Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 391694 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #930 dnia: Nd, 03 Listopad 2019, 15:40:35 »
Nie ma i nie będzie żadnej realnej alternatywy. Był ebay, arena, świstaki, tablica, OLX, Gumtree. Amazon też ma już magazyny pobudowane w Polsce. Czemu nie ruszają? Bo nie są na tyle głupi żeby podejmować walkę z Allegro. Prędzej wykupią allegro i przekształcą już dostępną bazę klientów niż będą się bawić w budowanie od początku i walkę z Goliatem.

Zresztą ci, którzy upatrują zbawienia w postaci ebay czy amazona nie wiedzą tak naprawdę o czym mówią. Allegro nie wychodzi wcale aż tak drogo. Spróbujcie sprzedawać na tych portalach. Wrócicie z pocałowaniem ręki na allegro  ;)
« Ostatnia zmiana: Nd, 03 Listopad 2019, 15:42:34 wysłana przez Antari »

Offline asx76

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #931 dnia: Nd, 03 Listopad 2019, 15:44:38 »
Ja tam nie narzekam na ceny, tylko na "czeski film" w nowej odsłonie Allegro ;)

Offline Bazyliszek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #932 dnia: Nd, 03 Listopad 2019, 16:15:09 »
Znowu Antari od OHC z obwolutą mówi, że to wcale nie wychodzi tak drogo. Może dla ciebie nie, ale ja nie jestem burżujem. :P Załóżmy, że chciałbym wystawić Superman: Czerwony Syn za 100 zł na Allegro. I jeśli chciałbym za nie np. 100 zł, to jeszcze bym musiał do tego dorzucić 10 zł prowizji Allegro, plus koszty wysyłki. Zamiast 119 zł robi się już 125 bo zwykły paczkomat chodzi po 15 zł a nie po 8.99. I to juz są większe sumy. A większe sumy = mniej chętnych, co skutkuje niższą sprzedażą. Suabo. Ja tu mówię o tych twardookładkowcach ale przecież gdyby ktoś chciał sprzedawać pojedynczy zwykły Marvel Now/DC R to już mu tego chyba nikt nie kupi, bo prowizja i wysyłka wyniosą drugie tyle co cena takiego komiksu.

Oczywiście, że to Allegro Lokalnie to próba wejścia na poletko OLXa, tylko nie rozumiem dlaczego, skoro nie chcą prowizji od takich aukcji. Ale to że robione jest to na siłę to to jest poważny problem. Elektroniczne Korpo takie własnie jak Facebook, czy Allegro najpierw zdominowały rynek, zrobiły się niezastąpionymi monopolistami, a teraz nas traktują jak owce z którymi można robić co się im żywnie podoba. A jak ktoś protestuje, to zasłaniają się, że są prywatnymi spółkami i mogą tworzyć własne reguły. No właśnie kurde tak nie powinno być. Powinny być jakieś regulacje broniące klientów, przed takimi zmianami, podwyżkami, cenzurą. Ale UOKiK ma to pewnie gdzieś i to jest prawdziwy problem. Nikt się tym nie zajmie, nikt nam nie pomoże.

Offline Szekak

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #933 dnia: Nd, 03 Listopad 2019, 16:21:30 »
Tu chyba nie chodzi o wejście na poletko OLX, a raczej o wywalenie osób prywatnych z Allegro, a całe Allegro Lokalnie ma być takim pocieszeniem by nie było zbyt dużej dramy. Allegro lokalne się pewnie nie przyjmie i za dwa lata to zamkną argumentując, że użytkownicy nie chcieli korzystać.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline marceli

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #934 dnia: Nd, 03 Listopad 2019, 16:39:26 »
W żaden sposób na tym allegro lokalne nie mogę dodać aukcji do obserwujących. Porażka.

Offline Talvi

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #935 dnia: Nd, 03 Listopad 2019, 17:12:23 »
Te różnice w możliwościach wystawiania mogą wynikać z tego, że Allegro osoby prywatne, które dużo sprzedają, traktuje jak sklepy. Dostałam takiego maila: "Otrzymujesz tę wiadomość, ponieważ sprzedajesz na koncie zwykłym, a wielkość Twojej sprzedaży jest porównywalna do sprzedaży profesjonalnych przedsiębiorców na Allegro. Wkrótce Allegro.pl przeznaczone będzie tylko dla sprzedających na kontach firmowych. [...] Zależy nam na ciągłości Twojej sprzedaży, dlatego zakwalifikowaliśmy Twoje konto do okresu przejściowego, w którym możesz przekształcić je na firmowe. Dzięki temu będziesz kontynuować sprzedaż tak jak teraz, bez możliwości wystawiania na Allegro Lokalnie. Jeśli zostaniesz na koncie zwykłym, od 7 stycznia 2020 roku nie będziemy mogli przyznać Ci rabatu transakcyjnego (zwrotu prowizji od sprzedaży), a po 1 lutego 2020 roku będziesz mieć możliwość wystawiania przedmiotów tylko na Allegro Lokalnie - podobnie jak reszta osób prywatnych."
Faktycznie, mogę wystawiać po staremu, a mój chłopak, który od jakiegoś czasu nic nie wystawiał, już tylko na Allegro Lokalnie, które jest, cytuję, "mega g***niane".

Bender

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #936 dnia: Nd, 03 Listopad 2019, 17:32:10 »
Chcą rozdzielać biznesowych od indywidualnych? Git. Ale to nie tłumaczy totalnie biednej funkcjonalności.

@Misiokles, bo wtedy ebay nie oferował nic konkurencyjnego i marka nie wystarczyła. Teraz może się to zmieni.
« Ostatnia zmiana: Nd, 03 Listopad 2019, 17:35:10 wysłana przez Bender »

Offline Bazyliszek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #937 dnia: Nd, 03 Listopad 2019, 18:29:21 »
@Talvi
Dzięki za wyjaśnienie wszystkiego. Powiedz mi tylko ile firmowe konto Allegro kosztuje? Bo ja niestety w tym roku sprzedawałem za mało.

Było dobrze, nowi właściciele Allegro wszystko popsuli i kicha. Znaczy najpierw podnieśli ceny a potem popsuli. I to dranie akurat przed świętami, w okresie gdy jest największy ruch, zarobek i test nowej fajnej kolekcji (nie komiksowej). I teraz wszystko będzie ciężej/drożej sprzedawać i kupować.

Kurczę - Polak potrafi. Chciałbym by może się pojawiła jakaś konkurencja. Jakieś sprzedajemy.pl czy coś w tym stylu. W końcu Allegro też zaczynało jako mały żuczek.
« Ostatnia zmiana: Nd, 03 Listopad 2019, 18:30:55 wysłana przez Bazyliszek »

Offline asx76

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #938 dnia: Nd, 03 Listopad 2019, 18:42:07 »
Chcą rozdzielać biznesowych od indywidualnych? Git. Ale to nie tłumaczy totalnie biednej funkcjonalności.

Być może ma to być argument zachęcający do założenia, bądź przejścia na model biznesowy (konto firmowe), gdzie będzie full wypas ;)

Offline Szekak

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #939 dnia: Nd, 03 Listopad 2019, 18:48:03 »
Fatalne wieści. Teraz sprzedać coś używanego w godnej cenie będzie baaaaaardzo trudno. Chyba czas przystopować z kupowaniem komiksów bo za X lat w razie czego sprzedaż tego może być niemożliwa.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Itachi

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #940 dnia: Nd, 03 Listopad 2019, 18:53:34 »
Fatalne wieści. Teraz sprzedać coś używanego w godnej cenie będzie baaaaaardzo trudno. Chyba czas przystopować z kupowaniem komiksów bo za X lat w razie czego sprzedaż tego może być niemożliwa.

Bez przesady, wartość komiksów spada z przesycenia rynku. Sprzedaje się mniej na grupach i allegro, z roku na rok. Jak ktoś precyzyjnie opisał, na fb to niektórzy chcieliby za darmo komiksy kupować pokrywając ewentualnie koszta dostawy, ale inposta broń boże kuriera!!!

Pewnie z czasem allegro lokalnie będzie coraz mocniej przypominać postawy, ale zastanawiam się cały czas po kiego grzyba w ogóle ruszyli z tym projektem, skoro rok w rok kasują kupę siana na platformie.

Wkur*%$ mnie natomiast to, że jak blokują wystawianie po staremu na kontach indywidualnych po powinni wersję beta przygotować na tip top, a nie oddawać do użytku totalny wybrakowany bubel.

Offline amsterdream

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #941 dnia: Nd, 03 Listopad 2019, 18:56:44 »
asx76 żeby móc założyć konto firmowe trzeba mieć NIP i wystawiać paragony.

Offline Talvi

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #942 dnia: Nd, 03 Listopad 2019, 18:59:43 »
@Talvi
Dzięki za wyjaśnienie wszystkiego. Powiedz mi tylko ile firmowe konto Allegro kosztuje? Bo ja niestety w tym roku sprzedawałem za mało.
Niestety nie wiem, ile kosztuje konto firmowe - wciąż mam prywatne, tylko przez dużą sprzedaż dali mi ten okres przejściowy. Firmę mam, ale usługową, wystawiam tylko faktury innym firmom i nie chce mi się bawić w paragony.

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #943 dnia: Nd, 03 Listopad 2019, 19:15:36 »
tyle samo kosztuje co prywatne.
Wypadałoby by mieć założoną działalność żeby mieć konto firmowe, nie wiem czy oni to sprawdzają czy nie.
« Ostatnia zmiana: Nd, 03 Listopad 2019, 19:18:28 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Szekak

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #944 dnia: Nd, 03 Listopad 2019, 19:36:37 »
Itachi, nie wiem czy przesadzam, ale jak starałem się coś sprzedać nie na allegro to po prostu nie szło, wcale, a na allegro wszystko wcześniej czy później sprzedawałem w dobrej cenie. Teraz skoro już nie mogę sprzedać nic na allegro to pewnie sprawdzę inne możliwości, ale mam złe przeczucia.
« Ostatnia zmiana: Nd, 03 Listopad 2019, 19:39:18 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.