Autor Wątek: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.  (Przeczytany 319982 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline FloreK

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #15 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 11:01:36 »
Nigdzie. Tłuste lata już były.

To jest trochę przerażające. Nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia, ale naprawdę mam teraz problem z "dodaniem do koszyka". Zrobiło się sporo drożej.

Offline Antari

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #16 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 11:09:56 »
Możliwe, że to jest ten przesyt na rynku o jakim była mowa. I spowoduje to załamanie rynku, bo dyskonty zaczęły podnosić ceny. Albumy są coraz droższe i grubsze, a bez rabatów nie wygląda to kolorowo.

Online misiokles

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #17 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 11:12:46 »
Nie przesyt a inflacja. Wydawnictwa nie chcąc podnosić cen okładkowych sprzedają dyskontom z mniejszą marżą.

Offline xanar

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #18 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 11:23:46 »
Już nie popadajcie w paranoje, normalnie Muchę można kupić z 30% a Egmont 35%, 42%, ja wiem żeby najlepiej za darmo rozdawali ale to raczej mało prawdopodobne.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Antari

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #19 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 11:29:08 »
Bardziej chodziło mi o następstwo takich ruchów, a nie o określenie powodu. Więcej niż dotąd ludzi zacznie czekać na "wieeelkie" obniżki rzędu 40 paru %, które mogą nie nadejść miesiącami, co odbije się na sprzedaży ogółem. Egmont już wcześniej skasował kilka serii ze swojego najpopularniejszego superhero, bo sprzedaż była niesatysfakcjonująca. Plus pewne oznaki w kinie w postaci zakończenia pewnego etapu MCU i drobny sezon ogórkowy jaki mamy (Spider-man to fajny wyjątek ale co dalej?). Możliwe, że zbliżamy się bardzo mocno to tego przesytu, a podwyżki cen to jedne z pierwszych jaskółek.

Już nie popadajcie w paranoje, normalnie Muchę można kupić z 30% a Egmont 35%, 42%, ja wiem żeby najlepiej za darmo rozdawali ale to raczej mało prawdopodobne.

To gdzie te 42% są? Doprecyzuję, że chodzi o nowości a nie starocie na wyprzedażach. Jeszcze niedawno 40 pare % to był standard na nowościach z danego miesiąca. Np. na Livro, gdzie obecnie jest max 36%.
« Ostatnia zmiana: Wt, 09 Lipiec 2019, 11:31:35 wysłana przez Antari »

Offline xanar

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #20 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 11:39:55 »
np. Promethea. Księga pierwsza. - 42% przez ceneo, Marvele now
Extraordinary X-Men. Wojna Apocalypse'a Tom 2. - 43%
na Tantis

Zaryzykowałabym stwierdzenie, że aktualnie jest taniej niż było wcześniej.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #21 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 11:41:35 »
   Żaden przesyt, bliżej jest Misiokles i to nawet nie jest kwestia przerażającej inflacji, której nie ma tylko zwykłego wzrostu cen wraz z upływem czasu (czyli w sumie inflacji). Naprawdę ktoś tu sądził, że będzie komiksy kupował przez 20 lat w tej samej cenie? Nie chcą podnosić cen okładkowych to zmniejszyli rabaty i to jest najrozsądniejsza rzecz jaką przeczytałem w tym temacie. Rabaty zmniejszyły się o 4-5% i na 42% nie ma już co czekać i jeżeli kogoś to przeraża to może niech sobie przeliczy ile to złotówek od komiksu. Przy sporym zamówieniu to będzie kwestia jakichś 20-30 złotych jak ktoś ma kłopoty z wrzuceniem do koszyka to zawsze może przerzucić się na oryginalne wydania, może będzie taniej? Albo zrezygnować, kolekcjonowanie komiksów to ogólnie nie tanie hobby.

Offline Antari

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #22 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 11:42:43 »
np. Promethea. Księga pierwsza. - 42% przez ceneo, Marvele now
Extraordinary X-Men. Wojna Apocalypse'a Tom 2. - 43%
na Tantis

Fajnie ale to starocie. Tak jak pisałem, chodzi o nowości z tego miesiąca (sytuacja będzie się powtarzać co miesiąc). Ludzie będą czekać aż się zestarzeją i wskoczą na lepsze %. Sam się domyśl, jak to wpłynie na sprzedaż nowości. Jedyne co udało mi się wyrwać w tym miesiącu to 2 tom Hellblazera od jakiegoś sklepu na allegro, bo ze smartem wychodziło jakieś 44% taniej.
« Ostatnia zmiana: Wt, 09 Lipiec 2019, 11:47:51 wysłana przez Antari »

Offline xanar

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #23 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 11:48:03 »
Atari popadasz w jakąś paranoje, ile to jest te parę procent na sc - 2 zł.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline FloreK

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #24 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 11:51:03 »
Przy sporym zamówieniu to będzie kwestia jakichś 20-30 złotych jak ktoś ma kłopoty z wrzuceniem do koszyka to zawsze może przerzucić się na oryginalne wydania, może będzie taniej? Albo zrezygnować, kolekcjonowanie komiksów to ogólnie nie tanie hobby.

Moim zdaniem to już prawie 10zł różnicy, ale na jednym komiksie. Bawię się w to hobby na nowo od prawie 10 lat i zdaje sobie sprawę, że tanie nie jest (zresztą które hobby jest). Wspomniałem o problemie z dodaniem do koszyka bo jednak te prawie 10% rabatu mniej na komiksie to przy dużych i częstych zakupach jednak problem. I jest to tylko kwestia psychologiczna bo przecież można kupować jeden komiks miesięcznie mniej i nic się nie stanie, po prostu ciężko się przestawić na inne podejście. ;)

PS. Wydania anglojęzyczne też kupuje (omnibusy), a nawet staram się dozbierać brakujące Semici (na które wydawałem przez ostatnie lata naprawdę sporo) więc każda złotówka ma znaczenie. ;)

Offline Antari

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #25 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 11:54:33 »
Zobaczymy jak to wpłynie na ogólną sprzedaż. Ale nie bagatelizowałbym tego aż tak. Coś wisi w powietrzu, bonito (rezygnacja z KDR, -35% itp.), mestro, nieprzeczytane teraz nawet na livro nie ma standardowego kodu. Jakby zaraza przeszła.

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #26 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 11:58:01 »
Żeby to miało być 10 złotych różnicy to ten komiks musiałby kosztować 200 złotych.

Offline xanar

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #27 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 11:58:48 »
Zobaczymy jak to wpłynie na ogólną sprzedaż. Ale nie bagatelizowałbym tego aż tak. Coś wisi w powietrzu, bonito (rezygnacja z KDR, -35% itp.), mestro, nieprzeczytane teraz nawet na livro nie ma standardowego kodu. Jakby zaraza przeszła.

ale że co, upadek czytelnictwa w Polsce, najwyżej kupisz jeden komiks miesięcznie mniej i wyjdzie na to samo.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Antari

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #28 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 12:05:42 »
ale że co, upadek czytelnictwa w Polsce, najwyżej kupisz jeden komiks miesięcznie mniej i wyjdzie na to samo.

Nie o siebie się martwię, ja i tak nie jestem grupą docelową dla nich. A poza tym już i tak coraz mniej kupuję bo mam generalnie co chciałem. Patrz szerzej. Po Endgame w kinach została pustka. Hype opadł. Podnoszenie cen przez dyskonty to tylko kolejna cegiełka. Kolekcje komiksowe się zamykają ;) A nowe jakoś powoli startują.

Offline xanar

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #29 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 12:10:07 »
Antari na Bonito w przedsprzedaży się nie kupowało bo tam nie ma czegoś takiego, dopiero jak się towar pojawił. W Tantis ma 40 + % na zeszły miesiąc, podejrzewam, że jak nowości z tego miesiąca się pojawią to też będzie podobnie. Nie wytrzymasz presji jak zamówisz za tydzień a nie dzisiaj  ;)
Twój komiks jest lepszy niż mój