Autor Wątek: Sklepy komiksowe poza granicami kraju  (Przeczytany 13697 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline stachel

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #30 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 00:29:54 »
Ma ktoś jakieś przygody z USPS First Class Mail International Parcel? Jak wygląda tracking/ewentualnie odszkodowanie? Zastanawiam się nad zakupami w USA nie z ebaya/Amazonu (brak też płatności PayPalem), więc szukam jakiś informacji (najlepiej z ostatnich max 2 lat, bo wcześniejsze opinie dość łatwo znaleźć, ale wyglądają na nieaktualne).

Offline freshmaker

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #31 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 08:41:29 »
ja czekam na plansze wysłaną USPS 30/03. tracking zatrzymał się 04/04. czekam jeszcze z reklamacją bo ebay podaje delivery estimate do 11/05. nie polecam.

Offline Cypher

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #32 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 09:07:07 »
Ja ostatnio kupywałem stosik komiksów na ebayu z wysyłką USPS z USA. Przyszło dość sprawnie.
Wysyłka 13.04 - USA (FL), 24.04 - Amsterdam, DPD dostarczył 30.04.
Za to paczka wyglądać by mogła troche lepiej, bo z boku rozwalona na szwie (i zaklejona) i albo to celnicy dorwali się na Customs i tam ją przecieli (tyle że takie coś zwykle wyglada inaczej).
W środku zawartość czyli komiksy w takich śmiesznych kopertach USPS a folia bąbelkowa na spodzie.  :o
Albo sprzedawca się nie popisał albo ktoś je przepakował.
Nie wnikam, komiksy (zeszyty) w całości. No jakby to były hc-ki lub omni, to nie wiem czy by było cool.

Offline starcek

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #33 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 10:21:55 »
A nie lepiej wysłać przez pośrednika – drogą morską? Skomasujesz ze 3 zakupy  będzie taniej. Tyle, że dłużej.
« Ostatnia zmiana: Śr, 06 Maj 2020, 10:23:33 wysłana przez starcek »
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline stachel

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #34 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 16:51:15 »
Być może lepiej, ale przy zakupach za 50$ wysyłka pewnie wyniesie więcej.

Dziękuję za wszystkie informacje, z tego co widzę wiele się nie zmieniło jednak z wysyłką poprzez USPS.

Offline Kielo

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #35 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 17:30:50 »
Ja ze swojej strony moge polecic serwis My U.S. https://www.myus.com/

Uzywam do zakupow z ebaya amerykanskiego. Wielu sprzedawcow nie wysyla poza Stany wiec My U.S. daja adres stacjonarny i tam wszystko laduje i po jakims czasie wszystko jest zebrane w jedna paczke i przesylane do Europy. Kosztuje to 7 dolarow, albo funtow, miesiecznie. Przesylka wedlug cennika firmy wysylkowej a uzywaja kilku. Przy kilku zakupach naprawde sie oplaca. Plus pierwszy miesiac za darmo.

Jedyny mankament to fakt, iz otwieraja wszystkie przesylki zeby zobaczyc czy to faktycznie deklarowany towar jest.

Offline stachel

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #36 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 18:18:53 »
Wygląda to ciekawe, muszę popatrzeć na ebayu co jeszcze mogę kupić, może uda się zebrać jakąś sensowną paczkę w takim razie.

Offline Bogumil

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #37 dnia: Nd, 10 Maj 2020, 00:14:10 »
Ja ze swojej strony moge polecic serwis My U.S. https://www.myus.com/

Kielo, czy możesz podpowiedzieć troszkę więcej o tej usłudze? Tak sobie to rozumiem, że na przykład dwóm sprzedawcom na eBayu podaję adres uzyskany od MyCom i sprzedawcy ci wysyłają pod ten adres kupione komiksy. Co się wtedy dzieje, jak te komiksy dotrą do mycom? Mycom pyta jakoś, czy już je wysyłać, czy czekać na kolejne? Kiedy się płaci za przesyłkę z mycom do polski? po zebraniu wszystkiego co się chciało , czy jest może jakiś przedział czasu, że na przykład wysyłają to, co przyszło w ciągu miesiąca? I może ostatnie pytanko, czy możesz powiedzieć ile mniej więcej wynoszą koszty przesyłki za pośrednictwem mycom do polski w przypadku powiedzmy jakiejś przykładowej, dwukilowej paczki?

Z góry dzięki za przybliżenie tej usługi:)

Offline LordDisneyland

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #38 dnia: Nd, 10 Maj 2020, 02:01:17 »
Czy kupowaliście w amerykańskich sklepach komiksowych korzystając z Amerykanos?
,, - Eeeeech.''

Offline death_bird

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #39 dnia: So, 16 Maj 2020, 15:43:30 »
Ktoś może coś...? Amazon właśnie anulował zamówienie na "X-Men. Children of Atom boxset". Na Atomie również niedostępne. Tymczasem na YT są filmiki bezczelnie prezentujące ten zestaw. O co tutaj biega?  :-\
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline xanar

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #40 dnia: So, 16 Maj 2020, 16:44:28 »
W Multiversum jest na stanie.  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline death_bird

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #41 dnia: So, 16 Maj 2020, 17:05:51 »
To akurat wiem. Martwi mnie raczej, że opcja za równowartość ok. 1,2k zniknęła i zupełnie nie wiem dlaczego tak się stało.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Kielo

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #42 dnia: So, 16 Maj 2020, 17:19:24 »
@Bogumil, sorki, przegapilem Twoje pytanie, juz odpowiadam.

Sprzedawcy z ebaya (czy tez innych amerykanskich serwisow) wysylaja przesylke pod adres MyUS, oczywiscie stawki wedlug stawek lokalnych. Informacja o tym, ze przesylka dotarla pojawia sie na moim koncie w serwisie. W momencie kiedy dotrze trzeba im wyslac potwierdzenie wartosci przesylki, czyli w moim przypadku screen z ebaya. Kiedy to jest potwierdzone paczka przechodzi do pozycji "gotowe do wyslania". Sam decyduje kiedy paczka ze wszystkimi komiksami ma byc wyslana. Wartosc powinna byc ponizej $100 poniewaz wtedy nie placi sie cla. Za kazdym razem kiedy kolejna przesylka trafia do "gotowe do wyslania" zmienia sie cena przesylki. Nie wysylalem do Polski, tylko do UK. Za kilkanascie komiksow zaplacilem okolo $50 za przesylke. Gdybym placil za kazdy komiks wyslany z US do UK (gdyby sprzedawcy chcieli wysylac) zaplacil bym okolo $150.


Offline starcek

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #43 dnia: So, 16 Maj 2020, 18:21:45 »
A taka paczka z kilkunastoma komiksami ile ważyła przy cenie ok. 50$ za przesyłkę?
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Kielo

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #44 dnia: So, 16 Maj 2020, 21:21:12 »
Paczka wazyla niecale 3kg (2.957kg) a zaplacilem za nia dokladnie $53.98.