Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 391611 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1620 dnia: So, 16 Maj 2020, 14:29:46 »
Koledze chyba chodzi o kupowanie w promocji czegoś, czego normalnie by się nie kupiło? Że w takiej sytuacji promocja nie jest oszczędzeniem, tylko zachętą do wydanie pieniędzy, że nie oszczędziło się 45% ceny okładkowej, tylko wydało 55% ceny okładkowej - pieniądze, których bez promocji by się nie wydało w ogóle? Przynajmniej tak z jego niejasnych odpowiedzi wnioskuję :)

Offline parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1621 dnia: So, 16 Maj 2020, 14:32:37 »
Z tym twoim cwaniackim nie na końcu zdania.
Ja odnoszę się do "kilkaset zł oszczędności na jednym zamówieniu mówi samo za siebie". A ty się rzucasz jakbym napisał coś obraźliwego pod twoim adresem. Kupuj sobie co chcesz, ile chcesz, gdzie chcesz. Możesz sobie nawet liczyć ile zaoszczędzisz względem ceny na allegro po wyczerpaniu nakładu.

Offline FloreK

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1622 dnia: So, 16 Maj 2020, 14:35:27 »
No to tłumaczę koledze, że świadomy kolekcjoner to nie przypadkowa osoba kupująca silnik do łódki na promocji chociaż łódki nie ma tylko komiksy które ma planach i tak kupić. Okazja może jedynie przyspieszyć decyzję zakupową.

Cały problem tego wątku to stwierdzenie, że ludzie szukający okazji za 3zł wolą kupić taniej gdzie nie mają pewnego pakowania i towar zdarza się przyjdzie obity. Znam jedno miejsce gdzie możesz mieć 100% pewność pewnego pakowania i jest to Gildia. Zestawiając ją z "okazjami" to niestety ale mają rabaty gorsze o te 10-15% względem takich grubych promocji. Staram się więc wytłumaczyć, że to nie chodzi o 3zł tylko 833zł w skali roku i odesłanie jednego czy dwóch komiksów w reklamacji w tym czasie nie jest problemem. Zresztą kupując cokolwiek wysyłkowo jest ryzyko uszkodzenia towaru... i ciekawe czy wtedy kupuje się 20-30zł drożej bo jak drożej to pewnie dobrze pakują.

Możesz sobie nawet liczyć ile zaoszczędzisz względem ceny na allegro po wyczerpaniu nakładu.

 ;D
« Ostatnia zmiana: So, 16 Maj 2020, 14:48:32 wysłana przez FloreK »

Offline misiokles

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1623 dnia: So, 16 Maj 2020, 15:27:54 »
Nie ma czegoś takiego jak świadomy kolekcjoner w 100%. Magia promocji działa na każdego, mimo tabelek, excelów wydatkowych, list zakupowych i priorytetów. Reszta to racjonalizowanie własnych decyzji :)

Offline death_bird

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1624 dnia: So, 16 Maj 2020, 15:39:24 »
Tak, to są różne podejścia do zagadnienia pt. "pieniądz". Można kupić towar drożej będąc pewnym pakowania i wysyłki i zamiast tracić czas na wydzwanianie, reklamowanie, pakowanie, wysyłanie kuriera

Ale jeżeli masz do wyboru dwie opcje z podobnym pakowaniem i pewnością dostawy w odpowiednim stanie to będziesz kupować drożej, bo pakowanie "pancerne" czy taniej?
Nie chodzi mi tutaj o wynalazki typu Ravelo czy inne gdzie masz ruletkę tylko o księgarnię tańszą niż Gildia, pakującą przyzwoicie.
Apasz napisał, że on nie patrzy na cenę tylko pakowanie. Ja patrzę na jedno i drugie.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1625 dnia: So, 16 Maj 2020, 15:47:43 »
Też mi się nie wydaje, żeby to można było nazywać oszczędzaniem. Zdaje się każdy kto kupuje komiksy i cokolwiek innego, kupuje je za pewną ustaloną inaczej dla każdego kwotę. Czy jakby nie było żadnych zniżek ten przykładowy świadomy kolekcjoner kupił by dokładnie te same tytuły co z 40% rabatem? Nie wydaje mi się, ja bym tak napewno nie zrobił. Im większa promocja, tym więcej tytułów można kupić i tyle.

Offline FloreK

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1626 dnia: So, 16 Maj 2020, 16:35:15 »
Reszta to racjonalizowanie własnych decyzji :)

Jak się ma rodzinę, dzieci to można się całkiem nieźle w tym wytrenować, a potem przełożyć to na hobby. ;)

Offline Eyeless

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1627 dnia: So, 16 Maj 2020, 22:14:59 »
Ale jeżeli masz do wyboru dwie opcje z podobnym pakowaniem i pewnością dostawy w odpowiednim stanie to będziesz kupować drożej, bo pakowanie "pancerne" czy taniej?
Nie chodzi mi tutaj o wynalazki typu Ravelo czy inne gdzie masz ruletkę tylko o księgarnię tańszą niż Gildia, pakującą przyzwoicie.
Apasz napisał, że on nie patrzy na cenę tylko pakowanie. Ja patrzę na jedno i drugie.

Dlatego tak cenne jest posiadanie dobrego (czyt. z szerokim asortymentem w niskiej cenie) sklepu lokalnie. Odpada ci wtedy obawa przed marnym pakowaniem, przy odbiorze wyłapiesz dowolne defekty (czasem się na nie godząc z bonusowym kodem na 10% do kolejnego zamówienia :D). Zdaje sobie sprawę, że nie wszędzie jest tak dobrze, ale większość dużych miast może się pochwalić takim sklepem. Problem się zaczyna gdy dzielą nas od takiego miejsca setki kilometrów, wtedy kwestia pakowania zyskuje na znaczeniu.
Kiedyś dobrze to wyglądało u Adama z FŚ, ale od kiedy temat dystrybucji jego paczek przeszedł pod Glosel (taniaksiazka.pl) nie udało się utrzymać dawnego poziomu przy tej skali.
« Ostatnia zmiana: So, 16 Maj 2020, 22:18:21 wysłana przez Eyeless »

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1628 dnia: So, 16 Maj 2020, 22:20:22 »
Setki kilometrów to dzielą Szczecin od Lublina albo Białystok od Poznania.

Offline Eyeless

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1629 dnia: So, 16 Maj 2020, 22:29:21 »
Dla osób bez konieczności pracy poza domem pewnie wystarczy i pół drogi między Lublinem, a Warszawą , żeby zamawiać wysyłkowo.

Offline parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1630 dnia: So, 16 Maj 2020, 22:37:43 »
Setki kilometrów to dzielą Szczecin od Lublina albo Białystok od Poznania.

Wypluj to! Polska to wielki kraj, potęga, mamy odległości, których wszyscy nam zazdroszczą.

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1631 dnia: So, 16 Maj 2020, 22:45:39 »
Jakbym mieszkał gdzieś na Alasce i musiał jechać 1000 km, żeby film w kinie obejrzeć to pewnie bym jednak zazdrościł.

Offline parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1632 dnia: Nd, 17 Maj 2020, 21:17:00 »
Fakt, w ogóle problem jest znaleźć na ceneo coś z Egmontu z zniżką 40%, wśród testowanych tytułów nic nie wyskoczyło mi na tantis  :-\ Nagle wszystko pokończyło się w hurtowniach?

Kurde, widzę że to się posuwa coraz dalej, jak Nicość w Neverending Story. Atreju, ratuj!
Ktoś wie coś więcej? Cały papier poszedł na toaletowy? Padła jakaś sieć hurtowni? Wykupili dla wojska?

Offline NuoLab

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1633 dnia: Nd, 17 Maj 2020, 21:37:32 »
Podobno jedna z hurtowni padła ofiarą ataku hakerskiego, tak przynajmniej napisali tutaj https://www.facebook.com/wydawnictwoix/

Dzisiaj zaginione pozycje wróciły do mojego koszyka na czytam.pl więc chyba sytuacja została opanowana.

martinezpl

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1634 dnia: Nd, 17 Maj 2020, 22:10:04 »
Faktycznie, było coś nie tak, ale już wszystko wraca, na tantisie też wracają towary