Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 391669 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #660 dnia: Pt, 23 Sierpień 2019, 16:55:44 »
Kupował ktoś z was  komiksy z  tej strony
https://www.enbook.pl/beletrie/graphic-novels.html

Kupowałem tam omniaki, śmiało mogę polecić. Dobre ceny, szybka wysyłka i solidne pakowanie. Co do komentarza powyżej, to brałem wyłącznie za pobraniem, wygląda na to, że był to właściwy wybór.

Offline tomekrusłan

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #661 dnia: Pt, 23 Sierpień 2019, 20:27:45 »
Odradzam zakupy komiksów przez Bonito (do niedawna moje główne źródło). Dwa z czterech zamówionych komiksów dotarły z obitymi okładkami (BBPO i Hellboy :( ). Pakowanie w pojedynczy, cienki karton i jeden arkusz folii bąbelkowej.

Offline Antari

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #662 dnia: So, 24 Sierpień 2019, 01:33:15 »
Kupował ktoś z was  komiksy z  tej strony
https://www.enbook.pl/beletrie/graphic-novels.html

Kupowałem tam 2 razy. Większe przesyłki. Dość długi termin przetwarzania zamówienia i oczekiwania na samą paczkę (1-2 tygodnie). Dobre pakowanie. Zawsze płaciłem z góry i zero problemów.

Offline asx76

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #663 dnia: So, 24 Sierpień 2019, 10:35:47 »
Odradzam zakupy komiksów przez Bonito (do niedawna moje główne źródło). Dwa z czterech zamówionych komiksów dotarły z obitymi okładkami (BBPO i Hellboy :( ). Pakowanie w pojedynczy, cienki karton i jeden arkusz folii bąbelkowej.

Podejrzewam, że do uszkodzeń komiksów doszło przed wysyłką. Często zamawiałem w Bonito i nieraz komiksy oraz książki miały obite okładki mimo starannych zabezpieczeń.
Reklamacje w Bonito nie mają sobie równych. Robisz Pan zdjęcia uszkodzeniom i wysyłasz na mailowy adres reklamacyjny. Towar jest bardzo szybko wymieniany na nowy.

Offline KubciO

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #664 dnia: So, 24 Sierpień 2019, 11:07:47 »
Podejrzewam, że do uszkodzeń komiksów doszło przed wysyłką.
Też tak uważam. Nieraz otrzymywałem komiksy z porysowanymi konkretnie okładkami - ewidentne uszkodzenie "magazynowe". Nie zmienia to faktu, że nie pakują najlepiej. Dlatego zazdroszczę tym, co mają punkt odbioru w swoich miastach. ;D
Reklamacje w Bonito nie mają sobie równych. Robisz Pan zdjęcia uszkodzeniom i wysyłasz na mailowy adres reklamacyjny. Towar jest bardzo szybko wymieniany na nowy.
Z tym także się zgadzam. Szybko i przyjemnie.

Offline Adolf

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #665 dnia: So, 24 Sierpień 2019, 18:11:26 »
Podejrzewam, że do uszkodzeń komiksów doszło przed wysyłką. Często zamawiałem w Bonito i nieraz komiksy oraz książki miały obite okładki mimo starannych zabezpieczeń.
Reklamacje w Bonito nie mają sobie równych. Robisz Pan zdjęcia uszkodzeniom i wysyłasz na mailowy adres reklamacyjny. Towar jest bardzo szybko wymieniany na nowy.

Bonito to "mała" firma. Pakowaczy mają może ze 20-30. Znacie polskie realia - 5 osób na stałe, reszta to zapewne studenci na zleceniu. Rotacja to normalka. Teraz sobie wyobraźcie, że dwie osoby mają wywalone na swoją pracę - przyszły na wakacje sobie dorobić i niedługo i tak odchodzą. A, że słabo zapakują, albo widzą książkę z wadą i nie chce im się lecieć na magazyn po nowy egzemplarz... W jeden dzień kilku niezadowolonych klientów może przez takich zrobić niezłą antyreklamę i nawet odejść do konkurencji.

Myślę, że w takim przypadku ważne jest podejście firmy do problemu. Sprawnie rozpatrzona reklamacja to podstawa. Jeśli problem jest jednostkowy, raz na rok, to nie ma co panikować - u konkurencji też się mogą trafić czarne owce. Sam wolę osobiście jechać odebrać towar do punktu Bonito, bo wtedy widzę co biorę i mogę zwyczajnie nie przyjąć tomu jeśli jest wadliwy.

Offline parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #666 dnia: Pn, 26 Sierpień 2019, 14:47:51 »
Z drżeniem serca opakowywałem dzisiaj przesyłkę z Fantastycznych Światów, ale wszytko okazało się w porządku - folia bąbelkowa, na to karton. Żadnych uszkodzeń. Przy czym - to były cztery komiksy od SL, więc może bardziej się postarali.

Offline parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #667 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 20:26:05 »
Czy z poczytaj.pl ktoś ma jakieś doświadczenia?

Offline Deg

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #668 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 20:40:38 »
Jedno zamówienie, wszystko ok.
This is my truth, tell me yours.

Offline 79ers

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #669 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 20:50:50 »
Z drżeniem serca opakowywałem dzisiaj przesyłkę z Fantastycznych Światów...

Karton zapakowany w trudną do rozerwania folię - za każdym razem szlag mnie trafia kiedy rozpakowuję FŚ, a zapomnę na pocztę nożyczek !!!! Dotychczasowe zakupy(do tej pory ok 8-10x) bez najmniejszych zastrzeżeń - jedyny minus to brak możliwości zakupów bez zakładania konta, ale nie ma to oczywiście wpływu na bardzo dobrą jakość usługi i mają w ofercie Studio Lain :))

Offline mappy

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #670 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 17:18:41 »
Czy z poczytaj.pl ktoś ma jakieś doświadczenia?
Tragedia z reklamacjami.
Ja tę księgarnię odpuściłem po pierwszym zakupie.

Offline Bazyliszek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #671 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 22:03:06 »
Niestety muszę ponarzekać na Tantis.pl. Zamówienie złożyłem w zeszłą niedzielę, zbierali to wszystko do czwartku i wtedy mi wysłali, że już nie mogą dostarczyć Paczki w Ruchu do pobliskiego Carrefour Express (a jak wybierałem ten punkt to był normalnie na mapce). Zmieniłem punkt mailem, ale dopiero jutro przyjdzie tam paczka. 9 dni to zdecydowanie za dużo, za te kilka stów.

Offline stachel

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #672 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 23:25:15 »
Punkty z Paczki w Ruchu często znikają przez awarie terminali i to nie wina księgarni, że punkt zniknął z mapy.

Jaki czas dostępności miały poszczególne pozycje, które zamawiałeś? Wszystkie 24h?

Offline Bazyliszek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #673 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 00:51:41 »
Ja wiem, że zamówiłem ponad 10 pozycji. Ale żeby ponad 3 dni mi paczkę składali? Trochę długo. Szkoda, że bonito jest droższe bo tam bym próbował. Wziąłem od nich jeden produkt w tamtą niedzielę i już we wtorek było do odbioru. W tą niedzielę znowu jedną rzecz zamówiłem i dzisiaj też już była do odbioru.

Offline stachel

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #674 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 08:11:44 »
Ponawiam pytanie: Czy wszystkie pozycje miały wysyłkę w 24h wpisaną na stronie produktu? Albo inną, krótszą niż 3 dni?

Mam wrażenie, że nie zwróciłeś na to uwagi. A moje doświadczenie z Bonito jest takie, że dostałbyś rzeczywiście paczkę szybko, ale pewnie bez problematycznego komiksu, co mi się zdarzyło raz czy dwa.