Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 391657 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline sad_drone

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #15 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 20:41:31 »
@xanar tak, to nowy zapis. Słabe to że jesteś zmuszony kupować kota w worku jak nie chcesz dodatkowo płacić, z drugiej strony przy poważniejszych wadach zawsze do mnie dzwonili/wysyłali zdjęcie czy może być mimo że pisałem w arkuszu że stan komiksów pasuje mi dowolny, więc mam nadzieje że przynajmniej to dalej praktykują.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #16 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 21:26:36 »
Chyba te procenty o uszkodzeniach też zmienili z 25 na 50.
"Koszt usługi WERYFIKACJA wynosi 10% ceny produktów" - coraz bardziej ciekawy ten sklep jest.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline sad_drone

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #17 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 22:57:51 »
jak zmienili procenty uszkodzenia to faktycznie bardzo brzydko z ich strony. Mogę tylko powiedzieć że robiłem już jedne zamówienie na nowym regulaminie, i na żadnym z komiksów praktycznie nie było widać uszkodzeń, ale wiadomo, jedna transakcja jest bardzo mało miarodajna.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Lou

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #18 dnia: So, 16 Luty 2019, 14:54:09 »
Ktoś kojarzy ile czasu jest na odbiór osobisty z Gildii?
Masz na to miesiąc.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline arczi_ancymon

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #19 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 22:42:21 »
Ktoś próbował oferty ekspozycyjnej w multiversum? Nie jestem aż takim fetyszystą żeby robić problem z braku folii i delikatnych śladów używania, ale jeśli przysyłają przez Azyl rzeczy poobijane i wybrakowane, to podziękuję.
Jakieś opinie?

Offline sad_drone

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #20 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 22:53:44 »
@arczi_ancymon w zeszłym roku oferta ekspozycyjna mvm/azyl stanowiło dla mnie główne źródło komiksów. Z doświadczenia, 80% rzeczy które kupiłem z ostatnich 2/3 lat jedyne wady jakie miały to brak folii, i naprawdę delikatne rysy/ślady czytania (imo komiksy w lepszym stanie niż tytuły z drugiej ręki które kupuje na facebooku/ na forum). Zdarzają się większe wady, np źle docięty komiks na parunastu stronach, walnięty róg w transporcie tak że są zmarszczki w środku komiksu, nacięta okładka w sc, ale do tej pory o wszystkich takich wadach byłem informowany telefonicznie z zapytaniem czy mimo to jestem zainteresowany. Zaznaczam że było tak do tej pory przed zmianą regulaminu, i nie wiem czy ciągle tak robią z większymi wadami.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Online perek82

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #21 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 16:37:22 »
Czasem ktoś pyta jak wygląda sprawa z bookdepository:
Komiksy przychodzą przeważnie pojedynczo (nawet jak zamawiamy większy zestaw) - nie jest to zasada, ale kilka razy miałem, że jednego dnia dochodziły do mnie 2-3 paczki z 1 zamówienia.
Paczka wygląda tak:



po rozpakowaniu:



jakimś cudem komiks jest cały.
Zamawiałem już tam 20-30 razy i zawsze było ok (czasem trzeba poczekać niemal miesiąc). Tym razem po raz pierwszy listonosz wpadł na pomysł wciśnięcia tego do skrzynki.
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Luty 2019, 16:51:24 wysłana przez admin »
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline LordDisneyland

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #22 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 16:48:56 »
No toś mnie przestraszył. Już raz mi jełop pocztylion wcisnął do skrzynki KiKokosza złożonego na pół, więc chyba jeszcze się zastanowię nad BDep.
I dzięki, bardzo przydatna informacja.
,, - Eeeeech.''

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #23 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 18:31:59 »
nie ma reguły, ostatnio mi przyjechał karton z paroma Omnibusami, teraz zamówienie złożyłem, to mi na 3 wysyłki podzielili.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Alfman

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #24 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 18:38:59 »
U mnie, za każdym razem, każdy komiks osobno. Nawet im pisałem, że mi się nie spieszy, żeby włożyli razem, nie ma szans. "Miękkookładkowe" zbiorcze w zwykłej kopercie bąbelkowej, twarde w kartonowej. Tylko raz trafił mi się uszkodzony komiks, po informacji, od razu wysłali następny, bez żadnych zdjęć, odsyłania itd.

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #25 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 18:54:47 »
Dokładnie, z reklamacjami nie ma problemu.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline OokamiG

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #26 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 20:48:51 »
W bonito pojawił się już 6 tom hellboya, coś wcześnie.

sum41

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #27 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 20:49:59 »
3 dni temu dostalem album pin-up HC w takiej samej koperrcie bez uszkodzen.

Offline stachel

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #28 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 21:04:10 »
Kilka moich zakupowych wrażeń:
* Bonito - na promocjach -35% + rabat stałego klienta + czasami jakiś kod ceny wychodzą na prawdę niskie. Zawsze zamawiam do paczkomatu, nigdy nic nie było uszkodzone. Pakowane w karton wypchany szarym papierem.
* Book Depository - główne źródło wydań zbiorczych. O pakowaniu już tu trochę było, od siebie dodam tylko że nigdy nic nie doszło do mnie uszkodzone. Polecam dodać pozycję do listy życzeń, informują o promocjach.
* Atom - główne źródło zeszytów i rzeczy do przechowywania. Z lepszym pakowaniem niż u nich się nie spotkałem.
* Mestro - czasami lepsze ceny niż w Bonito (przy wejściu przez Ceneo niższa cena niż bezpośrednio). Dawno nie zamawiałem, ale pakowanie raczej solidne.
* Sklep Egmontu - zawsze jak kupuję to okazuje się, że w ich sklepie na Allegro jest taniej. Nie wiem co to za polityka, ale sprawdzajcie przed zakupem.
* Wordery - czasami mają to, czego nie ma na Book Depository, porządne pakowanie, ale wyższe ceny

Jakichś pojedynczych zakupów w innych sklepach nie opisuję. Blacklisty sklepów też się nie dorobiłem jeszcze.

Offline Crono

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #29 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 21:32:53 »
A ja mam ostatnio pecha. W krótkim okresie złożyłem dwa zamówienia w czytam.pl, bo cena po wejściu przez ceneo była bardzo atrakcyjna i oba są w trakcie reklamacji (łącznie siedem pozycji otrzymałem ubitych). Z uwagi na stan tych komiksów, składając kolejne zamówienie postanowiłem wrócić na stare śmieci, czyli do sklepu Gildii (pomimo że było tam drożej, ale zamawiałem tylko jedną pozycję). Efekt? Reklamacja. Komiks przyszedł z ubitym grzbietem.
Tak czytam wasze posty i aż zazdroszcze, bo u mnie ostatnio tylko reklamacje.