Autor Wątek: Sklepy komiksowe poza granicami kraju  (Przeczytany 13704 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adolf

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #15 dnia: Cz, 31 Październik 2019, 07:49:32 »
Nie do końca chodzi o sklep komiksowy, ale lepszego wątku do umieszczenia nie widzę:

Jakie macie doświadczenia z brytyjskim Amazon i ich pakowaniem? Powierzenie im "większego" zamówienia jest bezpieczne?

Jako osoba obeznana w temacie mogę powiedzieć, że pakowanie paczek to robota na ilość, nie jakość. A im więcej chcesz zamówić, to tym większy karton będzie potrzebny, wtedy produkty bardziej latają w paczce. Wiadomo, że może się znaleźć porządny pakowacz, który ładnie użyje wypełniacza, ale na takie rzeczy nie ma czasu. Swoje trzeba wyrobić, a nikt nie będzie się pieścił z paroma komiksami. W momencie pakowania są one w stanie idealnym, ale co potem to już loteria. Kartony ze zdjęć powyżej wyglądają bardzo znajomo. Plus jest taki, że Amazon ma bardzo dobrą obsługę jeśli chodzi o reklamacje. Natychmiast będą kazali odesłać i wyślą nowy towar. Jednak kolejny produkt może być wysłany ponownie przez randomowego pracownika, który chce wyrobić swoje minima. W Amazonie pracują tysiące ludzi w tylko jednym budynku. To rozmywa odpowiedzialność. Tam jest macdonaldyzacja i standaryzacja na wysokim poziomie, każdy robi maszynowo swoją robotę, przez ręce jednej osoby przychodzą tysiące produktów dziennie. Czy nie warto tam zamawiać komiksów? Myślę, że pojedynczy trade dotrze bez uszczerbku. Jest na tyle mały, że zostanie zapakowany w folder, który ładnie do niego przylega i ochroni go w czasie podróży. Coś grubszego to już ryzyko.

Offline gashu

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #16 dnia: Cz, 31 Październik 2019, 10:08:54 »
Ja już kilka lat temu odpuściłem komiksowe zakupy w jakimkolwiek Amazonie. Kilka razy zdarzyło mi się, że komiksy przyszły mocno zmasakrowane. Problem dotyczył przede wszystkim komiksów "gabarytowych" (omnibusy, itp.), które były upchane w paczki praktycznie bez żadnych zabezpieczeń.
Oczywiście można reklamować, odsyłać, ale nie chciało mi się z tym użerać. Wolę zapłacić nieco więcej i mieć pewność, że wszystko dojdzie w dobrym stanie.

Offline death_bird

"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Takesh

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #18 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 12:40:58 »
W najbliższym czasie jadę pierwszy raz do Londynu i zamierzam odwiedzić jakieś sklepy komiksowe. Jakie sklepy warto odwiedzić? Gdzie duży wybór, gdzie lepsze ceny, archiwalia itp? Ktoś pomoże???🥺

Offline Kielo

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #19 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 13:52:53 »
Tutaj masz mapke wszystkich wiekszych sklepow: https://www.google.co.uk/maps/search/comic+shops+london/@51.4751263,-0.1911004,11.25z

Forbidden Planet - koniecznie trzeba odwiedzic. A skoro bedziesz w centrum, warto wpasc do Orbital Comics i moze Tropicana (nie ma na mapie, jest zaraz obok Shaftbury Theatre, niedaleko Forbidden Planet).

Poza centrum - Mega City Comics na Camden i jeden z najlepszych sklepow w Londynie A Place in Space, ale jest to Croydon, wiec bardzo daleko.
Na Brixton jest bardzo fajny sklep Scott's Collectables.

Kazdy z tych sklepow ma troche inny charakter i ceny. Jak masz jakies pytania to pisz na priv.

Offline Takesh

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #20 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 14:01:14 »
Wielkie dzięki Kielo!!!!!
A da radę parę zdań o tych sklepach? FP jest największy, to już wiem, ale który w czym się specjalizuje, co warto gdzie kupić, itp.? (pytanie do wszystkich forumowiczów z takową wiedzą)

Nie pisze na priv, tylko tutaj, żeby inni w mojej sytuacji mogli zerknąć do wątku i tez skorzystać....

Offline Kielo

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #21 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 17:26:34 »
Mozna pisac i pisac... ;)

Forbidden Planet - sklep legenda. Mekka dla kazdego komiksiarza. Najwiekszy w europie sklep dla geekow. Dwa poziomy - poziom 0
to figurki i wszelkiego rodzaju memorabilia, oraz poziom -1 komiksy, ksiazki, filmy, albumy etc. Wybor jest ogromny, jedyny sklep,
ktory posiada komiks europejski i niezalezny w takiej ilosci. Oprocz tego setki zeszytowek, nowe i odrobine starsze (zeszyty maja do kilku miesiecy
wstecz), TPB i HB, Deluxe Editions - wszystko co sobie moza wymarzyc. Sporo podpisanych rzeczy i duzo przecenionych rzeczy.

Filmik ze sklepu:
Tropicana - wyglada na to, ze juz tego sklepu nie ma. Szkoda, sporo back issues mieli.

Orbital Comics - Sklep jest calkiem spory, biorac pod uwage, ze znajduje sie w piwnicy. Troche nowosci, troche back issues.

Jak znajde chwile czasu to opisze reszte i to dokladniej, ale na razie znalazlem taki filmik, ktroy z pewnoscia bedzie pomocny :)


Offline Takesh

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #22 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 17:49:17 »
Dzięki i czekam na resztę!!

Przy okazji - kto ma jakąś wiedzę o innych miastach świata piszcie. Bo pakowanie na Amazonie to chyba nie ten wątek... ;)

Offline Adolf

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #23 dnia: Nd, 15 Grudzień 2019, 04:40:32 »
O Forbiden napisano już wszystko. Leży w dobrym punkcie, niedaleko Camden i British Muzeum, wiec nie da się pominąć. Nie da się także szybko opuścić budynku :)

Z Londyńskich sklepów byłem również w antykwariacie na Nothing Hill. Także mijamy go po drodze, zwiedzając popularną ulicę. I w tym punkcie spotkała mnie ciekawa promocja. Wyprzedawane były zeszytówki. Paczka 10 losowych komiksów za funta. Wziąłem dwa i nie żałuję. Oprócz starych Marveli i DC było sporo nieznanych rzeczy, o których nie miałem pojęcia. To ciekawe doświadczenie, taki komiksowy lootbox, w którym się nie przegrywa.

Offline starcek

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #24 dnia: Cz, 20 Luty 2020, 22:32:28 »
Niezły jest 30th Century Comics w Putney (2. strefa metra, więc spoko).
Oczywiście niezły dla zbieraczy zeszytówek.  ;)

Taka sytuacja na górze:



A jest jeszcze piwnica.


Przed zejściem do piwnicy trzeba "abandon your bag by the counter".  ;D
« Ostatnia zmiana: Cz, 20 Luty 2020, 22:34:26 wysłana przez starcek »
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline death_bird

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #25 dnia: Wt, 17 Marzec 2020, 10:29:05 »
Nie wiem gdzie to wrzucę tutaj: właśnie dostałem informację z brytyjskiego Amazonu, że pudło "X-Men: Children Of The Atom" ma obsuwę na okres połowa kwietnia/koniec maja.
Czy pretensje do wydawcy czy też wirusa - tego nie precyzują.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Online xanar

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #26 dnia: Wt, 17 Marzec 2020, 12:45:08 »
Przecież to w Chinach robione.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline death_bird

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #27 dnia: Wt, 17 Marzec 2020, 15:23:26 »
Może. Nie znam się to i nie wiem gdzie kto i co drukuje.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline JanJ

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #28 dnia: Cz, 19 Marzec 2020, 00:01:37 »
Czy ktoś próbował już coś zamawiać za granicą? Widzę, że PP zawiesiła przyjmowanie przesyłek zagranicznych do niektórych krajów.
http://www.poczta-polska.pl/obsluga-przesylek-zagranicznych-przez-poczte-polska/

Ktoś wie może, czy analogicznie dotyczy to przesyłek przychodzących?

A co z innymi przewoźnikami DPD, DHL? Amazon ma chyba magazyny w Polsce, więc raczej nie ma problemu, a inne sklepy?

Offline Alfman

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #29 dnia: Cz, 19 Marzec 2020, 08:03:55 »
Czy ktoś próbował już coś zamawiać za granicą? Widzę, że PP zawiesiła przyjmowanie przesyłek zagranicznych do niektórych krajów.
http://www.poczta-polska.pl/obsluga-przesylek-zagranicznych-przez-poczte-polska/

Ktoś wie może, czy analogicznie dotyczy to przesyłek przychodzących?

A co z innymi przewoźnikami DPD, DHL? Amazon ma chyba magazyny w Polsce, więc raczej nie ma problemu, a inne sklepy?

Ja zamówiłem z BD akurat jak się zaczęła cała jazda z zamykaniem granic. Długo się "procesowało", ale wysłali. Teraz zobaczymy czy dojdzie  :)