Autor Wątek: Tantis.pl  (Przeczytany 26723 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Necr09

Odp: Tantis.pl
« Odpowiedź #120 dnia: Śr, 26 Styczeń 2022, 09:07:46 »
Na zamówione nieco ponad 100 komiksów w tym sklepie i to często naraz różne formaty i na miękko/twardo, łącznie reklamowałem jeden komiks, nawet nie z ich winy gdyż jeden z Batmanów dotarł do mnie źle wydrukowany, dla mnie zdecydowanie najlepsza księgarnia internetowa jaka obecnie działa ¯\_(ツ)_/¯
FGO: 758,469,198

Offline stempel

Odp: Tantis.pl
« Odpowiedź #121 dnia: Śr, 26 Styczeń 2022, 09:30:17 »
Ja u nich w miarę często zamawiam i dotychczas miałem tylko jedną reklamację - zarysowania na książce, które ewidentnie powstały przed jej zapakowaniem. Generalnie więc było ok, może dlatego, iż za kazdym razem wpisuje prośbę o obejrzenie książek/komiksów przed zapakowaniem i ich bezpieczne opakowanie, w celu uniknięcia reklamacji.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Tantis.pl
« Odpowiedź #122 dnia: Śr, 26 Styczeń 2022, 09:35:18 »
może dlatego, iż za kazdym razem wpisuje prośbę o obejrzenie książek/komiksów przed zapakowaniem i ich bezpieczne opakowanie, w celu uniknięcia reklamacji.

Sposób pakowania i wysyłki jest przyjęty i nikt go nie zmienia ze względu na komentarze klienta. Z Tantisem jest taka kwestia, że wszystko zależy od kuriera, można mieć farta albo nie. Pakowanie jest bardzo słabe, brak jakiegokolwiek wypełnienia z zasady, więc jeśli kurier nie będzie rzucał paczką to przyjedzie w stanie dobrym, a jeśli gdzieś się walnie to przyjedzie walnięte, bo zabezpieczenie jest zerowe. Więc jeśli komuś paczki przyjeżdżają w dobrym stanie to dlatego, że kurier je dobrze traktował i nie ma w tym żadnej zasługi Tantisa.

Online vision2001

Odp: Tantis.pl
« Odpowiedź #123 dnia: Śr, 26 Styczeń 2022, 10:26:37 »
wszystko zależy od kuriera
i ludzi pracujących pomiędzy kurierem-odbiorcą a kurierem-dostawcą. :)

Więc jeśli komuś paczki przyjeżdżają w dobrym stanie to dlatego, że kurier je dobrze traktował i nie ma w tym żadnej zasługi Tantisa.
99,9% racji. U mnie zamówienia z tantis to jakieś 60/40 na paczkę bez uszkodzeń.

Ostatnio zamawiałem makulaturę z różnych miejsc z dostawą do domu. I w przypadku zamówienia ze Świata Książki wziąłem na test Pocztę Polską. DD#7 i ASM: Inferno latały sobie w kartonie (format A4) i doszły bez skazy. To i z tantis.pl zamówiłem większą paczuszkę (kilka formatów). Pakowanie - standard: piramidka z komikso-książek wrzucone w opakowanie multimail i uszkodzenia jakie się zdarzyły, to te, które powstały na magazynie sprzedawcy.

Dodatkowo proszę nie zapeszać, bo dwa razy już odebrałem z paczkomatu rzeczy z allegro nadane przez hybrydy tantis.pl (Cartland #2 i Terminator: Płonąca ziemia) i nie miałem zastrzeżeń - komiksy stan igła. Dziś mam do odbioru dwa kolejne zamówienia i zacząłem ciut się bać.

Więc potwierdzam to, co napisał ukaszm84: nasze szczęście to mieć dobrego kuriera :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 26 Styczeń 2022, 10:44:23 wysłana przez vision2001 »

Offline Rabies

Odp: Tantis.pl
« Odpowiedź #124 dnia: Śr, 26 Styczeń 2022, 10:30:32 »
Do mnie dotarła paka w bdb stanie , a i tak komiks nadawał się do wymiany. Po prostu w momencie pakowania już był w fatalnym stanie. To samo miałem w Bonito, paka w stanie idealnym, a w środku sajgon - podarte obwoluty, ubite rogi. Już

Offline Castiglione

Odp: Tantis.pl
« Odpowiedź #125 dnia: Śr, 26 Styczeń 2022, 10:52:27 »
Parę razy się skusiłem na niższą cenę niż w Gildii i zamówiłem. Raczej unikam. Nie reklamowałem, bo obyło się bez jakichś ogromnych uszkodzeń, ale tu ubity róg okładki, tu walnięty grzbiet, tutaj coś krzywo wydrukowane... Jak na ilość zamówień, które tam złożyłem, liczba komiksów, do których stanu miałem zastrzeżenia zdecydowanie zbyt duża. Pakowanie słabiutkie.

Offline Pig-Pen

Odp: Tantis.pl
« Odpowiedź #126 dnia: Śr, 26 Styczeń 2022, 11:18:02 »
To samo miałem w Bonito, paka w stanie idealnym, a w środku sajgon - podarte obwoluty, ubite rogi.

W Bonito zamawiam z odbiorem własnym i Bonito zachowuje się w porządku - zasadniczo to oni pierwsi odnotowują, że np. są jakieś tam nieznaczne uszkodzenia okładki i proponują albo wymianę, albo obniżkę ceny.

Offline Rabies

Odp: Tantis.pl
« Odpowiedź #127 dnia: Śr, 26 Styczeń 2022, 11:28:32 »
No to zamów z dostarczeniem do domu, nie dostaniesz żadnego maila z opisem zamówionych fantów.

Offline PawelC

Odp: Tantis.pl
« Odpowiedź #128 dnia: Śr, 26 Styczeń 2022, 19:09:48 »
Z Tantisem jest taka kwestia, że wszystko zależy od kuriera

Nie zgodzę się niestety. Zbyt wiele razy dostałem od nich albo z Czytam.pl rozwalone egzemplarze pomimo braku uszkodzeń samych paczek. Po prostu wysyłają uszkodzone, np. ze zwrotów i jestem pewien, że nierzadko ten sam egzemplarz jest sprzedawany i wysyłany kilkukrotnie, aż w końcu ktoś machnie ręką, albo zwrócą do wydawcy na przemiał.

Był czas, że Tantis był głównym miejscem gdzie zamawiałem i też miałem baaardzo sporadycznie jakieś reklamacje, ale było to już kilka lat temu. Albo obniżyli drastycznie standardy, albo mam od pół roku mega niefart do outletów (chyba nie było zamówienia bez reklamacji.

Co do uszkodzeń przez kuriera, znowu w moim przypadku nie bardzo. Non stop coś zamawiam, nie tylko komiksy, sporo rzeczy z Allegro gdzie pakowanie potrafi być taaaakie słabe, i jakoś jest ok. Nie wierze w takie przypadki, że moi kurierzy akurat napierdalają tylko paczkami z komiksami z outletów.


Offline asx76

Odp: Tantis.pl
« Odpowiedź #129 dnia: Śr, 26 Styczeń 2022, 19:58:29 »
Panowie, zdecydowana większość uszkodzonych pozycji ma usterki jeszcze przed ich włożeniem do paczki, tak więc proszę co poniektórych Użytkowników o zejście z kurierów :P
Wielokrotnie zamawiałem w różnych miejscach i często pakowanie było dobre, zaś w środku obraz nędzy i rozpaczy ;)

Offline dreamer36

Odp: Tantis.pl
« Odpowiedź #130 dnia: Cz, 27 Styczeń 2022, 14:23:20 »
Zamawiam z tantis praktycznie 75% moich komiksów (czy to poprzez allegro czy poprzez stronkę). Podstawowa zasada w tantisie (zwłaszcza na allegro, w razie czego darmowy zwrot smart) - nie brać dużych zamówień, maksymalnie 3-4 komiksy. Na allegro wiadomości nic nie dają, ale jak przez stronkę zamówiłem i poprosiłem o dobre pakowanie to przyszło naprawdę ekstra zabezpieczone. Ceny mają dobre, reklamacje też przez stronkę też ekstra (przykleili mi raz taśmą okładkę komiksu - oczywiście się podarła, zgłosiłem, następnego dnia był kurier po komiks, nowy wysłany następnego dnia).
Także ja do tantis nie mam praktycznie żadnych zastrzeżeń.

Nr 1 gównianego pakowania - egmont. To co oni potrafią w paczkach odwalić to się w głowie nie mieści.... 10kg komiksów, różne formaty - spakowane w sam karton bez totalnie niczego, ja nie wiem jak to się stało, że nic nie poszło do reklamacji (faktem jest, że tolerancję na lekkie ubicia rogów czy minimalne ryski na okładce mam dość dużą).

Offline misiokles

Odp: Tantis.pl
« Odpowiedź #131 dnia: Cz, 27 Styczeń 2022, 14:27:39 »
Może w Egmoncie również nie warto zamawiać nie więcej niż 3-4 komiksy?

Online LukCook

Odp: Tantis.pl
« Odpowiedź #132 dnia: Cz, 27 Styczeń 2022, 14:52:18 »
Może w Egmoncie również nie warto zamawiać nie więcej niż 3-4 komiksy?

W Egmoncie lepiej nie zamawiać - brak zabezpieczenia komiksów i zmiany zamówienia bez informowania klienta.

sum41

  • Gość
Odp: Tantis.pl
« Odpowiedź #133 dnia: Cz, 27 Styczeń 2022, 16:18:43 »
W Egmoncie lepiej nie zamawiać - brak zabezpieczenia komiksów i zmiany zamówienia bez informowania klienta.
Wczoraj dostałem 16 pozycji karton walniety ale nic sie nie stalo, sporo poduszek powietrzyncyh i  i foli piankowej w ktore poowijane byly komiksy.

Online LukCook

Odp: Tantis.pl
« Odpowiedź #134 dnia: Cz, 27 Styczeń 2022, 16:33:15 »
Wczoraj dostałem 16 pozycji karton walniety ale nic sie nie stalo, sporo poduszek powietrzyncyh i  i foli piankowej w ktore poowijane byly komiksy.

Nieźle. Może spełniają postanowienie noworoczne i zaczęli dbać o klientów.