Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 393840 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1365 dnia: Pt, 07 Luty 2020, 07:47:39 »
Egmont.pl - już wiele osób o tym pisało, ale nic się nie zmienia, dalej wysyłają niepełne zamówienia bez wcześniejszej informacji. Dla porównania dodam tylko, że krytykowany przez wiele osób Merlin zawsze w takiej sytuacji pytał mnie, co zrobić - wysłać, poczekać, czy anulować całość.
Gildia i Atom Comics również pytają w razie problemów.

Offline glutamiluta

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1366 dnia: Pt, 07 Luty 2020, 09:18:24 »
Wdrażamy takie rozwiązanie.

Offline vision2001

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1367 dnia: Pt, 07 Luty 2020, 11:43:24 »
Zamówienie z Ravelo:

Batman Detective Comics T.8 Na zewnątrz
Bloodborne Tom 1 Śmierć snu
Frankenstein żyje, żyje!
Superman T.1 Ziemia widmo

Zamówienie złożone 1.12, dostarczone 6.12.

Zamówienie zapakowane w karton i zaklejone taśmą. Brak wypełnień itp. Zero uszkodzeń.

Jedyny minus żę anulowano Batman T.8 i wysłano bez niego z powodu braku na magazynie.
To napiszę o mojej, właśnie przeżywanej, dramie w kwestii anulowania części zakupów.

Obecnie też mam szczęście w wycofaniu przez ravelo.pl zakupu jednej pozycji z zamówienia (zamówienie 20/01, dostawa 7/02). W międzyczasie znikały i pojawiały się różne pozycje z mojej listy. A Mafalda przyszła do nich z opóźnieniem (i przez nią zwlekali z wysyłką).

Do czasu wysyłki chciałem zrezygnować z jednej pozycji i niestety jak już zapłacono i przekazano do realizacji to pupa zbita.
Sugestia od ravelo.pl: "możesz zrezygnować z całości zamówienia, a nie możesz z jego części" (tak, mają też taki zapis w regulaminie).
No, ale jak wcześniej wspomniałem, część z pozycji jest niedostępna, więc jednak może nie rezygnować?

Mija kilka dni. W związku z tym, że Mafalda nadal niedostępna w kontakcie z ravelo.pl czytam, że mogę, jeśli chcę, z niej zrezygnować (bo nie mają, więc magazyn sam usunie tę pozycję z listy). Ja na to: "To usuńcie jeszcze jedną pozycję"
A ravelo.pl do mnie:


Dziś została odebrana paczka i brak w niej Żyjącej śmierci. No cudnie!

Kto chce odkupić ode mnie DMZ tom 1 w cenie 51,50 pln? :) [odbiór osobisty w Wwie lub wysyłka]

Offline LordDisneyland

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1368 dnia: Pt, 07 Luty 2020, 11:52:56 »
U mnie przedłużające się oczekiwanie na przesyłkę z Megaksiążki. Za chwilę miesiąc będzie, w tym czasie po moim mejlu z prośbą o informacje odezwała się jakaś pani o arabskim nazwisku, tytułując mnie "panią" :) , przepraszając i zapewniając, że już za momencik, bo musieli domówić u dostawcy. Dzisiaj napisałem ponownie, bo kolejny podany termin też minął.
I czekam dalej.




Za to Chodnik Literacki jak nie oni, blitzkrieg, na dodatek dwa komiksy[no i kubek z Witkacym ;) ] otulone bezpiecznie papierem z dużą fachowością i zapakowane w spory karton. Sporo się nauczyli od mojego ostatniego zamówienia.
« Ostatnia zmiana: Pt, 07 Luty 2020, 11:55:06 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline Deg

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1369 dnia: Pt, 07 Luty 2020, 23:06:55 »
Gildia i Atom Comics również pytają w razie problemów.
To jeszcze tylko dodam, że odebrałem dziś swoją niekompletną przesyłkę i... okazało się, że nie jest moja. W środku zupełnie inna książka, a na deser etykieta z danymi adresowymi innego zamawiającego  :o Czyli zapewne ktoś dostał moją paczkę z moimi danymi...
This is my truth, tell me yours.

Offline amsterdream

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1370 dnia: Pn, 10 Luty 2020, 12:59:21 »
Na allegro w dziale komiksy prowizja podskoczyła do 15% ::)

Bender

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1371 dnia: Pn, 10 Luty 2020, 13:00:29 »
jakiś kiepski żart...

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1372 dnia: Pn, 10 Luty 2020, 13:05:33 »
Jeszce liczą prowizję od kosztów transportu jak się nie używa ich smartów, to jest do dopiero hit.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Pawelek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1373 dnia: Pn, 10 Luty 2020, 13:47:11 »
Na allegro w dziale komiksy prowizja podskoczyła do 15% ::)
Dla używanych, dla nowych jest 9%. Ewidentne pozbywanie się sprzedawców indywidualnych - ciąg dalszy. Pewnie dużo zakładanych dyskusji -> większe koszty obsługi działu -> wyższa prowizja. ;)
« Ostatnia zmiana: Pn, 10 Luty 2020, 13:50:47 wysłana przez Pawelek »

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1374 dnia: Pn, 10 Luty 2020, 13:48:26 »
Czyli można wystawiać jako nowy a w opisie dać używany, czy skasują aukcję  8)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Pawelek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1375 dnia: Pn, 10 Luty 2020, 13:54:54 »
Nie wiem czy skasują ale wtedy do każdej sprzedaży pewnie będzie otwierana dyskusja i konto będzie obserwowane przez pracownika Allegro.
Można też wystawić jako Nowy z defektem i opisać defekt - brak folii ;)
« Ostatnia zmiana: Pn, 10 Luty 2020, 14:07:33 wysłana przez Pawelek »

Offline Teli

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1376 dnia: Pn, 10 Luty 2020, 14:32:36 »
Proponuję uczyć się od najlepszych i opisywać towar jak to ma w zwyczaju Multiversum:
"Zapewniany stan produktu: nowy z defektami - zapewniany stan bardzo dobry/dobry/dostateczny"

Offline VooDoo-79

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1377 dnia: Śr, 12 Luty 2020, 21:59:04 »
Skuszony ostatnią promocja w RAVELO złożyłem zamówienie na pakiet styczniowy oraz zaległości od Egmontu + najnowszy tom Chłopaków od Planety. Wszystkie pozycje były praktycznie dostępne już pod koniec zeszłego miesiąca jedynie czekałem na Chłopaków którzy mieli ukazać się 5 lutego ale pojawiły się dopiero w ten poniedziałek no więc dopiero dzisiaj kurier dostarczył mi paczkę. W skrócie wyglądało to tak jak by pozycje dostępne dużo wcześniej zostały zapakowane do kartonu i zaklejone taśmą, więc na co wpadli pakowacze w RAVELO żeby dodać ostatni brakujący komiks? Rozdarli cały bok kartonu i wrzucili go do środka i nawet nie chciało im się to później zakleić że spokojnie można było zaglądać do środka a nawet praktycznie wyciągnąć z niego co się chciało oczywiście wszystko bez żadnego zabezpieczenia w środku, wciskany komiks z racji tego że Planeta nie owija folią był lekko powyginany reszta na szczęście bez uszkodzeń. Myślałem że jeśli chodzi o pakowanie to nic nie przebije słynnego LIVRO ale takiego dziadostwa to się nie spodziewałem tym bardziej że nie dawno u nich zamawiałem i było cacy. Chętnie dorzuciłbym fotką tej paczki ale jak wrzucam załącznik to wyskakuje że zdjęcie ma za duży rozmiar ::)

https://ibb.co/b7L4d2t
« Ostatnia zmiana: Śr, 12 Luty 2020, 22:29:49 wysłana przez VooDoo-79 »

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1378 dnia: Śr, 12 Luty 2020, 22:04:26 »
To wrzuć np. tutaj https://pl.imgbb.com/ i wklej na forum linka
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Voitas

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1379 dnia: Śr, 12 Luty 2020, 22:09:10 »
Dużo pieprzenia się z tym wrzucaniem fot na forum. Też mnie to boli, że nie mogę po prostu fotki z telefonu załączyć. Szkoda.