Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 394157 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Grrrgory

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #960 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 13:23:15 »
A jaki % sprzedających z kont prywatnych miał wcześniej smarta?
Np. ja miałem (póki co mam nadal) i ludzie kupowali z tym smartem ode mnie. Kilku obserwowanych przeze mnie prywatnych sprzedawców też miało dostawę smart. I m.in. o to ten ból dupy o którym pisałeś kilka postów wcześniej. Bo sam więcej z tym smartem kupowałem komiksów z drugiej ręki od osób prywatnych niż od firm. Ja tu widzę że kolegę też dupa boli, tylko nie wiadomo z jakiego powodu, chyba po prostu na przekór...

Offline Antari

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #961 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 13:28:21 »
To jakiś dogmat? Jak się zmniejszy obrót to i allegro i jego konkurencja przemyślą strategię.

Odpływ prywatnych sprzedawców to również odpływ części kupujących. Olx chętnie ich przygarnie i nie będzie biadolił jaki jest na tym stratny.

To, że nie możesz sprzedawać w żadnym stopniu nie ogranicza cie jeżeli chodzi o zakup. Praktyka pokazuje, że jeżeli cena będzie najlepsza to polecą na allegro. Tańsze wysyłki ze smartem, darmowe zwroty, traktowanie jak panicza i możliwość kombinowania gdzie się da.

Wiesz ile lat już czytam o tych wszystkich "powstaniach" przeciw hegemonii allegro? Poczytaj może trochę na temat serwisu arena.pl, co próbowali stworzyć, jaką ilość kapitału przeznaczyli na kampanię o zasięgu ogólnopolskim i jak to się skończyło.

Offline volker

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #962 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 13:35:02 »
Tylko że jak będzie mniej sprzedających prywatnych z używanymi przedmiotami, to mniejszy będzie rynek tych przedmiotów zatem  dla kupującego, który miał dotychczas większy wybór jest to problem.

Offline Antari

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #963 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 13:39:15 »
Niekoniecznie. Po prostu osoby z używanymi rzeczami, które sprzedają w sposób ciągły zostaną zmuszone do sprzedaży z kont firmowych. W niektórych przypadkach pewnie będzie to oznaczało zarejestrowanie działalności gospodarczej.

A reszta, która sprzedaje sporadycznie będzie na allegro lokalnie.
« Ostatnia zmiana: Pn, 04 Listopad 2019, 13:41:05 wysłana przez Antari »

Offline volker

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #964 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 13:41:52 »
Czyli jak mam średnio 10 książek w roku do sprzedania to co mam założyć konto firmowe? A takich osób na allegro są tysiące!!! I ja od takich często kupuję.

Offline Antari

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #965 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 13:45:43 »
To będziecie się od teraz widywać na allegro lokalnie :)

Chodziło mi o to, że handel używanymi rzeczami nadal będzie na allegro. Oni chcą to wszystko mocno trzymać za pysk. W sumie im się nie dziwię. Mało jest akcji na słupa, gdzie allegro traci tysiące zł na sprzedaży z jednego konta? Pojawia się Zenek i daje przedmiot w cenie 50% taniej. Łapie się na to kilkaset osób. Po 2 tygodniach zaczyna się wrzask, że nikt nic nie dostał. Konto zawieszają. Okazało się, że Zenek urzęduje przed Biedronką. Allegro oddaje wszystkim kasę. Szansa na odzyskanie czegokolwiek z ich strony zerowa. Potem to się odbija w wyższych opłatach i prowizjach. I tak dalej. Oczywiście przy kontach firmowych nadal będzie można robić wały ale zdecydowanie trudniej.

« Ostatnia zmiana: Pn, 04 Listopad 2019, 13:49:53 wysłana przez Antari »

Offline Arion Flux

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #966 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 14:31:54 »
Nie wiem, nie znam się, bo nic nigdy nie sprzedałem, tylko kupowałem, ale może to "ulepszenie" jest po to, zeby Ojczyznę naszą wyciągnąć z bagna szarej strefy, co to ja tworza rozne takie, co to sprzedaja na potege jak jakies zawodowe sprzedawczyki, a podatku od sprzedazy placic nie chcą , zeby Ojczyzne nasza wzmocnić, i zeby na 500+ było, i emerytom dac wiecej emerytury, i takie tam. A teraz to beda musieli przedsiembiorcami zostac i podatki placic albo ukrócic swa sprzedajnosc. Moze ktos z rządu albo z okolic do allegro z zarzutem takim wystapil i stad caly ambaras. Tak mnie sie zdaje.

Offline volker

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #967 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 14:40:25 »
A co oznacza "lokalnie", że mogę sprzedać/kupić tylko na określonym terenie? Co zatem z programem ochrony kupujących?

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #968 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 15:01:41 »
Poczytaj: https://allegro.pl/regulamin/pl/zalacznik-13 będziesz wszytko wiedział.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline marceli

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #969 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 15:29:49 »
Ten podpunkt regulaminu jest dobry: "przystąpienie do licytacji w ciągu ostatnich 60 sekund przedłuża czas danej licytacji o 5 minut".

Offline PJP

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #970 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 16:21:28 »
Miałem nieprzyjemność to zauważyć ostatnio przy kilku aukcjach ???

Offline FloreK

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #971 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 21:15:10 »
Chłopaki wystawiłem przedmiot na allegro (poprzez allegro lokalnie). Widzę go wchodząc w kartę użytkownika i przedmioty do sprzedaży czy to poprzez lokalnie czy normalnie, ale jak wchodzę na swoje konto na allegro w "moje oferty" to nie widzę tego przedmiotu. Teraz to "normalne"?

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #972 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 21:25:44 »
Przecież ta strona to jakaś wersja beta, przecież tam nawet zdjęć się nie da powiększyć, śmiem wątpić żeby tak to działało.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline FloreK

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #973 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 21:31:55 »
Niby tak, ale dopisali to chyba na zasadzie żeby ludzie nie dostali białej gorączki, a w międzyczasie będą sobie łatać i wprowadzać jakieś nowe udogodnienia. Dla mnie BETA zawsze kojarzyła się z wersją dla chętnych oczekujących wcześniejszego dostępu w zamian za nieukończony produkt gdzie mogli przyczynić się do wprowadzenia odpowiednich poprawek będą niejako królikami doświadczalnymi. Tutaj niestety BETA oznacza postawienie przed faktem dokonanym i brakiem wyboru, reszta się zgadza.

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #974 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 21:34:56 »
To świadczy tylko o tym, że mają wy%#&@%^ na "lokalnych" użytkowników.
Twój komiks jest lepszy niż mój