Autor Wątek: taniaksiazka.pl  (Przeczytany 75589 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wojtast

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #360 dnia: So, 01 Kwiecień 2023, 08:22:24 »
Dostałem niedawno paczkę z TK z dużym zamówieniem co składałem w około połowie lutego.
Było tam 29 pozycji. Nie rozdzielają zamówień na kilka wysyłek gdy się poprosi, więc wysłali w jednej o rozmiarze B i wadze 23kg (blisko teoretycznego limitu Inpost 25kg)
Oczywiście środek nie był nijak zabezpieczony poza jakimś jednym świstkiem papiero-tektury, a widać było, że w Inpoście stawiali paczkę raz poziomo, raz pionowo.
W efekcie 7 pozycji z jednej strony miały ubite rogi (aż dziw że tylko tyle).
Zareklamowałem, razem też z 2 innymi pozycjami z innych zamówień.

Właśnie odebrałem paczkę z wymienionymi egzemplarzami.
Każda pozycja była z osobna owinięta folią bąbelkową, na grubo, i czasami na 2 razy - wzdłuż i wszerz, i sklejona taśmą.
Do tego dookoła wszędzie sporo folii bąbelkowej jako wypełniacz a od dołu i od góry zrobili "materac" z dodatkowych kilku warstw folii bąbelkowej na innym "materacu" z wielu warstw tej ich "tektury bąbelkowej"



Puryści mogą powiedzieć, że krawędzie wewnątrz paczki nie były zabezpieczone dodatkowymi warstwami kartonu, ale trzeba powiedzieć, że oni mają bardzo grube kartony (grubsze/mocniejsze niż Gildia), a ze względu na te "materace" komiksy nie miały styczności z narożnikami paczki więc nie byłoby pewnie problemu nawet jakby ktoś ubił narożnik paczki.


Dodam do tego, że połowa reklamowanych komiksów to były pozycje Timofa.
Osoba obsługująca reklamację chyba własnoręcznie wybierała perfekt sztuki z magazynu, bo wszystkie wyglądają jak z fabryki. Nawet jakieś starsze są jak igła bez nawet przybrudzeń.
Być może mieli mnie dosyć bo ostatnio dosyć sporo zdarzyło mi się reklamować u nich, bo nie sądzę żeby była to ich standardowa praktyka i stawiam że to raczej na pokaz.


Podsumowując: Dostałem od TK paczkę lepiej zabezpieczoną niż w Gildii :) (Nie ujmując nic pakowaniu Gildii)
« Ostatnia zmiana: So, 01 Kwiecień 2023, 08:28:34 wysłana przez wojtast »

sum41

  • Gość
Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #361 dnia: So, 01 Kwiecień 2023, 08:24:44 »
Tyle tylko ze dostales pierwsza lipna i musiales reklamowac wiec ta druga to taki polowiczny sukces 😉

ukaszm84

  • Gość
Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #362 dnia: So, 01 Kwiecień 2023, 09:08:35 »
Tantis też kiedyś tak robił, że dopiero reklamacyjne pakował dobrze, pewnie takie podejście jest opłacalne.

Offline Bazyliszek

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #363 dnia: So, 01 Kwiecień 2023, 21:39:42 »
Bo to jest pytanie czy chce ci się męczyć z wymianą i czekaniem na kuriera. Znaczy ja niedawno dostałem paczkę z ubitą na rogu grubą książką. Wysłałem zdjęcie, napisałem maila i pani z reklamacji powiedziała że zwrot może być kurierem lub przez paczkomat. Wybrałem to drugie i wysłała mi etykietkę. Spakowałem, zaniosłem do paczkomatu pod blokiem i po kilku dniach dostałem już nie uszkodzony egzemplarz. Zatem niestety wpadki się zdarzają, ale taka wymiana przez paczkomat jest dość wygodna i sprawna.

No chyba że mieszkasz w Poznaniu, gdzie demontują połowę paczkomatów bo Brzoska stawiał je nielegalnie. :)

Offline amsterdream

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #364 dnia: Nd, 02 Kwiecień 2023, 09:13:31 »
Ja się już nauczyłem żeby nie zamawiać dużo w jednej paczce tylko minimum do darmowej wysyłki. Jak zamówienie jest większe to rozbijam to na dwie trzy przesyłki. 29 komiksów w jednej paczce to jak proszenie się o ubite rogi. Czym paczka lzejsza tym większa szansa że dojdzie nieuszkodzona.

Ostatnio pierwszy raz zamawiałem w dobrej książce i pakowanie tragiczne. Aż cud że komiksy przyszły bez uszkodzeń.

Offline Wombai

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #365 dnia: So, 08 Kwiecień 2023, 10:46:42 »
Dzisiaj po 9:20 dostałem maila z życzeniami i kodem rabatowym na -10%.
Kod ważny od 99zl do 9.04.2023
Sprawdzcie swoje newslettery.
Tutaj zdjęcie, które się nie chce wyświetlić....
IMG https://ibb.co/7v1527q IMG

Jak skorzystać ze zniżki?
1. Zapełnij koszyk wymarzonymi produktami za min. 99 zł.
2. Wybierz dowolny sposób wysyłki i płatności, a następnie w koszyku wpisz swój kod.
3. Po zaakceptowaniu kodu obniżymy wartość Twojego koszyka o 10%.
4. Kod działa tylko dla zalogowanych użytkowników, możesz z niego skorzystać jeden raz i nie działa na koszty dostawy.
5. Kod jest ważny do 9.04.23 r.
« Ostatnia zmiana: So, 08 Kwiecień 2023, 10:48:21 wysłana przez Wombai »

Offline louie.cyphre

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #366 dnia: Pt, 28 Lipiec 2023, 09:59:55 »
wygląda na to, że zniżka lojalnościowa nie łączy sie już z kuponami zniżkowymi, podczas zamówienia wyświetlił sie komunikat "Zniżki się nie łączą - została zastosowana korzystniejsza" ehhh...

Offline volker

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #367 dnia: Pt, 28 Lipiec 2023, 10:27:33 »
To jaki jest ten kod?

Offline Szekak

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #368 dnia: Pt, 28 Lipiec 2023, 11:17:02 »
U mnie też nie działa kod, który jeszcze dwa dni temu działał. Skończyło się kupowanie po 55% okładkowej.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline parsom

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #369 dnia: Pt, 28 Lipiec 2023, 11:33:04 »
No - nie ładnie. TK podąży drogą bonito, gdzie kiedyś kupowałem często, a teraz wcale.

Offline misiokles

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #370 dnia: Pt, 28 Lipiec 2023, 12:21:25 »
Raczej wszystkie dyskonty będą podążać tą drogą szukać post-inflacyjnych oszczędności.

Offline eyesore

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #371 dnia: Pt, 28 Lipiec 2023, 12:31:28 »
No - nie ładnie. TK podąży drogą bonito, gdzie kiedyś kupowałem często, a teraz wcale.
Kurde, sprawdziłem sobie i faktycznie, albo jedno albo drugie.
I w sumie nie wkurzył bym się tak bardzo jak by działa mi wysyłka do inpostu za free od 99 zł ale nawet to nie dział (przy punktach działa mi przesyłka do paczkomatu od 99zł, przy tym kodzie nalicza od 200 przesyłkę).

Offline nekro

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #372 dnia: So, 29 Lipiec 2023, 12:14:07 »
W ten sposób przekreślili najstarszych klientów, którzy robili zakupy ze względu na rabat lojalnościowy. W pewnym stopniu , tylnymi drzwiami zlikwidowali ten program.

Offline Eyeless

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #373 dnia: So, 29 Lipiec 2023, 22:41:33 »
Pozostaje opcja lojalnościowa + zniżka krwiodawcy. Trzeba przetestować przy najbliższym odbiorze.

Offline OokamiG

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #374 dnia: Pt, 01 Wrzesień 2023, 15:07:28 »
Długo się czeka na rozpatrzenie reklamacji w taniej? Książki mi przyszły trochę jak z psa gardła wyjęte.