Autor Wątek: Rachunek sumienia 2023  (Przeczytany 23133 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bosssu

Odp: Rachunek sumienia 2023
« Odpowiedź #60 dnia: Pt, 05 Styczeń 2024, 14:04:39 »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
ok. 50
2. Jak wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiliście więcej/ mniej?
Mniej- większość co mnie interesowało już posiadam.
3. Noworoczne postanowienia na 2024 - czy zdecydowanie zwalniacie z zakupami i przeczytacie w końcu wszystko, co macie na półkach, czy o hamowaniu nie ma mowy?
Część wyprzedaję aby zwolnić półki, kupuję tylko rzeczy które mnie bardzo interesują i kontynuuję serie już zaczęte.
4. Najlepszy komiks 2023/ największe zaskoczenie roku?
Oczywiście REQUIEM Wampirzy Rycerz- seria na którą czekałem ponad 20lat- powiększony piękny format, w końcu po polsku,
5. Najgorszy komiks 2023/ największe rozczarowanie roku?
Zamek śpiący- myślałem że to coś w klimacie Baśni a to jakaś przynudnawa feministyczna historyja o kobietach z brodami...
6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2024 roku?
Kolejne REQUIEM...Navis z Armady, komiksy ze Świata Troy, Black Moon Chronicles

Offline rekinn

Odp: Rachunek sumienia 2023
« Odpowiedź #61 dnia: So, 06 Styczeń 2024, 01:06:48 »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
Kupiłem 22 komiksy + 2 dostałem w prezencie. A 11 z nich już sprzedałem. XD
2. Jak wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiliście więcej/ mniej?
W 2022 kupiłem równo 0 komiksów, więc zdecydowanie więcej.
3. Noworoczne postanowienia na 2024 - czy zdecydowanie zwalniacie z zakupami i przeczytacie w końcu wszystko, co macie na półkach, czy o hamowaniu nie ma mowy?
Nie mam planów bo i tak kupuję mało. Nie robię żadnych list, nie chce mi sie śledzić rynku. Nabywam już tylko pod wpływem impulsu. Zresztą nawet tych 24 komiksów nie zdążyłem jeszcze wszystkich przeczytać, bo 6 mi zostało.
4. Najlepszy komiks 2023/ największe zaskoczenie roku?
Ballada dla Sophie od Muchy była bardzo łądnym i dopracowanym komiksem, z wydanych w 2023 roku ten byłby najlepszy który przeczytałem.
5. Najgorszy komiks 2023/ największe rozczarowanie roku?
Z tych co czytałem to Ostateczna przygoda czopka Piotrka. Bardzo mi się nie podobał.
6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2024 roku?
Mam w czym wybierać z palcem w nosie, ale bardzo bym się cieszył gdyby ktoś wydał u nas "Akebi-chan no sailor fuku". No i chciałbym Scotta Pilgrima, ale w KOLORZE!!! :( Na co mi czarno-biały? To nie Mignola, żeby się zachwycać warsztatem i cieniowaniem. 

Offline Salomon

Odp: Rachunek sumienia 2023
« Odpowiedź #62 dnia: So, 06 Styczeń 2024, 17:48:25 »
1. Ile komiksów?
Równo 160.
2. Jak to się ma do roku poprzedniego.
Sporo mniej niż rok wcześniej.
3. Zdecydowanie hamulec. Miejsce się kończy. Poza tym rodzina rośnie.
4. Zaskoczenie roku? Jednak Akwilon. Fajna seria.
5. Rozczarowanie? Celestia. Kompletnie do mnie nie trafił.
6. Kontynuacja spotkania na proktorze v 😉
Czym się różnią zainteresowania od hobby?
Ceną. Hobby kosztuje.
salomonik.eu

Online wilk

Odp: Rachunek sumienia 2023
« Odpowiedź #63 dnia: Nd, 28 Styczeń 2024, 17:54:55 »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
48 licząc z magazynami

2. Jak wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiliście więcej/ mniej?
Więcej. Właściwie to kupiłem najwięcej od 2019 r.

3. Noworoczne postanowienia na 2024 - czy zdecydowanie zwalniacie z zakupami i przeczytacie w końcu wszystko, co macie na półkach, czy o hamowaniu nie ma mowy?
Kończy mi się miejsce na półkach, więc muszę albo przystopować z zakupami albo zacząć część kolekcji sprzedawać. Tak czy siak nie chciałbym kupować więcej niż w ubiegłym roku.

4. Najlepszy komiks 2023/ największe zaskoczenie roku?
Najlepszy: Mroczne miasta - Teoria ziarnka piasku
Zaskoczenia raczej nie odnotowałem.

5. Najgorszy komiks 2023/ największe rozczarowanie roku?
Najgorszy: Trzecie oko - Miasto świateł
Największe rozczarowanie: Foligatto

6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2024 roku?
Właściwie jedyny, na który czekam bezowocnie od długiego czasu to całość "Cuestion de Tiempo" Juana Gimeneza czyli "Kwestia czasu", której część opublikował "Komiks".

Spoiler: PokażUkryj

Offline Eyeless

Odp: Rachunek sumienia 2023
« Odpowiedź #64 dnia: Nd, 04 Luty 2024, 23:50:00 »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
Ok. 120, w tym jednak będzie kilka prezentów.

2. Jak wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiliście więcej/ mniej?
Nieznacznie mniej, z planów ograniczenia zakupów wyszło jednak niewiele. Aczkolwiek po szalonej pierwszej połowie roku znacząco zwolniłem. Niemniej , przeczytanych tytułów mam na pewno więcej na koncie, namierzyłem niedaleko pracy kolejną bibliotekę.

3. Noworoczne postanowienia na 2024 - czy zdecydowanie zwalniacie z zakupami i przeczytacie w końcu wszystko, co macie na półkach, czy o hamowaniu nie ma mowy?
Skończyło się miejsce na półkach i poważnie wyhamowuję, pytanie czy jak "wyleczę" się z tego stanu nie będzie efektu jojo i nie zacznę nadrabiać braków.

4. Najlepszy komiks 2023/ największe zaskoczenie roku?
Mam jeszcze kilka zaległości do nadrobienia , więc z najlepszym tytułem się wstrzymam, ale jeśli chodzi o zaskoczenie to obstawiam Urban.

5. Najgorszy komiks 2023/ największe rozczarowanie roku?
Chyba najgorzej wypadł ostatni tom Ter, na tyle źle , że kontynuację sobie odpuszczam. Co do rozczarowania, to zdecydowanie więcej obiecywałem sobie po Lupiezcach Imperiów i Sha.

6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2024 roku?
Bezprawie 2 ... to już zaraz :)
Kolejne tomy Pasażerów Wiatru

Online HugoDumont

Odp: Rachunek sumienia 2023
« Odpowiedź #65 dnia: Cz, 08 Luty 2024, 21:36:49 »
 


1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
Ponad 80.
2. Jak wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiliście więcej/ mniej?
Trochę mniej.
3. Noworoczne postanowienia na 2024 - czy zdecydowanie zwalniacie z zakupami i przeczytacie w końcu wszystko, co macie na półkach, czy o hamowaniu nie ma mowy?
Nie mam planów.
4. Najlepszy komiks 2023/ największe zaskoczenie roku?
Mroczne miasta-Teoria ziarnka piasku, a ze zdobyczy obcojęzycznych cieszy najbardziej zakup powiększonych formatów Wież Bois-Maury i Prince Valianta -oba wydania w czerni I bieli.
5. Najgorszy komiks 2023/ największe rozczarowanie roku?
Brak- kupuję i czytam komiksy, które w najgorszym przypadku są zjadliwymi czytadłami.
6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2024 roku?
Ponownie jak co roku czekam na polską wersję Prince Valianta oraz na SangDragon Bedu(oczywiście nie w tłumaczeniu pani Labisko 😉)
« Ostatnia zmiana: Cz, 08 Luty 2024, 21:46:42 wysłana przez HugoDumont »

Offline Gieferg

Odp: Rachunek sumienia 2023
« Odpowiedź #66 dnia: Cz, 08 Luty 2024, 22:57:43 »
Cytuj
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?

Ile kupiłem? Zdaje się, że dwa. Chyba, że o czymś zapomniałem.
Plus jeden dostałem w prezencie i kilka do recenzji.

Cytuj
2. Jak wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiliście więcej/ mniej?

Tendencja spadkowa, w zeszłym roku kupiłem trzy.

Cytuj
3. Noworoczne postanowienia na 2024 - czy zdecydowanie zwalniacie z zakupami i przeczytacie w końcu wszystko, co macie na półkach, czy o hamowaniu nie ma mowy?
Zważywszy, że w styczniu kupiłem jeden komiks, przypuszczam, że raczej nie wyhamuję :>

Cytuj
4. Najlepszy komiks 2023/ największe zaskoczenie roku?
5. Najgorszy komiks 2023/ największe rozczarowanie roku?

No comment.

Cytuj
6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2024 roku?
W sumie najbardziej chciałbym Supermana od Byrne'a albo X-Men od Byrne'a i Claremonta.
« Ostatnia zmiana: Cz, 08 Luty 2024, 22:59:33 wysłana przez Patocelebryta Gieferg »

Offline Grzmichuj

Odp: Rachunek sumienia 2023
« Odpowiedź #67 dnia: Cz, 08 Luty 2024, 23:33:06 »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
Nie umiem policzyć, nie wiem jak to robicie. Szacuję na jakieś 70
2. Jak wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiliście więcej/ mniej?
Każdego roku mniej. Głównie z powodu tego, że wszystko już mam, czytania mam na kilka lat, przy mojej prędkości zapominania wydaje mi się, że samych polskich komiksów mam na 10 lat, a z amerykańskimi omnibusami (a mam 80% tego, co wydano) to chyba dałbym radę ze dwie dekady.
3. Noworoczne postanowienia na 2024 - czy zdecydowanie zwalniacie z zakupami i przeczytacie w końcu wszystko, co macie na półkach, czy o hamowaniu nie ma mowy?
Z zapowiedzi Egmontu wynika dużo odgrzewanych kotletów. Nowości w rozumieniu premier każdego roku jest co raz mniej. Wszystkie Epiki mam na półce, nie robią na mnie wrażenia klasyki typu Invisibles, bo już dawno w oryginale zrobione, Powers wspomniane w pierwszym poście zamknąłem 5 lat temu. A pozostałe czekają na półce. W ogóle zapowiedzi komiksowe traktuję bardziej "o mam!", "o to też mam".
Jedyne co mnie może zaskoczyć, to nowe frankofony, bo po francusku czytam najgorzej. Nawet Blasta przeczytałem w oryginale w 2019. Z amerykańskich rzeczy z największymi hitami, po które sięgnie Egmont, NSC czy Nagle to wszystko mam albo przeczytane albo na półce.
4. Najlepszy komiks 2023/ największe zaskoczenie roku?
To był kiepski rok dla polskiego komiksu zarówno wydanego po polsku jak i oryginalnie polskiego. Ja wiem, że był Festiwal i fajnie że był, ale to jest zin, lansujecie to bo nie jest kiepskie jak 90% polskiego komiksu, ale nie da się porównywać tego do Parkera czy Rusty Browna. Z rzeczy wydanych na polskim rynku: większość fajnych spraw czytałem już dawno, jak Leilę Starr, Rustiego, Parkera, Blast. Nie czytałem wcześniej Bomby i chyba na to oddam głos, ale niechętnie...
5. Najgorszy komiks 2023/ największe rozczarowanie roku?
brak
6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2024 roku?
Kolejne Donżony
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?