Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 393820 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline MarcusSz

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1065 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 15:16:44 »
No właśnie, dlaczego akurat Livro

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Bo jak jest promocja, to ze względu na cenę sporo osób kupuje. Jak pamiętam, to jeszcze na starym forum, często jak były promocje na bonito, to też niektórzy ciągle obsmarowywali że źle pakują. Prawda jest taka - jeżeli kupujesz w dyskoncie, który jest masówką - to nie dziw się że nie masz pakowania na poziomie Atomu czy Gildii. Żeby nie było, też u nich kupuje, ale jestem w tej dobrej sytuacji, że odbiór osobisty jest jakąś większą gwarancją na to że bśdzie nieuszkodzone.

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1066 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 16:25:15 »
a kto się dziwi, ja wrzucam zdjęcia paczek, wcześniej nie było zdjęć i Antari miał problem, że nie ma zdjęć, ale problemem okazało się to, że nie można źle pisać o Livro  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline asx76

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1067 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 16:27:07 »
jak były promocje na bonito, to też niektórzy ciągle obsmarowywali że źle pakują.

Na Bonito dobrze pakują. Zasadniczy problem polega na tym, że nieraz wkładają do pudełka uszkodzone uprzednio komiksy i książki.
Dużym plusem Bonito jest expressowe tempo reklamacji w przeciwieństwie do innych dyskontów :)

Offline MarcusSz

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1068 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 17:37:50 »
A tak zmieniając temat z pakowania przez sklepy. Ktoś pamięta jakie w zeszłym roku były promocje na "Czarny Piątek" bo mi już powoli wszystko zaczyna się mieszać, i za nic nie pamiętam czego można się powoli spodziewać za te 2 tygodnie.

Offline radef

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1069 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 17:45:43 »
A tak wracając do Livro - zamawiałem tam, nie wiem, z 10 razy co najmniej. Nigdy nie dostałem stamtąd uszkodzonego komiksu. Choć przyznam - był okres, jakieś pół roku temu, kiedy pakowali naprawdę słabo, a także mieli problem z czasem realizacji zamówień. Ostatnio nie narzekam w ogóle - szybko, tanio, dobrze.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline asx76

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1070 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 18:23:24 »
Ostatnie zamówienie od Non Stop Comics: 5 komiksów w miękkiej oprawie włożonych do kartonowego pudełka. Brak dodatkowych zabezpieczeń. Całość dotarła bez zarzutu.

Itachi

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1071 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 19:54:53 »
Z allegro lokalnie skorzystałem ostatni raz, dopóki nie usprawnią tego jak "oryginalne". Szczerze, to o kant dupy rozbić platforma sprzedażowa w tym momencie.

Co mnie zaskoczyło. Z regulaminu odniosłem wrażenie iż aukcje przedłużają się o 5 minut w momencie kiedy pojawiają się oferty w ostatnich sześćdziesięciu sekundach, jednak nie jest to ustawione na pojedyncze zagranie tylko automatyczne, oferta bach kolejne pięć minut, po pięciu minutach znowu ktoś licytuje i bach kolejne pięć minut. Jeden gość do mnie dzwonił że przecież wygrał, a się okazało że ktoś kilka minut po wydaje się czasie zakończenia go przelicytował :)

Prowizje są pobierane dopiero po zapłaceniu przez kupującego, to zaskakująca zmiana. Wcześniej kończyły się aukcje i pobierali kasę z góry.

Chore jest to że nie przychodzą e-maile kiedy ktoś licytuje albo kiedy odpowiada na komentarz w nowo utworzonym czacie. Dokładnie raz się pojawiają, a raz nie. Nigdzie nie ma także podanych adresów e-mail kupujących, allegro więc wymusza korzystanie z czatu, ale tam na przykład nie można wysyłać plików pdf z chociażby listem przewozowym paczki. Trzeba robić screena i dopiero wtedy można przesłać. Chore.

Trudno oszacować jak to jest popularne aktualnie, ponieważ nigdzie nie widać wyświetleń strony. Także jak to jest widoczne, jak atrakcyjne nie wiadomo.

Trudno grupować aukcje, nie da się ustawić aby na przykład były widoczne od najwyższej oferty.

Nie polecam. Mało opcji, mało przejrzyście, bida z nędzą to lokalne coś tam.

Offline Arne

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1072 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 20:10:12 »
Ja zamawialem w livro dwa razy. Za pierwszym razem Sage tom 8. Doszla bez zarzutu. Za drugim razem kilka ksiazek i kimiksow. Zapakowane w slaba tekture doszlo do mnie z dziura przez ktora ksiazki mozna bylo wyjac. Kilka pozycji bylo lekko uszkodzonych, ale do przezycia. Ale jedna ksiazka byla w fatalnym stanie: zlamana doslownie w pol i z oddarta polowa(!) grzbietu. Zlozylem reklamacje i poprosilem o nowy egzemplarz. Polecili mi odeslac ksiazke. Nowego egzemplarza nigdy nie otrzymalem. Tylko po kilku tygodniach otrzymalem na konto zwrot ceny ksiazki (ale bez kosztu przesylki). Ksiazke kupilem jeszcze raz w innym dyskoncie. Od tego czasu nie robie juz zamowien na livro. Ale jesli innym ten sklep odpowiada, to nie mam nic przeciwko. Kazdy robi jak uwaza. Ale ja osobiscie sie do nich zrazilem.

Offline Rabies

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1073 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 23:09:48 »
Polskie komiksy kupuję tylko w Gildii. Nie interesują mnie żadne promocje w innych sklepach. Problem z uszkodzonymi komiksami właściwie mnie nie dotyczy.
Robię ostrą selekcję i kupuje stosunkowo mało, dlatego mogę sobie pozwolić na taką fanaberię.

Atom i Multiversum pakuję bdb. Jak dotąd nie dostałem uszkodzonego komiksu od nich. W zeszły piątek wjechała do mnie paka z Big Damn Sin City z MVM . Spakowany po królewsku, no nie da się tego lepiej zrobić. OK, kiedyś tak pakowali w Fantastycznych Światach. Kiedyś...

Offline Carnage

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1074 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 23:25:06 »
Drugie zamówienie złożone w Livro - tym razem za nieco skromniejszą kwotę 300 pln. Tak jak za pierwszym razem dobrze dobrane wielkościowo pudełko, ładnie spakowane plus trochę folii bąbelkowej dla bezpieczeństwa.
Zabawne, że przez dłuższy czas bałem się tam zamawiać kierując się negatywnymi opiniami z tego wątku.Teraz z pewnością zostanę stałym klientem przy kolejnych okazjach rabatowych (a te zdarzają się tam dosyć często).

Poza tym dwie paczki z Tantis - obie pakowane bez zarzutu. Komiksy w stanie idealnym. Z Tantis nigdy nie miałem żadnych problemów dlatego to raczej norma.
"W życiu nie ważne jest ile oddechów zaczerpniesz, lecz ile jest chwil, które odbiorą ci oddech"

Offline stempel

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1075 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 09:54:52 »
Ja również niedawno zrobiłem zakupy w Livro i niestety na 5 pozycji - dwie powędrowały z powrotem - finał to zwrot kasy, bo niby pozycji nie było w chwili rozpatrywania reklamacji (a w rzeczywistości były dostępne na ich stronie), co wskazuje jak dla mnie na to, iż nie chcą się bawić w ponowne wysyłanie uszkodzonych pozycji. Powodem uszkodzenia było zdecydowanie słabe pakowanie - dosyć ciężkie pozycje, o różnych wymiarach m.in. Donżon, wrzucone luzem do tego cienkiego, składanego kartonika, niedbale owinięte taśmą, wewnętrzne skrzydełka nawet nie sklejone. Efekt był taki, że wszystko w środku latało i obiło oraz pozaginało dwie pozycje. Dziwie się, że jedna książka nie wypadła albowiem miała dosyć mały format, a była na samej górze paczki, zaś boki tego bieda - kartonu trzymały się ledwo, ledwo na kawałku taśmy. Aby paczka dotarła bez uszkodzeń to, dostawca musiałby obchodzić się z nią jak jajkiem, bo sam widok paczki już sprawiał ból. Livro samo strzela sobie w kolano, bo przed wysyłką napisałem emaila z prośbą o staranne i bezpieczne pakowanie - odp. z Livro - przekazaliśmy do stosownego działu i d..... Brakujące pozycje zamówiłem w Tantis - paczka bezpiecznie zapakowana - znacznie grubszy karton, pozycje owinięte dodatkowo bąbelkową folią, taśma solidnie zabezpieczała przesyłkę, nic nie latało. Zamówienie złożone w czwartek - odebrane w sobotę w paczkomacie, weekend udany z Donżonem :)

Offline asx76

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1076 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 11:13:15 »
Ja również niedawno zrobiłem zakupy w Livro i niestety na 5 pozycji - dwie powędrowały z powrotem - finał to zwrot kasy, bo niby pozycji nie było w chwili rozpatrywania reklamacji (a w rzeczywistości były dostępne na ich stronie), co wskazuje jak dla mnie na to, iż nie chcą się bawić w ponowne wysyłanie uszkodzonych pozycji.

Powodem uszkodzenia było zdecydowanie słabe pakowanie - dosyć ciężkie pozycje, o różnych wymiarach

1. Ponowna wysyłka/wymiana uszkodzonych komiksów wiąże się z kosztami. O wiele prościej zrobić zwrot kasy. Jak dla mnie, z perspektywy klienta, to absolutnie nie do przyjęcia i trąci amatorszczyzną. A przecież np. w Bonito sami zajmują się całym procesem reklamacyjnym, wystarczy tylko wysłać im zdjęcia uszkodzeń i ustalić termin wizyty kuriera...

2. Jeśli już koniecznie zamawiać w Livro, to pozycje w miękkich okładkach, oryginalnie zafoliowane. Jest wówczas o wiele mniejsza szansa na uszkodzenia wynikłe z ch.jowego pakowania. Cięższe tytuły w twardej oprawie przy takiej prowizorce mają marne szanse na wyjście bez szwanku.

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1077 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 11:27:24 »
Jak zamówiłem same pozycje w miękkich okładkach to wsadzili do koperty bąbelkowej  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1078 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 14:31:08 »
Żeby nie było, że tylko o livro i o livro. Odebrałem zamówienie od NSC. I... bardzo porządnie zapakowane. Aż za bardzo. Bo w dwa kartony. Obydwa porządnej grubości.

Offline amsterdream

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1079 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 15:52:22 »
Powodem uszkodzenia było zdecydowanie słabe pakowanie - dosyć ciężkie pozycje, o różnych wymiarach m.in. Donżon, wrzucone luzem do tego cienkiego, składanego kartonika, niedbale owinięte taśmą, wewnętrzne skrzydełka nawet nie sklejone.

Do mnie doszło dokładnie w ten sam sposób spakowane zamówienie z TANTIS - cienki karton, wewnętrzne skrzydełka niesklejone (co jest chyba jednym z największych błędów jaki można popełnić przy pakowaniu w te składane kartony). Efekt to wszystkie komiksy z ubitymi rogami. Oczywiście poleciała reklamacja.