Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 391706 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1590 dnia: Śr, 13 Maj 2020, 14:49:37 »
Właśnie o to samo miałem pytać - podobnie na bonito. Ktoś wie o co chodzi?
Mestro to merlin, więc z nimi może być inna historia.

Online misiokles

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1591 dnia: Śr, 13 Maj 2020, 15:07:58 »
Stawiam na 'kryzys' w hurtowniach, spowodowany nie tyle upadającymi hurtowniami, co zapchaniem wydolności  logistycznych wraz z rozluźnianiem restrykcji.

Ewentualnie przyczyną może być rozdział książkowo-komiksowy Egmontu, co być może skutkować podpisywaniem nowych umów bo dane księgowe się zmieniły.
« Ostatnia zmiana: Śr, 13 Maj 2020, 15:12:52 wysłana przez misiokles »

Offline freshmaker

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1592 dnia: Śr, 13 Maj 2020, 15:57:34 »
@apasz - opóźnienia i wirus, spoko wszystko rozumiem. to czego nie toleruję to oszukiwanie i niekompetencja / bałagan - pan z infolinii zarzekał się że komiksy są w drodze itd., będą wysłane w piątek. po kolejnym tygodniu dostaję maila co będzie do mnie wysłane i z tego wysyłają tylko 2 pozycja a nie 4. o zwrot pieniedzy też musiałem prosić telefonicznie bo "nie dostali maila" że proszę o anulowanie zamówienia na które czekam 2 tygodnie. no i to co mnie dobija - komiksy niedostępne a można je było cały czas zamawiać z dostępnością 48h

Offline Koalar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1593 dnia: Śr, 13 Maj 2020, 16:21:01 »
Gdyby to był sam Egmont, ale braki są z różnych wydawnictw, na Mestro np. Kosmiczne rupiecie od Timofa, Bernard Prince 3 od Kurca, Showman Killer od Screamu (abstrahując od tego, że może coś tam jest na wykończeniu). Ciekawe, ciekawe. Trochę się bałem, że jeden komiks, który chcę kupić, jest na wykończeniu, ale wygląda na to, że to jakiś większy problem, więc nie panikuję.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1594 dnia: Śr, 13 Maj 2020, 16:33:07 »
@apasz - opóźnienia i wirus, spoko wszystko rozumiem. to czego nie toleruję to oszukiwanie i niekompetencja / bałagan - pan z infolinii zarzekał się że komiksy są w drodze itd., będą wysłane w piątek. po kolejnym tygodniu dostaję maila co będzie do mnie wysłane i z tego wysyłają tylko 2 pozycja a nie 4. o zwrot pieniedzy też musiałem prosić telefonicznie bo "nie dostali maila" że proszę o anulowanie zamówienia na które czekam 2 tygodnie. no i to co mnie dobija - komiksy niedostępne a można je było cały czas zamawiać z dostępnością 48h

No tak, bo najlepiej gdyby towar był pół darmo, wysyłka darmowa, a obsługa klienta na poziomie Wersalu... Niestety tak się nie da, jeśli kupujesz po taniości, to musisz się liczyć z niedogodnościami, bo nikt do biznesu dopłacał nie będzie, a jak oferuje konkurencyjne ceny towaru, to musi oszczędzić na czymś innym, np. na pensjach, co z kolei przekłada się na poziom kompetencji pracowników. Kurcze, naprawdę tak trudno jest ogarnąć proste zasady działania rynku?

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1595 dnia: Śr, 13 Maj 2020, 16:36:38 »
Nie Apaszu, najlepszy były program komiks +  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline freshmaker

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1596 dnia: Śr, 13 Maj 2020, 16:51:13 »
akurat zawsze kupuje w bonito bo mam punkt odbioru niedaleko - zamówiłem wyjątkowo w nieprzeczytane bo mieli taniej druune. pozycje z egmontu byly na zbliżonym poziomie rabatu - kolo 30%.

sprzedają "po taniości" i z fatalną jakością obsługi. jestem niezadowolony, wiec wylewam żale na forum. inni to czytają i zamawiają w innej księgarni. tak to działa?

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1597 dnia: Śr, 13 Maj 2020, 17:41:59 »
akurat zawsze kupuje w bonito bo mam punkt odbioru niedaleko - zamówiłem wyjątkowo w nieprzeczytane bo mieli taniej druune. pozycje z egmontu byly na zbliżonym poziomie rabatu - kolo 30%.

sprzedają "po taniości" i z fatalną jakością obsługi. jestem niezadowolony, wiec wylewam żale na forum. inni to czytają i zamawiają w innej księgarni. tak to działa?

Nie. Nikogo twoje żale nie obchodzą. Oczywiście zaraz ktoś napisze, chcąc mi zrobić na złość, że jego obchodzą, ale to nie będzie prawdą. I łatwo to będzie udowodnić, wskazując chociażby omawiany tu niedawno casus Livro.pl, w stosunku do którego na forum pojawiło się mnóstwo negatywnych recenzji, a ludzie mimo to i tak kupowali, a potem przyłączali się do narzekania. Ale wracając do głównej myśli - wylewając swoje żale nie przyczyniasz się w żaden sposób do konstruktywnej, merytorycznej dyskusji, a jedynie zaśmiecasz nimi forum. I to jest w sumie myśl ogólna, bo na tym forum niestety jest bardzo dużo wylewania żali, które utrudniają wychwycenie wartościowej informacji - w tym i w innych wątkach.

A wystarczyło swoją recenzję sklepu zmieścić w jednym poście, zamiast w kilku. Nie wspominając już o tym, że istotnym i wartym podkreślenia faktem w twoim narzekaniu jest zwrot pieniędzy, który otrzymałeś, a który być może komuś umknął w morzu twoich żali. Czyli wszystko odbyło się zgodnie z prawem i etyką biznesową. Jeszcze tylko napisz ile czasu minęło od zgłoszenia chęci odstąpienia od umowy do faktycznego zwrotu? Czy udało im się przypadkiem zmieścić w ustawowych 14 dniach?

Nie Apaszu, najlepszy były program komiks +  :)

DEJ!!!!

Offline death_bird

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1598 dnia: Śr, 13 Maj 2020, 18:17:55 »
No tak, bo najlepiej gdyby towar był pół darmo, wysyłka darmowa, a obsługa klienta na poziomie Wersalu...

A czy gdzieś tak napisał czy tylko bawisz się w kiepską erystykę?
Zamówienie ma być realizowane a realizacja ma się mieścić w normie czasowej. Płacisz, odbierasz zakupiony towar. Dziecko by zrozumiało różnicę między tym schematem a przygodami freshmakera.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline freshmaker

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1599 dnia: Śr, 13 Maj 2020, 19:35:05 »
jaka merytoryczna dyskusja? opisuje historie z ostatnich tygodni i przypadek konkretnego sklepu. każdy czytający to forum sam wyciąga wnioski. możesz przecież mnie wrzucić do ignorowanych jak cię drażnią moje posty. taka podjazdowa to trollowanie w czystej postaci.

czy brak kontaktu ze strony sklepu, wciskanie kitu na infolinii i zwrot kasy dopiero jak się dopominam to jest wg ciebie normalne? może zgodne z prawem i regulaminem ale na pewno nie pro-klienckie.

Offline mappy

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1600 dnia: Śr, 13 Maj 2020, 20:33:29 »
Od jakiegoś czasu nie kupuję na bieżąco. Składam zamówienie dopiero jak kupka przekroczy 30 pozycji.
Ostatnio jednak urosło to dosyć znacząco i zacząłem się powoli gubić z rozpiską.

Wybór padł na Merlin z racji jakiegoś tam kodu. Ceny akceptowalne przeze mnie, a w sklepie zamówiłem masę rzeczy ale to 2 lata wstecz.
Złożyłem zamówienia na początku kwietnia. Dokładnie dwa na kwotę ponad 600 zł jedno.
W międzyczasie szybkie zamówienie na Tantis z pozycjami lepszymi cenowo i niedostępnymi w Merlinie. Zamówienie przyszło po 3 dniach. Standard.

Czas od zamówień w Merlinie leciał. Paczki z innych sklepów przychodziły.
Wysłałem trzy maile. Zero odpowiedzi.
Trzy tygodnie od zamówienia dzwonię i o dziwo po minucie mam połączenie z konsultantem. Zapewnienia o wywiązaniu się z zamówień padły szybko. Adnotacja tylko, że z racji problemów u hurtowników zamówienia dotrą do mnie za dwa tygodnie.
No i czekam. Postanowione.
W międzyczasie zrobiłem anulowanie jednej pozycji, żeby sprawdzić czy coś w ogóle się zacznie dziać. Pieniądze zwrócone na następny dzień. Ekspres.
W tym tygodniu dostaję info z Paczkomatów, że idzie do mnie paczka od Merlina. Odebrałem. Wszystko jest. Jedna książka z akceptowalnym ubitym rogiem. Przy komiksie tego bym nie przepuścił. Pakowanie na minus.

Czekam więc na jeszcze jedno zamówienie i podziękuję. Szkoda nerwów. Inni działają jak wspomniany Tantis bez wymówek.
Dopisuję więc ostatnią cegiełkę pod tytułem Merlin.
Dostałem drugie zamówienie. Przy wcześniejszym kontakcie ze strony Merlina z informacją o niedostępności dwóch pozycji od Egmontu.
Zwrot za pozycje na następny dzień.
Na razie daję sobie spokój z zamówieniami. Nie miałem nigdy takiej obsuwy bo to ponad pięć tygodni od zamówienia.
Leży cała logistyka. Masa osób z Ukrainy przecież pojechała do siebie. Nie ogarniają ze wszystkim nie tylko księgarnie ale i hurtownie.
Sprawa z Merlinem załatwiona. Ocena raczej neutralna. Rozumiem sytuację i nie skreślam ich na pewno.

martinezpl

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1601 dnia: Śr, 13 Maj 2020, 22:30:52 »
Skuszony niedawną promocją w Empiku kupiłem 3 komiksy i 2 miały dość mocno ubite rogi, Empik wysłał mi kod do paczkomatu do reklamacji i tak nadałem paczkę. Po tygodniu się zapytałem jak wygląda sprawa z reklamacją, a na to Pani odpisała, że nie otrzymali paczki, a wg śledzenia mieli ją już 4 dni. Podałem numer śledzenia i nagle reklamacja została przyjęta do rozpatrzenia po godzinie, teraz mija drugi tydzień od odesłania paczki i nic się nie dzieje, nikt nie odpowiada. Nie polecam zdecydowanie, nawet jakby była mega promocja, chyba, że odbiór w salonie. Duże ryzyko uszkodzenia przesyłki, a potem nieskończony proces reklamacji.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1602 dnia: Śr, 13 Maj 2020, 23:22:30 »
Ja to w ogóle żyję chyba w innym świecie i was nie rozumiem. Zamawiam sobie w Gildii i Bonito, bo są to solidne firmy, które bez problemu realizują wysyłki i komiksy pakują solidnie. Bo dla mnie głównym kryterium wyboru jest nie cena, a jakość. Nie tylko w przypadku księgarni internetowej, ale w każdym aspekcie życia. A chytry zawsze traci dwa razy - chcecie mieć tanio, to się bujajcie potem z reklamacjami i niekompetentnymi pracownikami infolinii. Tylko czemu się potem dziwicie, że dostajecie adekwatną do kosztów obsługę klienta?

Offline Pawel.M

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1603 dnia: Cz, 14 Maj 2020, 08:32:10 »
Nie musisz wszystkiego rozumieć Apaszu. Dla mnie to akurat istotne informacje. Bonito wcale nie pakuje jakoś super, a w Gildii nie warto kupować książek, a ja zazwyczaj mam zamówienia mieszane, komiksowo-książkowe. Więc czytuję ten wątek, żeby nie wtopić.

Gdyby zaś cena była wyznacznikiem jakości, to nic tylko brać w Empiku. A to akurat jedni z większych partaczy.
« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Maj 2020, 08:33:48 wysłana przez Pawel.M »

Online NuoLab

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1604 dnia: Cz, 14 Maj 2020, 15:54:06 »
Potwierdzam nagle występujące braki. W czytam.pl z dnia na dzień wywaliło mi z koszyka do niedostępnych kilkanaście pozycji, część nowości, część starszych np: Smerf Naczelnik, Largo Winch 8, Żbik Błękitna Serpentyna, Argentyna, Dorwać Ramireza, Bernard Prince 3, Wujek Sknerus t.2. Nie wiem czy na gwałt nie kupować tego co jest jeszcze dostępne czy czekać na uzupełnienie.