Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 391730 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #180 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 17:25:21 »
Dzięki, za uwagi. Nie chciałbym wyjść tutaj na jakiegoś rzecznika sklepu gildia.pl ale zawsze dostawałem od nich maila z informacją o opóźnionej premierze i po mojej stronie była decyzja, czy mają wysyłać niekompletne zamówienie, czy czekamy.
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline Cringer

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #181 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 19:21:28 »
Tak Gildia to załatwia bardzo fajnie, podobnie Empik. Też informują o zmianie terminu i dają możliwość podjęcia decyzji odnośnie przesyłki.

Offline stachel

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #182 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 09:08:53 »
Tak Gildia to załatwia bardzo fajnie, podobnie Empik. Też informują o zmianie terminu i dają możliwość podjęcia decyzji odnośnie przesyłki.
Kiedyś miałem opóźnienie w wydaniu pozycji w Empiku to bez pytania wysłali rzeczy dostępne w planowanym dniu wysyłki, a opóźnioną pozycję później. Tyle, że miałem odbiór osobisty w salonie ustawiony, może dlatego.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #183 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 09:59:02 »

Galeria Kraków, MediaMarkt. Wizyta w tym miejscu, z mojej strony zaowocowała kupnem takich oto gadżetów, które, do prawdy wyjątkowo trudno mi zakwalifikować do grupy figurek; brakuje tylko przy ich cylindrycznej, przezroczystej, okrywającej je kopule efektu opadającego bajecznie śniegu, przy potrząsaniu jednym z nich niczym szklaną kulą kupioną w sklepie z pamiątkami, gdzieś w słynnym mieście. Dla mnie te specyficznie wyglądające mini-statuetki "Marvela" mają większą wartość i prezentują się dużo lepiej niż ,,figurki funko". Cena za taki pojedynczy ,,figurkowy eksponat" to 20zł, przy czym gadżet dostajemy w zamalowanej wizerunkami "Marvela" - głównie z filmu Venom oraz Avengers: Infinity War - nieprzezroczystej folii, tym samym nie wiedząc, jaką ,,figurynkę" kupimy.


Offline Mateusz

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #184 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 13:02:36 »
Biorąc pod uwagę, że większość postów w wątku dotyczy sklepu Multiversum, to warto poświęcić mu osobny temat. Kilka ostatnich postów przeniosłem tutaj: https://forum.komikspec.pl/zakupy/multiversum-pl-opinie-o-sklepie/
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #185 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 08:51:58 »
Przyszła do mnie paczka z fantastyczneswiaty.pl, pakowanie jak za starych dobrych czasów, chyba najlepsze na rynku.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline robbirob

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #186 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 09:20:33 »
A u mnie z Gildii, na jedną pozycję bo prawie tam nie zamawiam już. No i - niestety - kiepsko, ktoś ostro potraktował paczkę, a i pakowanie tylko w kartonik (za mały zresztą).

Offline Antari

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #187 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 09:45:25 »
Zamówienie z bonito - jak zwykle mistrzostwo. Paczka nadana do Ruchu jest u mnie w 24h, gdzie w innych sklepach 2-3 dni to standard.

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #188 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 09:54:29 »
fantastyczneswiaty.pl, zamówienie złożone wczoraj o 9:15, dzisiaj o 8:30 maiłem w rękach (tyle, że kurierem)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline 79ers

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #189 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 09:59:12 »
Zakupy w Centrum Komiksu wczoraj - wszedłem o 12, 12:11 komiks miałem już w plecaku.

Offline Antari

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #190 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 11:03:34 »
fantastyczneswiaty.pl, zamówienie złożone wczoraj o 9:15, dzisiaj o 8:30 maiłem w rękach (tyle, że kurierem)

Żaden wyczyn, w przypadku usług kurierskich to standard. Chyba, że jakiś Geis albo pocztex48. Bardziej miarodajne gdybyś podał ile idzie paczka w Ruchu od nich.

Zakupy w Centrum Komiksu wczoraj - wszedłem o 12, 12:11 komiks miałem już w plecaku.

To miało być zabawne? W każdym punkcie z odbiorem osobistym osiągniesz taki czas.

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #191 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 11:11:11 »
Żaden wyczyn, w przypadku usług kurierskich to standard. Chyba, że jakiś Geis albo pocztex48. Bardziej miarodajne gdybyś podał ile idzie paczka w Ruchu od nich.


Nie jestem ci wstanie tego powiedzieć, gdyż to zależy od lokalizacji, do której udaje się kurier, jaką ma trasę i tak dalej, poza tym to mój pieszym zakup w tym roku w języku polskim. Patrząc z perspektywy czasu to ta paczka w ruchu co raz gorzej działa, na początku to nawet 24h.
Aktualnie chyba już wszystkie firmy kurierskie (te normalne) mają standard do 48 h (w regulaminie)

Zakupy w Centrum Komiksu wczoraj - wszedłem o 12, 12:11 komiks miałem już w plecaku.

No widzisz, ale musiałeś wychodzić ze swojej piwnicy, tak to dowieźliby ci na miejsce  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline 79ers

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #192 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 11:41:37 »
@Antari
niekoniecznie zabawne, ale kilka godzin różnicy w dostawie paczki z komiksami dla normalnie funkcjonującego faceta to tak istotna różnica?
Rozumiem irytację kiedy paczka z Warszawy do Warszawy idzie tydzień, rozumiem złość na złe zabezpieczenie przesyłki i ewentualne szkody ale przecież nie jest prawdopodobnie tak, że paczka dociera do adresata, rozpakowujesz, siadasz i czytasz?

Paczka z Niemiec kurierem szła do mnie  kilkanaście godzin i nie uważam tego za jakiś cud.

@xanar
 Ale tam kupie bez folii, breloczków i innych dupereli.

Offline Antari

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #193 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 12:06:53 »
@Antari
niekoniecznie zabawne, ale kilka godzin różnicy w dostawie paczki z komiksami dla normalnie funkcjonującego faceta to tak istotna różnica?
Rozumiem irytację kiedy paczka z Warszawy do Warszawy idzie tydzień, rozumiem złość na złe zabezpieczenie przesyłki i ewentualne szkody ale przecież nie jest prawdopodobnie tak, że paczka dociera do adresata, rozpakowujesz, siadasz i czytasz?

Paczka z Niemiec kurierem szła do mnie  kilkanaście godzin i nie uważam tego za jakiś cud.

@xanar
 Ale tam kupie bez folii, breloczków i innych dupereli.

W tym przypadku tak, bo mamy piątek i równie dobrze mogło by dojść dopiero w poniedziałek, a planowałem zrobić sobie lekturę przez weekend bo nie pracuję. Wbrew powszechnym trendom staram się czytać wszystko lub prawie wszystko co do mnie przychodzi aby nie powiększać "kupek wstydu".

W przypadku Bonito może to mieć związek z ilością placówek do odbioru. Ja mieszkam w regionie Bielska-Białej, widzę, że mają tam punkt odbioru więc pewnie stamtąd nadali przesyłkę i dlatego znalazła się tak szybko. Mimo wszystko szacunek za ogarnięcie tego logistycznie, posiadanie odpowiednich stanów magazynowych itd. Nie pierwszy raz już tam zamawiam tą formą i różne pozycje a tempo dostarczenia do Ruchu jest zawsze rekordowe. W przypadku innych księgarni typu Mestro, czytam.pl to zawsze były 2-3 dni albo dłużej przy tej formie wysyłki. A w Bonito wczoraj opłacałem w okolicach 12. Dziś o 6:30 rano już miałem informacje o możliwości odbioru.
« Ostatnia zmiana: Pt, 15 Marzec 2019, 12:09:48 wysłana przez Antari »

sum41

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #194 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 12:23:07 »
4 pozycje z Gildi duzych rozmiarow ja Dredd Akta, owiniete w folie i wlozone w pasujacy karton, naszczescie doszlo bez uszkodzen, kiedys lepiej pakowali.