Autor Wątek: Tantis.pl  (Przeczytany 25900 razy)

martinezpl i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Antari

Tantis.pl
« dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 18:22:20 »
Wiele osób zachwalało tutaj Tantis. Ostatnio skorzystałem z ich usług i niestety porażka na całej linii. Raczej nie będę polecał zakupów w tym sklepie.

Zamówiłem kilka pozycji. Okazało się, że jednego z nich nie ma na stanie. Napisali, zgodziłem się na wysyłkę reszty. Po przyjściu okazało się, że jeden z tomów padł ofiara nożownika na grzbiecie. Napisałem, przyslali kuriera, odebrał i wysłali nowy tom. Na tom czekałem 2 tygodnie. Dziś odbieram paczkę i okazuje się, że tom jest również rozcięty na grzbiecie. Rysa jest tym razem pozioma i bardzo gruba (wcześniej była płytka, pionowa).

Wszystko rozumiem ale ten poziom niekompetencji jest naprawdę karygodny. Raczej nie będę tego zgłaszał po raz drugi, bo czuje się zażenowany ta sytuacją. Może o to chodziło...

Offline xanar

Odp: Tantis.pl
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 18:26:57 »
Zgłaszaj do skutku, zawsze zostaje Livro  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Lyricstof

Odp: Tantis.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 18:33:47 »
Zamawiałem kilka razy w tantisie, ceny mieli dobre to się skusiłem. Ale z tego co pamiętam to wszystko było w miarę dobrze spakowane. Czas oczekiwania na paczkę był długi, w sumie chyba 7dni zanim dotarła.
Ale kwestia rysy, nie można darować. Nie poddawaj się.  ;) Tym razem pieniądze na konto do zwrotu. A kupisz w innym sklepie.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Carnage

Odp: Tantis.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 18:45:07 »
Rysa jest tym razem pozioma i bardzo gruba (wcześniej była płytka, pionowa).

Może to sygnatura. Swoisty podpis będący znakiem rozpoznawczym sklepu....? Ja bym spróbował jeszcze conajmniej trzy razy, sprawdzając za każdym razem umiejscowienie rysy.
"W życiu nie ważne jest ile oddechów zaczerpniesz, lecz ile jest chwil, które odbiorą ci oddech"

Offline JohnyQuiet

Odp: Tantis.pl
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 18:55:02 »
Dla mnie z kolei jest to główny sklep jeśli chodzi o zamówienia. Zostawiłem tam od początku roku około 2000zł na komiksy i pakowanie w 95% jest zdecydowanie zadowalające (zdarzyły się pojedyncze gorsze paczki, ale mogło być zdecydowanie gorzej): dopasowany karton + folia bąbelkowa. Zawsze zamawiam do paczkomatu. Zamawiałem zarówno poprzez Allegro jak i ich stronę. Dotychczas zdarzyła mi się jedna reklamacja i chyba ze 3 zwroty, wszystkie poprzez allegro. Reklamacja faktycznie była dość kłopotliwa, bo reklamując jeden komiks, otrzymałem inny w zamian, musiałem znowu zgłaszać - wystarczył e-mail - i znowu kurier odebrał, ostatecznie właściwy komiks dotarł. Wszystko trwało może tydzień. Zwroty na allegro są łatwe i przyjemne (paczkomat).

Offline Antari

Odp: Tantis.pl
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 21:00:01 »
Do pakowania nie mam nic, było za każdym razem bardzo dobre. Karton ze strefą zgniotu, przy większej ilości był bąbel. Wszystko profesjonalnie.

Do uszkodzenia nie doszło w trakcie transportu tylko już na magazynie. Wszystko rozumiem ale drugi raz odsyłać komuś komiks z tą samą wadą? Czy to nie trochę przegięcie? Pomijam ile zachodu z tym, najpierw kurier odbiera, potem wysyłają drugiego... marnotrawstwo czasu i pieniędzy.

Offline Arne

Odp: Tantis.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 21:32:58 »
Wszystko rozumiem ale drugi raz odsyłać komuś komiks z tą samą wadą?

Taki przypadek to nawet w Gildii swego czasu mi się zdarzył. "Sagę Valty " zbiorczą od Ongrysa 2 lub 3 razy wymieniałem.

Offline NuoLab

Odp: Tantis.pl
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 21:54:08 »
W kwestii pakowania i realizacji na tantis narzekać nie mogę, ale ostatnio musiałem wrócić do czytam.pl bo zamawiałem trochę książek i okazało się, że w tantisie są dość spore braki w asortymencie.

Offline Pawel.M

Odp: Tantis.pl
« Odpowiedź #8 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 00:25:27 »
w tantisie są dość spore braki w asortymencie.
Też byłem zadowolony z tej księgarni, ale ostatnio rzadko robię u nich zakupy. Właśnie dlatego, że nie udaje mi się skompletować paczki. Dziś chciałem zamówić trzy książki - jednej nie ma. Co zresztą mnie dziwi, bo to nowość i od dość dużego wydawcy (Czarna Owca). W Czytam.pl są wszystkie trzy, ale tam znowu jest długi czas realizowania zamówienia. Chyba w ogóle się wstrzymam, aż przeminie świąteczna nawała.

Antari
Kupowanie w grudniu jest dość ryzykowne, bo po 1. sklepy zatrudniają do pakowania dodatkowy personel, który i nie umie, i ma wywalone, bo za parę dni ich tam nie będzie, po 2. podobna sytuacja z kurierami, którzy do tego mają więcej pracy, więc się nie certolą z przesyłkami.

Offline bibliotekarz

Odp: Tantis.pl
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 00:26:00 »
Robiłem tam raz zakupy przez allegro (choć poza tym ładnych parę razy się zastanawiałem ze względu na korzystne ceny). Zamówiłem 9 komiksów a przysłali 7. Zgłosiłem reklamację i w ciągu kilku dni otrzymałem brakujące tytuły. Pakowania już nie pamiętam, ale wszystko dotarło w idealnym stanie.
Batman returns
his books to the library

Offline death_bird

Odp: Tantis.pl
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 00:34:44 »
Gdybym nie znał pomyślałbym, że to jakaś strasznie marna firma.
Problem miałem chyba raz - ktoś mi ewidentnie nawrzucał egzemplarzy w byle jakim stanie na zasadzie "może machnie ręką". Reklamacja uwzględniona bez najmniejszych problemów i w żwawym tempie. Poza tym złego słowa nie napiszę.
Dopóki drastycznie nie podniosą cen albo nie zaczną zawalać jakości w sposób ciągły to będę się ich trzymał.
Nie wypowiadam się względem asortymentu, bo różni ludzie kupują różne rzeczy, ale na ten aspekt również nie zdarzyło mi się narzekać.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline arczi_ancymon

Odp: Tantis.pl
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 07:32:46 »
Dziwne rzeczy tu czytam - do mnie paczki od nich przychodzą po dniu czasami (takie tempo w innych sklepach się nie zdarza, ale zdaje się mieszkam dosyć blisko nich), a pozycje praktycznie zawsze w stanie idealnym. Raz tylko przysłali tytuł z ubitym rogiem, ale bez gadania wymiana kurierem. Pakowanie też lepsze od konkurencji, nierzadko karton w kartonie i dwie warstwy folii, ale może to przez to, że zawsze proszę o pancerne pakowanie. Tak to wygląda u mnie, na ten moment najlepszy sklep.

Offline Pawel.M

Odp: Tantis.pl
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 13:02:06 »
Nie wypowiadam się względem asortymentu, bo różni ludzie kupują różne rzeczy, ale na ten aspekt również nie zdarzyło mi się narzekać.
Mam wrażenie, że Tantis jest na końcu w kolejce po dostawy. W tym miesiącu dwa razy chciałem u nich coś kupić i dwa razy nie skompletowałem paczki. Za pierwszym razem nie było (i nadal nie ma) Piranesi Clarke - wydawca Mag, książka w sprzedaży od 27 listopada, za drugim razem nie było (i nadal nie ma) Migracji McConaghy - wydawca Czarna Owca, w sprzedaży od 8/9 grudnia (inne księgarnie miały w przedsprzedaży, wczoraj dostałem maila z Bonito, że już jest fizycznie dostępna).
« Ostatnia zmiana: Śr, 09 Grudzień 2020, 13:05:31 wysłana przez Pawel.M »

Offline Bazyliszek

Odp: Tantis.pl
« Odpowiedź #13 dnia: Nd, 24 Styczeń 2021, 11:56:00 »
Czyli tak. Pierwszego dnia przychodzi paczka od Tantisa i stwierdzam obicie trzech komiksów. Piszę do nich od razu maila ze skargą. Drugiego dnia odpisują i proszą o adres dla kuriera. Trzeciego dnia przychodzi do mieszkania kurier i odbiera obite komiksy. Czwartego dnia odbieram w paczkomacie zamienniki obitych egzemplarzy, bo wysłano je do mnie ze 2 dni temu.

Szybko rozpatrują te reklamacje. Plus niska cena, plus darmowa wysyłka (w przeciwieństwie do nieprzeczytane.pl). Dalej polecam Tantisa.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Tantis.pl
« Odpowiedź #14 dnia: Pn, 25 Styczeń 2021, 14:50:06 »
Tak, bardzo dobry jest Tantis. Jedyny problem to często brak porządnego zabezpieczenia, ale o dziwo chyba tylko raz musiałem reklamować uszkodzone komiksy, reszta przychodzi w stanie idealnym. A zamawiam od nich dużo, bo tanio. W moim przypadku reklamacja również przeszła szybko i bezproblemowo. Tantis to moje główne źródło komiksów.