Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 391748 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Online xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #90 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 10:56:14 »
i wszystko co mieli na stanie jest na zamówienie, aktualnie można nabyć towar tylko z "oferty ekspozycyjnej" ;D

W sumie to mógłby sobie wpisać 100% zamiast tych 50% wiele by to nie zmieniło.
Aż coś kupie, ciekawe czy przyjedzie mi książka z połową okładki  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Antari

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #91 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 11:07:06 »
Wróciła supercena w multiversum. Komiksy nowe stan dostateczny.

Czekam na opis - "nowy z defektami - stan rynsztokowy".

Offline carnivale

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #92 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 11:09:13 »
Ceny mają dobre, ale jest opis "nowy z defektami - stan dostateczny. Nie świadczymy usług związanych ze szczegółową weryfikacją stanu produktów zapewnianych w stanie  nowy z defektami - stan dostateczny.". To niestety jest żart z kupujących. Zobaczymy jak to będzie, ale niestety sklep komiksowy oferujący coś takiego, to skandal.

A jak to się ma do praw konsumenckich , że można zwrócci towar do 14 dni od jego otrzymania bez podania przyczyny?? To jeszcze jest aktualne?? Bo jeżeli tak to może nie ma co się przejmować tym co piszą na stronie tylko powołać się na ten punkt i oddawać w przypadku gdy stan komiksu nam nie odpowiada? Próbował ktoś kiedyś takiego postępowania w tym multiversum??

Offline Antari

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #93 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 11:11:37 »
A jak to się ma do praw konsumenckich , że można zwrócci towar do 14 dni od jego otrzymania bez podania przyczyny?? To jeszcze jest aktualne?? Bo jeżeli tak to może nie ma co się przejmować tym co piszą na stronie tylko powołać się na ten punkt i oddawać w przypadku gdy stan komiksu nam nie odpowiada? Próbował ktoś kiedyś takiego postępowania w tym multiversum??

Obowiązuje. Możesz odstąpić od umowy w terminie 14 dni i otrzymać zwrot pieniędzy. Ale wymienić na inny egzemplarz ci nie wymienią.

Offline Murazor

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #94 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 11:16:37 »
A jak z przesyłką tam i z powrotem? Ktoś pisał niedawno, że sprzedawca ma zwrócić? Czy mieszam teraz i wszystko jest na koszt kupującego?

Online xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #95 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 11:19:59 »
Jak łapie się w ten cały stan dostateczny to raczej kosztów transportu ci nie oddadzą, chyba, że będziesz miał uszkodzenie 51%  ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline eyesore

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #96 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 11:20:15 »
Lekki offtop, jak pakują w dobre-ksiazki.pl ? Ktos coś zamawiał?
Dostałem wczoraj paczke z Livro, wszystko latało bez zabezpieczenia ale całe szczęście nic nie uległo uszkodzeniu.

Offline Pawelek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #97 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 11:34:35 »
A jak z przesyłką tam i z powrotem? Ktoś pisał niedawno, że sprzedawca ma zwrócić? Czy mieszam teraz i wszystko jest na koszt kupującego?
Mają obowiązek zwrócić wartość najtańszej dostawy z cennika (oprócz darmowej) ale to dotyczy tego co zapłaciłeś za dostawę do Ciebie. Koszty odesłania pokrywa kupujący ale czasem sprzedawca określa w regulaminie, że bierze na siebie.
Czyli jeżeli weźmiesz coś za 200zł, wybierzesz InPostem i zapłacisz razem 218zł. Przyjdzie, odeślesz kurierem za 10 zł. To mają obowiązek zwrócić 200zł za zamówienie i 12zł za przesyłkę (najtańsza możliwa z cennika). Mogli by się upierać, że w cenniku mają minimalną przesyłkę 8zł ale tym sposobem tego zamówienia by nie wysłali. Czyli zapłaciłeś 228zł a prawnie zapewniony masz zwrot 212zł. 16zł w plecy - czyli to mniej niż 10% wartości zamówienia w tym przypadku  ;)
« Ostatnia zmiana: Pt, 01 Marzec 2019, 11:42:43 wysłana przez Pawelek »

Offline Murazor

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #98 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 11:37:19 »
Jak łapie się w ten cały stan dostateczny to raczej kosztów transportu ci nie oddadzą, chyba, że będziesz miał uszkodzenie 51%  ;D
To, że oni nie będą chcieli oddać to wiadome  ;) , bardziej mi chodziło, czy jest obowiązek wg prawa czy coś. Reklamację to wiadomo, z ich winy, więc mają oddać za odesłanie produktu.

Mają obowiązek zwrócić wartość najtańszej dostawy z cennika (oprócz darmowej) ale to dotyczy tego co zapłaciłeś za dostawę do Ciebie.
O to mi chodziło, czyli jak "dobrze" się wybrało (najtańszą) to płaci się tak jakby tylko za odesłanie.

Offline Dracos

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #99 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 11:40:14 »
Ja zamawiałem parę razy i szczerze mówiąc nie pamiętam dokładnie na pewno gorzej niż gildia, ale chyba taki miks czasem wypełnią papierem czasem folią bąbelkową. W każdym bądź razie nie są luzem w karton wrzucone, a tak mi np wysłał ostatnio Egmont. Na 8 różnych zamówień książki + komiksy więc różne formaty tylko raz zdarzyło mi się że jeden komiks miał obity róg ale wymienili kurierem bez żadnych problemów.

Offline asx76

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #100 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 11:57:56 »
Bonito i już ostatnie wykorzystanie kodu "dyktando", niestety  :'(  Od tej pory oferta innych sklepów internetowych robi się bardziej konkurencyjna.
Standardowe pakowanie (jak na ten sklep), czyli: dużo szarego papieru w środku (do pieca na rozpałkę jak znalazł). Wszystkie pozycje z zamówienia w stanie fizycznym bez zarzutu :)


Przy okazji chciałbym pochwalić białostocką Tanią Książką przy opcji odbioru osobistego: bardzo dobry kontakt, świetna obsługa i nieraz można tam trafić na atrakcyjne okazje książkowe i komiksowe, zwłaszcza gdy udostępnią kod rabatowy :)

Offline radef

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #101 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 12:17:10 »
Zaryzykowałem i wziąłem z promocji Multiversum boxa Dona Rosy 7+8 (jedyny, który mi brakował) oraz Muppets Omnibus. Cena bardzo dobra, więc kupiłem, szczególnie że box 7+8 Rosy zaczyna powoli znikać księgarń. Mam natomiast nadzieję, że stan będzie przynajmniej niezły.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Online xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #102 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 13:15:52 »
dostateczny  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Bender

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #103 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 13:28:30 »
Ja już nic nie kumam, teraz nagle jakiś stan dostateczny. W sensie, ze to będzie standard teraz? Dowiedzieć się na tej stronie czegoś konkretnego to jest jakaś porażka.
« Ostatnia zmiana: Pt, 01 Marzec 2019, 14:08:23 wysłana przez Bender »

Offline Cypher

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #104 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 13:37:54 »
'SUPERCENA zaskoczy Was w tym miesiącu jeszcze raz kiedy na stronie sklepu pojawi się najnowszy preorder.
Współczujemy wszystkim, którzy z niego nie skorzystają przepłacając za sprowadzane z USA komiksy w różnych innych miejscach.'
Multiversum to powinno się zająć wydawaniem komiksów, bo ego to mają już większe niż miała Fanta.
I ta troska o portfele kupujących.
Ja im też współczuję, bo cytując Nosowską 'Ja pas!'.
« Ostatnia zmiana: Pt, 01 Marzec 2019, 13:40:03 wysłana przez Cypher »