Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 394257 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sirPablo

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #720 dnia: Wt, 08 Październik 2019, 16:52:04 »
A ja dzisiaj dostałem paczkę z Ravelo 4 pozycje rożne wielkości (przesyłka Inpostem) trochę luźno spakowane bez żadnej folii sam karton ale obeszło się bez uszkodzeń  ;D - na Ravelo było to moje pierwsze zamówienie po dłuższym czasie - przeważnie robię teraz zakupy tantis przez ceneo ale nie mają wszystkiego, reszta kupowana na Gildii sporadycznie gdzie indziej.
« Ostatnia zmiana: Wt, 08 Październik 2019, 16:54:22 wysłana przez sirPablo »

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #721 dnia: Wt, 08 Październik 2019, 16:54:40 »
Ja miałem GLS'em, najwyraźniej Inpost mniej rzuca  ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline PawelC

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #722 dnia: Wt, 08 Październik 2019, 18:54:59 »
W tym szaleństwie jest metoda. Ravelo omijałem czytając przeróżne horror stories na tym, i na forum Gildii. Raz jakoś kilka miesięcy temu kupiłem u nich na Allegro, kiedyś za czasów jakiejś dobrej promki kilka pojedynczych rzeczy i było ok. Po koniec września robiłem zakupy i okazało się, że jakoś u nich najtaniej, zaryzykowałem.

Dziś odebrałem z Ravelo/Inpost paczkę z 8 pozycjami. Dwa tomy powiększone, reszta A4. Karton dopasowany do formatu powiększonego, w środku zero zabezpieczenia i... zero uszkodzeń. Komiksy dosłownie w stanie idealnym, lepszym niż nieraz dostawałem z pancernie zapakowanych zamówień.

Mam wrażenie, że o ile komiksy nie są uszkodzone już na etapie przed pakowaniem i nie trafi się na doręczyciela szaleńca (miałem okazję być świadkiem jak ludzie z inpostu upychali paczki do auta nogą bo się nie mieściły, innym razem kurier pod blokiem dosłownie wyrzucał paczki z głębi dostawczaka poza samochód) to generalnie szansa na uszkodzenia jest dość mała.

Offline stachel

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #723 dnia: Wt, 08 Październik 2019, 21:26:45 »
Czy ktoś ma jakiś sprawdzony sposób na lepsze pakowanie od bookdespository? Notorycznie przychodzą do mnie lekko uszkodzone komiksy (zamawiam tylko TPB raz na jakiś czas), bo są wrzucane w tekturowe koperty, a PP niezbyt miło traktuje paczki. Raz, czy dwa reklamowałem, ale i tak dostawałem komiksy w podobnym stanie. Próbowałem zamawiać zbiorczo parę pozycji, ale i tak wysyłają pojedynczo :/

Niestety jest to dla mnie też jedyne źródło niektórych komiksów (Atom ma jakiś problem z licencją, MVM w ofercie nie ma).

Offline Lou

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #724 dnia: Wt, 08 Październik 2019, 21:48:46 »
Na pakowanie Book Depository nie ma rady. Nawet jak wysyłają kilka komiksów jedną paczką to nadal są w kartonowym opakowaniu. Dopiero przy dużych i drogich przesyłkach wysyłanych kurierem pakują w pudło z wypełnieniem. To raczej nie wina pakowania a przewoźników. Dopóki paczki dostarczała mi poczta i listonosz usilnie wpychał je do za małej skrzynki, były uszkodzone. Potem, gdy paczki z BD przejęły inne firmy, bywało różnie. Możesz złożyć na poczcie pismo o wystawianie awiza na każdą przesyłkę. Tylko nie wiem czy przypadkiem ta usługa nie jest płatna.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline stachel

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #725 dnia: Wt, 08 Październik 2019, 21:58:05 »
Potem, gdy paczki z BD przejęły inne firmy, bywało różnie. Możesz złożyć na poczcie pismo o wystawianie awiza na każdą przesyłkę. Tylko nie wiem czy przypadkiem ta usługa nie jest płatna.

Jeśli okaże się, że usługa niedostarczania paczek jest dodatkowo płatna, to będzie chyba mój największy facepalm w życiu. Tylko kiedyś rozmawiałem z listonoszką, że ona to już takie niestety dostaje (faktycznie paczki ma w jednej torbie poukładane i ciężko tam o takie uszkodzenia). Awizo pewnie niewiele pomoże.

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #726 dnia: Wt, 08 Październik 2019, 22:21:47 »
Aktualnie TPB wysyłają Pocztą Polską chyba wszytko do 2kg idzie pocztą, Omnibusy z Anglii przychodzą GLS'em a z Holandii Inpost'em, jak się złoży jakieś większe zamówienie to jest szansa, że wszytko razem wyślą ale nie ma reguły. Ja w tym roku kupiłem tam ponad 70 pozycji i nie ma problemu z reklamacją, jak coś jest nie tak robisz zdjęcia i wysyłasz, tylko ostatnio różnie odpowiadają mogą i po trzech dniach.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Lou

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #727 dnia: Wt, 08 Październik 2019, 22:28:53 »
W moim mieście od 4 lat poczta nie doręcza przesyłek z BD. Albo robi to GLS (tylko duże gabaryty) albo inni operatorzy: Inpost, potem był Mail Solution, a od jakiegoś czasu Speedmail.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #728 dnia: Wt, 08 Październik 2019, 22:30:30 »
No widzisz, bo ja na wsi mieszkam to u mnie jest inaczej  ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Wolvi

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #729 dnia: Śr, 09 Październik 2019, 11:08:11 »
Odebrałem przesyłkę z Ravelo na 14 pozycij 1 leko ubita , pudełko z dziurą wielkości pięści że było widać zawartość a na wierzchu tylko przykryte poduszkami z powietrzem zero zabezpieczeń po bokach wszystko latało aż dziwne że tylko jedna pozycja lekko uszkodzona.

Offline starcek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #730 dnia: Cz, 10 Październik 2019, 11:31:18 »
Ravelo - 4 pozycje, 2 obite. Zero zabezpieczeń.
Taniec reklamacyjny rozpoczęty.

Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline asx76

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #731 dnia: Cz, 10 Październik 2019, 11:37:27 »
A niedawno ostrzegałem przed Ravelo i Livro... I jak grochem o ścianę... ;)

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #732 dnia: Cz, 10 Październik 2019, 12:20:26 »
A niedawno ostrzegałem przed Ravelo i Livro... I jak grochem o ścianę... ;)

Bo ludzie wolą uczyć się na swoich własnych błędach. A nawet wolą nie uczyć się wcale i wciąż te same błędy popełniać ;)

Offline Gazza

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #733 dnia: Cz, 10 Październik 2019, 12:34:52 »
Dziwię się, że chce się ludziom podejmować świadomie takie ryzyko dla kilku złotych w kieszeni.

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #734 dnia: Cz, 10 Październik 2019, 12:59:53 »
Jest ryzyko jest zabawa  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój