Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 393929 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline VooDoo-79

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #540 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 21:06:39 »
Dwa kartony, każdy po dwa komiksy (grubszy i cienszy), sklejone ze soba tasmą i owinięte całość grubo czarną folią do pakowania. Zacnie.

Potwierdzam to samo co u kolegi 6 grubasów od Egmontu zapakowane w karton, następnie ten karton spakowany w drugi karton !!! a na koniec całość owinięta czarnym streczem. Pakowanie kozak !!!

Offline Gazza

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #541 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 19:19:02 »
To uczucie gdy otrzymujesz paczkę z Gildii, którą zamawiając opatrzyłeś prośbą o pancerne pakowanie (check!) i o egzemplarze bez widocznych wad (adnotacja o przesunięciach grzbietów w Marvel Now!), a Doktor Strange Aarona po wypakowaniu okazuje się egzemplarzem z ....przesuniętym grzbietem!
« Ostatnia zmiana: Pt, 05 Lipiec 2019, 19:26:00 wysłana przez Gazza »

Offline Benson

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #542 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 08:12:24 »
Jak z pakowaniem w taniaksiazka.pl? Znalazłem tu tylko 1 post na ten temat (krytyczny).

Offline carnivale

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #543 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 09:04:51 »
Zamawiałem tam dwa razy. Pakowane w karton chyba taki sam jak gildia pakuję. Wszystko doszło bez uszkodzeń.

Offline Pawelek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #544 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 09:45:46 »
Tylko małe zamówienia robiłem i zawsze w multimailu przychodziło, czyli dobrze zabezpieczone.

Offline Koora

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #545 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 10:12:59 »
Ja robiłem ostatnio 2 zamówienia. Sam karton, ale ciasno zapakowany. Wszystko było w nienaruszonym stanie.

Offline MODZEL

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #546 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 10:40:41 »
Ostatnio skusiłem się na zakupy w tantis (2 razy).
Komiksy co prawda zawinięte w folię bąbelkową, ale już pakowanie w karton pozostawia wiele do życzenia.
Jest bardzo cienki i nieudolnie zapakowany, praktycznie nie chroni zawartości.
Na plus tego dyskontu jest bardzo szybka i sprawna reklamacja, odpowiedz na maila w ciągu godziny i kurier po odbiór paczki.




Offline Szekak

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #547 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 11:02:50 »
Samo technika pakowania ok, ale karton za cienki w stosunku do ciężaru komiksów.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline VooDoo-79

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #548 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 17:29:44 »
Coraz gorzej z tymi sklepami, najgorsze że nawet tym którym zawsze nie sprawiały problemów z pakowaniem ostatnio zdarzają się takie babole. Na chwilę obecną dla mnie najmniej problemów z pakowaniem sprawiają:

-Gildia, nigdy nie zdarzyło mi się żeby przyszło cos uszkodzonego a zamawiałem u nich sporo w ciągu 7 lat, natomiast kilka razy zdarzyło się że przysyłali już uszkodzone przed wysłaniem może ze zwrotów albo uszkodzone już na magazynie które musiałem później reklamować a z tym nie było żadnego problemu

-Bonito, z nimi nie zdarzyło mi się nic uszkodzonego zawsze dobrze pakowali, natomiast jak zamawiałem w Arosie to już bywało różnie

-Czytam.PL, u nich zamawiałem najmniej ale pakowanie wzorowe

Swego czasu zanim nastąpiły u nich zmiany dużo zamawiałem w Fantastyczne Światy, oprócz świetnego kontaktu z samym właścicielem który nawet osobiście dzwonił jak jakaś pozycja się opóźniała to pakowanie było na tip-top, teraz już nie wiem bo nie zamawiam mniejsze rabaty już mają niż kiedyś i chyba jakaś inna firma zajmuje się dla nich zamówieniami i pakowaniem jeśli się nie mylę.

Offline R~Q

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #549 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 13:12:15 »
Przyszło mi trochę kolekcyjniaków z empik.com. Tylko 1 z pięciu był nowy w folii, reszta ewidentnie "poempikowe"... bez folii, z rysami i pozbawione aromatu.

Offline Dracos

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #550 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 14:42:17 »
Jak z pakowaniem w taniaksiazka.pl? Znalazłem tu tylko 1 post na ten temat (krytyczny).

Dziś do mnie przyszła paczka z tego sklepu. 2 tomy Ramiro, 2 tomy Vasco i Wielki martwy dodruk pierwszego. Wagowo już trochę tego było zapakowane w folie bąbelkową i to ze 4-5 "zawinięć" do tego karton, ale nie pudełko tylko takie złożone dwa jako ochrona zewnętrzna. Każdy komiks w folii, żaden nie był obity więc summa summmarum jestem zadowolony. Był to mój pierwszy zakup w tym sklepie, a chciałem żeby przyszło wszystko w jednej paczce, a te 5 pozycji było  praktycznie tylko w tym. Nastawiałem się że może być różnie i być  może trzeba będzie coś zwrócić ale jednak nie, wszystko było ok :) Także  do tantis, czytam.pl i gildii gdy będzie okazja dołączam taniąksiążkę do listy preferowanych księgarń.

Online parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #551 dnia: Pt, 12 Lipiec 2019, 16:14:16 »
Co do tantis - pakowanie rzeczywiście nonszalanckie, a nawet lekceważące prawa fizyki. Kolejne pozycje dokładano chyba jak leci, nie było nawet śladu próby dopasowania ich wielkością itd. Owinięte cienką folią bąbelkową, przesuwały się wewnątrz. I na to wszystko niezbyt solidny karton, ale na szczęście sporo większy, więc przyjął na siebie trochę potencjalnie szkodliwych uderzeń. W sumie dotarło bez uszkodzeń, ale to raczej zasługa doręczyciela (paczkomaty InPost), a nie pakowania.

A przy okazji uwaga co do kurierów - dzisiaj odebrałem (a w zasadzie - odebrała sąsiadka, do mnie nawet nikt nie zadzwonił) inną przesyłkę. Po otworzeniu okazało się, że komiks został zalany. To już chyba ta dostarczona na końcu Cast Away była w lepszym stanie, bo zdążyła wyschnąć (tak, to był FedEx).

Offline Kadet

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #552 dnia: Pt, 12 Lipiec 2019, 18:09:33 »
Po tym, jak kolekcja komiksów Star Wars przeszła na tryb cotygodniowy, źle wyliczyłem, jak długo poszczególne tomy będą dostępne w kioskach i internecie i musiałem zamówić parę numerów archiwalnych bezpośrednio od wydawcy (robi się to mailem na adres starwarskomiksy@interabo.pl).

Mniej fajne aspekty: niezależnie od liczby tomów dostępna jest tylko wysyłka kurierem (13 zł) za pobraniem. W potwierdzeniu zamówienia zakomunikowano mi, że realizacja może zająć 2-3 tygodnie.

Bardziej fajne aspekty: w rzeczywistości paczkę dostałem 9 dni po złożeniu zamówienia. Kartonowe pudełko, wewnątrz cztery komiksy dokładnie owinięte w folię bąbelkową (dwa osobno, dwa razem). Wszystkie doszły w stanie na moje oko idealnym.

Wniosek na przyszłość: kupować tomy zaraz po premierze :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Murazor

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #553 dnia: Pt, 12 Lipiec 2019, 18:25:50 »
U mnie tantis spoko. Komiksy rozlozone na plasko, usagi na nich, zeby tylko zmiescic sie w gabarycie A paczkomatu - 8cm wysokosci :) ale calosc ciasno folia, wiec nic sie nie ruszalo. Niestety karton mega cienki i gdyby cos uderzylo to raczej by nie ochronil

Offline stachel

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #554 dnia: Pt, 12 Lipiec 2019, 20:00:23 »
Wniosek na przyszłość: kupować tomy zaraz po premierze :)

Wniosek na przyszłość: zamówić prenumeratę. Mam od 12 tomu i ile spokoju z bieganiem po kioskach :)
A pakowanie brzmi jak standard u nich, choć jak wysyłali jakieś dodatki do prenumeraty to komiksy potrafiły latać po pudełku. Na szczęście folia bąbelkowa ratowała sprawę i nic nie trzeba było reklamować u mnie.