Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 393933 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #495 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 00:54:28 »
Jak chcecie szybką wysyłkę w Bonito to zamawiajcie za pobraniem. Często potrafią wysłać w ten sam dzień w którym było składane zamówienie.

Offline Lou

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #496 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 09:15:51 »
Popatrzyłem na swoje listy zamówień z ostatniego czasu i wychodzi mi smętny obraz pogorszenia się pakowania przesyłek w większości sklepów- różne sklepy, ten sam szajs.

Operatorzy podnoszą ceny, materiały pakowe też drożeją. Przy wysyłce rzędu kilkuset/kilku tysięcy paczek dziennie, reklamacje to jakiś tam procent zaledwie. Koniec końców bardziej opłaca się przyoszczędzić na pakowaniu. A jeśli dojdzie do tego rozliczanie z reklamacji pracowników magazynu to ostatecznie można wyjść jeszcze na plus. Smutna rzeczywistość e-commerce.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline Murazor

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #497 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 20:54:21 »
Przesyłki z bookdepository dalej dostarcza poczta polska, prawda? Czy inpost się komuś trafił?

Dostałem awizo z inpostu, kurier nie wpisał całego numeru paczki i nie mam jak jej zlokalizować, ani rozpoznać co to. Zostawiony numer telefonu to oczywiście instant poczta głosowa, infolinia inpostu nie pomoże, bo potrzebuję numeru paczki...  ::)

Offline mappy

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #498 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 21:17:09 »
Było wspominane?
Dobre ksiazki.pl zmieniły nazwę oraz layout.

https://tantis.pl/

sum41

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #499 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 21:18:14 »
Jak chcecie szybką wysyłkę w Bonito to zamawiajcie za pobraniem. Często potrafią wysłać w ten sam dzień w którym było składane zamówienie.

Potwierdzam dzis rano zamowilem i paczka juz w drodze.

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #500 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 21:22:11 »
Przesyłki z bookdepository dalej dostarcza poczta polska, prawda? Czy inpost się komuś trafił?

Dostałem awizo z inpostu, kurier nie wpisał całego numeru paczki i nie mam jak jej zlokalizować, ani rozpoznać co to. Zostawiony numer telefonu to oczywiście instant poczta głosowa, infolinia inpostu nie pomoże, bo potrzebuję numeru paczki...  ::)

Ja rozszyfrowałem, że do 2kg dojeżdżało pocztą polską, powyżej był kurier GLS, tak był w poprzednim roku. W tym dostałem już poprzez GLS,DPD, ostatnio Inpost był.

Potwierdzam dzis rano zamowilem i paczka juz w drodze.

Jak pocztą polską zamówiłeś to może byś słabo, do mnie Pocztex 24 (te 24 to chyba dni są  ;)) od wtorku jedzie (trasa z Krakowa do Warszawy, także szał) podobny czas osiąga co paczka z Holandii w poniedziałek wysłana, dzisiaj dojechała  :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Maj 2019, 21:27:57 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline death_bird

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #501 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 23:37:14 »
Dobre ksiazki.pl zmieniły nazwę oraz layout.

No właśnie. W zeszłym tygodniu złożyłem debiutanckie zamówienie w dobre-książki a teraz to już inny świat...

A teraz bardziej poważnie: jakie macie doświadczenie z reklamacjami w tym sklepie?
Bo najnowszy Thorgal przyszedł w takim stanie, że najchętniej wyrzuciłbym na śmietnik.

Edycja:
A jednak chyba nie będę bawił się w reklamacje tylko od razu pójdzie zwrot. W zamówieniu 6x Osprey, dwie książki i jeden Thorgal. Thorgal wymięty jak psu z gardła, jedna książka z rysami na okładce, druga z rozerwanym/odklejającym się od okładki blokiem. Jedynie Ospreye ok. 
Jeżeli tak jest na dzień dobry to ja dziękuję za współpracę.
« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Maj 2019, 23:53:11 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Wolvi

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #502 dnia: Pt, 31 Maj 2019, 12:19:23 »
Właśnie otrzymałem zamówienie z Livro , pudło takie że weszło by z 25 komiksów było ich 6 oczywiście poduszki powietrzne ale co z tego jak i tak wszystko latało w środku , na szczęście nie było strat.

sum41

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #503 dnia: Pt, 31 Maj 2019, 21:36:16 »
Bonito wczoraj rano zakup dzis rano komiksy u mnie kurierem dpd przywiezione.

Offline sirPablo

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #504 dnia: So, 01 Czerwiec 2019, 11:13:31 »
Czy w Bonito te obecne 35% zniżki jest cały czas czy zaraz zniknie?
Ile sklep czeka na wpłatę bo nie mogę znaleźć na ich stronie?
I jak w Bonito z pakowaniem?
Zamierzam tam pierwszy raz zrobić zakupy ponieważ czytam.pl wywaliło ceny w kosmos, a mestro i nieprzeczytane jakoś ostatnio nieobecne na ceneo.

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #505 dnia: So, 01 Czerwiec 2019, 11:20:37 »
35% było do wczoraj.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline marceli

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #506 dnia: So, 01 Czerwiec 2019, 12:47:44 »
Plus dodatkowe 5 procent z kodem nadzienie. Jak zniknęło w Bonito to zaraz pojawi się w Arosie bo to ta sama firma. Ja na pakowanie tam nie narzekam, przeważnie wszystko jest ok, parę razy zdarzyły się uszkodzone komiksy to z reklamacją nie ma problemu - wysyłają kuriera z nowym egzemplarzem.

Offline PawelC

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #507 dnia: So, 01 Czerwiec 2019, 19:45:51 »
Jakoś tak mi się złożyło, że pierwszy raz moje comiesięczne zakupy robiłem w sklepie... Allegro :).

Złożyły się na tą sytuację dwie rzeczy - małe rabaty w sklepach w których kupowałem do tej pory, oraz to, że jakiś czas temu kupiłem Smart'a. Do tej pory omijałem Allegro przy zakupach właśnie ze względu na to, że ciężko było dostać wszystkie interesujące mnie pozycje u jednego sprzedającego po dobrej cenie, a płacenie za kilka przesyłek się nie kalkulowało.

Smart działa tak, że powyżej 40 złotych (i spełnieniu jeszcze kilku warunków po stronie sprzedającego) dostawa jest "za darmo". Oczywiście trzeba wydać 50 dych na start w skali roku, ale opłaca się to jeśli zamawia się coś co jakiś czas, to jest równowartość raptem kilku dostaw do paczkomatu. Ja obecnie żałuję, że nie kupiłem tego od razu jak wchodziło bo już dawno bym był do przodu na przesyłkach :).

No i teraz okazało się, że nie dość, że interesujące mnie pozycję mogę mieć taniej niż w sklepach specjalistycznych, bez żalu mogę rozbić zakupy na kilka przesyłek to jeszcze zebrałem 20 monet na kolejne zakupy.

Polecam sprawdzić tą opcję :).

sum41

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #508 dnia: So, 01 Czerwiec 2019, 21:14:17 »
Ja ze Smartem na Allegro ostatni zakupilem artbook z Scream Comics - Angel Wings za 67zl gdzie na gilgi za 97 chyba, no i jak zwykle z samolotami bywa dostepnosc ograniczona.

Offline Antari

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #509 dnia: Nd, 02 Czerwiec 2019, 12:47:54 »
Smart działa tak, że powyżej 40 złotych (i spełnieniu jeszcze kilku warunków po stronie sprzedającego) dostawa jest "za darmo". Oczywiście trzeba wydać 50 dych na start w skali roku, ale opłaca się to jeśli zamawia się coś co jakiś czas, to jest równowartość raptem kilku dostaw do paczkomatu. Ja obecnie żałuję, że nie kupiłem tego od razu jak wchodziło bo już dawno bym był do przodu na przesyłkach :).

Nie trzeba kupować na rok za 50 zł. Bardziej opłaca się kupić za 8,99 zł na miesiąc (ważne aby od razu odpiąć kartę), bo wyłączają usługę nie za miesiąc (jak piszą) tylko 1,5 miesiąca. Tzn. Po miesiącu będziesz dostawał przypomnienia na maila, że masz opłacić, a po kolejnych 14 dniach odepną wtyczkę. Wychodzi no około 4,50 na miesiąc. Opłacając na rok z góry masz co prawda za 4,17 zł miesięcznie ale jesteś uwiązany i wystarczy, że jednego miesiąca nie zrobisz zakupów na Allu i jesteś już do tyłu.

Ja czasami coś biorę na tym portalu ale są miesiące, że w ogóle tam nie zaglądam, więc dla mnie branie rocznych abonamentów jest pozbawione sensu.
« Ostatnia zmiana: Nd, 02 Czerwiec 2019, 12:53:18 wysłana przez Antari »