Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 391613 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #825 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 11:43:03 »
Nie widzę powodu, dla którego miałbym brać udział w akademickich dyskusjach w stylu "gdyby babcia miała wąsy". Po prostu szkoda mi na to mojego bezcennego czasu. Wolę reagować na rzeczywistość, dlatego uprzejma prośba o opisywanie faktycznych uszkodzeń komiksów przysłanych z Livro. Najlepiej ze zdjęciami.

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #826 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 11:49:55 »
Widzę, że za trudne pytanie ci zadałem ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Talvi

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #827 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 13:02:09 »
Bonito ma teraz promocje na książki różnych wydawnictw (i -65% na komiksy Sideki), może to im ruch generuje? https://bonito.pl/promocje No i w tym tygodniu są Targi Książki w Krakowie, co się może nieco przekładać na wzrost zainteresowania literaturą - ludzie sobie przypominają, że jeszcze w tym roku nic nie przeczytali. :)

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #828 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 13:36:12 »
Albo po prostu mają kogoś na urlopie, ktoś się rozchorował, ktoś inny rzucił papierami i została im jedna osoba do ogarnięcia tego wszystkiego. W dodatku np. jest to kierownik placówki z dwiema lewymi rękami do roboty ;)

Offline Grrrgory

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #829 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 14:59:09 »
Tak czytając Wasze dyskusje na temat pakowania Livro, nasuwa mi się na myśl, że komiksy nieuszkodzone to nie dla każdego może być to samo. Może niektórzy po prostu nie zwracają uwagi na lekko obite kanty lub ruszające się grzbiety. To co jeden przyjmie za dobry stan, drugi może zwrócić. To tak z moich obserwacji, jako że sporo kupuję komiksów z drugiej ręki i zauważyłem że stan bardzo dobry to nie dla każdego to samo :)

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #830 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 15:17:46 »
Ja bym obity kant lub grzbiet reklamował, ale fakt, że inni na tym forum są znacznie bardziej przewrażliwieni, przeszkadzają im nawet jakieś falujące strony, białe kropki na 82 stronie i tym podobne bzdety. Natomiast jak dotąd nie widzieliśmy zdjęć uszkodzonych komiksów z Livro, a wręcz narzekający zgłaszają, że komiksom nic się nie stało. Zapewniam cię, że gdyby były jakieś uszkodzenia, już mielibyśmy tu 50 zdjęć uszkodzenia pod różnym kątem.

Offline jotkwadrat

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #831 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 15:21:14 »
Inna sprawa, że sporo osób zgłasza uszkodzenia w przesyłkach z innych sklepów. Wychodzi więc na to, że właściwie chyba tylko do Gildii nikt nie ma zastrzeżeń.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #832 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 15:27:36 »
Moje reklamacje książek/komiksów można policzyć na palcach jednej ręki i jedną z nich była reklamacja w Gildii :)

Offline parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #833 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 15:39:08 »
Odbierałem dzisiaj zamówienie w Bonito, więc się wypowiem - są zawaleni, bo wszyscy zamawiają Tokarczuk.

Offline blackwaterpark

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #834 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 16:08:14 »
Uprzejmie proszę o odpowiedź: jak obecnie wygląda pakowanie komiksów przez bonito? Dają porządne zabezpieczenia? (folia bąbelkowa?) I jak ma się do wysyłki np. w porównaniu z taką Gildią? (na której paczki nie mogę złego słowa powiedzieć)

Pytam, gdyż do tej pory miałem u nich odbiór osobisty, ale komiksów uzbierało się już tak dużo, że jednak zakup będzie z przesyłką kurierską.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Online perek82

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #835 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 18:13:32 »
Uprzejmie proszę o odpowiedź: jak obecnie wygląda pakowanie komiksów przez bonito? Dają porządne zabezpieczenia? (folia bąbelkowa?) I jak ma się do wysyłki np. w porównaniu z taką Gildią? (na której paczki nie mogę złego słowa powiedzieć)

Pytam, gdyż do tej pory miałem u nich odbiór osobisty, ale komiksów uzbierało się już tak dużo, że jednak zakup będzie z przesyłką kurierską.

Z góry dzięki za odpowiedź.
Dzisiaj odebrałem. Pakowanie uważam za dobre. Co prawda nie dają zazwyczaj folii, ale dużo papieru wypełniającego, przez co wszystko jest dobrze zabezpieczone. Dają takie śmieszne podłużne pudła.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline eyesore

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #836 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 19:51:09 »
Trochę dorzuce do ognia w tej dyskusji, właśnie odebrałem kolejną paczkę od Livro.
Po prostu na trasie od pakowaczy do paczkomatu nikt tym nie rzuca, nie kopie itd. tylko normalnie się zajmuje przesyłką .
Na 7 pozycji, 4 z nich w twardych okładkach żadnej nic się nie stało, nawet nie ma ubitego rogu. Jednakże nie było żadnej ochrony, folii, czegokolwiek, tylko zwykły karton do którego wrzucone są komiksy.
W sumie w całej swojej historii zamówień tylko raz reklamowałem przesyłkę i to w Bonito, gdzie tak naprawdę pakowanie jest super, po prostu miałem pecha. W przypadku livro już przestałem myślec że to szczęście, po prostu normalni ludzie od nadawcy do odbiorcy, tyle.

Offline jotkwadrat

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #837 dnia: Śr, 23 Październik 2019, 11:14:17 »
Wczoraj odebrałem kolejną paczkę od Livro.
Co ciekawe - poza komiksami była folia bąbelkowa (wersja z dużymi bąblami) jako wypełniacz wolnego miejsca w kartonie.
Uszkodzeń brak.

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #838 dnia: Śr, 23 Październik 2019, 11:20:09 »
Dzisiaj do mnie też dojechała paczka z Livro 4/6 uszkodzone, kuriera chyba zmienili na UPS, okazuje się, że DHL mniej paczkami rzuca  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline asx76

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #839 dnia: Śr, 23 Październik 2019, 11:31:12 »
Dzisiaj do mnie też dojechała paczka z Livro 4/6 uszkodzone, kuriera chyba zmienili na UPS, okazuje się, że DHL mniej paczkami rzuca  :)

Śmiem przypuszczać, że ogólnie rzecz biorąc cześć komiksów jest uszkodzonych jeszcze przed wysyłką, tyle że mało kto na to patrzy podczas pakowania.