Autor Wątek: taniaksiazka.pl  (Przeczytany 75569 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #195 dnia: Pt, 20 Maj 2022, 22:49:39 »
Pytanie: czy ktoś ma doświadczenie z takimi egzemplarzami? Da się to po odfoliowaniu jakoś w miarę naprostować, czy to raczej nieodwracalne?
Czasami jest to wada związana ze sposobem obsadzenia bloku książki z okładką. A czasami po prostu ułożenie woluminu + zbyt mocna folia (w sensie, że po zdjęciu folii blok komiksu wraca do swojej "zamierzonej" formy, czyli nie ma skosu, jak na widocznym zdjęciu.
Nie widzę na zdjęciach okładki po przeciwległych częściach grzbietu. W związku z tym, że to HC, to pewnie przód okładki jest wysunięty względem tyłu właśnie o ten element przesunięcia grzbietu. Choć czasem w SC zdarza się, że jest to "wada" samego komiksu, bo tak został on sklejony...
Ja np. mam podobnie z Toppim od Lost in Time, ale wydaje mi się, że skos grzbietu wynika niestety z wklejki bloku w okładkę... Taka uroda mojego egzemplarza. Rozpakuję (kiedyś), to się dowiem. 
Ao czujesz pod palcami? Okładka/grzbiet zmienia swoją pozycję, gdy lekko próbujesz przemieścić przód okładki względem tyłu? Wraca od razu do tej samej pozycji? Czujesz, że klej/kapitałka trzyma twardo blok komiksu w takiej pozycji? Sam musisz ocenić, co tam "pod palcem" czujesz i czy da radę np. to domowymi sposobami przywrócić do oczekiwanego efektu.

By pozostać w temacie, to zamówiłem 28 pozycji i choć nie zawrócili sobie głowy zabezpieczyć zawartości w inny sposób niż kartonowo-papierowy wypełniacz (harmonijka + papier), ale karton dali porządny i częściowo pozostawili wolne przestrzenie w rogach na ewentualne bumpy (choć większa część z zamówienia była wpasowana w jeden róg kartonu, więc przy "spadnięciu" paczki z 20 pozycji leciałoby na reklamację? Hmmm....).

Co do pozytywów zakupów w tym sklepie, to wpadam w pierwszy próg rabatowy. A z jeszcze większych pozytywów, to zastanawiam się zostać honorowym dawcą krwi. Także tak. :)

Offline Szekak

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #196 dnia: Pt, 20 Maj 2022, 23:45:54 »
No proszę, komiksoholizm ratuje życie.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Online Bazyliszek

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #197 dnia: Nd, 22 Maj 2022, 19:47:52 »
Różnie z tą taniąksiązką w dostawach bywa, ale 12% (konto i krwiodawca) jeszcze dodatkowego rabatu od cen z Ceneo i darmowa dostawa powyżej 100 zł lub do punktu, to jest zbyt kusząca oferta, by z nich rezygnować. Zwłaszcza przy dzisiejszych cenach. Obecnie to po prostu najtańsza oferta na rynku. A jak się podłapie jeszcze dodatkowy kod na te 5% to już jest 17% mniej.

Era Apocalypse'a tom 4 mi przyszła prosta i nie ubita. Tyle że oni dalej nie pakują do sztywnych pudeł jak mają mniejsze, różnowymiarowe paczki, tylko owijają standardowo. A to może prowadzić do uszkodzeń. No dobra - zobaczymy za miesiąc w czerwcu, jak to będzie ponownie wyglądać.

« Ostatnia zmiana: Nd, 22 Maj 2022, 19:53:53 wysłana przez Bazyliszek »

Offline wojtast

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #198 dnia: Nd, 22 Maj 2022, 20:20:29 »
Nie widzę na zdjęciach okładki po przeciwległych częściach grzbietu. W związku z tym, że to HC, to pewnie przód okładki jest wysunięty względem tyłu właśnie o ten element przesunięcia grzbietu. Choć czasem w SC zdarza się, że jest to "wada" samego komiksu, bo tak został on sklejony...
Ja np. mam podobnie z Toppim od Lost in Time, ale wydaje mi się, że skos grzbietu wynika niestety z wklejki bloku w okładkę... Taka uroda mojego egzemplarza. Rozpakuję (kiedyś), to się dowiem. 
Ao czujesz pod palcami? Okładka/grzbiet zmienia swoją pozycję, gdy lekko próbujesz przemieścić przód okładki względem tyłu? Wraca od razu do tej samej pozycji? Czujesz, że klej/kapitałka trzyma twardo blok komiksu w takiej pozycji?

Tak, przód komiksu jest wysunięty do przodu, o tyle o ile brakuje z tyłu. Próbowałem naprostować palcami ale nie jestem w stanie nawet trochę tego cofnąć. Czuję, że prędzej wgniotę okładkę pod palcami próbując. Nie wiem na ile folia trzyma i przeszkadza z naprostowaniem. Ciężko to stwierdzić jakoś miarodajnie, ale nie wydaje się być jakoś super mocno napięta. Okładka była chyba trochę zwichrowana i w wyniku ciężaru/nacisku w transporcie dobiło to grzbiet to takiego stanu. Jeszcze się waham, ale chyba nie będę kombinował tylko mimo wszystko zareklamuję.

Offline LukCook

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #199 dnia: Wt, 07 Czerwiec 2022, 11:39:44 »
Fajnie pozycje dostępne w outlecie taniej książki - jakbym nie miał to bym kupił  :)


Online Marticos22

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #200 dnia: Wt, 07 Czerwiec 2022, 16:46:39 »
Cholera Sara już wykupiona :'(

Offline Eyeless

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #201 dnia: Wt, 07 Czerwiec 2022, 17:29:19 »
Tam dużo rzeczy jak szybko się pojawia tak szybko znika.

Offline Roszadok

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #202 dnia: Wt, 07 Czerwiec 2022, 19:15:32 »
O to może mój zmierzch co w zeszłym tygodniu zwróciłem ^_^

Online Bazyliszek

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #203 dnia: Pn, 13 Czerwiec 2022, 21:19:33 »
No niestety - w czerwcu 2022 taniaksiążka się popsuła. Ceny na Ceneo znacząco skoczyły względem tegomiesięcznych cen na Gandalfie czy Tantisie. A co gorsza odpisali mi że nie połączą mi w zamówieniu kodu rabatowego na 5% z dodatkowym 5% rabatem dla krwiodawców. A do tej pory nie było z tym problemu - przecież tak zrealizowałem ten kod na 13% w maju. Ceny się zrównały i w lipcu już nie wiem od kogo bedę kupował.

Offline Konrad

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #204 dnia: Pn, 13 Czerwiec 2022, 22:06:36 »
@Bazyliszek
To zamiast używać tylko Ceneo zacznij korzystać też z linków z wpodrozy.net.pl/komiksy_pl albo lubimyczytac.pl
Tam jest bardzo często na premierowy Egmont (o który ci pewnie chodzi) bazowe 34%, a z twoją zniżką lojalnościową 7% i kodem rabatowym 5% wychodzi finalnie 42% rabatu.
Tantis ma jakieś 36-37%, Gandalf 35-36%, więc nie wiem gdzie ci się to zrównało. TK dalej najtańsza z twojej perspektywy.
I trzeba pamiętać, że zapowiedzi dostają ten 34% rabat dopiero w okolicach premiery, więc np. lipcowe tytuły mimo, że są dodane już na sklepie to zniżki na nich jeszcze nie działają.

A jak już w temacie Taniej Książki to jest jednorazowy kod na 7%: PEKAODO22

Online Bazyliszek

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #205 dnia: Pn, 13 Czerwiec 2022, 22:27:41 »
Jeśli Thor Straczyńskiego na taniej książce kosztuje 140 zł a na Tantisie 123 zł, to nawet jak dorzucę 12% swojego dodatkowego rabatu, wychodzi drożej. Ale dzięki za linki - w lipcu będę próbował. Teraz na czerwiec lista zakupów już zamknięta.

Offline LukCook

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #206 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 15:10:16 »

Offline Szekak

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #207 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 16:15:22 »
Część nowości Egmontu z poprzedniego miesiąca ma rabat przez ceneo na poziomie 26%, starsze pozycje które chciałem sobie uzupełnić rabat po 22%. Cóż, po prostu ich nie kupiłem i wcale mi nie żal. Ceny rosną, rabaty maleją, niech będzie tak dalej i się wypisuję z tego interesu, czytać co i tak mam do końca życia na luzie. :D
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Eyeless

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #208 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 16:54:33 »
Sprawdzajcie przez lubimyczytac.pl, część rzeczy dalej ma rabaty na poziomie 27-32%

Online Bazyliszek

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #209 dnia: Pn, 18 Lipiec 2022, 08:19:25 »
Takiego maila dostałem.

Bry,
Możesz mi powiedzieć jak działają rabaty w taniej książce ? tzn. wiem że konto trzeba mieć z przed jakiegoś roku - mam, ale po przekroczonej kwocie, w koszyku rabat sam się nie nalicza, do tego jak działa krwiodawstwo, bo mowa o "Honorowym Dawcy Krwi" - a ten tytuł jest niby od pojedyńczego oddania -> ale nie dają legitki na to, ona jest od tych 6-ciu litrów



Rabat na konto nalicza ci się w koszyku. Tylko najpierw musisz u nich nakupić na założone konto rzeczy z a pierwszy próg rabatu i zapłacić. I dopiero wtedy naliczy ci się rabat, przy następnym zamówieniu. Zaczynasz po 1000 zł od 3% i potem idziesz dalej. Ale te pierwsze 3% jest, jak najpierw kupisz za 1000 zł bez rabatu.


https://www.taniaksiazka.pl/program-lojalnosciowy-a-341.html


Aby skorzystać z rabatu dla krwiodawców, to jak zrobisz zamówienie, musisz wybrać w koszyku opcję "zapłać zwykłym przelewem". Wtedy dostajesz maila z numerem zamówienia i danymi do przelewu. Bierzesz ten numer zamówienia i wysyłasz na maila kontakt@taniaksiazka.pl prośbę o naliczenie 5% rabatu dla krwiodawców wraz ze zdjęciem legitymacji dawcy. Słuchaj ja mam legitymację ze zdjęciem, ale wcześniej, przed oddaniem mniej niż 6 litrów, nie miałem ze zdjęciem. Nie wiem skąd jesteś, ale mi dawali wcześniej legitymację bez zdjęcia w punkcie krwiodawstwa. Zapytaj tam ich o taką pierwszą książeczkę do oddawania, albo jak ci nie dadzą, to idź do najbliższego punktu PCK. Ewentualnie jeśli ci powiedzą, że dają dopiero od drugiej donacji, to idziesz jeszcze raz po 30 dniach i oddajesz osocze. Nie wiem jak to teraz działa, bo ja wiele lat temu dostałem pierwszą legitymację za pierwszym oddaniem. I taką możesz użyć - robisz zdjęcie pierwszej strony z nazwiskiem i drugie z pieczątką z datą oddania i im to wysyłasz na maila kontakt@taniaksiazka.pl