Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 391827 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bogumil

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1755 dnia: Śr, 09 Wrzesień 2020, 10:56:42 »
Od pewnego czasu do kupowanych wersji papierowych zacząłem dokupować sobie wersje elektroniczne komiksów z comixology, jako że bardzo lubię opcję Guided View. Z tego względu czekam na promocje, aby wydawać na elektroniczne wersje jak najmniej. I tak od pewnego czasu patrzę na najnowsze promocje na Comixology dotyczące głównie Marvela i DC i mam wrażenie, że jest coraz słabiej i coraz częstszą promocją jest ok. 40 - 50% na dany komiks, choć wcześniej standardem wydawało się jakieś 75% i więcej. Na przykład teraz za Tales of the Batman: Carmine Infantino („okładkowa” 38,99 €) trzeba zapłacić w promocji 18,99 €, a dwa lata temu nabyłem go w promocji za 5,49. Nie robię rzecz jasna żadnych analiz tendencji cenowych, ale ot, mam takie wrażenie, że nawet komiksy w formie elektronicznej zaczynają drożeć lub nie daje się na nie zbyt zachęcających promocji. Ciekawi mnie z czego mogłoby wynikać takie podejście? Właściciele praw autorskich życzą sobie więcej kasy? Rosną koszty serwerów z komiksami:)?

Offline PawelC

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1756 dnia: Śr, 09 Wrzesień 2020, 19:05:36 »
Powodów może być mnóstwo, choćby te które wymieniłeś ale wszystko zawsze sprowadza się do bilansu zysków i strat danej inwestycji w założonym czasie.

Dodatkowo dość często robi się tak, że dana usługa na start ma wyjątkowo dobrą ofertę żeby przyciągnąć i zbudować grupę użytkowników, czyli np. częste/duże promocje. Z czasem kiedy baza użytkowników jest  już odpowiednio duża przechodzi się do "normalnych" warunków.

Offline Death

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1757 dnia: Pt, 18 Wrzesień 2020, 10:46:29 »
Zamówienie z 29 sierpnia na Nieprzeczytane. Wszystkie pozycje miały dostępność 48h.

ramirez82

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1758 dnia: Pt, 18 Wrzesień 2020, 12:13:23 »
O cholera, a ja w tym tygodniu złożyłem u nich zamówienie na nowości Egmontu  :-\

Offline NuoLab

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1759 dnia: Pt, 18 Wrzesień 2020, 12:54:46 »
Przecież nieprzeczytane się już skończyło zarówno rabatami jak i jakością obsługi. Nowości Egmontu najlepiej wychodzą teraz w tantisie, przez ceneo wychodzi 39% taniej co jak na dzisiejsze czasy jest wartością akceptowalną.

ramirez82

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1760 dnia: Pt, 18 Wrzesień 2020, 13:39:17 »
No właśnie tym razem przez ceneo też wyszło mi te 39-40%. A Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa na Tantisie jeszcze wchodziły z 35%, więc wziąłem na Nieprzeczytane. Mój błąd.

ramirez82

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1761 dnia: Pt, 18 Wrzesień 2020, 17:11:53 »
Naprawdę jakieś niezłe jajca z tym Nieprzeczytane, widzę same negatywne komentarze ostatnio...

https://www.opineo.pl/opinie/nieprzeczytane-pl

Na FB też dużo ludzi to krytykuje.

Napisałem do nich by anulowali moje zamówienie i zwrócili wpłacone pieniądze.

Zamówienie z 29 sierpnia na Nieprzeczytane. Wszystkie pozycje miały dostępność 48h.

Ty pisałeś w sprawie anulowania zamówienia?
« Ostatnia zmiana: Pt, 18 Wrzesień 2020, 17:23:23 wysłana przez ramirez82 »

Offline PJP

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1762 dnia: Pt, 18 Wrzesień 2020, 17:17:49 »
U mnie ostatnio tantis i taniaksiazka z multiszopem i okazjonalnie z gildią.

Offline NuoLab

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1763 dnia: Pt, 18 Wrzesień 2020, 20:18:24 »
No niestety co się człowiek przyzwyczai i ponabija jakieś zniżki to się okazuje, że już się przestało opłacać kupować w danym sklepie. Ciekawią mnie założenia biznesowe tych księgarni - czy naprawdę tylko my tutaj skaczemy z kwiatka na kwiatek a normalni ludzie przyzwyczajają się do danego sklepu tak mocno, że nie straszne im różnice w rabatach sięgające 20% ? Bo widzę, że to jest powtarzalne - pojawia się jakaś księgarnia z atrakcyjnymi cenami, trwa to jakiś czas a potem rabaty spadają poniżej akceptowalnego poziomu albo w gorszym przypadku zaczynają się cyrki z obsługą zamówień. Bardzo lubiłem aros/bonito, potem przerzuciłem się na czytam.pl a ostatnio tylko tantis no i oczywiście gildia w poszczególnych przypadkach.

Offline misiokles

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1764 dnia: So, 19 Wrzesień 2020, 00:28:27 »
To w sumie normalne. Przez dwa-trzy lata firma może przed urzędem skarbowym raportować straty np. stosując ceny dumpingowe. Potem US zaczyna węszyć.

Offline Death

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1765 dnia: So, 19 Wrzesień 2020, 00:30:58 »
Nie, pisałem po prostu czy o mnie zapomnieli. :D
Tydzień temu pisali sami z siebie, że mają problem z Piekło, spokój i mi oddadzą kasę za niego, a resztę wyślą. No i ok. Ale dalej cisza. Więc napisałem. A im wiecznie coś tam blokuje.
Miałem te wszystkie komiksy w koszyku Tantis, ale sprawdziłem tak sobie czy Nieprzeczytane dalej daje radę i również przez Ceneo dodałem te same pozycje. Okazało się, że było ponad 15 zł taniej, więc wziąłem tam.

ramirez82

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1766 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 18:30:34 »
Napisałem do nich by anulowali moje zamówienie i zwrócili wpłacone pieniądze.

Anulowanie zamówienia i zwrot kosztów przebiegły bezproblemowo - tyle dobrego.

Nie wiem ile realizowaliby moje zamówienie, ale czytając komentarz Death i wiele komentarzy w sieci, gdzie ludzie narzekają, że od kilku tygodni nie mogą doczekać się realizacji zamówienia (produktów, które w trakcie składania zamówienia, miały dostępność 24h), wolałem dmuchać na zimne 8)

Tantis paczkę dziś wysłał.

Offline parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1767 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 19:06:38 »
Nieprzeczytane to o ile pamiętam merlin. Czyli wszystko u nich po staremu.

Offline Death

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1768 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 20:49:07 »
Mnie wysłali, a kasę za Blacksada oddali. Ja cały czas myślałem, że to ta sama firma co Tantis. Ale Merlin? Ich szczerze nie znoszę. Oby albumy doszły w dobrym stanie, a następnym razem wracam do Tantis i Gildii. Rzadko zdradzam te dwa sklepy. Widać tym razem skończy się wysypką, oby nie syfilisem.

ramirez82

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1769 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 20:49:45 »
Ja myślałem, że Nieprzeczytane to ta sama firma co Aros...