zagranicy
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 22:16:01 »
To ja miałem farta - sprowadziłem z 5 paczek i tylko raz płaciłem cło. Teraz idzie 6... "Strach rany boskie, strach".
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline mack3

Odp: Wspólne zakupy z zagranicy
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 19:47:29 »
Ja robie czasami zakupy na amerykanski ebayu, wysyłam na adres osoby w USA (poznana przez przypadek, ale z tego co wiem zajmuje się zbieraniem i wysyłaniem zamówień do PL), a jak się uzbiera kilkanaście czy ponad 20 TPBków to proszę o wysyłkę. Wysyłka to ponad 100 zł, ale jak to podzielisz na kilkanaście tytułów to wyjdzie po kilka zł za tytuł.