Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 394013 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Lipa

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1215 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 18:05:40 »
No i doszliśmy do wniosku z mojego pierwszego posta:

Cytuję:

"Livro - dwa dokładnie te same zamówienia:

Zamówienie za pobraniem wysłane już w sobotę.
Zamówienie opłacone - do tej pory niewysłane.

Czyli jak chcą szybko pieniądze, to wysyłają od razu, jak zapłacone, to nie ma co się spieszyć."

Offline sad_drone

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1216 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 18:11:52 »
W moim zamówieniu czarno piątkowym od muchy 6/7 komiksów mocno ubity ten sam róg. Ewidentnie zabrakło wypełnienia, trochę włożyli jakiegoś papieru ale nie na tyle żeby komiksy nie latały. Purystą nie jestem więc nie chce mi się bawić w reklamacje ale ostrzegam przed zamawianiem jak się zwraca na takie rzeczy uwagę.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Koalar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1217 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 18:44:21 »
1. Zawsze warto rozbijać zamówienia na mniejsze, bo dzięki temu zmniejsza się szanse na ewentualne uszkodzenia, zwłaszcza przy słabszym pakowaniu. A 17 komiksów w paczce też robi swoje...
Swoje podzieliłem na 3 paczki po 5 komiksów - wysyłka i tak była gratis po osiągnięciu 150 zł, więc nie było sensu się ograniczać ;)

Nie chciałem tak robić - kupiłem w wydawnictwie, bo była dobra promka -40%, ale też dlatego, żeby mogli sobie zarobić. Rozkładanie na mniejsze zamówienia to strata pieniędzy dla wydawnictwa (muszą pokryć 3 wysyłki zamiast 1). Ale skoro nie umieją pakować, to widocznie tak trzeba robić.

2. Czarna folia jednak się przydaje, bo karton nie przemaka! No i co nieco chroni przed delikatnymi "obrażeniami" tegoż ;)

Jak jest porządne pakowanie (folia bąbelkowa w środku), to nic nie powinno przemoknąć. Ale widać ktoś woli okręcać folią pudło zamiast komiksów, no i przecież ten 1 zł za folię bąbelkową to jest koszt nie do przyjęcia przy zamówieniu >600 zł ;)
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1218 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 18:49:43 »
Ta folia jest po to żeby te ich cienkie kartony się nie rozpadały, ale i tak jej nie używają, także nie ma problemu.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline asx76

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1219 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 18:59:42 »
Rozkładanie na mniejsze zamówienia to strata pieniędzy dla wydawnictwa (muszą pokryć 3 wysyłki zamiast 1).

Jak jest porządne pakowanie (folia bąbelkowa w środku), to nic nie powinno przemoknąć.

1. A gdy przychodzi do reklamacji towaru, np. wskutek słabego pakowania, bo coś tam w paczce "pierdut", to wówczas muszą przysłać kuriera po odbiór uszkodzonych pozycji i przywiezienie nowych, więc wówczas i tak dochodzą koszty ;) Wychodzę z założenia, że najlepiej unikać zbędnego ryzyka i nie zbierać doświadczeń na własnych, nieraz nadszarpniętych nerwach ;) Tym bardziej, że wysyłek mieli dużo, więc można było śmiało założyć, iż może mieć to negatywny wpływ na jakość pakowania.

2. Jak jest... Ale skoro jej nie ma, to lepszy rydz, niż... muchomor ;) "Pacz" Pan, robisz dla nich dobrze, a oni oszczędzają na folii bąbelkowej za 1 zł... :P
Abstrahując od naszego podejścia - 17 komiksów w jednej paczce, z czego zdecydowana większość (jak nie wszystkie) na twardo, to z daleka brzydko pachnie jakimiś uszkodzeniami, szczególnie w Black Friday ;)
« Ostatnia zmiana: Cz, 05 Grudzień 2019, 19:01:14 wysłana przez asx76 »

Offline Koora

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1220 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 19:56:42 »
Co do taniejksiazki, to chociaz potrafia zapakowac pojedynczy komiks. W przeciwienstwie do livro. Szczelnie owinięte w karton, nic nie latało.
Drugie zamówienie odebrałem dzisiaj z Ravelo. Około 10 pozycji, wolne przestrzenie wypełnione całkiem dobrze. Wszystko bez żadnych uszkodzeń. Nie ukrywam, że trochę się obawiałem jak to dotrze.
Generalnie po ostatnich promkach wracam do Gildii i Bonito. Wolę zapłacić trochę więcej, ale mieć spokój.

Offline vision2001

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1221 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 20:05:09 »
Mucha - 5 pozycji. Pakowanie jak piszecie. Nic nie zostało uszkodzone.

Offline adamarluk

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1222 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 20:28:46 »
Manada - 15 paczek - 17 komiksów - 1 cały - 16 rozjeb....  >:(

Offline vision2001

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1223 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 20:48:12 »
Manada - 15 paczek - 17 komiksów - 1 cały - 16 rozjeb....  >:(
Czekam na moje zamówienia od nich z niecierpliwością...  :-\

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1224 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 21:25:45 »
Manada - 15 paczek - 17 komiksów - 1 cały - 16 rozjeb....  >:(

Jak ci to spakowali ?
« Ostatnia zmiana: Cz, 05 Grudzień 2019, 21:31:15 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline radef

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1225 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 21:39:06 »
A takie pytanko - czy przed wysłaniem zamówienia mieliście jakikolwiek sygnał od nich?
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline adamarluk

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1226 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 21:40:33 »
Wszystkie w folię, choć pierwsze zamówienia podobno pakowali w kartony. Swoje poczyniła pewnie i poczta - tydzień trwała dostawa.

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1227 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 21:46:50 »
A takie pytanko - czy przed wysłaniem zamówienia mieliście jakikolwiek sygnał od nich?

Owszem, dają tracking number.

Wszystkie w folię, choć pierwsze zamówienia podobno pakowali w kartony. Swoje poczyniła pewnie i poczta - tydzień trwała dostawa.

No to grubo, jak w foliopak.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline radef

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1228 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 22:54:29 »
Owszem, dają tracking number.
Ale mówię przed wysłaniem zamówienia. Ponieważ jedną rzecz zamówiłem u nich w piątek, zapłaciłem, na stronie Ceneo wszystko okej, ale nadal żadnego maila z Manada.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1229 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 23:14:00 »
Dają zmianę statusu, że przekazano do magazynu w celu kompletownia itp.
Twój komiks jest lepszy niż mój