Autor Wątek: Wspólne zakupy z zagranicy  (Przeczytany 7805 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nicolascage

Odp: Wspólne zakupy z zagranicy
« Odpowiedź #30 dnia: Wt, 15 Czerwiec 2021, 06:37:42 »
Załóż konto i tam w koszyku podaje ci koszt transportu, nie wiem jak jest z odprawą celną.

Dzięki, tak zrobię. Ktoś wie, jak z cłem teraz?

Offline isteklistek

« Odpowiedź #31 dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 20:13:02 »
Robi ktoś zakupy w Niemczech? Chciałem coś zamówić, ale to tylko i wyłącznie sprzedaje ten sklep, a ja nic, a nic nie ogarniam. Nie wiem, czy wysyłają do Polski, ale w FAQ jest UPS, DHL. Może szukać kogoś kto się tym zajmuje?

Offline OokamiG

« Odpowiedź #32 dnia: Nd, 13 Luty 2022, 00:04:06 »
Jest jakieś cło przy transakcji poniżej 20 funtów i raczej małej wagi?

Offline misiokles

« Odpowiedź #33 dnia: Nd, 13 Luty 2022, 00:28:37 »
Cło - nie. VAT - tak.

Offline OokamiG

« Odpowiedź #34 dnia: Nd, 13 Luty 2022, 00:35:37 »
Vat naliczony przez ebay się liczy?

Offline misiokles

« Odpowiedź #35 dnia: Nd, 13 Luty 2022, 00:48:20 »
Tego nie wiem, gdyż od wieków nic na ebay nie kupowałem, ale na 99% tak - skoro aliexpress potrafi już ów vat doliczyć, to czemu nie ebay?

Offline OokamiG

« Odpowiedź #36 dnia: Wt, 22 Luty 2022, 10:20:06 »
Kupował ktoś  z was ostatnio z UK? Ile szła przesyłka? U mnie tydzień temu wyszła  z jakiegoś London AMU i cisza.

Offline LukCook

« Odpowiedź #37 dnia: Wt, 22 Luty 2022, 10:43:34 »
Kupował ktoś  z was ostatnio z UK? Ile szła przesyłka? U mnie tydzień temu wyszła  z jakiegoś London AMU i cisza.

U mnie ostatnia przesyłka z Londynu szła 3 tygodnie i na koniec została zatrzymana na cle.

Offline OokamiG

« Odpowiedź #38 dnia: Wt, 22 Luty 2022, 10:54:57 »
Wtedy się z tobą kontaktują, jak zostaje zatrzymana? To moje pierwsze zakupy po brexicie i nie wiem jak to teraz działa.

Offline LukCook

« Odpowiedź #39 dnia: Wt, 22 Luty 2022, 11:14:24 »
Wysyłają pismo z deklaracją celną, którą po wypełnieniu możesz wysłać skanem nad mail magazynu poczty. W moim wypadku: wer.war.olz.magazyn.warszawa@poczta-polska.pl

Zatrzymanie nie jest regułą, na moje ostatnie 4 przesyłki z UK - jedna została zatrzymana.

Jeżeli wartość przesyłki przekracza 150Eur wymagane jest pełnomocnictwo celne do działania w charakterze przedstawiciela pośredniego, należy je złożyć w placówce pocztowej, albo skorzystać z usług Agencji Celnej. Jeżeli poniżej 150Eur to poczta załatwia deklaracje sama. U mnie nie było rachunku/faktury w paczce, więc deklarowałem wartość sam.

Offline OokamiG

« Odpowiedź #40 dnia: Pt, 10 Czerwiec 2022, 15:55:25 »
Zamawiał ktoś coś z USA ostatnio? Miał ktoś styczność w ogóle ze sklepem books_from_californiauk.  Jak wrażenia?