Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 391737 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MarcusSz

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1125 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 22:15:19 »
Mam wrażenie że chyba nie jest to jakieś specjalnie robione, tylko bur.... mają w papierach. Ja tak miałem z zamówionym Sambre Trzecie Pokolenie - 2 tygodnie po premierze (i dwie rozmowy tel. z BOKiem) zwrot kasy, mimo że na stronie w tej samej cenie wisiał z dostępnością 24h.

Online xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1126 dnia: Śr, 27 Listopad 2019, 10:47:10 »
Dostałem zamówienie z Livro (w takim stanie jak na zdjęciu), 2/5 zamówień dostałem w takiej kopercie, kurier mnie się pytał czy nic się nie zgubiło.



A odnośnie Goon'a dostałem odpowiedź (2 razy taką samą) CTRL+C, CTRL+V, że to na pewno przypadek, że anulują pozycję tego samego dnia, którego pojawia się na stronie  ::)

Także ja nie wiem co trzeba zrobić, żeby dostać zapakowane tak jak to niektórzy tutaj opisują (folia bąbelkowa itd.) 
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline arczi_ancymon

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1127 dnia: Śr, 27 Listopad 2019, 10:57:16 »
Matko, jaki dramat. To nie lepiej już dopłacić te parę zł?

Online xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1128 dnia: Śr, 27 Listopad 2019, 11:13:33 »
Ja to testowałem sklep  :) żeby nie było, że to jedna przesyłka to na pewno przypadek, ja tam już nie będę zamawiał.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline amsterdream

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1129 dnia: Śr, 27 Listopad 2019, 14:03:28 »
Reklamować nie zamierzam. Zamawiać więcej też nie :) chociaż sam się przekonałem o czym piszecie.

Reklamować do skutku. Może w końcu się nauczą. Ja w tym roku reklamowałem więcej zamówień (głównie Mestro i Tantis) niż nie reklamowałem.

Offline Koora

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1130 dnia: Śr, 27 Listopad 2019, 14:21:02 »
Gdyby to było coś w twardej oprawie albo naprawdę mpcno zniszczone, to pewnie bym zareklamował. Ale szczerze mówiąc skąd mam pewność, że tak zapakowany kolejny egzemplarz nie przyjdzie w gorszym stanie.
Co do dziurawej koperty, którą wrzucił Xanar - moja wyglądała podobnie. Może one od nowości takie są, a my tu sobie myślimy, że się w transporcie rozerwały? ;D

Offline Kakesz

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1131 dnia: Śr, 27 Listopad 2019, 14:35:32 »
Reklamować do skutku. Może w końcu się nauczą. Ja w tym roku reklamowałem więcej zamówień (głównie Mestro i Tantis) niż nie reklamowałem.

No niestety mestro już nie jest moim ulubionym sklepem, jakość pakowania znacznie spadła od kiedy merlin wchłonął mestro...

Offline asx76

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1132 dnia: Śr, 27 Listopad 2019, 14:37:18 »
Ale szczerze mówiąc skąd mam pewność, że tak zapakowany kolejny egzemplarz nie przyjdzie w gorszym stanie.

Ich zas.anym obowiązkiem jest dostarczenie towaru bez wad, więc można reklamować do skutku! :P

Offline parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1133 dnia: Śr, 27 Listopad 2019, 15:16:17 »
A odnośnie Goon'a dostałem odpowiedź (2 razy taką samą) CTRL+C, CTRL+V, że to na pewno przypadek, że anulują pozycję tego samego dnia, którego pojawia się na stronie  ::)

A mnie odpisali:
Bardzo mi przykro, ale po anulowaniu części zamówienia nie mamy możliwości ponowienia dyspozycji wysyłki.
Powodem anulacji było wyczerpanie nakładu w momencie wysyłki zamówienia.

No masz, i nagle nakład odnalazł się tuż po wysyłce. Dostają bana, nie wiem tylko czy w ogóle odbierać resztę zamówienia...

Online xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1134 dnia: Śr, 27 Listopad 2019, 15:29:39 »
To tobie jeszcze lepiej odpisali, nie wiedziałem, że u nas nakład schodzi przed premierą  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline stempel

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1135 dnia: Śr, 27 Listopad 2019, 22:15:13 »
Dostałem zamówienie z Livro (w takim stanie jak na zdjęciu), 2/5 zamówień dostałem w takiej kopercie, kurier mnie się pytał czy nic się nie zgubiło.
(....)
Także ja nie wiem co trzeba zrobić, żeby dostać zapakowane tak jak to niektórzy tutaj opisują (folia bąbelkowa itd.) 

Dziś dostałem podobnie wyglądająca przesyłkę - jeden komiks twardy przeżył, a w miękkiej okładce - poobijane rogi, kanty. Masakra.
Dostałem tez zamówienie z Manady i generalnie byłoby by super gdyby nie trafiony jeden z Kaczogrodów - w dwóch miejscach na obu stronach kantów okładki wgniotki, plus zgnieciony róg. Ewidentnie w takim stanie zapakowali komiks, bo pakowanie świetne. Email wysłany z prośba o wymianę, ale na razie cisza, brak odpowiedzi - albo mają dużo zamówień, albo lecą w kulki. No cóż zobaczymy jak to będzie wyglądać, ale jeśli do poniedziałku będzie cisza to zwracam całe zamówienie i tyle.

Offline asx76

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1136 dnia: Śr, 27 Listopad 2019, 23:18:48 »
Livro ze wszech miar warto wpisać na czarną listę i nie korzystać z ich oferty, choćby się waliło i paliło ;)
Wielokrotnie ostrzegałem przez tym sklepem i jak to zwykle bywa: niczym grochem o ścianę ;)
Wystarczy cierpliwie poczekać na okazje w innych miejscach.

Offline Jaxx

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1137 dnia: Cz, 28 Listopad 2019, 07:37:09 »
To ja dodam coś od siebie odnośnie Livro i będę w opozycji - ot tak, aby w tym garnku zupa za szybko nie zastygła :) Moje trzy ostatnie zamówienia w Livro (wrzesień, październik, listopad) były zapakowane w duży karton i wypełnione woreczkami z powietrzem. Średnio 6 pozycji w każdym. Komiksy poukładane z głową, większe na dole, mniejsze wyżej, rozłożone równo aby nie zrobił się latający "stosik". Efekt - zero uszkodzeń, komiksy w stanie bardzo dobrym.

Na bazie doświadczeń i opisów wyciągnąłem sobie prosty mechanizm, jak zamawiać w Livro - większa ilość na raz (wymusi to większe pudło, więc koperty i zawijane kartony odpadają), mniej więcej zbliżone formaty (będzie im łatwo szybko i równo poukładać) i bez miękko-okładkowych albumów (vide Thorgal, bo te będą wyginać, aby pasowały do kartonu). Czekam teraz na promkę aby zamówić grudniowe pozycje, zobaczymy jak będzie.

Nie będę nikomu polecał czy odradzał. Na temat tego sklepu powiedziano już tak wiele, że każdy może sobie sam odpowiedzieć, czy warto.     

Offline misiokles

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1138 dnia: Cz, 28 Listopad 2019, 08:15:09 »
Prorokuje że z okazji black fridajów i grudniowych promek sklepy mają żniwa (kurierzy również) i pracownicy nie będą tracić czasu na dokładne pakowania by się wyrabiać z zamówieniami😉

Offline Pawel.M

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1139 dnia: Cz, 28 Listopad 2019, 10:53:02 »
Na bazie doświadczeń i opisów wyciągnąłem sobie prosty mechanizm, jak zamawiać w Livro - większa ilość na raz (wymusi to większe pudło, więc koperty i zawijane kartony odpadają), mniej więcej zbliżone formaty (będzie im łatwo szybko i równo poukładać) i bez miękko-okładkowych albumów (vide Thorgal, bo te będą wyginać, aby pasowały do kartonu). Czekam teraz na promkę aby zamówić grudniowe pozycje, zobaczymy jak będzie.

Nie będę nikomu polecał czy odradzał. Na temat tego sklepu powiedziano już tak wiele, że każdy może sobie sam odpowiedzieć, czy warto.   
Nie warto i zamawianie większej ilości pozycji gucio daje - raz na 12 zamówionych dostałem 12 uszkodzonych. Fakt, nie były tego samego formatu. No ale, do jasnej Anielki, to klient ma tak kombinować, żeby dostać towar nieuszkodzony?