Autor Wątek: bonito.pl  (Przeczytany 611 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koalar

bonito.pl
« dnia: Wt, 02 Kwiecień 2024, 22:01:33 »
Dorzucam wątek o Bonito.
Ceny ostatnimi czasy niezbyt atrakcyjne. Od czasu do czasu pojawiają się jednak pojedyncze tytuły na wyprzedaży, można np. bardzo dobrze kupić komiksy Ongrysa. Jest zniżka lojalnościowa (nie działa na wyprzedaży) dochodząca do 5% za wydane 1000 zł przez pół roku. Poza tym raz na ruski rok pojawia się jakiś kod rabatowy.
Pakowanie raczej średnie. Jest jednak możliwość odbioru osobistego w wybranych miastach.

Na Allegro oprócz starego konta mają jeszcze teraz konto Bonito-Plus, które ma trochę niższe ceny, ale są różnice w asortymencie.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Death

Odp: bonito.pl
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2024, 22:22:21 »
Kiedyś brałem tam pewnie 70% kupowanych komiksów. A potem coś poszło nie tak.
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline Castiglione

Odp: bonito.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2024, 22:57:53 »
Ostatnio korzystam coraz więcej, bo mieszkam praktycznie obok punktu odbioru. Jeśli chcę coś tańszego albo zależy mi, żeby było szybko, to czasami jeszcze tego samego dnia mogę to odebrać. Droższe rzeczy jednak raczej gdzie indziej, bo cenowo jest zwykle średnio.

Offline 79ers

Odp: bonito.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2024, 08:11:10 »
U mnie nieco ponad 3/4 komiksów idzie z bonito, a że od kilku lat nie zamawiam na post restant tylko do punktu odbioru to nie trafiam na uszkodzone egzemplarze. W dwóch przesyłkach trafiły się wady, które zresztą zauważyli pracownicy sklepu, ale na tyle nieistotne, że nie chciałem wymiany towaru czy zniżki, którą w tych okolicznościach zaproponowano. Kiedyś faktycznie zniżki/rabaty były odczuwalne, natomiast obecnie są coraz bardziej symboliczne. Jest dodatkowe 5% rabatu, ale za okres 6miesięcy należy spełnić limit zakupowy.

Podstawowe wady: niewielkie zniżki na Muchę i wybrane Scream Comics(chociaż zdarzają się promocje), brak Studia Lain , większości wydawnictw mangowych i tytułów o ograniczonej dystrybucji.

Ogólna ocena 4/5 - dodatkową zaletą jest szeroka oferta książkowa, dvd, cd, inne

Offline Castiglione

Odp: bonito.pl
« Odpowiedź #4 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2024, 11:18:38 »
A to miałem podobnie, komiks doszedł do punktu ubity i od razu przy odbiorze pani z obsługi zaproponowała zniżkę albo możliwość ściągnięcia innego egzemplarza. To był akurat droższy album w HC od Screamu, więc chciałem wymienić, po kilku dniach zamówili 3 kolejne sztuki i dali mi do wyboru tę, którą oceniam najlepiej.