Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 393811 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline asx76

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1140 dnia: Cz, 28 Listopad 2019, 10:56:31 »
Prorokuje że z okazji black fridajów i grudniowych promek sklepy mają żniwa (kurierzy również) i pracownicy nie będą tracić czasu na dokładne pakowania by się wyrabiać z zamówieniami😉

Przeto nikt nie powinien się zdziwić, jeśli dostanie komiksy "zapakowane" w cienką, niebąbelkową kopertę ;)

Online szulig

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1141 dnia: Cz, 28 Listopad 2019, 12:08:18 »
Przeto nikt nie powinien się zdziwić, jeśli dostanie komiksy "zapakowane" w cienką, niebąbelkową kopertę ;)

skuszony promocją ponad 50% zakupiłem jedną pozycję na livro. Przesyłka towaru w miekkiej okładce, zafoliowany, w szarej kopercie. Komiks dotarł bez żadnych uszkodzeń

Offline asx76

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1142 dnia: Cz, 28 Listopad 2019, 19:37:04 »
Tym razem się udało, ale to kuszenie Losu, zwłaszcza w okresie Black Friday ;)

Offline arczi_ancymon

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1143 dnia: Cz, 28 Listopad 2019, 21:13:42 »
Potrzebuję pomocy specjalistów ;)

Takie oto pytanie: czy warto zamawiać komiksy z USA przez eBay? Chciałbym spróbować wejścia w zeszyty i taki mnie strach nachodzi w kwestii pakowania. Bo temat nie taki tani. Jak to wygląda z waszego doświadczenia?

W aukcji, która mnie interesuje jest napisane, że co prawda pakują bardzo dokładnie, ale muszę się liczyć z tym, że paczka za granicę przechodzi przez eBaya i oni ją wtedy przepakowują. Co to oznacza?

Dodatkowo czy jest jakaś różnica przy zamawianiu z UK? Oczywiście poza faktem, że koszt może być niższy i paczka ma do przejścia krótszą trasę.

Offline misiokles

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1144 dnia: Cz, 28 Listopad 2019, 22:41:44 »
Ebay to nie sklep, to takie nasze allegro tylko o zasięgu ogólnoświatowym. Różnic w zamawianiu nie ma, jedynie podmiot o którego kupujesz określa swoje warunki wysyłki.

Offline arczi_ancymon

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1145 dnia: Cz, 28 Listopad 2019, 23:09:19 »
Matki Bosko, wiem co to eBay  :D

Nie o to pytałem, może moja wina i nieprecyzyjnie określiłem o co mi chodzi - pytałem o co chodzi z tym przepakowywaniem przesyłek przez eBay i jakie macie doświadczenia z zamawianiem zeszytów. Zakładając że sprzedawca jest ok, to w kontekście samej podrozy jest to ryzykanctwo, przychodzą zmasakrowane, warto się w to bawić?
« Ostatnia zmiana: Cz, 28 Listopad 2019, 23:12:35 wysłana przez arczi_ancymon »

Offline misiokles

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1146 dnia: Cz, 28 Listopad 2019, 23:38:05 »
Nie jestem na 100% pewien, ale to chyba chodzi o sytuację podobną jak z amerykańskim amazonem, gdzie paczki lubią przychodzić do nas na pocztę w worku bo idą przez ichniejszy urząd celny. Gdyż jak to ze wszystkimi produktami - w grę wchodzi VAT i cło.

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1147 dnia: Pt, 29 Listopad 2019, 13:13:06 »
Paczka z https://nonstopcomics.com/, stretch, folia bąbelkowa, także można normalnie spakować.

Twój komiks jest lepszy niż mój

Tysonek

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1148 dnia: Pt, 29 Listopad 2019, 13:18:36 »
Ogólnie sklep Non Stopu w obsłudze i pakowaniu dla mnie jest number one.

Offline Damballa

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1149 dnia: So, 30 Listopad 2019, 12:49:52 »
Księgarnia Gandalf - zakup 6 tomów, same premiery listopadowe od Egmontu, 3 miękkie z Marvel Now, i 3 twarde (Punisher, Ultimate Spider-Man, Promethea). Właściwie jeden format. Rabat na poziomie 38-39%, dodatkowo darmowa wysyłka za pobraniem. Prośba o solidne pakowanie. Efekt? Komiksy "spakowane" w cieniutką tekturkę, zdecydowanie za dużą. Jeden bok "kartonu" rozerwany. Wypełnień jakichkolwiek brak. Komiksy hulały w środku jak po autostradzie. Skończyło się na lekko obitym narożniku Punishera.


Tak się zastanawiam, po co takim sklepom okienko uwag do zamówień? Nie lepiej taki zbędnik wywalić?
A sklepu nie polecam. Szkoda czasu i nerwów.

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1150 dnia: So, 30 Listopad 2019, 13:01:27 »
Bo każdy sklep takie okno ma  :) Te wszystkie korpo firmy (nie tylko książkowe) mają w%&#^H$e na co tam się napisze, najwyżej ci odpiszą jakieś info, że spoko, spoko będzie dobrze a i tak robią tak jak zwykle  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1151 dnia: So, 30 Listopad 2019, 13:08:18 »
I że twoja opinia jest ważna, a przyszłość Ojczyzny i szczęście klientów są dla nich najwyższym priorytetem.

Offline gabor2

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1152 dnia: So, 30 Listopad 2019, 16:15:20 »
Manada, żadnego zabezpieczenia tylko mokra i podarta koperta DPD, przesyłka pocztą. W środku Lazarus i Deadlyclass. Oba jakimś cudem w stanie idealnym  :o




Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1153 dnia: So, 30 Listopad 2019, 16:18:48 »
A to ciekawe, w regulaminie mają takie coś zapisane odnośnie wysyłki reklamacyjnej:

"Kupujący jest zobowiązany do zabezpieczenia przesyłki zgodnie ze standardami stosowanymi przez Sklep (karton + wypełnienie). Prosimy o nieodsyłanie zwracanych towarów w kopertach lub kopertach bąbelkowych." ;D ;D ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Szekak

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1154 dnia: So, 30 Listopad 2019, 16:21:22 »
Nie no hit. xD
Piękno jest w oczach patrzącego.