Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 391846 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1005 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 13:41:17 »
Ciężko ci przyznać racje a może i nie można bo tak ich ktoś przeszkolił  :)
Nie wiem czy ktoś by mnie zatrudnił  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Kry

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1006 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 00:57:14 »
Nikogo nie obchodzi ile trwa pakowanie
Place za towar nowy nieuszkodzony i taki powinienem dostac
Druga sprawa co z tego ze w livro jest dobra promocja
Za zniszczone komiksy to wcale nie jest dobra cena

Offline Antari

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1007 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 02:00:02 »
Nikogo nie obchodzi ile trwa pakowanie
Place za towar nowy nieuszkodzony i taki powinienem dostac
Druga sprawa co z tego ze w livro jest dobra promocja
Za zniszczone komiksy to wcale nie jest dobra cena

I taki towar dostajesz, kupując w sklepie. Odbierz osobiście w dyskoncie i dostaniesz "towar nieuszkodzony".

Problem w tym, że płacisz też za wysyłkę śmieciowym kurierem, żabą czy ruchem i dostajesz wykonanie usługi dostarczenia towaru na takim poziomie za jaki zapłaciłeś.

Offline Bazyliszek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1008 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 06:49:47 »
A z nowym allegro jest też problem że im się opisy aukcji nie podobają. Piszę ze przedmiot jest z testu Kolekcji, dostępny w wybranych miejscach i od razu mi usuwają aukcję, bo to jest niby niezgodne z ich regulaminem. Hę? Przecież to prawda jest.

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1009 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 10:45:37 »
Paczka z Gildii 5 sztuk na twardo bez uszkodzeń:

Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Antari

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1010 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 10:51:02 »
W myśl, Twoich zasad to jest dobre pakowanie? Trochę miejsca między komiksami a ściankami kartonu jest, pewnie mocno latało w środku.

Na poprawę humoru przykład wykonania usługi przez cenionego kuriera UPS.


Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1011 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 11:15:20 »
A z nowym allegro jest też problem że im się opisy aukcji nie podobają. Piszę ze przedmiot jest z testu Kolekcji, dostępny w wybranych miejscach i od razu mi usuwają aukcję, bo to jest niby niezgodne z ich regulaminem. Hę? Przecież to prawda jest.

W koszu znajdziesz moją odpowiedź dlaczego tak jest. Pomimo faktu, że jest ona jak najbardziej rzeczowa i na temat, wylądowała tam w odpowiedzi na donos, bo niestety admin na tym forum działa równie bezrefkelsyjnie jak Allegro  :)

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1012 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 11:24:49 »
W myśl, Twoich zasad to jest dobre pakowanie? Trochę miejsca między komiksami a ściankami kartonu jest, pewnie mocno latało w środku.

Na poprawę humoru przykład wykonania usługi przez cenionego kuriera UPS.



Antari narzekałeś, że nie ma zdjęć, teraz są zdjęcia a ty nadal niezadowolony. Szału nie ma z tym pakowaniem ale przyjemniej owinęli w folię bąbelkową i to wystarczyło żeby nie było uszkodzeń, pewnie zaraz napiszesz, że Merlin i tak więcej paczek wysyła, więc Gildiadia może sobie owijać folią  ;)

Te drzwi z kartonu do paczkomatu ciężko byłoby wysłać.

W koszu znajdziesz moją odpowiedź dlaczego tak jest. Pomimo faktu, że jest ona jak najbardziej rzeczowa i na temat, wylądowała tam w odpowiedzi na donos, bo niestety admin na tym forum działa równie bezrefkelsyjnie jak Allegro  :)

No i tutaj się z tobą w 100% zgodzę jakby admini działali tak jak powinni to już dawno dostałbyś bana.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1013 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 12:02:22 »
W przypadku tych drzwi powinien jeszcze kurierowi podziękować - z taką "antywłamaniową" tandetą szybko by go obrobili.

Offline marceli

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1014 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 12:38:40 »
Te drzwi to mistrzostwo :)

Offline VooDoo-79

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1015 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 18:15:11 »
I taki towar dostajesz, kupując w sklepie. Odbierz osobiście w dyskoncie i dostaniesz "towar nieuszkodzony".

Problem w tym, że płacisz też za wysyłkę śmieciowym kurierem, żabą czy ruchem i dostajesz wykonanie usługi dostarczenia towaru na takim poziomie za jaki zapłaciłeś.

Idąc twoim prostolinijnym tokiem rozumowania jeśli sprzedaję nowe szklane wazony to wsadzę je do samego kartonu większego niż one w którym będą latały jak żyd po pustym sklepie powysyłam ludziom którzy u mnie kupią kurierem, pocztą, ruchem a jak będą się burzyć że dostali porozbijane szkło a nie wazon to odpowiem trzeba było odebrać osobiście albo mieć pretensje do kuriera. Weź już chłopcze skończ te pitolenie bo kuje w oczy.
« Ostatnia zmiana: Cz, 07 Listopad 2019, 18:17:30 wysłana przez VooDoo-79 »

Offline Arion Flux

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1016 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 19:14:52 »
VooDoo, niestety z przykrością stwierdzam, że nie masz głowy do interesów. Oczywiscie że przesyłki trzeba pakować jak najmniejszym kosztem. Wiadmo - jak dostaną te rozbite wazony, to zaczną się burzyć. Ale wtedy trzeba wyrazić swoje ubolewanie i nastepnie powiedzieć, że jeszcze nie wszystko stracone, a właściwie to już naprawione, bo tak się świetnie składa, że akurat masz na stanie świetny klej do szkła w promocyjnej cenie. I Tobie skapnie dodatkowo kilka groszy wiecej, i klient bedzie ostatecznie zadowolony. Jak to mówią: wilk syty, i owca cała. Tak to się robi.

Offline Antari

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1017 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 19:25:04 »
Idąc twoim prostolinijnym tokiem rozumowania jeśli sprzedaję nowe szklane wazony to wsadzę je do samego kartonu większego niż one w którym będą latały jak żyd po pustym sklepie powysyłam ludziom którzy u mnie kupią kurierem, pocztą, ruchem a jak będą się burzyć że dostali porozbijane szkło a nie wazon to odpowiem trzeba było odebrać osobiście albo mieć pretensje do kuriera. Weź już chłopcze skończ te pitolenie bo kuje w oczy.

Towar a jakość wysyłki świadczonej przez firmy kurierskie to 2 różne rzeczy. Co ma sklep/sprzedawca do wysyłki? On odpowiada za poprawne dostarczenie przesyłki (zawierającej przedmiot odpowiadający temu oferowanemu na stronie) do kuriera. Później kurier przejmuje paczkę i na tym ślad się urywa (poza mniej lub bardziej abstrakcyjnym statusem online). Pewnie dla kogoś tak mocno zafiksowanego na swojej osobie to szok, ale sprzedawca nie jeździ i nie trzyma za rączkę kuriera sprawdzając czy Twoja paczka jest bezpieczna. Już zostało tu wielokrotnie wykazywane, że pakowanie książek jest mniej więcej takie same we wszystkich dyskontach. Czy w jakimkolwiek miejscu w regulaminie sklepu, na stronie przedmiotu sprzedawca pisze, że odpowiada za jakość dostawy oferowanej przez firmę przewozową? Pokaż mi taki taki punkt w regulaminie. Jeżeli jest tak napisane, to faktycznie zgłaszanie reklamacji jest zasadne. Jeżeli nie, to takie kwestie powinny być wyjaśniane z firmą przewozową. Jak tego nie rozumiesz to współczuję.

Fajny przykład ze szkłem. A zobacz ten: kupujesz samochód w salonie. Płacisz gotówką, wsiadasz i jedziesz. Po drodze masz czołówkę z tirem. Po wyjściu ze szpitala domagasz się wymiany samochodu u sprzedawcy.




Offline VooDoo-79

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1018 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 20:34:55 »

Fajny przykład ze szkłem. A zobacz ten: kupujesz samochód w salonie. Płacisz gotówką, wsiadasz i jedziesz. Po drodze masz czołówkę z tirem. Po wyjściu ze szpitala domagasz się wymiany samochodu u sprzedawcy.



Ten twój bezsensowny przykład tylko potwierdza że kompletnie nie zrozumiałeś tego co napisałem (i już nawet nie będę próbował ci tego tłumaczyć bo i tak nic do Ciebie nie trafia) i nie masz kompletnie zielonego pojęcia o czym piszesz, także śmiało dalej tocz tę swoją walkę z wiatrakami. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Cz, 07 Listopad 2019, 20:38:58 wysłana przez VooDoo-79 »

Offline Szekak

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1019 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 23:42:34 »
Antari się spina już chyba dla samego spinania, bo to co mówi nie ma za wiele sensu, przykładem z samochodem pozamiatał.
Piękno jest w oczach patrzącego.