Autor Wątek: Sklepy komiksowe poza granicami kraju  (Przeczytany 13719 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marcing

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #60 dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 13:57:52 »
Istnieje takie ryzyko ;)

sum41

  • Gość
Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #61 dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 14:54:17 »
Kiedys bylo ze komiksy to ksiazki bo maja numer ISBN.

Offline Bogumil

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #62 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 21:51:34 »
Mnie teraz cokolwiek nie kupię w USA, czy w UK Poczta Polska nalicza 8,50 + VAT, czyli do każdego zamówienia, za które zapłaciłem na eBayu jakieś 30 USD doliczają średnio jeszcze 20 zł tego VATu. Jeśli natomiast coś przychodzi z USA, ale za pośrednictwem innego przewoźnika, np. DPD, wtedy żadne Vaty i opłaty nie są naliczane. Nie wiem niestety, od czego zależy to, do której sieci pocztowej w Polsce trafi przesyłka i jak dla mnie zawsze to jest loteria... Wczoraj kazali mi zapłacić stówę dodatkowych takich opłat. Doszedłem do wniosku, że w związku z tym czara się przelała i czas zakończyć kilkuletnie zakupy spoza UE i skupić się na przeczytaniu tego, co się już ma, a jest tego sporo.

Online perek82

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #63 dnia: Cz, 08 Wrzesień 2022, 19:40:25 »
Zna ktoś jakiś sklep w Barcelonie?
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Online Raveonettes

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #64 dnia: Cz, 08 Wrzesień 2022, 19:59:30 »
Norma Comics - Pg. de Sant Joan, 9 - 13, 08010 Barcelona

Online perek82

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #65 dnia: Cz, 08 Wrzesień 2022, 21:11:57 »
Podziękował. Spróbuję znaleźć.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Online donT

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #66 dnia: Cz, 08 Wrzesień 2022, 22:01:25 »
Na Las Ramblas (chyba najbardziej znana ulica w Barcelonie) jest zajebista ksiegarnia z mnostwem komiksow. Niestety nie pamietam nazwy.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Online perek82

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #67 dnia: Cz, 08 Wrzesień 2022, 22:22:51 »
Tu właśnie się szwędałem ale ciemno już i nie namierzyłem. Parę dni jeszcze mam😀
Znajomy mi jeszcze polecił Arkham comics. To gdzieś w okolicy
« Ostatnia zmiana: Cz, 08 Wrzesień 2022, 22:29:23 wysłana przez perek82 »
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline starcek

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #68 dnia: So, 10 Wrzesień 2022, 15:32:56 »
W samym centrum, tuż obok katedry i stacji Jaume I masz Continuara Comics (nowe i trochę staroci) na Via Laietana 29. Stamtąd na piechotę idziesz na wschód do Łuku Triumfalnego i masz ten Norma Comica, ale tam zrób jeszcze rundkę za róg, bo chyba w Momo Store też mieli komiksy.
Oprócz tego Arkham (ale w nim nie byłem) na zachód od Rabli przy metrze Sant Antoni była fajna miejscówka, ale widzę, że teraz wujek Google nic nie pokazuje, a ja za cholery nie pamiętam nazwy, bo to było z 5 lat temu. Chyba się więc zwinęli, a mieli swego czasu mnóstwo marvelowskiego towaru OOP w dobrej cenie.
Jeśli chcesz zwariować z wyboru figurek i gadżetów filmowych to tuż przy Sagrada Familia jest niezły lokal.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Online HugoL3

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #69 dnia: Cz, 26 Styczeń 2023, 16:30:22 »
Panowie, coś w Paryżu godnego polecenia?

Online adamarluk

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #70 dnia: Cz, 26 Styczeń 2023, 17:09:52 »
Panowie, coś w Paryżu godnego polecenia?
W Paryżu sklepów komiksowych jest mnóstwo. Google Maps pomoże.

Offline OokamiG

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #71 dnia: Cz, 26 Styczeń 2023, 17:16:45 »
Polecam różne stragany wzdłuż rzeki. Ale rzeczy głównie po francusku.

Online HugoL3

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #72 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 12:07:03 »
Właśnie wróciłem z miasta, o które ostatnio pytałem. Wyjazd głównie nastawiony na zwiedzanie zabytków, więc stricte na komiksy poświęciłem raptem kilka godzin przez 6 dni. Ale coś zdążyłem zauważyć.

Niestety, nie podzielę się zdjęciami bo sposób ich wrzucania jest dla mnie zbyt archaiczny...

Ogólnie w kioskach nie zauważyłem zeszytówek. Chyba były tylko jakieś pojedyncze frankofony albo strzępy kolekcji kioskowych.

Najwięcej sklepów było związanych z japońszczyzną - figurki, gadżety, lalki, statuetki, odzież, manga.

Miałem blisko swojego miejsca zakwaterowania wielkie Auchan, ale dopiero ostatniego dnia zorientowałem się, że dział książki znajduje się na innym piętrze, gdzie jest spora przestrzeń na komiksy. Na parterze były tylko strzępki - dwa tomy z jakiejś kolekcji Marvela dla Auchan (coś jak Carrefour) i były tylko tomy z Pająkiem i Fantastic Four - treścią przypominały to co teraz wychodzi w kolekcji Hachette Marvel Origins.
Natomiast na już wspomnianym innym piętrze, cała alejka poświęcona komiksom, w której każdy francuskojęzyczny czytelnik znalazłby coś dla siebie. Bardzo dużo mangi, Marvela, innych komiksów z USA, frankofonów. Thorgala wcale nie było tak dużo jak myslałem, głównie chyba Lucky Luke oraz Asterix i Obelix. Z tego ostatniego ogółem dużo merchu w sklepach - mastkotki w Lidlu, odzież w sieciówkach, nawet ładne rzeczy.
Oczywiście analogiczna alejka w polskim Auchan zbiera tylko komiksy dzieciece takie jak Kaczory i wszystkie te gazetki nastawione na sprzedaż gadżetów, do których dołączone jest pisemko (bo raczej nie na odwrót :) ). Chyba jeszcze są u nas KiKi, ale naprawdę jest to jakieś 10% tego co można zobaczyć we francuskim Auchan.

Niestety, nie wpadłem na to by sprawdzić jaka kolekcja komiksowa ukazuje się we francuskim Carrefourze, totalnie wyleciało mi to ze łba, ale też nie miałem okazji trafić na tak dużego Carrefoura jak te, które mamy w Polsce.

Natomiast sklepy specjalistyczne głównie zwracają uwagę przechodniów jak i potencjalnych klientów ogromnymi zbiorami figurek z filmów, seriali, anime/mang albo innych uniwersów. No i oczywiście POPy - mam wrażenie, że niektóre sklepy trudniły się tylko tym. Najlepsze, że wcale nie widziałem dużej klienteli stojącej w kolejkach z checią zakupu tych rzeczy, a nie mówię tu o figurkach za max 100 euro, ale wielkogabarytowych popiersiach, figurek przedstawiających jakieś wyjątkowe sceny z materiału źródłowego itd gdzie ceny potrafiły przekraczać nawet 1000 euro.
Ale był też jeden mega sklep komiksowy - Album Comics. Wrażenie robiła gablotka ze starymi komiksami Marvela. Najbardziej wartościowy egzemplarz to był jakiś Hulk spotykający Wolverine'a, zgrejdowany, wystawiony za 4500 euro.
Nowości ze Stanów były dostępne dzień po premierze. Drobne zakupy zrobiłem, podzielę się z czasem w swoim temacie.

Offline JanJ

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #73 dnia: Pn, 20 Luty 2023, 09:56:52 »
Sprzedawca z UK nie chce mi wysłać komiksu za pomocą Royal Mail bo boi się, że nie dojdzie. Jest jakaś rozsądna alternatywa? Może jest tu ktoś z UK?

Offline Kielo

Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« Odpowiedź #74 dnia: Pn, 20 Luty 2023, 10:01:42 »
Jak cos potrzebujesz to dawaj na priv.