Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 391672 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kry

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1020 dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 01:34:20 »
Antari chyba pracuje na magazynie w jakims dyskoncie
Dlatego tak ich broni
Chlopie nie spinaj sie bo ci zylka pierdzaca peknie

Offline Teli

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1021 dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 07:31:30 »
Od tygodnia się przyglądam i zastanawiam co napisać. Wspaniała dyskusja. Wyłania się z niej obraz komiksiarza dręczonego przez zły los, chciwe sklepy, leniwych pakowaczy i złośliwych kurierów. Tylko ciekaw jestem jednego. Ilu z zrzędzących na tym forum na cienkie tekturki, brak wypełniacza czy zły transport było by skłonne dopłacić te 20/40zł za to, żeby na magazynie księgarni ktoś pakował naszą paczuszkę w grubą tekturę, sprawdzał każdy komiks, owijał wszystko bąbelkami, sprawdzał czy zamówienie nie lata po paczce a na samym końcu nadawał to wszystko wolnym i szczęśliwym kurierem, który nie ma przeładowanego auta i nie musi objechać dwóch powiatów w jeden dzień by wszystko dostarczyć. No proszę? Kto dopłaci? Podejrzewam, że taki program "Paczka +" nie miałby wielkiego zbycia, bo zjadałby ten ciężko wywalczony ceneami/kodami/lojalkami rabat.

Przestańmy być hipokrytami. Wszystkie strony konfliktu o złą jakość paczki są winne. Bo wszyscy kupujący/sklep/firma kurierska chcą jak najtaniej. A za dodatkową opłatą dla magazynu można robić solidne paczki, przykład.

Wczoraj przyszła do mnie paczka pełna szkła z drogim płynem wzbogaconym procentami. W dzień wysyłki telefon z magazynu. Czy będę na miejscu i w jakich godzinach ma dojechać kurier. Paczka - gruba tektura, specjalna kratka, masa wypełniacza, przekładki, poduszki powietrzne i inne cuda. Zrobione tak że wytrzymało by upadek czy uderzenie. Do tego kurier zobowiązany czekać aż sprawdzę i potwierdzę zawartość paczki, zresztą też solidnie ubezpieczonej przez nadawcę. Koszt zabawy 50 zł za wysyłkę na fakturze, mimo że rachunek solidnie przekroczył rządowy program socjalny. I nie mam mowy o czymś takim jak darmowa wysyłka, mimo rabatu dla stałego klienta "koszty magazynowe" są stałe i nie zmienne.

Powtórzę się. Wszyscy jesteśmy winni tej "dziury" w paczce i ubitej okładki. Nadanie paczki tak żeby nic się dowolnym kurierem jest możliwe, ale niestety kosztuje. A skoro dla klienta końcowego liczy się jak największy rabat to dajmy mu go! Nie ważne jakim kosztem. Zrezygnujmy z cebulactwa i liczenia każdego promila ceny końcowej i przeznaczmy nieco grosza na zapłatę za te supermocne paczki i właściwą dostawę, której tak mocno się domagamy. Może to rozwiąże problem znacznie lepiej niż lamenty i narzekanie.

Dobra. Kończę wywód i czekam na falę hejtu.
« Ostatnia zmiana: Pt, 08 Listopad 2019, 07:34:38 wysłana przez Teli »

ramirez82

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1022 dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 08:02:08 »
Wczoraj przyszła do mnie paczka pełna szkła z drogim płynem wzbogaconym procentami. W dzień wysyłki telefon z magazynu. Czy będę na miejscu i w jakich godzinach ma dojechać kurier. Paczka - gruba tektura, specjalna kratka, masa wypełniacza, przekładki, poduszki powietrzne i inne cuda. Zrobione tak że wytrzymało by upadek czy uderzenie. Do tego kurier zobowiązany czekać aż sprawdzę i potwierdzę zawartość paczki, zresztą też solidnie ubezpieczonej przez nadawcę. Koszt zabawy 50 zł za wysyłkę na fakturze, mimo że rachunek solidnie przekroczył rządowy program socjalny. I nie mam mowy o czymś takim jak darmowa wysyłka, mimo rabatu dla stałego klienta "koszty magazynowe" są stałe i nie zmienne.

Niezła historia. Nie prościej i taniej było strzelić sobie małpkę w osiedlowym 24h?


A tak poważnie, no masz sporo racji, wszystko kosztuje, a my oczekujemy jak najsolidniejszej paczki, za jak najmniejsze pieniądze.  :-[

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1023 dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 08:16:08 »
Potwierdzam wspaniałą historia  :) tylko jakoś mnie nie rusza bo za bardzo nie pije od ładnych paru lat.
Pochwal się jeszcze co to za kurier był  :) (Antari wstawi ci zdjęcie ;)) te 50 na fakturze masz dlatego, że mają pewnie słabą umowę (wysyłają mało paczek) i nie korzystają z brokerów.
Ja osobiście swojego czasu kupowałem tylko na Fantastycznych Światach (przed sprzedażą, wchłonięciem przez Tanią książkę), później zaczęły pojawiać się jakieś dziwne komentarze odnośnie pakowania więc dałem sobie spokój i tam wysyłka nie kosztowała 50+, tylko tylko co wszędzie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline bibliotekarz

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1024 dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 09:55:44 »
Przy zbliżonych albo wręcz identycznych cenach wysyłki różni sprzedawcy różnie pakują towar.

Jeśli przesyłka była źle spakowana to uszkodzenie jest winą nadawcy a jeśli była spakowana dobrze - to kuriera.

Proste jak drut i nie ma co z tego robić kwadratury koła.

I naprawdę klienta nie powinno interesować czy sprzedawca dołożył do wysyłki albo ile kurier ma roboty. To nie jest problem klienta.
Batman returns
his books to the library

Offline misiokles

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1025 dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 10:08:56 »
Klienta jest to problem również - musi poświęcić czas na reklamacje.

Offline NuoLab

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1026 dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 10:55:39 »
Zrezygnujmy z cebulactwa i liczenia każdego promila ceny końcowej i przeznaczmy nieco grosza na zapłatę za te supermocne paczki i właściwą dostawę, której tak mocno się domagamy. Może to rozwiąże problem znacznie lepiej niż lamenty i narzekanie.


A jak idziemy do restauracji to powinna w menu być opcja, że za dodatkową opłatą potrawy będą przygotowywane ze świeżych i nieprzeterminowanych składników.

Offline Szekak

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1027 dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 13:37:08 »
Jak tam zakupy w sklepie NSC? U mnie mimo dobrego pakowania kilka pozycji z mocnymi uszkodzeniami, czyli wysyłają już buble od siebie.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1028 dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 14:40:27 »
  "A jak idziemy do restauracji to powinna w menu być opcja, że za dodatkową opłatą potrawy będą przygotowywane ze świeżych i nieprzeterminowanych składników." Ale tak jest, albo idziesz do najtańszego kebaba i ryzykujesz poranne sensacje, albo do porządnej restauracji i wtedy masz gwarancje.
  Jak zapłacisz, tak zostaniesz obsłużony to logiczna myśl nad którą nie musi się zastanawiać normalny, rozsądnie wychowany człowiek. Są tutaj osoby, które notorycznie miesiąc w miesiąc piszą o reklamacjach, ubitych rogach, odsyłkach i tym podobnych atrakcjach a mimo to z uporem maniaka cały czas kupują w tych samych sklepach bo 3% taniej. To jest zwykłe dziadowanie i wykorzystywanie przepisów a nie żadne robienie zamówień. Podejrzewam, że gdyby nie prawo zmuszające do sprzedaży, to kilka osób tutaj miałoby już bany na zakupy w połowie tych internetowych dyskontów.

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1029 dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 15:27:51 »
Albo idziesz do taniego kebaba albo do drogiego, albo idziesz do taniej restauracji albo do drogiej i teoretycznie tak powinno być jak piszesz. To jeszcze podaj sklepy gdzie jest te 3% drożej i dobrze pakują.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1030 dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 15:56:18 »
Nie znam, kupuję w najtańszych.

Offline asx76

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1031 dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 17:22:26 »
Paczka z 3 komiksowymi pozycjami z Gildii. Jak zwykle pełen profesjonalizm: nic nie lata w środku, gruby karton, a towar bez najmniejszego zarzutu i elegancko owinięty folią bąbelkową. Ocena 10/10 ;D

Przy okazji, chciałbym również bardzo pochwalić sklep Timofa, bo jakiś czas temu skorzystałem z 50% rabatu na cykl "Ralph Azham" i tutaj również wszystko było cacy: karton + folia bąbelkowa, a komiksy doszły w idealnym stanie :)

Offline NuoLab

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1032 dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 20:44:43 »
Ale tak jest, albo idziesz do najtańszego kebaba i ryzykujesz poranne sensacje, albo do porządnej restauracji i wtedy masz gwarancje.
  Jak zapłacisz, tak zostaniesz obsłużony to logiczna myśl nad którą nie musi się zastanawiać normalny, rozsądnie wychowany człowiek. Są tutaj osoby, które notorycznie miesiąc w miesiąc piszą o reklamacjach, ubitych rogach, odsyłkach i tym podobnych atrakcjach a mimo to z uporem maniaka cały czas kupują w tych samych sklepach bo 3% taniej. To jest zwykłe dziadowanie i wykorzystywanie przepisów a nie żadne robienie zamówień.

Lokal z którego konsumenci wychodzą z sensacjami żołądkowymi to zgodnie z przepisami powinien być zamknięty przez sanepid a właściciel mieć dowalone kary. Księgarnie internetowe o ile tego nie zaznaczą to nie outlety sprzedające taniej towar wybrakowany, przeceniony czy końcówki magazynowe. Klient ma prawo otrzymać towar w takim stanie jaki dostałby w sklepie stacjonarnym - całe ustawodawstwo konsumenckie o zwrotach itp o tym świadczy. I jeżeli sklep daje niższe ceny kosztem jakości pakowania to jest to jego własna inicjatywa, której konsekwencje (ewentualne zwroty i ich koszty) bierze na klatę bo tak sobie oszacowali ryzyko, że więcej ludzi oleje zagięty róg niż się będzie pałować z wymianą. Widocznie się im opłaca. A przepisy istnieją właśnie po to żeby ludzie z nich korzystali.

Firma, która wykańczała mi mieszkanie musiała dwa razy zrywać kafelki w łazience bo właścicielowi wydawało się, że opłaca się przyoszczędzić na podwykonawcach i zatrudnić fachowców ze wschodu i pozostawić ich bez nadzoru. Czy to było z mojej strony dziadowanie, że nie chciałem odebrać roboty wykonanej niezgodnie z umową? Zgodnie z Twoją logiką ponieważ wybrałem najtańszą ofertę powinienem był odpuścić i zaakceptować wykończenie niechlujne i niestaranne. Bo przecież nieważna jest pisemna umowa precyzująca co powinno być zrobione.

Offline Kry

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1033 dnia: So, 09 Listopad 2019, 00:26:56 »
Nie wszystko to wina kuriera albo pakowania
Tak jak ktos napisal juz wczesniej
Czasem wysylaja buble swiadomie bo przeciez trzeba sie ich pozbyc

Offline Bazyliszek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1034 dnia: So, 09 Listopad 2019, 07:15:19 »
@Teli napisał prostą prawdę - lepsze pakowanie kosztuje i raczej większość klientów nie chciała by dopłacać te 20, 30, 40 zł kosztów wysyłki. W końcu 25 zł to jeden komiks z Marvel 2.0, to czemu miałbym przepłacać? Sam zresztą tez jak sprzedaje komiksy czy książki na Allegro, to też pakuje głównie  tylko w karton, wysyłam a potem skarg nie słyszę.

Tylko trzeba zrozumieć, że Antari to burżuj i on od lat już nawołuje do wyższych cen i komiksów i pakowania i innych rzeczy. On ma więcej hajsu do wydania i nie obchodzą go pozostali ubożsi komiksiarze. Albo nie rozumie że jest małą mniejszością i wydawcom naprawdę nie opłacałoby się tworzyć jeszcze droższych wydań dla tak niewielkiej elity. :)