Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 391821 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline marceli

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #945 dnia: Nd, 03 Listopad 2019, 19:53:27 »
Zgadzam się z Szekakiem. Tylko na allegro byłem w stanie coś sprzedać w miarę dobrej cenie. Jakby nie było allegro ma najwięcej użytkowników. Olx i inne grupy to kiszka.

Offline Bazyliszek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #946 dnia: Nd, 03 Listopad 2019, 20:04:00 »
Mi udało się i coś sprzedać i coś kupić na olx. Ale na Allegro więcej jest osób skłonnych płacić więcej. :) No cóż - teraz zobaczymy jak to będzie bo w tym tygodniu znowu coś będę chciał opychać ludziom.

Offline Antari

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #947 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 01:25:17 »
Znowu Antari od OHC z obwolutą mówi, że to wcale nie wychodzi tak drogo. Może dla ciebie nie, ale ja nie jestem burżujem. :P Załóżmy, że chciałbym wystawić Superman: Czerwony Syn za 100 zł na Allegro. I jeśli chciałbym za nie np. 100 zł, to jeszcze bym musiał do tego dorzucić 10 zł prowizji Allegro, plus koszty wysyłki. Zamiast 119 zł robi się już 125 bo zwykły paczkomat chodzi po 15 zł a nie po 8.99. I to juz są większe sumy. A większe sumy = mniej chętnych, co skutkuje niższą sprzedażą. Suabo. Ja tu mówię o tych twardookładkowcach ale przecież gdyby ktoś chciał sprzedawać pojedynczy zwykły Marvel Now/DC R to już mu tego chyba nikt nie kupi, bo prowizja i wysyłka wyniosą drugie tyle co cena takiego komiksu.

O czym ty znowu majaczysz?

Przecież 10% prowizji było już od dawna w kategorii książki i komiksy. Więc posługując się Twoim przykładem Czerwonego Syna, wcześniej też płaciłeś 10 zł przy sprzedaży za 100 zł. Nic się tutaj nie zmieniło. Jeżeli nie doliczałeś prowizji i tkwiłeś w błogiej nieświadomości to twój błąd i współczucia dla rachunku na allegro.

Koszt wysyłki jest niezależny od prowizji i pokrywa go kupujący. 15 zł to cena za paczkomat o gabarycie C dla osób bez umowy z inpostem. Sprawdź sobie jakie wymiary ma paczkomat Allegro. Albo czekaj, wyręczę cię. Jest to gabaryt C. Pewnie się zastanawiasz dlaczego był po 8,99 zł na allegro? Na to pytanie otrzymałeś już odpowiedź w moim poprzednim poście ale chyba niedokładnie przeczytałeś. Allegro podpisało umowę z inpostem na 2 lata, której termin upływa za kilka miesięcy. Chodziło o spopularyzowanie smarta. Inpost na bank dokładał do każdej takiej paczki. Albo nie inpost tylko allegro. Może zastanawiałeś się kiedyś skąd te podwyżki prowizji? Oni z własnej kieszeni nie dołożą, tylko z twojej  ;D

Pewnie będzie to dla ciebie szokiem ale wszystko idzie w górę. Paczkomat dla klientów bez umowy kosztował kiedyś 7,99 zł, a mini-kurier inpost 4,90 czy coś koło tego. Niestety takie dumpingowe ceny doprowadziły ich do poważnych problemów finansowych więc kilka lat temu podnieśli ceny do takich jakie są obecnie. Niestety stali się przez to mocno niekonkurencyjni więc wymyślili umowę z Allegro, a Allegro podczepiło pod to Smarta. Niestety umowa kończy się w przyszłym roku i będzie aneksowana.

A jeżeli chodzi o perspektywę kupujących, to też daruj sobie tę błazenadę. Za 8,99 zł masz darmowe wysyłki na allegro przez prawie 2 miesiące w ofertach ze smartem. To nie jest żadna opcja dla burżujów.
« Ostatnia zmiana: Pn, 04 Listopad 2019, 01:34:31 wysłana przez Antari »

Offline Jaxx

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #948 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 07:39:28 »
Z tą odsprzedażą komiksów to trochę wyolbrzymiacie rolę Allegro. Od dawna miałem wystawione aukcje tych samych tytułów na Allegro i na OLX. Przez OLX sprzedawałem w miarę regularnie, przez Allegro nic nie szło. Więc to nie do końca tak. Ja tam sobie OLX chwalę, z Allegro już zupełnie zrezygnowałem jako sprzedający, robiło się coraz bardziej męczące. Sprzedaż nie jest moim celem ani nie utrzymuję się z tego, robię to niejako na boku, jeżeli coś się przytrafi, więc OLX jest dla mnie dużo bardziej wygodny.

Odnośnie samego popytu na komiksy z drugiej ręki, to też nie jest do końca tak, że tytuły się ciężko sprzedają. Owszem, trudniej jest sprzedać coś przeciętnego, bądź czego na rynku jest sporo. Natomiast wartościowe rzeczy, których nakład jest wyczerpany schodzą od ręki. Niedawno wystawiłem Spider-Mana 2099 i w ciągu kilku godzin miałem 4 zapytania z chęcią kupna. A taka Catwoman z WKKDC leży odłogiem już któryś rok z rzędu i tylko ktoś ma ją w obserwowanych.

 

Offline Talvi

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #949 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 07:59:58 »
A to różnie bywa, mi na przykład na OLX nic (i to nie tylko komiksy - wystawiam też różne inne rzeczy) nie schodziło mimo niższych cen niż na Allegro (raz tylko sprzedałam jakiś komiks i raz książkę) i już przestałam tam wystawiać, a na Allegro zawsze mi coś zejdzie.

Online parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #950 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 09:28:17 »
A jeżeli chodzi o perspektywę kupujących, to też daruj sobie tę błazenadę. Za 8,99 zł masz darmowe wysyłki na allegro przez prawie 2 miesiące w ofertach ze smartem. To nie jest żadna opcja dla burżujów.

Smarta nie ma na lokalnie.

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #951 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 09:32:32 »
a ten smart to ile funkcjonuje z rok i jak go nie było to się nie sprzedawało.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Antari

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #952 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 09:44:05 »
Smarta nie ma na lokalnie.

A jaki % sprzedających z kont prywatnych miał wcześniej smarta? Prawie nikt nie miał, bo trzeba było udostępniać kilka form z "allegro" w tytule, mieć uzupełnione warunki zwrotów, uzupełniać numery przewozowe do kupujących i łapało się od kwoty +40 zł. Nie było to wcale trudne ale jednak mało kto miał u siebie smarta.

W przypadku sklepów i kont firma większość ma smarta to raz. Dwa można łatwo obejść wymóg minimalnej kwoty 40 zł. Wystarczy dobrać sobie przedmiotów u sprzedającego żeby dobić do tych 40 zł a następnie zwrócić darmowym zwrotem inpost (14 dni bez podania przyczyny) rzeczy których nie chcemy. Baaardzo powszechna praktyka na allegro. Ja się spotkałem już z takimi cwaniakami co kupowali rzeczy po 1 zł i dobierali za 39 zł aby następnego dnia od dostawy zwrócić te za 39 zł. Taki kraj.


Online volker

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #953 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 12:24:36 »
Allegro powstało dzięki użytkownikom prywatnym, a teraz się od nich odwraca, bo za mało na nich zarabia.
Liczę na to, że rynek nie znosi próżni i wkrótce powstanie jakiś serwis bardziej przystępny i tańszy niż ten serwis.

Offline Antari

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #954 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 12:55:31 »
Tak? A to ciekawe w jaki sposób powstało dzięki osobom prywatnym? Bo korzystali od lat za darmo z platformy z zajebistym pozycjonowaniem (lepsze niż google, w tych przedziałach cenowych wręcz nieosiągalne)? Bo im się należał dostęp do takiej platformy? Bo raczyli korzystać żeby samemu się wzbogacić na sprzedaży? Przez lata dostawaliście darmowe narzędzia za które trzeba by grubo zapłacić. Wiadomo było, że w końcu upomną się o zarobek z tego.

Nic nie ma w życiu za darmo.

Tak jak już pisałem, alternatywa nie powstanie. Pozycja allegro w polskim e-commerce jest nie do ruszenia. Chyba, że w drodze przejęcia przez aliexpress.

Radziłbym skupić się na sprzedaży na OLX i grupach na facebooku.

Bender

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #955 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 12:59:54 »
Za darmo?? I wszystko jest do ruszenia. Nie takie giganty upadały.

Online parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #956 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 13:10:26 »
Tak? A to ciekawe w jaki sposób powstało dzięki osobom prywatnym?

Ano w taki, że to była platforma, która rozkręciła się dzięki korzystaniu z niej przez użytkowników prywatnych. Sklepy i firmy pojawiły się później.
I nie było za darmo, skończ już z tym bzdurzeniem.

Offline Lafar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #957 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 13:12:56 »
Cytuj
Dwa można łatwo obejść wymóg minimalnej kwoty 40 zł. Wystarczy dobrać sobie przedmiotów u sprzedającego żeby dobić do tych 40 zł a następnie zwrócić darmowym zwrotem inpost (14 dni bez podania przyczyny) rzeczy których nie chcemy.

Boże, co za cebulactwo. Smutne to strasznie :(

Online bibliotekarz

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #958 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 13:14:01 »
To jakiś dogmat? Jak się zmniejszy obrót to i allegro i jego konkurencja przemyślą strategię.

Odpływ prywatnych sprzedawców to również odpływ części kupujących. Olx chętnie ich przygarnie i nie będzie biadolił jaki jest na tym stratny.
Batman returns
his books to the library

Online volker

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #959 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 13:21:32 »
Serwis został ostatnio sprzedany za 13 miliardów zł (!) i mam wrażenie, że te ostatnie ruchy to próba spieniężenia tej zainwestowanej kwoty. Prywatny sprzedawca nie pasuje w ich profilu, więc powoli się go wypycha. Tym bardziej, że rynek jest coraz bardziej podgryzany przez chińską konkurencję. Myślę, że niedługo koszt wykupu opcji smart też znacząco wzrośnie.