Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 391766 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1605 dnia: Cz, 14 Maj 2020, 17:29:09 »
Ja to w ogóle żyję chyba w innym świecie i was nie rozumiem.

To nie jest kwestia różnych światów tylko różnych podejść do zagadnienia pt. "pieniądz". Z moich obserwacji wynika, że ludzie często nie szanują - bo nie doceniają - tzw. drobnych kwot.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

ramirez82

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1606 dnia: So, 16 Maj 2020, 11:56:27 »
Potwierdzam nagle występujące braki. W czytam.pl z dnia na dzień wywaliło mi z koszyka do niedostępnych kilkanaście pozycji, część nowości, część starszych np: Smerf Naczelnik, Largo Winch 8, Żbik Błękitna Serpentyna, Argentyna, Dorwać Ramireza, Bernard Prince 3, Wujek Sknerus t.2. Nie wiem czy na gwałt nie kupować tego co jest jeszcze dostępne czy czekać na uzupełnienie.

Fakt, w ogóle problem jest znaleźć na ceneo coś z Egmontu z zniżką 40%, wśród testowanych tytułów nic nie wyskoczyło mi na tantis  :-\ Nagle wszystko pokończyło się w hurtowniach?

Offline asx76

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1607 dnia: So, 16 Maj 2020, 12:17:15 »
To nie jest kwestia różnych światów tylko różnych podejść do zagadnienia pt. "pieniądz". Z moich obserwacji wynika, że ludzie często nie szanują - bo nie doceniają - tzw. drobnych kwot.

Jak się ma dużo kasy, albo robi małe zakupy, to często się nie docenia "drobnych" kwot, jednak im większe zakupy, tym większe różnice, a kilkaset zł oszczędności na jednym zamówieniu mówi samo za siebie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1608 dnia: So, 16 Maj 2020, 12:21:42 »
kilkaset zł oszczędności na jednym zamówieniu mówi samo za siebie.

Jak można oszczędzić kilkaset złotych na jednym zamówieniu? Chyba jak się robi jedno duże zamówienie na kilka miesięcy? Chyba nikt nie kupuje regularnie komiksów za kilka tysięcy?

Offline misiokles

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1609 dnia: So, 16 Maj 2020, 12:43:30 »
To nie jest kwestia różnych światów tylko różnych podejść do zagadnienia pt. "pieniądz". Z moich obserwacji wynika, że ludzie często nie szanują - bo nie doceniają - tzw. drobnych kwot.
Tak, to są różne podejścia do zagadnienia pt. "pieniądz". Można kupić towar drożej będąc pewnym pakowania i wysyłki i zamiast tracić czas na wydzwanianie, reklamowanie, pakowanie, wysyłanie kuriera - relokować ten czas na inne aspekty życiowe, będąc w nich produktywnym i tym samym przyczyniając się do gromadzenia 'drobnych kwot'. Świat to system naczyń połączonych. Zaoszczędzenie 3 zł w jednym miejscu może doprawdzić do stracenia 5 zł w drugim.

martinezpl

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1610 dnia: So, 16 Maj 2020, 12:48:50 »
Swego czasu jak kupowałem 3 tomy 100 naboi to na Gildii wychodziło 252 zł + przesyłka, a na Paskarzu, na którym kupiłem wyszło 216 zł + wysyłka. Fakt była to promocja, ale na przykład w Tantisie bez promocji 222 zł + przesyłka. Już jest 30 zł różnicy. Kilkaset może przesada, ale przy zamówieniu za 1000 zł te 100 zł można oszczędzić. Co do straty czasu na reklamację to nie widzę problemu. Jak słabo zapakowali to jak tak samo pakuję i nie trwa to długo, a kuriera zwykle wysyłają, kwestia przekazania przesyłki albo przy okazji jak się pojedzie do sklepu/paczkomatu to można podrzucić paczkę

Offline FloreK

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1611 dnia: So, 16 Maj 2020, 12:56:57 »
Przecież okazje to są realnie zaoszczędzone pieniądze, duże pieniądze. I wysłanie na reklamacje jednego czy dwóch komiksów w roku (a czasem w ogóle) to żaden problem w tym wypadku. Powiedzmy, że kupiłem komiksów w 2019 roku za 5000zł, zakładają (uśredniając) że zakupione były przy rabacie 40% to wartość okładkowa wynosi 8333zł. Gdybyśmy kupowali je z 30% rabatem to zapłacimy 833zł więcej. Rocznie. To dla mnie ogromne różnice i tak samo wielkie pieniądze. Nie wspominając, że możemy je wydać na dodatkowe pozycje co na pewno cieszy wydawcę.

Offline asx76

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1612 dnia: So, 16 Maj 2020, 13:03:34 »
Jak można oszczędzić kilkaset złotych na jednym zamówieniu? Chyba jak się robi jedno duże zamówienie na kilka miesięcy?

Chyba nikt nie kupuje regularnie komiksów za kilka tysięcy?

1. Właśnie w tej sposób :) Primo: stały rabat. Secundo: Ceneo. Tertio: dodatkowe kody rabatowe. Maksymalny rabat to chyba około 47% (naturalnie nie licząc przecen).

2. Ja na pewno nie. Trzymam tytuły w koszyku i cierpliwie czekam na okazje.

Offline asx76

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1613 dnia: So, 16 Maj 2020, 13:05:10 »
Przecież okazje to są realnie zaoszczędzone pieniądze, duże pieniądze. I wysłanie na reklamacje jednego czy dwóch komiksów w roku (a czasem w ogóle) to żaden problem w tym wypadku.

Tym bardziej, że przecież w przypadku reklamacji sklep pokrywa koszty odesłania wadliwego towaru, oczywiście o ile wypełni się odpowiedni formularz, lub samemu się takowy sporządzi :)

Offline parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1614 dnia: So, 16 Maj 2020, 13:55:07 »
No, jeżeli liczysz ile zaoszczędziłeś od ceny okładkowej...
Okazje to nie są realnie zaoszczędzone pieniądze, tylko realnie wydane pieniądze. Celem okazji jest zniesienie oporów przed wydawaniem pieniędzy. W efekcie - wziąłem, bo fajna promocja była.

Offline FloreK

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1615 dnia: So, 16 Maj 2020, 14:06:05 »
No, jeżeli liczysz ile zaoszczędziłeś od ceny okładkowej...

No a jak inaczej to liczyć? :) Oświeć mnie.

Okazje to nie są realnie zaoszczędzone pieniądze, tylko realnie wydane pieniądze.

To są jak najbardziej zaoszczędzone pieniądze. Realnie wydane mniej niż musiałbym wydać kupując z mniejszym rabatem.

W efekcie - wziąłem, bo fajna promocja była.

Nie wiem kto tak podchodzi, ale nie ja. Mam listę komiksów aktualizowaną na bieżąco które chciałbym zakupić (co prawda bardzo obszerną) i komiksy z tej listy kupuję.

Celem okazji jest zniesienie oporów przed wydawaniem pieniędzy.

Mam wrażenie, że porównujesz rozsądnie podchodzącego do tematu kolekcjonera do kogoś kto kupuje silnik do łódki nie mając łódki... bo była okazja.

Offline parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1616 dnia: So, 16 Maj 2020, 14:17:50 »
Jak liczyć? Porównując do ceny w innych sklepach.

Offline FloreK

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1617 dnia: So, 16 Maj 2020, 14:22:33 »
Jak liczyć? Porównując do ceny w innych sklepach.

Ok, kupuje Daredevila kosztującego 100zł z 40% rabatem za 60zł, a nie kupuje z 30% rabatem za 70zł. Zaoszczędziłem 10zł. Kupiłem tak 83 komiksy o tej samej cenie w ciągu roku. Zaoszczędziłem 830zł, wychodzi na to samo, nie? :) Zresztą to jest przykład. Promocje sięgają 50% i nadal nie widzę w czym masz problem? W tym, że ktoś bardziej liczący się z portfelem jest w stanie kupić dane komiksy całkiem sporo taniej?

Offline parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1618 dnia: So, 16 Maj 2020, 14:23:22 »
Nie.

Offline FloreK

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1619 dnia: So, 16 Maj 2020, 14:24:14 »
Nie.

Wytłumacz mi proszę bo totalnie nie wiem z czym masz problem.