Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 391838 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Online parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1155 dnia: So, 30 Listopad 2019, 16:23:43 »
Ja prld - opcja odbioru osobistego w bonito coraz bardziej przeważa te wszystkie rabaty. Strach kupić wysyłkowo takiego np. Moebiusa.

Online misiokles

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1156 dnia: So, 30 Listopad 2019, 16:39:38 »
Ogólnie strach kupować w każdym gorącym okresie, gdzie sklepy mają więcej zamówień niż zazwyczaj. Więc, tak - najbezpieczniej kupować poza promocjami :)

Offline asx76

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1157 dnia: So, 30 Listopad 2019, 16:45:21 »
W Livro to nie ma większego znaczenia ;)

Najlepiej kupować w mniej rozbuchanych promocjach, albo po prostu korzystać z niezawodnego odbioru osobistego macając i niuchając towar na miejscu :P

Offline Szekak

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1158 dnia: So, 30 Listopad 2019, 16:52:22 »
Manada, żadnego zabezpieczenia tylko mokra i podarta koperta DPD, przesyłka pocztą. W środku Lazarus i Deadlyclass. Oba jakimś cudem w stanie idealnym  :o




Czyli idac za ciagiem logicznym apasza, ty miales w samej kopercie, ale komiksy nie ulegly uszkodzeniu wiec miales dobre pakowanie, a ja mialem w kopercie plus folia bombelkowa, ale komiksy ulegly uszkodzeniu wiec mialem pakowanie slabe.

Trzeba zalac ich reklamacjami, nie ma innego wyjscia.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline KubciO

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1159 dnia: So, 30 Listopad 2019, 19:32:54 »
Najlepiej kupować w mniej rozbuchanych promocjach, albo po prostu korzystać z niezawodnego odbioru osobistego macając i niuchając towar na miejscu :P
Nie każdy ma u siebie w mieście punkt Bonito, więc pozostaje wysyłka. Kupując komiksy zawsze obawiam się, że będę musiał reklamować. Wyjątkiem jest Gildia - raz tylko reklamowałem Blame!, bo kartki w środku były potargane. Ale do pakowania Gildii nie mogę mieć zastrzeżeń.

Offline asx76

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1160 dnia: So, 30 Listopad 2019, 19:47:59 »
Nie każdy ma u siebie w mieście punkt Bonito, więc pozostaje wysyłka.

Kupując komiksy zawsze obawiam się, że będę musiał reklamować.

Ale do pakowania Gildii nie mogę mieć zastrzeżeń.

1. No ba! Też nie mam Bonito u siebie. Zresztą ta firma to przebrzmiała marka w temacie promocji. Od dłuższego czasu nie opłaca się tam brać komiksów. Ostatnio nie skusiłem się na cieszące się złą sławą Livro, mimo bardzo dobrej promocji (10%) ;)

2. Jak to przy wysyłkach ;)

3. Gildia pakuje najlepiej i zazwyczaj zwraca baczną uwagę na stan techniczny towaru. Szkoda tylko, że pod względem cenowym to już tak różowo nie wygląda ;) To trochę jak kobietą, która jest bardzo mądra, inteligentna, ma poczucie humoru i serce we właściwym miejscu, lecz może być tylko pięknością nocy, bo za dnia straszy ;)

Offline Pawel.M

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1161 dnia: So, 30 Listopad 2019, 20:39:03 »
A ja właśnie wyjąłem z paczkomatu przesyłkę z Tantis i bardzo podoba mi się pakowanie: karton zewnętrzny, w nim karton wewnętrzny, w którym były komiksy w folii bąbelkowej i jeszcze dodatkowo każdy odrębnie zafoliowany. Z komiksów brałem m.in. Donżon, a to większe od standardowego rozmiaru, standardowe Sandmany z Egmontu (te nowe), jeszcze mniejsze Plemię sów, a do tego jeszcze mniejszą książkę. I mimo zróżnicowanego formatu, wszystko przyszło niemal OK (niemal, bo nieznacznie zbity grzbiet ma jeden z Sandmanów - ale tak do wyprostowania). Więc na razie chyba Tantis będzie dla mnie księgarnią nr 1, ale ex aequo z Gildią i stacjonarnym KiK, bo w Tantisie brak niektórych istotnych wydawców komiksowych (jak choćby KBOOM czy Non Stop Comics; nie ma też nowych pozycji Kurca).

Offline amsterdream

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1162 dnia: So, 30 Listopad 2019, 22:39:33 »
To pewnie zależy od pakującego bo do mnie dwa ostatnie zamówienia z Tantis przyszły fatalnie zapakowane. Najnowsze to była jakaś masakra, pakowanie niczym w Livro, zwróciłem całość bo nawet nie chciało mi się tego przeglądać i bawić w reklamacje.

Offline Pawel.M

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1163 dnia: So, 30 Listopad 2019, 23:42:16 »
To pewnie zależy od pakującego bo do mnie dwa ostatnie zamówienia z Tantis przyszły fatalnie zapakowane.
NIe wiem na ile takie uwagi skierowane do księgarni odnoszą skutek, ale pod zamówieniem dodałem coś w stylu: Proszę zwrócić uwagę na stan wysyłanych pozycji i porządne zapakowanie, tym bardziej że są to pozycje różniące się formatem. Uprzedzam, że ewentualne uszkodzone pozycje będę reklamował.

Offline asx76

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1164 dnia: So, 30 Listopad 2019, 23:57:03 »
NIe wiem na ile takie uwagi skierowane do księgarni odnoszą skutek, ale pod zamówieniem dodałem coś w stylu: Proszę zwrócić uwagę na stan wysyłanych pozycji i porządne zapakowanie, tym bardziej że są to pozycje różniące się formatem.

Uprzedzam, że ewentualne uszkodzone pozycje będę reklamował
.

1. Coś w tym stylu piszę przy każdym zamówieniu.

2. A to pozwolę sobie zgapić ;)

Offline amsterdream

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1165 dnia: Nd, 01 Grudzień 2019, 08:53:05 »
W uwagach do zamówienia miałem napisane "Proszę o dobre zabezpieczenie książek". Jak widać nic nie dało :(

Online misiokles

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1166 dnia: Nd, 01 Grudzień 2019, 08:55:55 »
Postawcie się w miejscu studenta, który dorabia sobie pakowaniem książek i dostając kolejny zlecenie dołączony do niego taki elaborat😋

Offline Fanatyk_2004

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1167 dnia: Nd, 01 Grudzień 2019, 11:19:15 »
Po raz drugi zaryzykowałem zamówienie w LIVRO, znowu skuszony rabatem.

Zamówienie złożone 21/11/2019r. Otrzymałem dnia 30/11/2019r.

[Punisher Max Tom7, Spisek Klonów, Batman Zimne Dni, Batman Przeklęty oraz All New-Wolverine Wróg Publiczny II]

Wysłałem również wiadomość do livro z prośbą o solidne zabezpieczenie przesyłki.


Otrzymałem odpowiedź:

Witam serdecznie,
dziękuję za kontakt w sprawie zamówienia.
Uprzejmie informuję, że staramy się aby produktu dostarczane przed nas miały najwyższą jakość, oraz zawsze były w idealnym stanie.
W przypadku dodatkowych pytań, zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam
Martyna Kubik
Dział Obsługi Klienta

Pakowanie. Komiksy ułożone na kupę, obwinięte kartonem na krzyż obklejone taśmą, od góry wystawał Punisher 7, wystarczyło odchylić taśmę i komiksy można by było wyjąc lub same by wypadły. Dodatkowo paczkę wciśnięta w najmniejszą półkę w paczkomacie na styk. Dosłownie musiałem ją wyszarpać. Cud żę nic nie jest uszkodzone. Więcej już nie będę ryzykował.



Offline 79ers

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1168 dnia: Nd, 01 Grudzień 2019, 20:10:52 »
Skradałem się na dzisiejsze zamówienie Bouncera z dodatkowym rabatem na FŚ , a tu cena hop na 199,99 i po zakupach  :( >:(

Online parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1169 dnia: Nd, 01 Grudzień 2019, 22:01:59 »
No, to się nazywa biznes po polsku.

Livro przysłało mi ankietę z prośbą o ocenę. Nie wiem czy jest sens, dla nich chyba nie ma już nadziei...